Archiv

• Aktualita z předjednání EIA projektu Nový Opatov

Dne 3.1.2013 se uskutečnilo veřejné předjednání výstupů procesu EIA pro projekt Nový Opatov developerské společnosti Starochodovská a.s. Na veřejnou prezentaci dorazilo cca 50 osob, které měly možnost vyslechnout hodnocení dopadů projektu  na životní prostředí od expertů a zástupců developera.

Volili jsme lháře?

V nejméně vhodnou chvíli, pár dní před Vánocemi, svolává radnice jednání k připravovaným zamýšleným stavbám obecních domů. Jedná se o první vlnu objektů, v nichž má výhledově vzniknout celkem přes 800 nových bytů. Mezi první lokality patří ulice Benkova, Hviezdoslavova a Podjavorinská.

• Slibovali Vodní svět, teď staví plivátko

• Předvolební slib ODS z r. 2006 - "Vodní svět do tří let" - se, jak všichni víme, nenaplnil. • Dvou krytých hal s ledovou plochou, hotelu, ani vnitřního a venkovního plaveckého bazénu jsme se nedočkali. MČ P11 tehdy nenašla 700 mil., což byly předpokládané náklady na Vodní svět.  Před volbami v r. 2010 se však odněkud vynořil nový projekt „Jedenáctka VS“. Bez architektonické soutěže, bez diskuse s odbornou veřejností a občany o věcné náplni tohoto projektu. Masivní reklamní kampaň (za 3 mil. Kč) a předseda ODS Janeček nás ujišťovali, že „za dva roky skáčeme do bazénu“.

Nové obecní byty – výprodej kvality Vašeho bydlení

V prosincovém čísle radničního časopisu Klíč mne zarazil článek: „Na Jižním Městě vznikne 800 bytů pro děti starousedlíků“. Tato akce připravovaná současnou politickou koalicí je problematická z řady důvodů.

Unikátní projekt: Na Jižním Městě vznikne 800 bytů pro děti starousedlíků (reakce na článek)

V první části si dovoluji poznamenat, že starousedlíci, obyvatelé původního Chodova a Hájů, nemají potřebu řešit bydlení prostřednictvím obecních nájemních sociálních bytů, protože si bydlení svých potomků řeší na vlastí náklady, a tudíž nepotřebují obecní sociální nájemní bydlení.

Blog Petra Lukeše

Je tomu již pár měsíců, co Petr Lukeš (zastupitel HPP 11) trefně glosuje dění na Praze 11 ve svém blogu na zpravodajském portále iDnes.cz. Jeho postřehy si můžete přečíst > zde

Video k prodeji pozemku Litochlebského náměstí (jednání zastupitelstva MČP11, 19.11.2012)

Video z bouřlivého jednání zastupitelstva MČ P11, kde se projednával prodej pozemků na Litochlebském náměstí pro výstavbu výškové budovy společností Tweelingen, si můžete prohlédnout zde.

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist