Články

Co vzešlo z mimořádného zastupitelstva Prahy 11 - "Špatný kamarád nebo dobrý lhář ?"

A protože se napadení chtěli bránit, zablokovala koalice ODS + ČSSD + PP další průběh zastupitelstva systematickými desetiminutovými přestávkami. A tak se stalo, že nikdo z obviněných, ani z opozice se v podstatě nedostal k tomu, aby demagogii D. Mlejnského vyvrátil. Jakkýkoliv pokus o diskusi byl totiž systematicky smeten monotoním hlasovacím strojem ODS + ČSSD + PP, anebo přehlušen nekultivovaným troubením omladiny, která si zastupitelstvo spletla s fotbalovou ligou. Pamětníci, kterým průběh připomínal praktickou lekci o totalitě, byli odměněni normalizační rétorikou 1. místostrosty Olega Rybnikáře (ČSSD). Ten vyzval opoziční šťouraly, aby přestali plýtvat veřejnými zdroji, nezdržovali úředníky od práce a  začali se věnovat tomu, co je hlavní starostí zastupitelů: péčí o školy a školky.To, že opozice chtěla vysvětlit nezákonné sledování občanů, kteří byli z velké části také fyzicky napadeni či jim byl zničen nějaký majetek, bylo koalicí označeno za neplodné  řečnění.

Ještě, že přítomný reportér MF Dnes Jaroslav Kmenta detailně popsal průběh a výsledky novinářského pátrání. Jinak by snad někteří přítomní i uvěřili, že sledování si dotyční vlastně vymysleli.

Vystoupení Jaroslava Kmenty naznačilo jasný scénář celé sledovačky vedené firmou ABL. Všechny sledované osoby měly totiž jedno společné: byly či mohly být potenciální hrozbou pro Dalibora Mlejnského.

Přitom jak Jaroslav Kmenta, tak i Dalibor Mlejnský shodně potvrdili, že složka o sledování osob na Praze 11 obsahuje i složku týkající se starosty. Nejednalo se však o přímé dokumenty ze sledování jako u ostatních osob, ale podle slov Jaroslava Kmenty byla složka spíš „analýzou osobnosti“ D. Mlejnského, která měla pomoci k ochraně dnešního starosty.

Ten však později ve své plamenné řeči zcela kategoricky odmítl jakkékoliv podezření z toho, že by o sledování věděl, nebo by si ho dokonce zadal. Stejně tak vyloučil jakoukoliv objednávku ze strany vedení radnice Prahy 11 i jeho samotného jako fyzické osoby.

Ve svém projevu pouze připustil, že majitele firmy ABL Víta Bártu zná velmi dlouho, a je to v jeho dobrý kamarád.  Starosta několikrát během svého vystoupení zopakoval, že se s panem Bártou zná  od roku 1999, což je dávno ještě před svým nástupem na radnici a že jsou blízcí přátelé, kteří spolu chodí na pivo, navštěvují se doma a kromě toho spolu mnohokrát spolupracovali ještě před začátkem jejich politické kariéry.

Na tom hezkém příběhu D. Mlejnského je však jedna podivná věc, která musí přece každému vrtat hlavou. Jak je možné, že Vít Bárta, ten velmi dobrý kamarád D. Mlejnského, který s ním chodil na pivo a navštěvovali se doma, nikdy neřekl Daliborovi o tom, že si u jeho firmy někdo zadal zákeřné sledování na Praze 11, včetně Dalibora samotného, a tím tak bezprostředně ohrožuje dobré jméno jeho dlouholetého přítele a toho času vycházející hvězdy na Praze 11. Zdá se vám to logické?
Nabízí se pouze dvě možná vysvětlení ... Buď je Vít Bárta zatraceně špatný kamarád nebo Dalibor Mlejnský dobrý lhář.Členka zastupitelstva MČ Praha 11, Ing. Radka Soukupová a
Ing. Radim Cimoradský

Komentáře  

+5 # Mirek 2011-02-10 00:03
Tak na tom závěru fakt něco bude. Sledoval jsem tu frašku v TV a skoro mě starosta přesvědčil, že je svatý a spasitel Jizaku :lol: Musím však uznat, že řečník je skvělý. Škoda jen, že se špatným svědomím.
Nicméně to vypadá, že se i přes jinak dobrou rétoriku chytil do svých vlastních sítí. Tohle je totiž velmi racionální úsudek a podle mě, jste trefili hřebíček na hlavičku. Starosta by měl okamžitě rezignovat, pokud je v něm jen troška cti. Je naprosto důvěryhodný. Podezření nevyvrátil, ba naopak! Ještě víc na sebe ukázal.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Vlasta 2011-02-11 09:40
Já jsem viděla až tu druhou část zasedání, kdy po chvíli starosta z odešel - což on činí myslím dost často.
Ty přestávky, které si brali - to je trapas. Mně však šokoval místostarosta Maixner, jak řval na p. Kvítka. Byla jsem přítomna na mnoha zasedáních různých zastupitelstev, ale tohle jsem nezažila. Naše tzv. politická reprezentace je spíš naše pořádná ostuda. :sad:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Bohumila 2011-02-17 18:14
Je mi líto, že existují lidé, kteří dokážou věřit někomu, očividně navadenému lživě a bez důkazů obviňovat. Pan Kvítko spolu s panem Štlerem se chovali jako dva kluci ze školky. Bohuželani jejich chování ani jejich řeč nmohla inteligentního člověka převědčit, že zrovna oni mají pravdu. Zajímalo by mě, kdo za touto "partičkou" stojí a kdo je ze zákulisí řídí...Mimochod em mistr Kvítko urazil všechny přítomné jednou větou, to opravu jen tak něko nedokáže :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist