Články

Výbor pro územní rozvoj P11 jedná o výstavbě na Opatově

Ačkoli mělo být jednání výboru dne 28.4.2011 dle oznámění v Klíči veřejné, sešli se jeho členové jen ve sklepních prostorách úřadu Městské části Praha 11 v Ocelíkově ulici. Velký zájem obyvatel, kteří dorazili na veřejný výbor do ZŠ Pošepného, totiž radnici zaskočil. 150 lidí nikdo z koalice nečekal a celá situace se řešila na jednání zastupitelstva jako "mezní situace". Bezprostředně poté se začaly objevovat hlasy, že veřejné výbory nemůže organizovat radnice sama, ale musí si na to najmout nějakou agenturu. A tu je potřeba důkladě vybrat a také to jistě bude něco stát. V této poloze to je dodnes: vypadá to, že  dokud nebude agentura, nebudou ani další veřejné výbory. Každopádně avizované veřejné jednání výboru 28.4.2011 se nekonalo. 

Výbor se veřejně-neveřejně (občané dorazili a nikdo je nevyhnal) již podruhé zabýval dostavbou okolí stanice metra Opatov. Lokalita je zatížena složitými vlastnickými vztahy, nicméně hybatelem je developerská společnost Reflecta, která představila členům výboru návrh na zástavbu v hodnotě cca 6 miliard.

Problematika je však natolik složitá, že i další jednání výboru bude této kauze věnováno, byť opětovně na úřadě.

Zájemci o téma jsou srdečně zváni na veřejné jednání, které pořádají občanská sdružení spolu s  Hnutím pro Prahu 11 dne 2.5.2011 ve staré chodovské škole od 19,00 hodin.

Pokračovat se bude ve čtvrtek 5.5. 2011 v radničním sklípku na úřadě v Ocelíkově ulici od 17,00 na veřejně-neveřejném jednání Výboru pro územní rozvoj.

Ing. Radka Soukupová, HPP 11

Komentáře  

+4 # Petr Chvojka 2011-05-04 11:11
Dobrý den,

pokud jsem právně pochopil chronilogii tak 2.5. v 17:00 jste vyvěsili že 2.5. v 19:00 bude veřejné projednávání.
Proč se toto jednání nekonalo např druhý den? Takovéto rychlé scházení se a dávání to vědět na poslední chvíli bych čekal od radniční koalice, ale ne od opoziční strany.

S pozdravem

Petr Chvojka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Radim Cimoradský 2011-05-14 11:01
Omlouváme se za někdy pozdní sdělení. Není v tom určitě úmysl, ale spíše nedostatek časových možností lidí, kteří jsou v bežném civilním životě zaměstnáni jako kdokoliv jiný a na politiku si hledají místo ve svém volném čase. Nicméně bereme to jako podnět a budeme se snažit polepšit.

Radim Cimoradský
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Zděnek Kvítek 2011-05-15 10:35
Vážený pane Chvojko,
máte naprostou pravdu, že jsou informace o konání Výboru pro územní rozvoj vyvěšovány jen několik dní před výborem, což znemožňuje plánování nejenom členům výboru, ale všem občanům Prahy 11.

Výbor pro územní rozvoj svolává předseda výboru pan Janeček z ODS, který určuje téma, dobu, místo jednání výboru. Tyto parametry jsou průběžně měněny podle priorit k projednání předsedou výboru. Naštěstí se dodržuje zvyk, že jednání výboru se konají ve čtvrtek. Aktuální stav o konání/nekonání výboru je vyvěšován předsedou výboru na stránkách MČ Praha 11 v rubrice aktuality z Radnice praha11.cz/.../... .

Věřte mi, že paní Ing. Soukupová napsala článek s informováním o konání výboru a projednávaných tématech v nejbližším možném termínu, kdy bylo velmi pravděpodobné, že nedojde k dalším změnám ohledně konání výboru.

Vím, že Vás moje odpověď nemohla uspokojit, vím, že stávající stav není dobrý, ale tento způsob informování od nás opozice považuji za stávajících podmínek za to nejlepší, co můžeme dělat.

Zděnek Kvítek
člen výboru pro územní rozvoj za HPP 11
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist