Články

• Proč se rozpadla koalice HPP 11 + Ano + TOP 09 na Praze 11?

zk.web• Proč se rozpadla koalice HPP 11 + Ano + TOP 09 na Praze 11?

Koalice vyhrála s volebním programem, který vycházel z myšlenek a aktivit občanů, kteří dlouhodobě vystupovali proti zavedeným praktikám obviněného exstarosty Mlejnského a jeho tlupy. Vypracovali jsme mimo jiné zadání Regulačního plánu na Opatově, který má za cíl stanovit jasná pravidla pro dobudování centra Jižního Města kolem stanice Opatov tak, aby centrum co nejlépe vyhovovalo občanům Jižního Města.

Zatímco pro HPP 11 byly výsledky voleb příležitostí plnit volební program a přetrhat klientelistické vazby minulosti, pro jiné z koalice uvolněný prostor po exstarostovi Mlejnském byl jen příležitostí pro výměnu kádrů se zachováním starých postupů, příkladem je Jihoměstská majetková, a. s.

Když radní za HPP 11 Ing. Kos poukazoval na nevýhodné transakce pro MČ Praha 11, byl odvolán na návrh zastupitele exstarosty Mlejnského s podporou našich bývalých koaličních partnerů. Následovala i další porušení koaliční smlouvy. Spolupráce s opozicí byla jistě dopředu domluvená, protože nevěřím tomu, že by se choval anarchisticky bývalý politicky zkušený exstarosta Ing. Jirava z ANO a Ing. Urbánek z TOP 09 a nebyli si svými kroky dopředu jisti. Nemělo smysl se nadále tvářit, že formálně koalice na Praze 11 funguje, když faktickou koalici vytvořilo ANO 2011, TOP 09 s opozicí pana Mlejnského, KSČM..., když odvolávají radní a prosazují účelové změny.

Tak jako TOP 09 a ANO fakticky rozvrátily koalici v zastupitelstvu Hlavního města Prahy, tak podobný neodpovědný scénář rozkladu byl bohužel nyní použit i na Praze 11. Velmi si vážím části zastupitelů z ANO, kteří zůstali při hlasování věrni svému volebnímu programu a nenechali se zmanipulovat. Plně se potvrzují slova prof. Bělohradského vyřčená na sjezdu hnutí ANO, že teprve čas ukáže, zda převáží v politice aparátčíci planoucí po moci a nebo naopak aktivní občané, kteří se přihlásili do ANO jen proto, že chtějí pomáhat stávající politickou situaci změnit.

Je jisté, že HPP 11 nebude nikdy kolaborovat na Praze 11 se stranami, kde jsou zastupitelé obviněni z tunelování majetku MČ Praha 11. Proto dnes nemá HPP 11 koaliční potenciál jako přizpůsobivé ANO a TOP 09. HPP 11 je připraveno se vrátit ke koalici, pokud tyto strany se budou opět hlásit ke svému vlastnímu volebnímu programu a ne k zájmům pana Mlejnského.

RNDr. Zděnek Kvítek, Ph.D., zastupitel za HPP 11, člen Strategické komise a Výboru ÚR

 

Článek naleznete v Klíči 05/2016. Online verze > zde ; Offline verze > zde

Komentáře  

-5 # Tibor Kováč 2016-05-13 11:13
Zatímco pro HPP 11 byly výsledky voleb příležitostí plnit volební program a přetrhat klientelistické vazby minulosti, pro jiné z koalice uvolněný prostor po exstarostovi Mlejnském byl jen příležitostí pro výměnu kádrů se zachováním starých postupů, příkladem je Jihoměstská majetková, a. s.


Dobrý den pane zastupiteli,

ve Vašem příspěvku jistě asi myslíte předsedu představenstva Jihoměstské majetkové a.s. pana JUDr. Kuchaře, zastupitele za HPP11 a nejvyššího představitele této městské akciové společnosti a dále i paní Šubertovou, náměstkyni pro (neustále kritizovaný) úklid a údržbu zeleně dosazenou přímo panem starostou Štylerem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jiří Štyler 2016-05-13 22:45
Ahoj Tibore, moc ti děkuji za tvůj příspěvek. Jsem velmi rád, že píšeš o námi navržených skutečných odbornících. Jen lituji, že jsi trochu zapomněl, že je schvalovalo představenstvo či ředitel společnosti. V představenstvu máte s TOP 4 z 5 a ředitele jste si udělali prokuristou, který řídí personalistiku. Také, když jsi se zmínil o středisku zeleně, děkuji za jeho práci, opět jsi pozapomněl napsat jak a v jakém stavu tvoje středisko předává byty, které potenciální nájemníci odmítají převzít.
Milý Tibore, drž se raději svého kopyta, máš-li vůbec nějaké a nenuť mě dál psát, prosím. Děkuji. V úctě Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Václavková 2016-05-13 12:16
Ad Kováč:-) Před chvílí jsem si přečetla na fcb HPP11 článek o vašem šéfovi Říčarovi a praktikách ve vašem sdružení na P11. To je hnus a jste na zrušení vážení Kováčové a spol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Varlam 2016-05-13 15:36
Pan Tibor byl asi právě na poradě v Čapím hnízdu, kde se probíraly členské příspěvky a dotace pro středně velké podnikatele, proto je tak rozladěn :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Kosová Naďa 2016-05-14 09:54
Příspěvky O. Prokopa na fcb HPP11:-)
Je to poprvé, co se zapojuji do diskuze na webu HPP11.
Nevážený pane O.P. co se týče morálního kreditu mého muže, nesaháte mu ani po kotníky. Vždy kandidoval pouze za HPP11, pouze to bylo na kandidátce větších politických stran jemu v dané době programově blízkých. HPP11 jako sdružení převážně občanských aktivistů nemělo prostředky ani lidské,ani finanční na to,aby mohlo nominovat jako samostatný subjekt své představitele do poslanecké sněmovny nebo senátu.
Ale našly se dříve i nyní strany,které si pana Kose vážily a váží a nabídly mu kandidovat na jejich kandidátce.
A pokud se do senátu dostane, tak na rozdíl od Vaší pasivity na magistrátu, bude vidět a slyšet při snaze o čistou a poctivou politiku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist