Články

ABL - území bílého lva.

Do této chvíle se mohlo zdát, že největší problém řeší Vít Bárta. Sledování nejdřív téměř pod přísahou "zatloukl" před premiérem Nečasem, aby o několik měsíců později pod tíhou argumentů připustil, že k němu došlo. Jeho omluva premiérovi vypadá na první pohled chlapsky. Prý si neuvědomil kontext sledování s antikorupčníém programem Prahy 11. V jeho rámci přece docházelo k řízeným provokacím, takže je snad jasné, že k nějakému sledování politiků docházelo. Navíc si před přijetím oficiálních zakázek musel prověřit Prahu 11, aby zjistil, jestli jde o důvěryhodného partnera. Přece nebude pracovat pro lumpy. Každý snad pochopí, že si "proklepl" starou i novou radnici. Skoro by to chtělo dodat: "Dobře Víťo, ale už to nikdy nedělej."

 

A premiér Nečas? Lídr ODS, který se kdysi zabýval fyzikou plazmatu takové argumentaci ve světle kamer uvěřil. Něco mi říká, že jsme svědky divadelního kusu, nebo se pohybujeme ve vědeckých oborech, kterým rozumí jen pár vyvolených. Představte si, například, že se hypoteticky uvažuje o existenci tachyonu. Má jít o částici, která se pohybuje nadsvětelnou rychlostí, což s sebou přináší zvláštní paradoxy: Částice se v cíli objeví dříve, než odstartovala. Po Bártově vysvětlení je myslím existence tachyonu potvrzena a Praha může uspořádat slavnou mezinárodní konferenci.

Důkaz o existenci tachyonu? Pokud by neexistoval, Bártova ABL si těžko mohla někoho "proklepávat" na základě poptávky. Sledování probíhalo v době, kdy Bártovi nikdo žádnou práci pro radnici nenabízel, takže Bárta neměl žádný důvod prověřovat solidnost potencionálního obchodního partnera. Z hlediska logiky je zřejmé, že buď existuje tachyon, nebo Bárta nemluví pravdu. Zatím věřme existenci tachyonu a soustřeďme se na druhý Bártův výrok: sledování "politiků" v kontextu s antikorupčním programem a řízenými provokacem.  Antikorupční program vznikl v březnu 2007, "sledování politiků" bylo prováděno předtím. No dobře, razím existenci tachyonu, tak mohlo. Přes druhé úskalí se asi nedostaneme: takzvané "řízené provokace" znamenaly pouze to, že ABL prověřovala řadové úředníky radnice. Testy integrity byly zřejmě inspirovány filmem Jáchyme, hoď ho do stroje a spočívaly v podstrkávání úplatků nic netušícím úředníkům. Celé akci se tenkrát říkalo "kafe na stole" a byla po krátkém čase zrušena. Kdepak máme to vysvětlení "sledování politiků"? Mrzutě! Nějak nám to nevychází.

Na pondělí 7.2.2011 bylo na základě žádosti Hnutí pro Prahu 11 a TOP09 svoláno zastupitelstvo Prahy 11 (KC Zahrada, Malenická 1784, od 15.00). Hlavním  bodem programu je sledování agenturou ABL a hledání objednatele. Pojďte hledat s námi.


Za HPP 11, Petr Lukeš

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist