Články

• Konání mimořádného zastupitelstva MČ Praha 11 kvůli kauze ABL

• Dne 7. února 2011 se bude od 15 hodin konat v Kulturním centru Zahrada, Praha 4, Malenická ul. mimořádné zasedání zastupitelstva MČ Praha 11. Zastupitelstvo je svoláno z podnětu zastupitelů Hnutí pro Prahu 11 a TOP 09 a měloby projednat působení agentury bezpečnostní ABL na Praze 11. Všichni jste srdečně zváni zasedání je ze zákona veřejné. V souvislosti s kauzou ABL bylo v médiích publikováno již mnoho informací a my Vám nabízíme jedno z posledních shrnutí, které odvysílala Česká Televize ve večerních Událostech 22. ledna. Je nepochybné, že kořeny této kauzy sahají až na radnici Prahy 11. 

Přijďte se tedy podívat, jak se k této záležitosti vyjádří zastupitelé a členové rady Prahy 11 v čele s ODS a včetně těch, jejichž jména jsou v souvislosti s touto kauzou nejčastěji spojována.

Komentáře  

+2 # Josef Navrátil 2011-01-31 08:54
Dobrý den, srdečně zdravím ! Bohužel se na naše charakterní zastupitele z pracovních důvodů nestihnu podívat osobně.Ale když už se pan Bárta přiznal neměl by být snad problém vyšetřit kdo si sledování objednal a také kdo a z jakých peněz to platil. Nemyslím si, že ABL to sledování prováděla z vlastní iniciativy a tudíž zadarmo !
Jen ať ta špína na ty prolhaný korytáře hezky vyplave a pak zbejvá jen vzít vidle a vyrazit do Vidimovky ! Držím palce !!! Pepa
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Luboš 2011-02-01 12:32
Jedna věc mi vrtá hlavou, když jak říká starosta Mlejnský, že to byla aktivita ABL která si prověřovala lidi z radnice údajně proto aby věděla s kým bude spolupracovat, proč byl špiclován mimo jiné i pan Štyler. On byl tou dobou už politicky aktviní na radnici P11?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Štyler 2011-02-05 09:19
Dobrý den Luboši,
předně omluva za opožděnou odpověď. V lednu 2007 kdy jsem byl sledován ABL (a nejem já, ale např. i celé OS Chodov - cca 25 osob na pravidelné veřejné schůzi), tak jsem byl v politickém "útlumu" po neúspěšných podzimních volbách 2006 a neměl jsem žádnou roli v místní samosprávě. Dalo by se tedy říci, že jsem byl obyčejným občanem s vyjímkou toho, že já i celé sdružení hlasitě nesouhlasilo s politikou nové radnice. Znovu jsem se začal významněji politicky angažovat až v roce 2010 v rámci HPP 11. V případě dalších dotazů jsem Vám dál k dispozici.
Zdraví Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Tomas Hanzal 2011-02-08 12:46
Dobry den.
Jakym zpusobem bude mozne nahlednout do uzavrenych smlouv (konkretne tady v tomto pripade s firmou ABL)?Domnivam se, ze nemuzou byt utajeny nebo nevydany k nahlednuti. Pokud ovsem jeste existuji. Nedokazu si predstavit, ze by zastupitelstvo s prevahou koalice ODSCSSD, neustale branilo jejich zverejneni. Muze se to stat?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Petr Lukeš 2011-02-09 23:46
Tomáši, smlouvy existují. Určitě si nemyslíte, že v nich najdete objednávku sledování. Už proto, že probíhalo nejméně od března 2006. To byla ještě starostkou Marta Šorfová. První oficiální smlouvy se uzavíraly až v březnu 2007. Dokážu vymyslet tisíc a jeden způsob, jak se s detektivy vyrovnat. Jsem členem kontrolního výboru a smlouvy mám. Nekompletní. Tak jsme to reklamovali. A chceme i dokumenty k výběrovým řízením. Radnici se do toho nějak nechce. Prý máme přijít a nahlédnout do nich na úřadu. A tak to ne. Chodíme do práce a nebudeme běhat kvůli každému dokumentu. Jestli se rozlobíme, budeme zlí :sigh:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist