Články

• Klub ANO 2011 odmítl pozvání k vyjednávání o novém uspořádání Rady MČ

hpp.logo.maleTISKOVÁ ZPRÁVA, v Praze dne 29.4. 2016

• Klub ANO 2011 odmítl pozvání k vyjednávání o novém uspořádání Rady MČ

Koalice na Praze 11 se rozpadla po jednostranném odvolání 1. zástupce starosty Ing. Kosa z HPP 11, kterého odvolaly hlasy koaličních stran ANO 2011 a TOP 09 spolu s opozičními JM-ND bývalého starosty, nyní obviněného Mgr. D. Mlejnského, ODS, ČSSD a KSČM.

Situace tak zůstává zablokovaná ve sporu o počty radních z jednotlivých stran. HPP 11 po neblahé zkušenosti s přehlasováváním v Radě MČ, které předcházelo odvolání Ing. Kosa z pozice 1. zástupce starosty, nabízelo nejprve partnerům z ANO 2011, potom i zástupcům TOP 09 nové uspořádání, kde by HPP 11 obsadilo 4 posty v Radě MČ a Rada by měla celkem 8 členů.

Vzhledem k tomu, že ANO 2011 a TOP 09 trvají na své početní přesile v Radě MČ, musí HPP 11 počítat i s přehlasováváním na zastupitelstvu MČ. Je tak ohroženo nejen plnění volebního programu HPP 11, ale i jeho projekce do původního Programového prohlášení Rady, které je současným stavem koalice zpochybněno.

Jedná se zejména o tyto věcné body, které jsou současným stavem koalice zpochybněny:

- zabránění nežádoucím změnám územního plánu, například převodům nezastavitelných území zeleně na zastavitelné plochy

- ochrana volných ploch se zelení proti nežádoucí zástavbě kancelářskými a bytovými komplexy

- dokončení procesu pořízení Regulačního plánu pro rozvojové území Opatov – Na Jelenách

- nastavení hospodárného fungování akciové společnosti účelově zřízené městskou částí

- spravedlivé a transparentní rozdělování dotací pro sportovní kluby a spolky

- účelné a efektivní využití peněz získaných z prodeje bytů a bytových domů

- řešení dopravy v klidu (parkování) s minimálním dopadem na rezidenty

- regulace výstavby soukromých sportovních areálů na pozemcích škol v majetku města.

 

Za klub Hnutí pro Prahu 11 předseda klubu HPP 11
Martin Farmačka

Komentáře  

0 # Všetečka 2016-04-30 10:38
Nerozumím tomu, jaké přehlasování na zatupitelstvu? Jestliže je ohroženo plnění volebního programu HPP11 a koalice nefunguje, proč nepřejdete do opozice? ANO a TOP by se musely spojit s představiteli dřívější garnitury a tim by se konečně znemožnily v očích voličů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Svoboda 2016-04-30 17:06
Může mi někdo kompetentní z HPP11 naznačit Vaší další strategii, když vyjednávání skončilo na mrtvém bodě?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Krautwurm 2016-05-02 10:41
Některá rozhodnutí si vyžadují určitý čas. Partnerům z ANO jsme říkali, že bychom neradi vyjednávali obdobně jako na pražském magistrátu. Tam koaliční jednání trvala půl roku. Má-li vzniknout dohoda, musí se shodnout alespoň dva partneři.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jiří Menšík 2016-05-03 15:15
Měl by být zachován poměr z výsledku voleb, t.j. 18(HPP11) : 9(ANO) : 5(TOP09) a ne, jak tomu bylo až příliš velkorysé od HPP11 u bývalé koalice, kde byl poměr 4 : 3 : 2. Protože normální počty vycházejí, že 18 je pořád víc než 9 + 5 = 14 a ne jak bylo 4 : 5(3+2), což byl opačný poměr a tímto byli v nezasloužené přesile. Pokud by se jednalo o solidní a spolehlivé partnery, tak prosím. Ale když je známo, že vyvolali zcela záměrně a účelově mimořádné jednání ZMČ (zcela zbytečné) ohledně tzv. "odtržení" P11 od Prahy, což byl zástupný lichý důvod pro jejich taktiku špatně skrytého podrazu k odstranění nepohodlných členů rady z HPP11, které nakonec vyvrcholilo odvoláním ing. Kose (i když až na dalším řádném jednání ZMČ, přesně jak bylo tehdy předem nějakými výkřiky deklamováno "tak příště!").
Nyní je těžké radit, je vidět že u některých zastupitelů, kteří šli do voleb s líbivým programem ku prospěchu občanů JM, jen aby získali jejich hlasy a nyní se zástupnými a špatně maskovanými důvody jednají v rozporu s volebními sliby, podporují opozici (zřejmě ANO dostává instrukce, když se schází s JMND) a developery, což občané určitě vidí, registrují a nezbývá doufat, že u příštích voleb také zohlední.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Všetečka 2016-05-04 06:22
Ad Jiří Menšík
Hezky jste to zanalyzoval, ale příšti volby jsou za víc jak 2 roky. Současnou patovou situaci nevyřeší konstatování, že koaliční spojenci HPP11 jsou lháři a prospěcháři.
Protože na rozdíl od ANO a TOP nemá HPP11 při zastoupení jednotlivých politických subjektů v zastupitelstvu žádný jiný koaliční potenciál, zbývají mu 2 možnosti.
Bud setrvat v koalici s TOP a ANO a vyjednat nové uspořádání 4 na 4, nebo při přesile radních TOP a ANO odejít čestně do opozice.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Zdenek Kvitek 2016-05-04 17:24
Vážený pane Všetečko,
problém Prahy 11 je, že Ano a Top oficiálně dosud neuzavřely ani koalici s opozicí, protože takto 8+5=13 třináct zastupitelů ovládá 45 členné zastupitelstvo, akciové společnosti MČ atd. Vůči Jižnímu Městu je takovýto postup Ano a Top jistě neodpovědný, ale pro jejich osobní prospěch jistě výhodný.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Všetečka 2016-05-05 08:33
Ad Zdeněk Kvítek
A já se znovu ptám (reakce i na pana Krautwurma) - jak dlouhý čas si vyjednávání s vašimi partnery (kteří odvolali radního p.Kosa a hlasovali i pro odvolávání p.starosty) ještě vyžádá? Vždyť píšete, že klub ANO již odmítá jednání o nové uspořádání Rady. Já tomu pořád nerozumím, s kým chce HPP11 tedy stabilizovat situaci v zastupitelstvu a vedení městské části?
Po přečtení názorů zastupitelů v květnovém Klíči si neinformovaný občan musí myslet, že Praze 11 vládnou absolutní amatéři a prospěcháři právě z řad HPP11. Mám obavy, aby se HPP11 diky dlouhému vyčkávání úplně neznemožnilo. To by bylo škoda a ztratilo by historickou možnost dokázat, že politika se dá dělat čestně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Jiří Krautwurm 2016-05-05 11:05
Vidíte, tak to je právě zažitý koncept demokratických voleb "v místě a čase obvyklý".

Voliči jednou za 4 roky tzv. "rozdají karty".

Nu a pak si neinformovaný občan (Vaše slova) může myslet ledasco, když zahlédne kousek "hry", aniž se více zajímá o další souvislosti.

Možná budete muset počkat zase až na nové "rozdání karet". Kdo ví. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Zdenek Kvitek 2016-05-05 13:17
Vážený pane Všetečko,
voliči nám dali 1/3 všech mandátů s 18 zastupiteli a my se snažíme s naším mandátem zacházet podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. Nemáme právo hlasy našich voličů zahodit v tomto volebním období jen proto, že jsme nedostali ve volbách nadpoloviční počet mandátů.
Když si odečtete z příspěvků v Klíči pisatele, kteří jsou a nebo byli zaměstnanci akciových společností MČ Praha 11, v Radě MČ a nebo dostali byt ve veřejném zájmu, který následně obratem přeměnili z doby určité na dobu neurčitou, tak zjistíte, že HPP11 vlastně nikdo nekritizuje. Pokud čtenáři Klíče se nebudou zajímat o kontext jednotlivých příspěvků, je pochopitelné, že budou jen zmateni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Všetečka 2016-05-05 15:13
To jsem tedy vážně zvědavý na nové "rozdání karet". Kdo ví. :-)
TRUMFY mají v rukou vaši oponenti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Jiří Krautwurm 2016-05-06 11:03
Ještě k těm trumfům: a to by mne tedy zajímalo, které to jsou!
Překrucování, pomlouvání, lži ?

P.S. Čest nelhostejným informovaným občanům.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří Menšík 2016-05-07 10:34
Cituji Jiří Krautwurm:
Ještě k těm trumfům: a to by mne tedy zajímalo, které to jsou!
Překrucování, pomlouvání, lži ?

P.S. Čest nelhostejným informovaným občanům.


Ano, hnacím motorem pro jejich jednání je určitě z toho vyplývající osobní prospěch, jinak si to svinstvo (na které je třeba mít opravdu "silný žaludek"), informovaní nelhostejní občané nedokážou vysvětlit - ani to, že jim z toho není hanba.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Zdenek Kvitek 2016-05-05 15:50
Vážený pane Všetečko,
pokud je snad v životě trumfem, nedodržování zásad a principů, tak máte s trumfy na jejich straně pravdu. Já jsem v tomto optimista a věřím, že z dlouhodobého pohledu " Boží mlýny melou pomalu, ale jistě".
Hlavní je, aby se lidé nenechali otrávit a zajímali se o veřejné dění a nebyli jen otrávenými ovcemi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Všetečka 2016-05-05 18:22
Děkuji p.Kvítkovi a p. Krautwurmovi za odpovědi. Budu sledovat další vývoj na radnici a po příštím zastupitelstvu si dovolím znovu se ozvat. Budoucnost JM mi není na rozdíl od mnoha jiných občanů lhostejná. Snad nebudeme mít staronového starostu Jiravu nebo Urbánka?!! To by byla velká prohra nás všech.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Varlam 2016-05-06 09:13
Na druhou stranu furt lepší než mít za místostarostu pana Mlejnského, pokud by vznikla velká koalice všech proti HPP11, ale je pravda, že tím by se TOP a ANO totálně odkopaly do příštích voleb
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Varlam 2016-05-08 16:57
TOP 09 to evidentně táhne s komunisty i jinde než u nás, inu, konzervativní "pravdoláskaři" a obránci Tibetu, i Mirek Kalousek s nimi chtěl svého času (ještě jako křesťanský lidovec) jít do neformální koalice, pít víno a kázat vodu by jim šlo:

"Jak vše probíhalo? Vesměs fungovala hlasovací mašina TOP 09, ČSSD, SZ senátorky Cabrnochové, ODS exstarosty Richtera, NPP10-HLD exstarosty Zoufalíka, dvou komunistů a dvou bývalých členů klubu ANO. Těchto 23 zastupitelů vetovalo možnost mluvit o bezpečnosti v Horském hotelu na Černé Hoře, o rekonstrukci polikliniky v Malešicích, o Ďolíčku i o novém vývoji v kauze Key Investments. TOP 09 a její spojenci zamezili i odvolání Jany Čunátové (KSČM) z pozice předsedkyně Kontrolního výboru.

Zpráva o politických jednáních z pohledu koalice Vlasta (leden – duben 2016)"

vlasta10.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist