Články

• Radnice Prahy 11: Vznikne po odvolání místostarosty nová koalice v čele s HPP 11?

fb.np4• Radnice Prahy 11: Vznikne po odvolání místostarosty nová koalice v čele s HPP11? • Naše Praha 4 • 06/2016 • Oskar Kuptík

Praha 11 • Bouřlivé zasedání uplynulého Zastupitelstva městské Části Praha 11 vyvrcholilo odvoláním místostarosty za Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) Ladislava Kose. HPP 11 přitom představuje nejsilnější politický subjekt, jemuž dalo důvěru téměř 33% voličů. Zeptali jsme se proto na to, jak vidí situaci, starosty Jiřího Štylera (HPP 11).

V minulosti bylo už provedeno několik kroků ze strany TOP 09 a ANO, které se podle našeho názoru už neslučovaly s koaliční smlouvou. Odvolání kolegy Kose z rady jsme pochopili jako ukončení koaliční smlouvy z jejich strany. Ostatně nikdo vám neříká, s jakou manželkou máte žít, a v tomto případě jde o personální záležitosti každého politického subjektu. HPP 11 také nekomentovalo, který jejich radní se nám líbí, či nelíbí, čekali jsme, že podobně budou postupovat i naši koaliční partneři vůči nám.

Panu Kosovi bylo vyčítáno, že změnil své postoje, a výhrad proti němu bylo velké množství.

Takže výhrady, které proti němu zástupci bývalých koaličních stran měli, byly jen zástupné a hlavně lehce vyvratitelné argumenty. Kolega Kos je stejný jako byl před volbami, stejný jako když byl v opozici i jako je dnes, hájí stejné principy. Zřejmě o to právě šlo některým lidem z koalice (nehovořím o opozici), kteří se po volbách změnili a začal jim jeho postoj vadit. Proto musel být vyautován.

Už na zastupitelstvu HPP11 deklarovalo, že tento krok je koncem koalični smlouvy, co to znamená pro občany Prahy 11?

HPP 11 se chce chovat zodpovědně a správa Prahy 11 nesmí být narušena, takže zůstávám, aby byl chod městské části zabezpečen.

A když vás na dalším zastupitelstvu bývalí koaliční partneři s opozicí odvolají, co bude dál?

Tak mne odvolají, všude deklaruji, že ani tak nejsem starostou jako spíš magistrátním purkrabím, a vždy deklaruji, že jsem tím purkrabím od zastupitelstva k zastupitelstvu. Odvolají-li mne, tak mne odvolají, takový je politický život.

HPP je nejsilnější stranou v Praze 11, Jak budete postupovat? Vznikne patová situace?

Když šlo některým jidášům z koalice o těch třicet stříbrných, tak farizejům byl prodán ten, který byl prodán, peníze hýbou světem, mnozí lačni po penězích, tak jsou naši bývalí partneři z koalice schopni spojit se s lidmi obviněnými z trestných činů z opozice, s KSČM i bývalými agenty StB, aby dosáhli svého. Nešlo o kolegu Kosa, ale o peníze, což naprosto jasně ukazují hlasování na zastupitelstvech. My jsme zahájili v týdnu, který začal 28.3., jednání s dalšími pro nás přijatelnými subjekty. Jak vše dopadne, nedokážu odhadnout, stejně jako čsový horizont pro případnou dohodu.

• Kdo půjde s kým? Rozložení sil v Praze 11 těsně po volbách: Hnutí pro Prahu 11: 18 mandátů, ODS: 3, TOP 09: 5, ANO 2011: 9, KSČM: 3, ČSSD: 4, Jižní Město Náš domov: 3. Počet zastupitelů: 45.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist