• Likvidace dřevin v rámci výstavby Bytového parku Roztyly

• Dne 24.3.2015 učinil developer Alborg Development a.s. další krok k výstavbě Bytového parku Roztyly (etapa I), zvaného též „Rezidence Letokruhy“ - z pozemku nechal odstranit osm vzrostlých stromů, bránících záměru výstavby, na který bylo 9.3.2015 vydáno pravomocné stavební povolení. Kácení monitorují úředníci MČ P11 a ČIŽP.

Kácení probíhá i přes doporučení Ministerstva životního prostředí nechat toto na podzim tohoto roku, neboť došlo ke květu stromů a hnízdění ptáků dříve než obvykle. Kácení podlehly i mladé stromky vysázené městskou částí v roce 2003 podél ulice Komárkova. Z důvodu ochrany hnízdících ptáků je zakázáno kácení keřových porostů a zapojených porostů na valu podél ulice Ryšavého.

Šárka Zdeňková – Rada MČ Praha 11, životní prostředí a doprava: "Jsme naprosto znechuceni. Developer postupně likviduje zeleň na pozemku od roku 2010. Přestože ještě nebylo rozhodnuto o správní žalobě na územní rozhodnutí, bylo vydáno stavební povolení. Připravujeme další právní kroky."

• Pozemek v roce 2009 - 2010 - kácení na valu 2014 - 2015 + 2015

• Protokoly ohledání pozemku Alborgu > zde a zde

• Informace o výstavbě na Roztylech na webu MČ (mapy) > zde

• Slza pro Roztyly (kácení v ulici Ryšavého v lednu 2014) > video

• Kauzy Roztyl na jednom místě > zde

• Aktualizace 31.3.2015

2015.03.30.Alborg.chysta.staveniste.na.Roztylech.6.thPozemky Ryšavého / Komárkova na Roztylech prodalo minulé vedení radnice r. 2008 za 2 480,- Kč/m2 (smlouvu podepsal Mgr. D. Mlejnský). Územní a stavební řízení probíhala v letech minulých přes odpor obyvatel, rozsudek soudu a zejména za maximální součinnosti MČ Praha 11. Jako nové vedení městské části po volbách v listopadu 2014 máme omezené možnosti napravit dlouhá léta připravované kroky.

Přesto nám není v žádném případě osud území lhostejný a připravujeme další právní opatření.

V úterý 31.3.2015 přijala Rada MČ Praha 11 následující usnesení:

I. Rada městské části odsuzuje a musí se důrazně ohradit proti chování stavebníka Bytového parku Roztyly, který pokácel vzrostlé dřeviny a zahajuje stavební činnost na pozemcích parc. č. 3322/1 a 3323/1, oba v k. ú. Chodov, přestože není v současné chvíli právní jistota ve věci rozhodnutí o umístění stavby a následného stavebního povolení. Likvidace zeleně proběhla v rozporu s doporučením Ministerstva životního prostředí, České inspekce životního prostředí a Odboru životního prostředí MČ Praha 11 s ohledem na vegetační klid. Kácení podlehly i stromy, které nechala vysadit MČ Praha 11 v roce 2003.

II. Rada městské části ukládá vedoucímu právního odboru činit všechny dostupné právní kroky k ochraně území proti likvidaci zeleně.

Článek je > zde

 

 

Komentáře  

-5 # Jan Dobeš 2015-03-31 17:58
Parchant Mlejnský! Zlo, o kterém jsme slýchali od HPP a pořád mu nevěřili, vyplulo na povrch!!! Co je to za lidi, kteří tohoto šmejda z ODS volili? Stejní šmejdi jako je on sám! Uplacení, obelhaní, nemocní lidé, sobci. Sýkora, Korbel -stejní šmejdi, přisluhovači, vohnouti - změnil jsem na ně názor: zástupci developerů, seroucí na obyčejné lidi! Doufám, že peklo jim bude malé. Mlejnský: 20 let ho lynčovat a nebude to stačit za to, co napáchal!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jan Netolický 2015-04-01 12:33
Pane Dobeš ,
Vy musíte být se svým životem hodně nespokojený.Pro tože jediný uplacený , obelhaný a nemocný sobec jste Vy. Anebo jste možná zaťatá pěst dělnické třídy.Tento Váš plamenný projev tomu odpovídá.Čest práci soudruhu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Martin Bláha 2015-04-01 12:46
Pane Netolický
I když s výrazy pana Dobeše nesouhlasím, tak v kostce a svým jazykem napsal to co nás trápí. Větší zlo než bylo zastupitelstvo pana Mlejnského neexistuje. Snažil se nám zacpat pusy stavbou dětských hřišť atd. Tvářili se jak neviňátka a za zády rozprodali co se dalo. (škoda že banky nemohou zveřejňovat stavy kont) Nejhorší je, že tito lidé převlékli kabáty a někteří tam sedí dodnes. Je mi z toho na zvracení a pevně věřím, že současné zastupitelstvo s tím dělá co může. Moc jim fandím.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # Martin Farmačka 2015-04-01 14:21
I ja jsem pochopil, co nam chtel pan Dobes sdelit - citi se obelhan, ja take, a lide v moji lokaci Plickova-Nespor ova take... pred lety to zacalo nenapadne, melo to skoncit pohledem na odkrytou, 19m vysokou garaz s tisicovkou aut. A kdyz se kouknu na mapy vystavby, vidim, ze stejnych pripadu bylo nepocitane! Panu Netolickemu to mozna prijde v poradku, pak holt ho musime povazovat za "jednoho z nich", protoze svoji rijnovou volbou podporil lidi, kteri umyslne zatajovali obyvatelum JM informace o podstatnych zmenach jejich nejblizsiho zivotniho prostredi. Je to spatne, nemelo se to dit. V podobnych situacich je jedina mozna cesta DIALOG. Proste radnice nemuze lidem pred okny stavet neco takrka vetsiho, nez je jejich dum, a nerici jim o tom. Tato podlost vzdy iniciuje odpor obyvatel a plati to na kazdou radnici, nejen na tu minulou.

Pokud radnice nezapoji obyvatele do procesu rozvoje JM a bude tvorit bez nich, nespokojenost z JM nikdy nevymizi. Mozna to vite - z toho duvodu vznikly 4 rozvojove komise, pokryvajicici plochu JM. Pane Netolicky, kdy se vas naposledy nekdo ptal, CO chcete mit pred domem? Pokud nikdy nikdo, tak ted se to muze zmenit - clenove SVJ budou mit moznost probrat problem lokality s organem primo komunikujicim s radnici i ze zastupitelstvem , tvorenym obcany P11. Ne urednici, zato obcane... tento napad hodnotim jako obrovsky pokrok kupredu! Vsak samozrejme, ze svou roli tu hraje i pasivita, nezajem lidi, starost jen o sebe sama... a pokud se lide o nic nebudou zajimat, nebudou vedet nikdy nic. Podstatne je, ze nyni jiz vedet mohou. Pisi to i pro pripad, ze by nekoho napadlo zeptat se, co pro vas nova radnice udelala... clovek musi byt zahořklý ignorant, aby si nevsiml, jaké změny kolem nastaly.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Adam G. 2015-04-01 20:54
Dobrý večer, měl bych několik dotazů:

1)Píše se zde že pravomocné stavební povolení bylo vydáno dne 9.3.2015, můžete mi sdělit kým? Pokud Prahou 11, tak nevím jestli jsem blázen já nebo někdo jiný..

2)Jakou měrou je to "doporučení" MŽP doporučením nebo příkazem? Resp. má nějakou právní vázanost a tedy vymahatelnost jeho porušení?

3)Nevím kdo fotil tu dokumentaci, ale zrovna foto břízy která teda jaro neviděla ještě ani z rychlíku, a dalšího stromu který má zřetelně vykotlaný kmen a dost možná by při dnešním a včerejším větru skončil na hlavě někoho z nás, nejsou zrovna to "top".

Děkuji Adam
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Martin Farmačka 2015-04-02 11:41
Dobry den. Preposilam ziskanou odpoved:

1) Stavební povolení potvrdil MHMP, když zamítl odvolání o.s. Zelené Roztyly a místních obyvatel proti stavebnímu povolení, a to dne 11.2.2015. # Stavební povolení vydává stavební úřad P11, který je nezávislou jednotkou a nepodléhá radnici, resp. politické garnituře, navíc stavební povol. potvrdil Magistrát - staveb. odbor.

2) Doporučení MŽP a ČIŽP je bohužel pouze doporučením bez právní vymahatelnosti

3) Stromy rozhodně nebyly pokáceny z obavy developera, aby někomu tri dny později nespadly na hlavu. Stromy prostě překážely stavbě. Jistě si nemyslíte, že i porost na blízkém valu potřeboval vymýtit ze "zdravotních důvodů".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Adam G. 2015-04-13 22:13
Děkuji za reakci.

1)Zde jste mě moc nepotěšil, před volbami tady(myšleno na Roztylech) paní Zdeňková byla hodně aktivní a když se povedlo že je na radnici, tak je suše konstatováno že úředníci rozhodují nezávisle na politické garnituře? :-( Jaký to tedy mělo smysl volit jí, resp. hnutí (omlouvám se že to personifikuji, ale jí si prostě zřetelně u tohoto tématu vybavuji a dneska sedí dokonce v radě!)

2)K tomu asi není co dodat.. :-(

3)Asi jste nepochopil co jsem myslel, nepolemizuji o důvodech proč byly stromy pokáceny - investor má stavebko v ruce a samozřejmě chce stavět, o tom žádná, ale o tom že jsou tam zrovna fotky stromů kterých zas taková škoda nebyla, že by se snad dalo vybrat lepší pro ilustraci. Ale je to v zásadě jedno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Jiří Štyler 2015-04-15 16:01
Dobrý den Adame,
musím vstoupit do diskuze. Prosím, přečtěte si bod 1. My jsme se odvolali a postupovali podle všech dostupných právních cest. Naše odvolání zamítl stavební úřad MAGISTRÁTU, NE PRAHY 11.POKUD VÍTE, JAK OVLIVNIT STÁTNÍ SPRÁVU, ZVLÁŠTĚ MAGISTRÁTNÍ, TZN. KRAJSKÉ ÚŘADY, očekávám Vaši radu. Nejsem Bém a uvedené neumím. Kolegové Zdeňková a Kulhánek v uvedené záležitosti dělají skoro nemožné a další kroky ještě připravujeme. Alborg se připravoval na stavbu od roku 2008 a my intenzivně konáme od roku 2009.
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # František Ujec 2015-04-02 12:51
Vážené HPP11, tímto Vás vyzývám k neprodlenému odstranění mých osobních údajů, které jsou zde uvedeny v dostupných přílohách - protokolech. Jelikož jsem nedal souhlas s jejich uveřejněním a nesouhlasím s ním, pokud na tuto výzvu nebudete reagovat, budou učiněny patříčné právní kroky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Martin Farmačka 2015-04-02 13:44
Pane Ujeci, vase telefonni cislo bylo odstraneno z dokumentu, vlozenem na tomto webu v souvislosti s kacenim zelene na Roztylech, a tudiz vase vyhrozovani je liche.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Štyler 2015-04-02 19:08
Pane,
na vulgarity po telefonu si ve své funkci začínám zvykat, ale po tom, co jste mi vyhrožoval do telefonu dnes ve 12:03 ničením majetku, jsem učinil právní kroky. Již jednou jsem zažil útoky a ohrožování mé rodiny a dál to nemíním opakovat.
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Alan Bolton 2015-04-07 09:50
Připadá mně zajímavé, že všichni co takovéto stavby odsuzují nejsou "přírodní lidé" bydlící v ve srubech nebo v jeskyních. Všichni bydlí a píšou tyto odsuzující příspěvky z PC v teple svého domova, které se nachází buď v podobném bytovém domě nebo domě rodinném. Jen prostě už bydlí, postaveno je, a ostatní již mají smůlu, teď už jen zeleň. Tam kde nyní stojí domy těchto odpůrců také bylo zeleno, stromy a kdejaký pták přiletěl určitě také hnízdit dříve. Měli by si všichni sáhnout do svědomí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Libor 2015-04-08 20:35
"Krásná" ukázka bezohlednosti developera vůči charakteru osobností: blog.aktualne.cz/... /...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Martin Farmačka 2015-04-08 01:42
Mr. Boltone, jednou v lete jsem se zasel vykoupat do bazenku 11VS. Bohuzel, bazen byl plny (tj. ve dvou plaveckych drahach byli 3 + 4 lide). Tedy chtel jsem se alespon vetrit do virivky mezi tri spokojene usazene pocetne rodiny s detmi, lec jejich pohledy jasne naznacovaly, ze z meho napadu radost nemaji, nebot kapacita prostoru vodni lazne byla jimi vycerpana.

Mr. Boltone, muzete mi vysvetlit, proc jsem byl ve virivce nezvany host, notabene kdyz jsem tam prisel posledni a chtel si uzit kapalneho zivlu v miste, kde k tomu jiz nebylo misto? Odpovim si sam: kdyz je nekde plno, tak se tam proste nevejdu a holt se musim vypravit jinam - tam, kde neni tolik lidi... protoze pokud se vmacknu do prelidnene virivky, nebude spokojen nikdo: ani ti co prisli prede mnou, ani ja.

Podobne citi odpurci ucelove vystavby novych krabic mezi stavajicimi domy, ve kterych sami bydli: jak to bylo kdysi vymysleno a postaveno, je to dobre pro zivot. Vybudovanim stovky bytu pobliz meho domu se nikoho bydleni nezlepsi a lide, jenz tu mnoha leta ziji, prestanou mit svuj domov radi. A tito lide si maji "sahnout do svedomi"...? Mr. Boltone, nechapu proc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist