Články

Společné tiskové prohlášení opozičních klubů HPP 11 a TOP 09 k 7. zastupitelstvu MČ P11

Také 7. zasedání Zastupitelstva MČ Prahy 11 probíhalo v napjaté atmosféře, charakteristické pro současné volební období. Stěžejními body programu byly „Závěrečný účet a plnění finančního plánu hospodářské činnosti MČ Prahy 11 za rok 2010“ a „Změny v kontrolním výboru“. 

Žádný z bodů, které do programu navrhovala opozice, nebyl schválen. Starosta Mlejnský sice licoměrně deklaroval, že si přeje projednání bodů týkajících se smluvních vztahů MČ s firmami ABL a ABI Speciál, ale ani ty koalice do programu nedovolila zařadit.

V dalším jednání zazněly výhrady opozičních zastupitelů vůči závěrečnému účtu MČ Praha 11, jenž měly své opodstatnění v tom, že kromě řady problematických položek schvaluje  velmi tučné finanční vyrovnání za loňský rok se zmíněnými firmami, což je opozicí opakovaně kritizováno.

Právě takové velké kauzy z oblasti projektů realizovaných firmami ABL či ABI Speciál nebo nevýhodné nakládání s obecním majetkem (především neprůhledné prodeje pozemků) jsou primární příčinou dusné atmosféry v zastupitelstvu. Když se pak k tomu přidá vytrvalý zájem opozice na rozkrytí těchto kauz, což je pro koalici jistě velmi nepříjemné,  dojde k exemplárnímu potrestání opozice tím, že je bezdůvodně odvolán předseda nejsilnějšího opozičního subjektu (Ing. Jiří Štyler z HPP11) z pozice člena Kontrolního výboru namísto toho, aby byl jeho předsedou, jako tomu bývá zvykem ve slušné demokratické společnosti. 

Smutným výsledkem pro občany Prahy 11 pak je, že kontroverzní starosta MČ Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS) přežívá i nadále ve funkci díky hlasům KSČM a ČSSD, a to i s kauzami, které představitelé opozice dlouhodobě kritizují  až na nejvyšší úrovni nejsilnějších parlamentních stran.

Tiskové prohlášení je ke stažení > zde

 Za klub HPP 11, Ing. Radka Soukupová a za TOP09 Ing. Stanislav Urbánek, CSc.

Komentáře  

+4 # Josef Navrátil 2011-06-08 11:26
Dobrý den, tady se dočítám o bezdůvodném odvolání pana ing. Štylera z kontrolního výboru.
O víkendu jsem však v televizi slyšel přízpěvek / nevím co to bylo už za pořad/ kde bylo řečeno, že na Štyler byl odvolán z důvodů hrubých,podnapi lých výroků na adresu starosty.
Prosím, můžete zde záležitost PRAVDIVĚ objasnit ??
Pana ing Štylera trochu znám a mohu potvrdit že pro hrubé výrazy nechodí daleko obzvlášť pokud se napije.
Je-li to skutečně tak je to dost ostuda / vůbec nejsem příznivcem vedení radnice !!!!/ Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Josef Navrátil 2011-06-27 08:57
Dobrý den, vidím že se odpovědi na svůj příspěvek nedočkám. Ale slyšel jsem obhajobu pana Štylera, že chtěl poue politickou smrt současného soudruha starosty.
Takhle se na veřejnosti může vyjadřovat jen dement co mu nedojde že to kdokoliv může zneužít a pak je těžké a zbytečné vysvětlovat jak to bylo myšleno.Svým počínáním pan Štyler udělal HPP 11 medvědí službu ,zklamal řadu příznivců a jen nahrál do karet radničním všemohoucím !!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist