Články

• Starosta Mlejnský chce svým boxerům zajistit levné prostory na deset let

Jakub Kalenský ; Hospodářské noviny str. 6 ; dne 6.5.2014

mlejnsky.s.borci thBoxeři z ODS Praha 11 platí radnici násobně méně než knihovna Starosta Mlejnský je chce zaopatřit těsně před svým odchodem

• Dalibor Mlejnský se pomalu loučí s kariérou starosty Prahy 11, za ODS už na podzim kandidovat nebude. Na své radnici chce však ještě pár obchodů stihnout. Z jednoho z nich mohou profitovat Mlejnského straničtí exkolegové, kteří se věnují bojovým sportům. Členové starostova místního sdružení strany ODS Jižní město II si pro svůj sport pronajímají prostory v bývalém Kulturním domě Opatov. Současná smlouva je na dobu neurčitou s šestiměsíční výpovědní lhůtou. Radnice Prahy 11 ale nyní půl roku před volbami vypsala záměr „zabetonovat“ pronájem boxerům a thaiboxerům na příštích deset let za stejně výhodných podmínek, jako mají u stávající smlouvy.

Zatímco pobočka Městské knihovny, Fitness club nebo restaurace sídlící ve stejném objektu platí Praze 11 za nájem statisíce ročně, boxeři platili ještě loni jen zlomek této ceny - tisíc korun měsíčně, tedy 12 tisíc korun ročně.

„Pokud uzavře městská část smlouvu o pronájmu s občanským sdružením Pražský rohovník, bude sdružení platit zvýhodněné nájemné,“ řekla HN mluvčí radnice Šárka Cicvárková, ale přesnou částku sdělit odmítla. „Splňuje podmínku běžnou pro všechna sdružení, spolky, oddíly a další organizace na Jižním Městě, které provozují sportovní činnost, pracují s mládeží a investují do pronajatých prostor své prostředky,“ zní zdůvodnění mluvčí.

I kdyby se však připustila teze o veřejné prospěšnosti sportovního centra, nízké nájemné pro bojovníky nelze obhájit. Za tělocvičnu platí v přepočtu na metr čtvereční 12 korun ročně, zatímco pobočka Městské knihovny sídlící ve téže budově o dvě patra níž platí ročně 302 korun za stejnou plochu. Tedy pětadvacetkrát více než boxeři. Ti navíc své centrum provozují komerčně. „Žádnou informaci o tom, že by se nájemné pro boxery měnilo, nemáme,“ řekl HN zastupitel Petr Lukeš z Hnutí pro Prahu 11. „Je zřejmé, že se vedení radnice snaží zablokovat věci, které ještě zablokovat půjdou, v předtuše toho, že by jim to po volbách nemuselo dopadnout. Čili nastraží nevypověditelné smlouvy pro ty, kteří přijdou po nich,“ dodal.

Tělocvičnu provozuje firma XOB, záměr pronájmu je určený spolku Pražský rohovník. Formálně je tedy nájem vypsaný pro jinou organizaci, než která si v současnosti prostory pronajímá. Ale podle webových stránek v tomto sdružení figurují stejní lidé jako ve firmě XOB - Michal Soukup a Daniel Hejret. Oba jsou společníky a jednateli firmy XOB, která se v minulosti účastnila i některých výběrových řízení organizovaných radnicí, a oba byli minimálně do loňska zároveň členy místního sdružení ODS Jižní město II, jemuž donedávna předsedal právě Mlejnský.

Praha 11 je svými „silovými metodami“ proslulá. Kvůli nim opouštěl řady ODS i někdejší místostarosta Jan Vašíček. „Když si vás na oblastním sněmu ODS fotí thaiboxeři na mobil, nemělo smysl tam zůstat. Zastrašovali nás, protože jsme nesouhlasili s vedením,“ řekl tehdy Vašíček.

Jak před čtyřmi lety zmapovala MF Dnes, bezpečnostní agentura ABL v Praze 11 sledovala několik politicky aktivních občanů, kteří se později stali obětí fyzického napadení. A právě Mlejnského radnice mezi lety 2007 a 2009 přidělila několik zakázek ve výši minimálně 20 milionů korun agentuře ABL. Ta je spjata se jménem šéfa Věcí veřejných a exministra dopravy Víta Bárty, nyní spolupracujícího se sněmovním hnutím Úsvit.

Foto: POLITIK A BOJOVNÍCI > vedle starosty Dalibora Mlejnského (uprostřed) a zpěváka Daniela Landy (druhý zprava) je na snímku také někdejší člen ochranky Radovana Krejčíře Roman Kracík (třetí zleva).

 

 

Komentáře  

+2 # Lněničková 2014-05-16 09:27
Kulturní středisko na Jižním městě žilo. Kolik lidí přišlo na různá vystoupení. I v rozhlase se mluvilo o Jižním městě díky kulturnímu středisku. Od dob ODS na Jižním městě kultura zatržená a prostor, který by býval měl být renovován slouží pár lidem. Tady totiž nejde jen o ten nájem za prostor. Tady jde o víc, co bylo zničeno a pošlapáno a má to pokračovat????
Pan starosta má kulturu až za velkou kupkou hnoje, proto zrušil kulturní středisko. Pro kulturu prý stačí Komunitní centrum, Zahrada na Jižním II a prý bude divadlo Kotelna, ale zase jen pro děti z jakési školy...
Ale hlavně , že nyní sbíráme hovna po psech a všude se realizují tzv. přešlapy.
Jinak si všichni mohou, zdá se, trhnout nohou.
A ještě na vaši adresu:přestaňt e tlačit vše jen přes prachy. Tím jste stále v boji a v boji všichni ztrácí. Přála jsem si abyste se staly dobrou silou na Jižním městě. Nevyšlo to.Aby to vyšlo, potřebovaly byste pozitivní program pro lidi.To bych si přála.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Varlam 2014-05-19 15:13
Paní Lněničková,
nemyslím si, že by HPP11 nemělo svůj pozitivní program, ale momentálně je v opozici a snaží se hasit požáry, které tu vyrábí pan lžimagistr Mlejnský a jeho okolí z ODS i ČSSD i z celé koalice. Čili se musí vymezovat i negativně k tomu, co si tady dovolují místní papalášové. To je naprosto logické. Hlavní je teď nenechat zastavět JM a nerozprodat všechen majetek, to je sice negativní, ale v důsledcích i pozitivní věc. A teprve poté, za normálních okolností, se můžeme bavit o čistě pozitivním programu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Martin Farmačka 2014-05-19 16:04
Pani L., mozna HPP ma pozitivni program, mozna ho -jako kazda strana- zbytecne nevetra jiz pul roku pred volbami, aby ostatni "mlade strany bez historie a zasluh" opsaly co stihnou. # Ja osobne za pozitivni povazuji zlu zabranit zlo konat. Pokud jste byla pritomna jednani zastupitelstva (jedno kteremu), dobre vite, ze zlo na P11 ma mnoho podob, ale prave mrhani penezi je zlo z nejvyssich. Mohla jste mit pred vasim domem po 40 letech novy chodnik... a nemate, nebot se penize vyhodily za neco nepotrebneho a mnohem drazsiho, co jen zadluzi novou radnici a predevsim i vas samotnou. Mnoha SVJ na JM mohla dostat prispevek na opravu domu, a ne jen dve privilegovana (2 x 5mil.). Vzdyt vite, kolik VAS stal bazen a jeste jste se v nem nesmocila... vite, ze jako obcanka JM zaplatite za kousek pozemku (pro popelnice) vice nez developer, ktery tu chce akorat udelat ksefty a zmizet. Tedy za vsim jsou penize, ikdyz se vam to neposloucha dobre. HPP nic netlaci "jenom pres prachy", zkuste si to pripustit, otevrete oci a uvidite, co se kolem deje. HPP brzdi okradani obyvatel P11, tedy i vas osobne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Ladislav Kos 2014-05-21 14:14
Věřte že máme desítky dobrých pozitivních nápadů pro občany JM. Mnoho jsme se jich během tří let snažili prosadit. Abych nemluvil jen obecně, tak já osobně jsem usiloval o stavbu většího bazénu než je současné plivátko 10x25m, o ledovou plochu, o venkovní bazén. Ale nejen tento, i ostatní naše snahy vládnoucí klika na radnici zamítla.
Co se pronájmu KD Opatov týče, poslali jsme Za Hnutí pro Prahu 11 starostovi a Radě MČ nesouhlas s dalším pronájmem boxerům, s tím že chceme obnovit funkci KD pro konání koncertů. Bohužel v prostředí P11 je nutná nejprve velká dávka negace, aby se mohlo realizovat něco pozitivního.
Ladislav Kos, zastupitel HPP11
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří Štyler 2014-05-21 14:15
Dobrý den diskutujícím.
Omlouvám se za pozdní reakci na první příspěvek a děkuji za další dvě odpovědi, se kterými se plně ztotožňuji. Nezbývá mi než dodat. Paní L. žádá pozitivno. V opozici, bez možnosti cokoliv ovlivnit a bez prostředků to jde jen velmi, velmi obtížně. Přesto, pořádání osvěty pro obyvatele, společensko kulturní akce a hlavně bránění nekontrolovatel né masivní zástavbě převážně kancelářských budov.
Naši představu vedení radnice a Prahy 11 představíme letos v září a už dnes Vám mohu sdělit, že bude zajímavá.
S přáním pěkného dne
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Lněničková 2014-06-13 11:16
Prosím vás , že jsem napsala, že potřebujete pozitivní program. To bylo mé přání a ne kritika na vaši adresu. Chápu situaci a vnímala jsem, jak se všude píše na domech , možná školkách , na přešlapech, že toto je vlastnictví ,vybudovala to,opravila radnice Prahy 11. A kdo tam sedí? Víme.
Tak je potřeba, aby bylo možné číst, slyšet, čeho jste dosáhli, co jste zařídili neb občan je náchylný vše přebírat a málo uvažovat nebo dokonce hledat skutečnou pravdu.
Takže se do vás neopírám, hledám cestu z
"marastu".
Na Jižním městě může být mnoho lidí,kteří si myslí, že ten jejich koupený byt je zásluha ODS.Jenže to byla jen chytristika, aby se udrželi dále na úřadě.
Zdravím.
Nevíte kde jsou peníze za privatizaci???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist