Archiv

• Na pokračování mimořádného zastupitelstva 18.2.2011 upozornilo HPP 11 na podezřelé faktury ABL

• Z pokračování mimořádného zastupitelstva, které se konalo dne 18.2.2011, starosta utekl hned po úvodních otázkách. S argumenetem, že vše již řekl, opustil zastupitelstvo nejprve on, pak i 1. místostarosta Rybnikář. J. Krautwurm z HPP 11 upozornil na dvě faktury, které vystavila firma ABL Městské části Praha 11 za "speciální detektivní činnost". (...)

2. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj se týkalo zejména výstavby na Litochlebském náměstí

Přerušené zasedání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí pokračovalo dne 24.2.2011 ve staré Chodovské škole. Do posledního místečka plná jídelna sledovala nejprve bitvu o nový panelový dům v ul. Stříbrského. Lidé, kteří v uvedené lokalitě bydlí, znovu argumentovali tím, že umístění objektu je (v husté zástavbě zatížené výstavbou nového sídliště Milíčovský háj) nevhodné.

• Rozhovor s Martou Šorfovou

• Na mimořádném jednání zastupitelstva MČ Praha 11 dne 18.2.2011 položila R. Soukupová několik otázek bývalé starostce Martě Šorfové. Otázky se týkaly předmětu mimořádného zastupitelstva, které se bylo svoláno kvůli sledování občanů Prahy 11 firmou ABL. Bohužel, M. Šorfová nedostala na zastupitelstvu prostor na otázky odpovědět, proto byly otázky písemně zformulovány a M. Šorfová požádána o jejich zodpovězení.

• Litochlebské náměstí: mají se občané soudit se svou radnicí?

• Dne 21.1.2011  se konalo setkání obyvatel žijících v okolí Litochlebského náměstí. Lidé se sešli, aby se dohodli na společné strategii k zabránění plánované výstavby 24patrového objektu na místě dnešního pietního parku s památníky padlým v I. a II. světové válce.

• 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj navštívilo téměř 70 zájemců z řad veřejnosti

V páteční podvečer dne 11.2.2011 se v Základní škole k Milíčovu uskutečnilo historicky 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. V páteční podvečer dne 11.2. 2011 se v Základní škole k Milíčovu uskutečnilo historicky 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. Otevření výborů pro veřejnost je velkým úspěchem Hnutí pro Prahu 11, o veřejné dění je velký zájem a veřejná zasedání dávají zájemcům možnost nahlédnout pod pokličku místní politiky. O rozvoj Jižního Města se začala zajímat i skupina obyvatel, do které bychom to ještě před nedávnem neřekli.

• Mrakodrap místo parku. Tunel policii nezajímá

• Starosta Prahy 11 se na zastupitelstvu snažil vyvrátit podezření, že objednal sledování agenturou ABL a zároveň obhajoval obchody, které jeho radnice uskutečnila. Zmínil i různé "pseudoodborníky" kritizující jeho zcela transparentní kroky. To bylo na mě.  Pokusím se roli "pseudoudborníka" zahrát co nejlépe. V zájmu objektivity uvádím odkaz na vystoupení starosty Dalibora Mlejnského ze dne 7.2.2011 (odkaz již není funkční)

Pozvánka na 2. jednání Výboru pro územní rozvoj a ŽP

Podle aktuálních informací proběhne další jednání Výboru pro územní rozvoj a ŽP ve čtvrtek 24. února od 17.00 v Základní škole Chodov (Květnového vítězství 57/17), tzv. staré Chodoské škole.

Jakmile budeme mít oficiální program, tak ho zde zveřejníme. Dá se však očekávat, že se budou projednávat stejné body, jako na prvním jednání, které bylo přerušeno v bodě bytový dům Stříbrského/Jurkovičova (Alitex). Navíc také očekáváme zařazení bodu kolem výstavby na Litochlebském náměstí.

Přijďte tedy ve stejně hojném počtu jako na první jednání a sledujte nás pro aktuální informace.

Navržený program a oficiální pozvánku si můžete prohlédnout zde.

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist