Články

2. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj se týkalo zejména výstavby na Litochlebském náměstí

Přerušené zasedání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí pokračovalo dne 24.2.2011 ve staré Chodovské škole. Do posledního místečka plná jídelna sledovala nejprve bitvu o nový panelový dům v ul. Stříbrského. Lidé, kteří v uvedené lokalitě bydlí, znovu argumentovali tím, že umístění objektu je (v husté zástavbě zatížené výstavbou nového sídliště Milíčovský háj) nevhodné.

Přes veškeré úsilí občanů a opozice hlasovalo pro odstoupení od smlouvy s firmou Alitex s.r.o. pouze 5 členů výboru. Pro přijetí usnesení je však zapotřebí 7 hlasů. Předseda výboru J. Janeček zopakoval, že na Jižím Městě ubývá obyvatel, a je proto potřeba, aby se stavěly nové bytové domy, které přivedou na městskou část "novou krev".

Druhým bodem byla plánovaná výstavba výškového objektu na Litochlebském náměstí. Zástupci  investora  firmy (s akciemi na doručitele) Tweelingen na jednání nedorazili. Místo nich prezentovali výhody zástavby architekti z ateliéru M4. I oni ale byli nuceni připustit, že objekt zastíní okolní domy a že jeho výška vyžaduje udělení výjimky ze stavebních pravidel.
Obyvatelé lokality apelovali na členy výboru, aby hájili jejich zájmy a stavbu neodsouhlasili. J. Janeček ale uvedl, že přítomní nejsou jeho voliči a on že zastupuje 25% obyvatel Jižního Města, kteří volili ODS.

{youtube}Jtnq5ihVGz8{/youtube}

Po slovním střetu přítomných s předsedou výboru J. Janečkem bylo jednání v 19,00 hodin ukončeno s argumentem, že technika je pronajata jen do této doby. Členové HPP 11 vyzvali výbor k hlasování o pokračování, protože veřejnost chtěla diskutovat jak se členy výboru, tak s architekty. Ani zde 5 opozičních hlasů nestačilo a přes prosby obyvatel byl výbor ukončen s tím, že jednání bude pokračovat za 14 dní.

Všichni zájemci o téma výstavby kontroverzního objektu, který má vyrůst na Litochlebském náměstí, jsou proto zváni nejspíše na čtvrtek 10. 3. 2011 od 17,00  jídelny ZŠ Pošepného náměstí,  kde bude jednání výboru pokračovat. O reálném termínu  i místě Vás budeme informovat na stránkách HPP 11.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist