Články

Anketa MČ Praha 11 k problematice parkovacích míst na JM

Vážení spoluobčané,

rádi bychom vás informovali o probíhající anketě ohledně výstavby parkovacích domů na Praze 11. Pokud jste dosud nebyli kontaktováni, nebo jste nenalezli letáček ve schránce, máte možnost se vyjádřit na webu P11 > zde

Pozor! Na letáku je uvedeno, že se máme vyjádřit do 3 pracovních dnů - včasné vyplnění dotazníku je tedy nutné.

Kromě toho je potřeba zvážit nejen pozitiva tohoto záměru (tj. obnova parkovacích domů), ale i negativa jako jsou cena za pronájem/odkup stání, či doplňková developerská zástavba, kterou radnice zamyšlí v sousedství parkovacích domů.

Tématice parkování na Jižním Městě je věnován i jeden z video-rozhovorů se starostou: zde

Tématiku plánované výstavby parkovacích domů na Jižním Městě považujeme za velmi důležitou, protože se jedná o výstavbu až 4-patrových objektů na místo stávajících hlídaných či volných parkovišť na 12 lokalitách na JM. Jedná se např. o ulice Gregorova, Brandlova, Nešporova, Holušická, Hráského, atd.

Nové parkovací domy sice nabídnou nová parkovací místa a vyšší bezpečnost parkování, nicméně radnice bohužel plánuje nejen výstavbu parkovacíh domů, ale i prodej okolních volných parkovacích ploch developerům pro možnost bytové a komerční výstavby!

Výsledkem tedy bude další výrazné zahušťování zástavby, nárůst dopravy a nemožnost parkování jinde než v parkovacích domech za drahé peníze. O konkrétních lokalitách a parametrech plánovaných parkovacích domů najdete více informací ve studii Jihoměstské parkovací a.s., kterou naleznete zde


Vyjádřete tedy svůj názor ve výše uvedené anketě na JM.

HPP 11

 

Komentáře  

-4 # Jakub Sklenka 2011-06-02 08:49
Dobrý den, řešit parkování má smysl pouze koncepčně a podle osvědčených postupů ze zahraničí.
1. zavedení placených zón všude - každý vlastník auta má si parkovat na svém pozemku, ve své garáži nebo za poplatek na veřejném prostoru - toto samo bude významně regulační
2. následně, poté, co výše zmíněná regulace provede, má smysl stavět garáže. Podporuji to, aby město poskytlo levně pozemky pro výstavbu garáží, které si koupí vlastníci bytů v okolí - toto posiluje vazbu na lokalitu a zvyšuje komfort bydlení
3. pak doporučuji dělat cokoli dalšího.

Děkuji a jsem s pozdravem

Jakub Sklenka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Petr 2011-06-09 23:39
S panem Sklenkou úplně nesouglasím,

zóny by být zavedeny měly, ale každý občan Prahy 11 by měl mýt 1 povolení pro parkování zdarma. Dále v případě návštěv by měl mít možnost si za pár symbolických korun přikoupit celodenní parkování.

Pro druhé a třetí auto by už měl být poplatek popř. povinnost parkovat v parkovacích domech.

S pozdravem

Petr Chvojka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Jakub Sklenka 2011-06-14 17:27
Vážený pane Chvojko, prosím, proč by měl občan Prahy 11 mít něco zadarmo? Z jakého titulu odvozujete tento nárok? Majetek někomu patří, v tomto případě státu/městu/obc i. 20 let po revoluci je výraz "zadarmo" mimo realitu.
Děkuji a jsem s pozdravem
Jakub Sklenka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Markéta Skoupá 2011-06-26 17:29
Na Litochlebském náměstí by mělo být zelené parkoviště, ale jsou to jen díry v betonu, odkud dávno vymizela hlína a třeba je se dívat, aby si člověk nevyvrkl kotník. proč tolik práce s realizací parkoviště,kter é nakonec v reaálu neexistuje? Stále ubývá zeleně a mnohde je neupravený prostor. Na konečné budu 136 a 154 jsou zrušené rybízové plantáže, tak proč napříkald tam nestavět onu budovu, kterou MHMP plánuje v parku na Litochlebském náměstí, takže chce skácet památeční lípy? Kdo tady na MHMP a ÚMČ Pha 11 trochu rozmýšlí? Ve dvoře Valentova je vmístěn velký tobogan, kde je soustřeďováno v poledně množství pubescentů a večer dětí Číňanů, kteří mají naproti restauraodenní hluk, který se láme o zdi jedenáctipatrov ých panelových domů/ vzdáleny od sebe opravdu minimálně, asi cca 20m/ Pan havel z odboru životního prostředí na dotaz ,když rekonstruovali hřiště, občanům odpověděl, že se tam dají malé herní prvky, aby nebylo okoílí rušeno. Ovšem instaloval se tobogan ještě vyšší/ zřejmě největších rozměrů vůbec. Do dvora jsou situovány ložnice a dětské pokoje, které nelze přes den užívat.Ale i večer ba i za tmy jsou jedinci, kteří na tomto hřišti dovádějí,někdy i starší mládež,která vyjde z herny. Postrádáme obyčejnou prodejnu potravin. Kamkoliv jdete pro chléb, muyíte jet nejméně jednu stanici busem, ale je tu herna,pivnice a restaurace, které zřejmě více vynáší. Myslíse na lidi, kteří nemohou dobře chodit? Asi ne. A dopoledne autobusy nejezdí tak často.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Stanislav 2011-06-26 18:44
S panem Sklenkou vůbec nesouhlasím, ale dobrý názor má pan Petr Chvojka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Jakub Sklenka 2011-07-03 14:53
Vážený pane Stanislave, prosím, zkuste mi říct jeden jediný rozumný a odůvodnitelný argument, proč by zrovna občan Prahy 11 měl mít něco zadarmo?
Co ho k tomuto privilegiu opravňuje?
Děkuji Jakub Sklenka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Zdenek 2011-07-04 23:19
re #6 aniž bych chtěl panu Sklenkovi odepírat možnost vyjádřit se, zkusím ze něj: čí jsou obecní pozemky/komunik ace? Obec je definována občany (jak je krásná ta čeština), ti jsou dále zastupováni starostou, zastupiteli. A tedy obecní pozemky "patří" občanům. A proto místní občané mohou mít názor, že mají mít místní privilegia. Samozřejmě obec na tom nevydělá do společného rozpočtu, ale to je otázka názoru co je lepší a pro občany preferovanější.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist