Články

• "Tři věže" prozatím odloženy

• Další vítězství občanů a radnice P11 proti realizaci záměru megalomanského bytového domu na Výstavní (tzv. Tři věže)

Územní řízení k záměru „Obytný soubor Výstavní II“, tzv. Tři věže, které se konalo dne 9.4.2015 v 17 hodin, trvalo pouze deset minut. Zástupci odboru výstavby MČ P11 zahájili řízení přečtením dopisu investora - spol. Central Group, který zažádal o přerušení územního řízení. Dopis s tímto požadavkem byl doručen odboru výstavby pouze tři hodiny před zahájením řízení. Řízení je tak přerušeno do 31.8.2015.

Považujeme takovéto jednání investora za absolutně neseriózní. Zástupci Central Groupu dali jasně najevo, že jim nezáleží na dialogu s občany a s radnicí, na dobrém jménu. Nicméně tento zoufalý pokus o získání času ukazuje, že i samotnému investorovi je jasné, že tento záměr nemá v daném místě sebemenší naději na realizaci.

Děkujeme všem občanům Hájů za vytrvalost, s jakou se účastní boje proti tomuto záměru. Radnice P11 bude nadále podnikat veškeré možné kroky k nerealizaci jakéhokoli škodlivého záměru v této lokalitě i podobných záměrů v dalších lokalitách JM.

Ing. Ladislav Kos, 1. zástupce starosty MČ P11

Související:

SSO: Obytný soubor Výstavní II (Tři věže)

Bytový soubor Výstavní II: správní řízení na kácení zeleně

• Prezentace na webu P11 ze dne 19.7.2017 > zde

 

Komentáře  

+3 # Svoboda 2017-07-20 07:16
Rada MČ Praha 11 dala souhlas s výstavbou Obytného souboru Výstavní II.

Prodeveloperská radnice ANO (Jirava / Říčař / Balík), TOP (Urbánek, Lepš) a nezařazení přeběhlíci (Lukeš / Frey) dali souhlas s výstavbou stovek bytů poblíž ul. Otické / Exnárova. S podporou novely stavebního zákona a EIA nyní vše proběhne rychleji. Připomínáme, že komise ani výbory MČ P11 nikdy k této stavbě nedaly souhlas! Občané z lokality se mnohokrát vyjádřili, že akceptují pouze přízemní výstavbu - radnice jim nenaslouchá.. Rada ANO / TOP rozhodla proti vůli občanů! Není tom poprvé, ani naposledy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Veronika 2017-07-20 15:20
Já vůbec nechápu tu jejich drzost. Ale lidi mají co chtěli, mělo jich víc volit HPP11.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman V. 2017-07-20 21:37
No lidé si mysleli podle volebních programů, že TOP09 a ANO půjdou proti Mlejnskému a nebudou s ním jedna ruka. Já volil 2014 HPP11 a fandil jsem i TOP09, protože tu něco proti Mlejnskému na rozdíl od rychlokvašek z ANO dělala, byť ne tolik jako HPP11, ale něco ano. A tak jsem čekal spojenectví. Nikdy mě ale nenapadlo, že tu místní TOP09 a místopředseda pražské TOP09 půjde s komunisty a babišovci proti vítězi voleb. Že budou najednou pro zástavbu JM. Teď zase ty pětipatrové garáže, což ještě do daných ulic dám vědět a dá to dědět i HPP11 jistě. Aby to tamní lidé věděli dřív než se začne kopak a betonovat a prášit a stínit. Středočeši si tu z nás udělají parkoviště a my budeme dýchat smog. A to prý bojují proti smogu z aut, ha ha.

Stejně tak bych nečekal, že Šorfová co jí Mlejnský dostal manžela díky sledovačkám do hrobu s ním dnes bude jedna ruka. No asi měla s manželem zajímavý vztah.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Roman V. 2017-07-20 21:41
Počítám, že příště si už lidé dají pozor, viz. senátní volby 2016 a že HPP11 vyhraje tak, aby mohlo vládnout samo. Kéž by. Ale třeba Babiš do té doby zruší kromě Senátu i obecní zastupitelstva a žádné volby nebudou, starosty bude dosazovat Agrofert, tak nějak to má Babiš v programu. A lidé to nevědí a budou ho volit, protože to celé nečetli. Ne tady na Praze 11, ale celorepublikově .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist