Články

• Městská část Praha 11 stagnuje! Tvrdí ten, který ji vydrancoval do dna...

2016.05.21.Pravo.DM.th• Vážení čtenáři,

s odstupem času vám nabízíme ohlédnutí se za jedním vskutku kuriozním článkem. Jeho text je zajímavý tím, že v každé větě je buď nepravda nebo polopravda, tak zlojedsky slizce vypulírované dílo, které dostalo prostor v médiu Právo, tu dlouho nebylo - tázaným byl Dalibor Mlejnský, bývalý starosta P11, po jehož panování nezůstaly v obecní kase ani pavučiny.

Většinou se nenecháváme odvádět od práce a na demagogie nereagujeme, nicméně nevydržel to jeden z občanů Prahy 11, jeho reakce se nám zamlouvala a chceme se o ni s vámi podělit. Jeho přáním bylo neuvádět celé jméno, aby se nestal terčem případných mstivý útoků či nepadl do hledáčku ABL, neboť pamatuje, jak fungovalo Jihoměstské Palermo. Přání vyhovujeme.

• Nejprve se pokochejte článkem z Práva, poté níže reakcí občana > článek

Zasláno: čtvrtek 2.6.2016 v 1:15h
Komu: Ing. Zdeněk Porybný, šéfredaktor deníku Právo (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
Subjekt: Lživý článek v Právu dne 21.5. 2016 - str. 13

• Pane šéfredaktore...

až nyní s týdenním zpožděním (po návratu z dovolené) se mi dostalo do ruky vydání Vašeho deníku ze soboty 21.5.2016. Na str. 13 otištěný článek pod značkou autora (cie): "Městská část stagnuje" - Bývalý starosta Prahy 11, opoziční zastupitel Dalibor Mlejnský (Jižní Město - Náš domov) pro Právo mne doslova nadzvedl ze židle.

V prosinci 2014 i váš deník informoval čtenáře, že starosta Prahy 11 p. Dalibor Mlejnský je obviněn ze zneužití pravomoci veřejného činitele a za porušení povinností při správě cizího majetku, a že na jeho účtech (včetně zahraničních) bylo zabaveno téměř 30 mil. Kč.

Nejsem členem žádné politické strany ani hnutí, takže nemohu být nařčen se zaujatosti vůči p. Mlejnskému. Na Jižním Městě žiji s rodinou již od r. 1979 a je mi moc dobře známo, jak se tento komunální politik v Praze 11 choval a jaké byly jeho zájmy. Od jeho startu v rámci ODS na Praze 11, kdy nechal sledovat bezpečnostní agenturou svou stranickou kolegyni a tehdejší starostku této městské části, i po celou jeho kariéru po nástupu na funkci starosty. Jeho aktivity vedly k tomu, že médii i občany byla Praha 11 známa jako Jihoměstské Palermo. Byly realizovány nebo připravovány desítky projektů na zahušťování území novou výstavbou bytových (převážně luxusních) i administrativních ploch (vč. přípravy výstavby několika mrakodrapů) na úkor městské zeleně a celkového zhoršení života zde bydlících občanů. Nu, nějak ty miliony na jeho konta musely přitéci - pardon, omlouvám se, určitě šlo o úspory z jeho platu, že?

Podotýkám, že ve svém příspěvku záměrně nepoužívám akademický titul u osoby p. Mlejnského. Jak též informovala v minulosti media, svoji diplomovou práci na Universitě J.A.Komenského dle nich opsal, takže jeho akademický titul je při nejmenším sporný! I to, že tento titul při všech možných příležitostech používá a chlubí se jím, svědčí o jeho morálních kvalitách.

Je známo i zastrašování tehdejší opozice, občanských sdružení a SVJ, které si troufly nesouhlasit s činností "spasitele Jižního Města" p. Mlejnského. Vrcholem bylo zmlácení tehdy opozičního politika p. Štylera, nynějšího starosty. Je zajisté jen pouhou náhodou, že mezi spřátelenými podnikateli a objekty p. starosty Mlejnského byl i oddíl bojového umění, který má dlouholetý pronájem v obecních prostorách tzv. "za hubičku". Nedělali náhodou členové tohoto oddílu mimo jiné panu Mlejnskému ochranku?

Podotýkám, že p. Štyler, nynější starosta, kterého se p. Mlejnský všemi možnými způsoby snaží očernit a odvolat, je urostlý téměř dvoumetrový muž, takže k jeho zmlácení bylo potřeba několik profesionálů. Ale ti se dají najmout kdekoliv a kýmkoliv, že?

Nepořádek na území Prahy 11, pirátské akce, spolupráce s developery a kmotry i zhoršování života zde žijících občanů (vč. nárůstu jejich stížností) vedly v prosinci 2014, k tomu, že nakonec od něj dala ruce pryč i ODS a zrušila celou svou pobočku na Praze 11. Ale p. Mlejnský nelenil, do komunálních voleb šel se svými kamarády s nově založeným hnutím či organizací Jižní Město - Náš domov. Jak příznačný název pro "azurově čistého a neúplatného" komunálního politika, který má vždy na mysli i na srdci jen blaho svých spoluobčanů!

Samotný článek je splácanina plná lží. Je doslova výsměchem, když mimo jiné p. Mlejnský zde tvrdí, jak je zpackaná zakázka na údržbu zeleně, tři čtvrtě roku od odchodu bývalé firmy (že by šlo o jednoho z přispěvatelů na lepší zítřky Jižního Města?) se špatně seká tráva (ejhle, to je určitě odborné tvrzení bezpochyby promovaného zahradníka) a bylo proto nutno odvolat členku Hnutí pro Prahu 11, která za této úsek na radnici odpovídala.

Je dostatečně známo, jak se dlouhodobě staralo o zeleň a uklízelo za p. Mlejnského (či spíše neuklízelo), špína, přerostlá tráva na veřejných plochách, možnost pylových alergií u dětí i dospělých občanů Jižního Města. Na stížnosti občanů nebylo reagováno nebo byly zesměšňovány.

Vrcholem bylo když p. Mlejnský jasnozřivě s mohutnou mediální pompou vymyslel, že trávu budou ekologicky spásat ovce. A tak se na louce u stanice Metra Opatov, objevilo, za obecní peníze zakoupené, stádo několika desítek ovcí. Projekt skončil po několika dnech tragicky. Nikým kontrolovaný ovčák se o ovce vůbec nestaral (pokud se vůbec objevil, tak vrávoral s lahví v ruce - asi náhlá indispozice), v trávě se ráno válela mrtvá, v noci novorozená jehňata.

V článku je jediná, přímo panem Mlejnským vyslovená, pravdivá myšlenka: "vedení obce (stávající) ... bojuje pořád s kmotry."

Ano, novému vedení radnice se pracně (i časově náročně) podařilo zastavit desítky megalomanských projektů party p. Mlejnského, spřízněných duší (samozřejmě neříkám kmotrů) a developerů, ale další dále běží. Nu, tak proto je nutno urychleně za pomoci babišovců a kalouskovců (jak diktuje v článku p. Mlejnský) odstranit stávajícího starostu pana Štylera a s ním celou jeho "protestbandu" - Hnuti pro Prahu 11.

Jen tak se asi budou zázračně opět bohatě plnit bankovní účty nejen p. Mlejnského a jeho kamarádů, ale i jeho nových spojenců.

Pane šéfredaktore, výše uvedený článek ve Vašem deníku je koncipován formou interview, čiší z něj ale na první pohled silný dojem dobře uplaceného článku, vč. otištění fotografie p. Mlejnského (nejsem přesvědčen, že to je v rubrice na této straně běžným zvykem). Podílel se na tom paskvilu (pardon rozhovoru) snad dokonce některý Váš redaktor? Na čtenáře to dělá takový dojem, vč. nápovědi v otázkách, jak mají vypadat odpovědi p. Mlejnského. Jaké redakce udělala závěry, případně i personální?

Pokud se vůbec ještě chcete odvolávat na proklamace, že Právo je nezávislý levicový deník, stálo by za úvahu poslat na Prahu 11 vašeho redaktora, aby seznámil podrobně Vaše čtenáře se skutečnými aktivitami p. Mlejnského po dobu jeho starostování, jaký je stav jím prosazovaných projektů a jaká rizika z toho vyplývají pro další život občanů Prahy 11. To by byla reportáž! Ale to by nikdo nezaplatil, tak proč se angažovat, že?

mih, občan Prahy 11

 

Komentáře  

+10 # František Dostál 2016-06-21 08:51
Když se nemůžu opřít o něco pozitivního, co se podařilo, je třeba stále připomínat to špatné, co bylo. Věřil jsem, že HPP bude změna, ale netušil jsem, že to bude změna v jiném pojetí hrůzy. Hádky, urážky, stagnace. Prosím, uvědomte si, že spolu s politickou mocí Vám byla dána i odpovědnost za rozvoj JM. A ten neprobíhá. Skoro bych se nebál říct, že za Mlejského sem tam něco zůstalo za drápem, ale rozvoj byl....Dnes není, jen pachuť hořkosti, hádek, invektiv, obviňování. A vrcholem všeho je pak boj proti 511, což je prokazatelně pro JM dobře.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Martin Bláha 2016-07-04 19:33
Víte pane Dostále, stagnace je stav kdy se nic nemění a dle mého názoru, je zastavení spousty megalomanských projektů předchozího vedení teměř Sisyfofský úkol. Proto není třeba vidět rozvoj JM. Zastavení blbých projektů p. Mlejnského & spol. stojí hodně sil a hlavně času. Projekt Sandra ! Je dobré si uvědomit, že to byl p. Mlejnský, který tento objekt prodal a za pár let (a o hodně miliónů víc) opět koupil zpět. Není to podezřelé ???? Prodej hřište TJ Jižní Město ! Myslíte, že developer tam postaví vily , aby do zapadlo do okolí ? Myslim, že tam bude min. 8podlažní budova. Nejhorší na tom je, že tihle zloději z JMND a dnes i ANO a TOP 09, nakonec to svedou na to, že se JM nerozvíjí a stagnuje. Zabránit těmto blbostem stojí daleko víc úsilí než si plácnout s developerem a dostat do (kešeni) pár zlatých. Dvakrátt jsem kontaktoval p. Mlejnského ať mi vysvětlí záměr stavby. Nikdy neodpověděl. Chci mu napsat jako zastupiteli o schůzku, ale nejsem si jisty zdali zareaguje. Závěrem k rozvoji JM. Rozvoj neznamená jen novou zástavbu, ale i zlepšení bydlení, infrastruktury a to se děje a proto stojím za současným vedením !!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Varlam 2016-06-21 10:25
"Když se nemůžu opřít o něco pozitivního"

Pozitivní je: přestalo se krást, dělá se vyrovnaný rozpočet, nezastavuje se město a chrání se zeleň a kvalita života zde na Praze 11 = pozitivní věci :)

Nashle :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Petr Hrabal 2016-06-28 19:25
Pane Varlame, vy asi hodně rád scifi, že?:)
Vyrovnaný rozpočet? Myslíte vyrovnaný rozpočet za rok 2015? Pro vás je vyrovnaný rozpočet schodek 53milionů korun?:))
No, to jste vystudoval asi hodně zvlášní školu:)
Přesně na tom je vidět, jak jen slepě bráníte nesmyslné kroky HPP11. Pan Dostál má absolutní pravdu. Když za vámi není nic vydět, pouze vytahujete špínu minulosti, aby jste zakryli vlastní neschopnost!! :)
A těším se na váš nesmyslný argument,odpově ď, zakončenou napadáním.
Usnadním vám práci: trestní stíhání probíhá,děkuji za optání :)
Hezký den
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # František Dostál 2016-06-21 13:03
pokud rozpočet, který šetří v investicích, tápání se Sandrou /byť její koupi způsobili jiní/, tápání s prodejem bytů na Opatově, nezastavování (které nejde v ruku v ruce s doporučením IPR, které naopak preferuje zastavování), pak každý vnímáme "pozitivní" jinak. Pro mě je to tu šedivé, neutěšené, napůl nedostavěné. Není si kam jít posedět, není tu nic, co by šlo nazvat "hezké". Proto i já náš byt budu pronajímat a budu se stěhovat pryč, na Prahu 15 do nového projektu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Štyler 2016-06-22 16:34
Vážený pane Dostále,
se Sandrou netápeme, udělali jsme dostupné, podali výpověď na nevýhodnou smlouvu a připravujeme rekonstrukci. Prodej bytů máme připravený e-aukcí, v současnosti probíhá práce posudkáře a podle mým předchůdcem podepsané smlouvy nám zhotovitel, Sekyra group stavbu musí předat do !!dubna 2018!!!a snažíme se jednat o dřívějším termínu. Probíhá jedna z největších staveb v Praze, dostavba OC Chodov. Tam bude kaváren dost. Posedět si můžete pod kvetoucími lípami a vnímat jejich omamnou vůni.
Nebudu vyjmenovávat pozitiva, neb kdo nechce vidět, nevidí.
Přeji Vám úspěšné stěhování.
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # František Dostál 2016-06-22 17:36
Vážený pane starosto, děkuji za reakci. Troufnu si říct, že si svého okolí všímám. Z Hájů na Chodov do kavárny nepůjdu, já nemusím trávit svůj čas v nákupním centru. Mě více oslovuje živý parter. Navíc stavba OC Chodov není věcí MČ, to jste ani nezařídili, ani neovlivnili. To, o čem jsem psal je, že Vaše Hnutí mí o všem, co je špatné, jen v praxi neukázalo nic, co je dobré. A mluví činy, říká se, že ukázaná platí. Pracování na Sandře od Vašeho nástupu ani pracování u nás na Hájích já zatím prostě ocenit neumím, protože nevidím rozdíl před 5 lety a nyní. S pozdravem Fr. Dostál.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Roman Vacek 2016-06-21 13:59
A kdo prosím za Sandru může, za tu skvělou investici, pane Dostále? Kdo jí kupoval za naše peníze? :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # František Dostál 2016-06-21 15:07
já vím, že to způsobili jiní (psal jsem to i výše), ale před více než 2 lety. A asi se shodneme, že to, že to způsobili jiní, neomlouvá to, že se to nyní neřeší. Já klidně jsem pro Sandru byť levněji prodat a získané peníze efektivně investovat, to je politické rozhodnutí každé vládnoucí garnitury. Ale čekání...? Na co? Sandra stárne a každým dnem je její hodnota nižší.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Roman Vacek 2016-06-21 19:45
Já myslím, že je to omlouvá. Protože prodat tu hrůzu nejde jen tak a dělat z toho to, co byl záměr Mlejnského prostě nelze nebo ještě za větší peníze. A ty díky Mlejnskému nemáme. Takže omlouvá...

Dobrou noc
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # Mirek 2016-06-21 19:50
Proč nejdete Dostále svá moudra házet na zeď ANO či TOP09? Ti přece mají v radě většinu ne? Tady Vás nikdo nebere vážně, vypadáte jen jako Mlejnského troll dle toho co píšete
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jiří Štyler 2016-06-22 16:38
Na Sandře pracujeme již od našeho nástupu. Např. na pochozí zóně Háje jsou soudní spory nevyřešené od r. 2007. To jsem starostou nebyl. Pracuji ku prospěchu stávajících obyvatel. Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Mirek 2016-06-22 13:27
To že dostávají Mlejnského a Hrabalovi "podřízení" ze strany rozkaz zde naklikávat mínusy je sice hezké, ale jak zde píší ostatní: to vám volby nevyhraje, pánové. Ani minule vám to moc nepomohlo :D

A věcné argumenty nemáte. Takže pa pá
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Petr Hrabal 2016-06-28 19:37
Mirek alias Varlam?:) Vy jste vážně sekta, která za vším vidí,jak se supi slétávají, temná síla působí:))
já tu nic nenaklikávám a nikoho neplusuji-teda krom mého jednoho možného palce.
Vy prostě nedokážete unést skutečnost,že prostě už občany štvete:))
Opakuji se-kdybych požádal své přátele,aby se obtěžovali sem klikat, to by jste asi viděl, jak by to doopravdy vypadalo. Během hodiny by můj příspěvek měl několik desítek plůsů. Nemám to opravdu zapotřebí, jak říkáte palce volby nevyhrávají.Boh užel pro vás, toto jsou skuteční občané.
Čekám opět zase smysluplnou debatu, jak jsem špatný, trestní stíhání a bla,bla,bla:) Nic jiného, dle mého názoru, pane Varlame ani neumíte,že?!:)) Já aspoň za svým názorem stojím svým jménem, na rozdíl od vás. I to vypovídá o charakteru osoby,nemyslíte ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Petr Hrabal 2016-06-28 19:40
:) a není to snad pravda,že za rok 2015 si koalice, pod vedením pana Štylera schválila schodek 53mio? Nejvyšší od revoluce? Po roce a půl vládnutí????
Přečtěte si usnesení zastupitelstva a otevřete oči
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Petr Hrabal 2016-06-28 19:42
omlouvám se,měloto patřit sem:
:) a není to snad pravda,že za rok 2015 si koalice, pod vedením pana Štylera schválila schodek 53mio? Nejvyšší od revoluce? Po roce a půl vládnutí????
Přečtěte si usnesení zastupitelstva a otevřete oči
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Petr Hrabal 2016-06-28 19:44
pardon, ale nechápu jak tyto stránky fungují- dám odpovědět pod pana Mirka 10:38 a hodí se mě to nahoru.
Pane Farmačko, mohl by jste,prosím,pří spěvek přesunout kam patří a duplicitní smazat?
Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Martin Farmačka 2016-06-28 22:52
Davam odpoved pod vas a schvalne kam me to hodi...?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jiří Menšík 2016-06-22 18:18
Taky jeden článek od stejného "důvěryhodného" zdroje:
parlamentnilisty.cz/ .../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Mirek 2016-06-22 20:39
Jenže v článku otisklém na HPP11 jsou fakta, která si můžete najít i v solidních médiích. Zatímco zde anonymní autor napsal výmysly. A na Idnesu nebo v Lidovkách nebo v Respektu je nenajdete. Zatímco to o Mlejnském najdete a z tehdejší doby na více zdrojích, není to žádná propaganda HPP, ale jsou to fakta. Proto také UOOZ vtrhla na MČ Praha 11 za Mlejnského a ne dnes...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří Menšík 2016-06-23 04:34
Tento článek byl samozřejmě citován ironicky, aby se ukázalo, jak se dokáže pomocí médií přetvářet skutečnost tak, aby vznikl negativní obraz o člověku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Mirek 2016-06-23 10:38
To uznávám, jenže u Mlejnského je to podloženo fakty, v případě pane Kose ne. A to je rozdíl :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Menšík 2016-06-28 23:23
Porce dalšího mediálního hnusu:
parlamentnilisty.cz/ .../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Miroslav V. 2016-06-29 18:51
Prosím Vás, když tak čtu kritiku scholastika Mlejnského, napadá mne, jak vlastně dopadla všechna na něj podaná trestní oznámení, včetně toho celo zastupitelského ? Policie od května 2015 stíhala 28 bývalých zastupitelů pro Zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

neovlivni.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří Štyler 2016-07-01 08:27
Dobrý den Miroslave,
cosi jsem podepsal a tudíž nemohu spát. Jen doufám a moje informace hovoří do dobré cestě pro spravedlnost. K panu Hrabalovi si jen dovoluji podotknout: vaše druhé stání u soudu zatím jen skončilo výpovědí svědků a na začátku srpna očekáváme třetí stání, možná i vynesení rozsudku. Třeba se pan Mlenský, z pozice člena valné hromady TJ JM Chodov dočká dalších 5 mil Kč do kasy k dalšímu hospodaření. Stejně jako se hřištěm Volkovova, které jste prodali developerům s nejasnou majetkovou strukturou 6,5 mil pod cenou posudku. To je panečku hospodaření s něčím, co nám samo spadlo do klína. Osm let staré metody stále fungují.
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Marek Látal 2016-07-01 23:14
Plně souhlasím s názorem Pana Starosty to samé jsem si dovolil odvodit a napsat v jiné diskusi, alespoň se střípky dávají do kupy a doufejme že padne i trest pro tohoto člověka i pro Pana Mlejnskýho.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Varlam 2016-07-01 10:15
Myslím, že ještě nedopadla, znáte rychlost našich soudů ne?

Ale aspoň se něco začlo dít, policie jen tak někoho před soud nepošle, když jde o ekonomickou kriminalitu. Kdyby na tom nic nebylo, státní zástupce by to nepustil ani k soudu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Mr.annonym 2016-07-01 08:40
Tak za prvé, milé hnutí, už výsměch je, že sem musím reagovat já, na přání pana Hrabala, jelikož jste mu zakázali dále přispívat do této diskuze.
Je vidět, že opravdu zde vládne demokracie, že Starosto. Bojíte se pravdy, sám zde uvádíte věci překroucené a lživé. Bortí se pod Vámi křeslo a vy se zuby nechty držíte, aby jste nepřišel o 100tis korun měsíčně. Dle mého názoru mícháte hrušky s jabkama- TJ je soukromy subjekt a ať si hospodaří jak chce, ale vy jste veřejná správa, to vám asi nedošlo,že?! Vy jste zašanročili 60milionů korun!!! Trochu sebereflexe

Pane starosto-já jsem se koukal na výpis z KN-co je podle vás nejasná struktura? Tu firmu vlastní dva lide a třetí ji řídí? To je nejasná struktura,jo? :) Je vidět, že jste nikdy firmu neměl (nepočítam vaši velmi neúspěšnou kariéru pečení štrůdlů)
Proto chápu,že se snažíte být starostou co nejdéle,jelikož si na takovéhle peníze, co máte, už asi nesahnete.
Předpokládám ,že to proběhne cenzurou proto si radši udělám printscreen abych měl důkaz,jak otevřeni "nejste".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Varlam 2016-07-01 10:17
Dobrý den pane Hrabale, to píšete přímo vy nebo někdo z ČSSD? :)

Máte tedy soud nebo ne?

Platí co jsem napsal výše:


" policie jen tak někoho před soud nepošle, když jde o ekonomickou kriminalitu. Kdyby na tom nic nebylo, státní zástupce by to nepustil ani k soudu."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Varlam 2016-07-01 10:19
Hezký víkend všem a příjemné trestní řízení a soudy jen pro některé :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Martin Farmačka 2016-07-01 11:52
Provokateri, burici, nenavistni nohsledove, lhari a vykladaci prekroucene pravdy - do voleb 2014 jste byli zalezli kdesi v derach, nemeli jsme nazor, za nikoho jste se nepostavili, obyvatele P11 vam byli uplne fuk. Proc v tom nepokracujete? Anonym ma predstavu, ze si muze kamkoliv napsat cokoiv. A ja rikam, ze NIKOLIV. Clovicku neexistujici, za sva slova se musis umet postavit, aby vsichni ctenari zvedeli, co jsi zac:-)

Zadam admina o ban na exota "Mr.annonym", duvod: diskutuje, ac se neumi chovat, ac se neumi podepsat. Moje osobni klasifikace: zlojed s tendenci skodit a hanobit. Doporuceni: neztracet s nim cas ani vterinu. Dekuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Štěpán Mrázek 2016-07-01 13:20
Dovolím si jen malou reakci na Váš příspěvek pane Farmačko:

Prosím o ban uživatele Varlam za to, že se neumí podepsat, děkuji. Je zajímavé, že svému největšímu podporovateli zde na stránkách to dovolujete a jakmile se nepodepíše někdo, kdo s Vámi úplně nesouhlasí, tak je to první, co mu vyčítáte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Martin Farmačka 2016-07-01 14:39
Dobry den. Varlam nejste vy?! # Pane Mrazku, a co rikate tomu clanku, souhlasite se slovy pana DM? Ze MC stagnuje... staci se podivat na tento web, kolik novych veci se udalo za pritomnosti HPP 11 na radnici. Skoda, ze si pan DM napred neprecetl zpravy u nas a az POTOM nevydal ten lzivy clanek. Mozna jen chtel HPP 11 poskodit a pomluvit, asi nas nema rad.

Vsiml jste si, ze i po odvolani pani Zdenkove se seka UPLNE STEJNE, a kose vyvazi UPLNE STEJNE - ze MC funguje jako fungovala a tudiz kritika pani byla neopodstatnena? Nyni rozdelana prace stoji a odnese to obcan P11 - to je smyslem opozice: hanobit praci HPP 11. > www.hpp11.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Štěpán Mrázek 2016-07-01 15:19
Pane Farmačko, asi jste si spletl vlákno. Nerozumím tomu, jak se váš komentář týká toho mého?

Ale když už se ptáte. Článek jsem nečetl, názor pana Mlejnského mě nezajímá. Mě zajímá jak si ve vedení MČ vedete vy. A zatím není moc co hodnotit, jako největší úspěchy jste zatím uvedli posekanou trávu a nové zábradlí na schodech. To je pro mě poměrně málo. A co se týká dvou nejdůležitějšíc h věcí, které mě zajímají a které podporuji - tj. podpora stavby okruhu ve variantě 511 a revitalizace Opatova, tj. podpora projektu Nový Opatov - tak ty jste nepodpořili. Takže když si vezmu nadpis tohoto článku, tak asi musím spíše souhlasit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Hedvika Rupertová 2016-07-05 14:11
Tak k tomu používání jmen a přezdívek má pan Farmačka a celý klub HPP 11 celkem nejasno... sakra, já se v tom přestávám orientovat! :-( Cituji z FB

Hnutí pro Prahu 11 Petr Plachtění Petře, napište své příjmení, jste přece hrdina, který to všem nandá. Zatím se schováváte jako malý klouček. To vás přece není hodno. A až se přestanete schovávat mamce, pardon taťkovi Dádovi za sukně, pohovoříme spolu o nesmyslech, které sem píšete a myslím, kterých nejste hoden. Jiří Štyler


Petr Plachtění Pane Štylere, kdyby jste byl alespoň trochu inteligentní a četl Váš facebook, mohl by jste mé skutečné jméno dohledat. Toto jsem řešil již s panem Farmačkou již několik měsíců zpět. Doufám, že to pan Farmačka potvrdí. A starosto, ne nejsem žádný přitakávač Mlejnského, nebudete tomu věřit, ale, já vůl vás volil!!! Takže buďte tak laskav a trochu se nad sebou zamyslete, opravdu se posledni dobou chováte jako .......... ať si každý dosadí, co chce


Petr Plachtění Potvrdíte pane Farmačko, co jsem zde psal? 6e jsme se o tom bavili a já vám sdělil veřejně své méno a vysvětlil, proč ho nechci uvádět? Nebo budete dělat, že to nevidíte, ikdyž jste správce???


Martin Farmačka Petr Plachtění Dobry den. Je patek, az do pulnoci mam narocny zivy provoz a proto musim omezit nedulezite aktivity. Omlouvam se vam, ale urcite zauvazujte, zda by do budoucna nebylo lepsi PRO VAS i pro dalsi diskutujici vystupovat pod pravym jmenem. Treba vase jsem jiz zapomnel a musel bych je nekde dohledat, ale potvrzuji vase slova. V diskuzi žáčků materskych skolek je to asi jedno, ale na kanalu HPP 11 dospelych skutecne muze nekomu vadit, ze se na nej obraci lide pod prezdivkou. Nejsem skaut, proto misto prezdivky uzivam SVOJE PRAVE jmeno, nebot se domnivam, ze to dela standardne dobry dojem a nastoluje optimalni podminky pro vedeni korektniho dialogu mezi lidmi, kteri se fyzicky neznaji. Kazdopad ne neurazejte pana starostu a radeji vubec nikoho...

...že Vy jste si tam, pane Farmačko, dosadil něco hodně sprostého...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Mr.annonym 2016-07-01 12:25
Jasne. To je přesně váš přístup!! nepohodlné zablokovat,že?!
Pan Varlam je pro vás v pořádku, když zde nevystupuje svým pravým jménem,co?!
Vy jste před vobama zvítězili negativní kampaní a dnes,když všichni zjistili,jak jste neschopní,když vám voliči dali šanci, radši všechny blokujete,že?!
Opravdu, je mě vás líto.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Varlam 2016-07-01 15:05
Já zde nespamuji, takže nemam důvod se ani podepisovat, víte věcná kritika není to samé co spamování! A píšu ze své IP adresy už několik let a navíc mě někteří znají i osobně. Mam své důvody a lidé to vědí.

Tož k tomu podpisu..

Vy věcně nekritizujete, ale nadáváte a anonymně (či pod falešnými jmény a to je rozdíl...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # Tibor Kováč 2016-07-05 13:07
Již dlouho pozoruji, že HPP11 měří jednoznačně dvojím metrem. Jeden má výhradně na sebe a druhý potom na všechny ostatní. Tipnul bych si, že na toto dříve či později "dojede" :-).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Čapí hnízdo 2016-07-05 16:17
To jste řekl moc hezky, Tibore. Zato strana ANO je velmi konzistentní a bojuje vytrvale proti korupci a dvojí metr ani nezná! Jinak nevím přesně, v čem používá HPP dvojí metr, ale to je jedno. Hlavní je, že jste sem napsal aspoň něco chytrého zase. Děkuji.

Čapí hnízdo
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Mr.annonym 2016-07-01 12:29
Asi vás i hodně štve, že si tu někdo "dovolí" oplusovat příspěvek pana Hrabala.
Pane Varlame,nejsem Hrabal a ani nejsem z ČSSD, jsem jen jeho kamarád,kterého požádal,aby reagoval. Nechápal jsem zprvu proč ale teď tomu naprosto rozumím.
Nemusíte se obtěžovat blokací, vašim stránkám se velmi rád vyhnu širokým obloukem. Jen udělám printscreen a zašlu to panu Hrabalovi. celkem ho obdivuji,jak může být v jedné místnosti, na zastupitestvu s vama!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Martin Farmačka 2016-07-01 14:27
Ale mne to vubec nestve, to je typicky zlojedský a velmi chaby argument, kdyz se nekdo chova spatne na spatnem miste, co jsi ty, anonyme. Hledam na tvem vkazu veci pozitivni, fakticke a ctenarum uzitecne, a nenalezam. A proto je uplne v poradku te zablokovat. Muzes plakat na TVEM webu, ve TVE diskuzi nekde jinde. Sem chodi slusni lide a nejsou na nenavistne plačky anonyma zvedavi. K clanku o spatnem hospodari DM jsi nenapsal vubec nic, proto shohem!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Varlam 2016-07-01 15:13
Zase je hezké, že se přiznal, čí je kamarád, aspoň konečně víme co a jak :)

Od lidí co tu více než 4 roky kradli (někteří 4, jiní 8 let atd...) a jsou namočení do trestního řízení ze strany UOOZ, a od jejich kamarádů, nic jiného než anonymní křivárny nebo prostě křivárny nečekám.

Ale už víme, že sem nepíší tyhle křivárny obyčejní lidé, ale kamarádi lidí jako je trestně stíhaný Hrabal (ČSSD) nebo Mlejnský. Také si zde naklikávají plusy. HPP11 je totiž jejich společný nepřítel, je to nepřítel Hrabala stejně jako bývalé ODS a Mlejnského a komunistů a dalších. To už je slušná suma nepřátel. To mluví za vše. Obyčejní lidé tu často nenapíší nic, jako v roce 2014, jen si to zde přečtou. Ale hlavní je, že vědí, komu věřit a koho volit, jako to ukázali právě v roce 2014, bez ohledu na tehdejší trolly, kteří tu řádili jako ti dnešní (oni jsou to často ti samí lidé)

Hezký víkend všem :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Hrabal Petr 2016-07-01 14:57
ANo, ANO pane Farmačko:)
Vaše stránky poskytují opravdu pravdivé a nezkreslené informace, že?!:)
100% důvěryhodné:)
A proč blokujete mě? Taky plodně nepřispívám a nediskutuji?
Že mě nedovolíte psát na vaše stránky?:))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Varlam 2016-07-01 15:07
Pro všechny lidi kolem ANO, TOP09 a kolem Mlejnského a Hrabala, co si na mě stěžují:

Já zde nespamuji, takže nemam důvod se ani podepisovat, víte věcná kritika není to samé co spamování! A píšu ze své IP adresy už několik let a navíc mě někteří znají i osobně. Mam své důvody a lidé to vědí.

Tož k tomu podpisu..

Vy věcně nekritizujete, ale nadáváte a anonymně (či pod falešnými jmény), a to je rozdíl...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Varlam 2016-07-01 15:22
Mimochodem, kdyby pan Farmačka chtěl, dá vám ban a nic nenapíše, jako se mi to stalo na facebooku Jižního města- náš domov! Napsal jsem věcnou kritiku a byl jsem zablokován. Nikdo se se mnou nebavil. Pan Farmačka vám napsal za co to je a proč to dělá.

Tomu říkám fair play za ty vaše sprosťárny a křivárny (nikoli za věcnou kritiku, tu vy ani neumíte) bych vás banoval už dávno. A bez debat!

Zatím
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Petr Hrabal 2016-07-01 17:40
Pardon pane Varlame, ale co mě kdo vysvětlil??? 6e mě zablokoval na všech diskuzích??
Nikdo nic- a já, na rozdíl od vás věcně diskutuji. Vy nemáte žádné argumenty,jen íšete osobní útoky a své sci-fi příběhy :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Martin Farmačka 2016-07-01 18:24
Pane Hrabale, pisi mi obcane, pohorseni z vaseho hruzneho cinu prodeje hriste za ucelem obohaceni a zadaji vase zakazani v teto diskuzi. Pry az vas a vase opozicni kolegy soudy ocisti, az bude jasne, ze jste slusny clovek. Jaky na to mate nazor?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Petr Hrabal 2016-07-01 18:42
:) Předně jsme ve špatné diskuzi:)
Pane farmačko vždyť jste mě již dávno zakázal,jak jsem již psal:) Musím psát z cizího počítače:))
A co si myslím o tom co píšete?
Že nemáte žádné argumenty a proto jste si toto vymyslel. Nevím totiž, proč bych se nemohl vyjadřovat ke špíně,kterou zde na mě házíte a je naprosto lživá! A chci vás upozornit, že žijeme v právním státě, ctíme presumci nevinny, což znamená, že dokud někdo není pravomocně odsouzen,opakuj i pravomocně, je nevinný.
A kde máte důkazy,že jsem se já obohatil či kdokoliv jiný na prodeji hřiště? Já jsem vše dostatečně vysvětlil, a jsem schopen každému občanovi předložit důkazy,že já mluvím pravdu a vy jim lžete.
Bohužel,nemáte prostě na to co říct, proto plácáte okolo sebe :))
Já si stojím za svým, podepisuji se svým jménem a klidně jsem ochotný se s kýmkoliv sejít a vše mu prokázat. Kdokoliv z vás, občané, mě může kdykoliv kontaktovat na tel: 608968989 či na můj privátní e-mail: . Rád si s ním pohovořím. Nemám s tím absolutně problém.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Jan Dobeš 2016-07-01 19:02
Ja myslím, že stačí fotka. Na vás rovnou poslat zásahovku, vy lumpe!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Petr Hrabal 2016-07-01 19:26
Pane Dobeši, vy posuzujete člověka podle toho ,jak vypada? :)
To je dle mého názoru trochu ubohé:)
Mohu se vás zeptat, všichni z HPP11 jsou,podle vás, vzhledově jaké typy, prosím?:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Varlam 2016-07-04 09:33
Pan Hrabal, spojený s mafiánskou a trestně stíhanou vládou ODS-ČSSD-Mlejns ký je vážně velmi důvěryhodný zjev :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Jiří Menšík 2016-07-04 08:28
Další "příspěvek":
Gabriel (BPP): Starosta, král, nebo belzebub?
parlamentnilisty.cz/ .../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Svoboda 2016-07-04 18:24
To je ten Gabriel, kterému zrušilo celostátní vedení partaje na Praze 11 jeho buňku ODS?
To je ten Gabriel, který s klanem Meixnerovců ovládali v minulém období JM sociální a.s.?
To je ten Gabriel, který je spolu se svými 40 kolegy stíhán za korupci při prodeji městského majetku?
Najednou se všechny supi slétají na kořist. Všichni ti Janečkové, Mlejnští, Hofmanové, Hrabalové....
Ale my občané máme svou historickou paměť a dobře vás všechny známe. Nenechte se zástupitelé z HPP11 těmito kreaturami otrávit a dál pracujte pro blaho Jižňáku......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Martin Farmačka 2016-07-04 09:30
Tri odstavce, tri reakce:

Pan Gabriel si sam mohl dat praci VYSVETLIT obcanum P11, co obnasi pravomoce obce a pravomoce MC. Ani na to nesahl... jen remca a remca. Castka na hlavu obyvatele, uklid mag. chodniku, udrzba mag. pozemku, oprava mag. prostranstvi, vyvazeni odpadku, venceni psu, vyhlaska o bezdomovcich, cinnost policie - vse by bylo mozne ovlivnit bez vrchnosti na "magoši". Ovsem co misto osvety udela pan Gabriel? Vykrikuje o odtrzrzeni JM - aby ODVEDL pozornost, vsugeroval lidem neco UPLNE JINEHO a zatimco je sam pro MC zcela postradatelny, vytvari nepritele ze starosty Stylera, ktery po mnoha letech hnul dejinami P11.

Pan Gabriel je nespokojen s obsahem dopisu o 511 zaslanym do EU panem starostou > Kdyby to on sam myslel s obyvateli P11 dobre a kdyby vubec neco delal (neco citi snad nekdo uzitecnost pana Gabriela pro P11?), sam by byl autorem podobneho dopisu, uprednostnujici ho cloveka pred kamionem. Pan Gabriel mel sanci pred par lety, misto siloveho protlacovani hromadnych garazi se mohl venovat okruhu kolem Prahy, kdyz se ted na JM tolik dusi... tehdy se jeste nedusil, prestoze se ovzdusi na JM od te doby vubec nezmenilo. Mozna je rozdil jen v jeho hlave.

Pan Gabriel se divi, ze pan starosta nepodporil podivnost kolem Zahrad Opatov > Jiste, pan Gabriel z ODS NEDAVA hlavu na spalek, pan Gabriel je opozice, mimo to jiz davno sam hlavu na spalku ma a nerozpozna riziko viny. Tvrzeni, ze HPP ma slibeno "neco za neco" je usmevne a jen doklada, ze pan Gabriel v tom sam ma praxi a nepripousti, ze by slo "nic za nic". Pan Gabriel je proste politik z ODS.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Menšík 2016-08-23 08:27
Perlička na závěr: Zákulisí korupce: Starosta a jeho advokát, příběh z pražského Palerma
hlidacipes.org/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roman Vacek 2016-08-23 10:17
Skvělý článek! Můžete mi říct, proč politik velké městské části nemá zvonek zvenku? Tyhle mafiánské manýry jsou zvláštní, je to sice jen maličkost, ale je to zvláštní...


Zákulisí korupce: Starosta a jeho advokát, příběh z pražského Palerma

Praha 11 se proslavila jako pražské Palermo. Do povědomí celé republiky se dostala například kauzou sledování politické konkurence, které prováděla firma ABL. Měla sledovat politické oponenty tehdejšího starosty Dalibora Mlejnského, objednatel sledování však nebyl nikdy prokazatelně odhalen. Reportérka Reportérů ČT Jana Neumannová popisuje svoji investigativní práci na rozkrývání okolností, za kterých Mlejnský přišel k novému bydlení. Materiál vznikl v rámci projektu Informací proti korupci. Na jeho realizaci se podílel i HlídacíPes.org.Na počátku byla běžná schůzka s „dávnými zdroji“. V tomto případě šlo o Jiřího Štylera a Petra Lukeše, v době vzniku reportáže starosta a místostarosta Prahy 11. V minulosti ale byli občanští aktivisté, kteří bojovali proti podivným prodejům obecního majetku a nevhodné výstavbě v Praze 11.

Točila jsem na toto téma několik reportáží. Běžnou součástí mé práce jsou i schůzky s lidmi, se kterými jsem v minulosti točila. Dozvím se nové podněty, z některých mohou vzniknout reportáže (většinou jen malá část podnětů stojí za další zpracování).


Informací proti korupci

Projekt, v rámci kterého uznávaní novináři na deseti konkrétních kauzách seznamují čtenáře se zákulisím své práce. Do projektu se zapojili Eliška Hradilková Bártová (HlídacíPes.org ), Jana Neumannová (Reportéři ČT), Robert Břešťan (HlídacíPes.org ), Jan Hrbáček (Euro), Radek Kedroň (ex Lidovky.cz), Lukáš Landa (Reportéři ČT), Robert Malecký (HlídacíPes.org).


Pan Štyler a Lukeš byli dlouho v opozici proti starostovi Daliboru Mlejnskému. Pak se ale situace změnila. Bývalí aktivisté se dostali do vedení radnice. Politicky se začali angažovat po roce 2000 v Občanském sdružení Chodov. Dlouhodobě upozorňovali na nevýhodné prodeje městského majetku či podezřelé zakázky.

Pražské Palermo

V té době se Praha 11 proslavila jako pražské Palermo. Do povědomí celé republiky se dostala například kauzou sledování politické konkurence, to prováděla firma ABL. Měla sledovat právě politické oponenty Dalibora Mlejnského, objednatel sledování však nebyl nikdy prokazatelně odhalen.

V té době byl i fyzicky napaden Jiří Štyler před svým domem (někdo jej ochromil paralyzérem a následně zmlátil). Nikdy se však nepodařilo prokázat, že by to bylo v souvislosti s jeho tehdejší opoziční činností. Policie pachatele nenašla a případ odložila.

U lidí, kteří přináší jakákoli témata či podněty, je nutné vždy zvažovat jejich motivaci. Tady je zřejmá, chtějí poškodit svou politickou opozici. Proto je nutné vybírat pouze takové podněty, na které se dají dohledat zcela jednoznačné podklady. Ty musí být průzračné a nezpochybniteln é. Téma také musí být dostatečně silné.

Při této schůzce jsem se od pánů Jiřího Štylera a Petra Lukeše dozvěděla zhruba deset různých podnětů. Šlo o staré kauzy prodejů pozemků či různých staveb. Padla zde zmínka i o domě, ve kterém bydlí Dalibor Mlejnský. Na radnici se mluvilo o tom, že „bydlí nad poměry“ a že luxusní dům dříve vlastnila firma, která mohla mít co do činění s radnicí. Žádné dokumenty ale nebyly k dispozici, v této fázi to byly pouze dlouho tradované drby.

Dálkový přístup do katastru

Téma majetku současných či bývalých politiků je mi blízké, dlouhodobě mapuji majetky různých vysokých činitelů. K těmto věcem se dají dohledat jasné podklady na katastru nemovitostí. Proto mě zaujal právě tento podnět a začala jsem se jím zabývat.

Nejprve jsem ověřila základní fakta: tedy, že Dalibor Mlejnský skutečně vlastní uvedený dům. To mohu udělat sama díky dálkové přístupu ke katastru nemovitostí. V České televizi máme dále předplacenou službu dálkového přístupu. V rámci této placené služby (platí se za konkrétní požadované informace) mohu zjistit celou řadu věcí nad rámec veřejně přístupného dálkového přístupu.

Je to výborný pomocník pro každou redakci. Pro tyto informace bych jinak musela osobně na katastrální úřad v daném místě. Šetří tedy čas. Už z těchto informací mohu zjistit, zda stojí za to se tématem zabývat. Z placeného dálkového pří- stupu vyčtu: kdy koupil daný člověk nemovitost, zda na ní vázne zástavní právo. Mohu také získat přehled vlastnictví (tedy soupis veškerých nemovitostí daného člověka či firmy) a dohledat předešlé majitele objektu.

Podezřelé smlouvy
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Roman Vacek 2016-08-23 10:18
Po nahlédnutí do katastru je definitivně jasné, že téma bude zajímavé. Zjistila jsem totiž, že v minulosti vlastnil dům pan Tomáš Lochman a před ním firma Pátá investiční. Na firmu si hned dělám rešerši – především v mediálním archivu zjišťuji, že je to firma, která s městskou částí Praha 11 spolupracovala právě v éře Dalibora Mlejnského.

Musím tedy na katastr nemovitostí, kde mohu dostat kupní smlouvy. Hledám celkem tři smlouvy. První, ve které je kupující Pátá investiční, je zcela standardní. Mluví o částce jedenáct a půl milionu korun. Druhá je na první pohled podezřelá. Již dva měsíce po prvním nákupu prodává firma Pátá investiční dům panu Lochmanovi. Tentokrát ale o tři a půl milionu levněji – tedy za osm milionů korun.

Další smlouva již je mezi panem Lochmanem a Daliborem Mlejnským. I ta je na první pohled zcela nestandardní. Cena je stanovena na osm a půl milionů korun. Splatnost je stanovena tak, že prvních pět milionů má kupec hradit do pěti měsíců po uzavření kupní smlouvy z hypotečního úvěru, zbývající část je odložená splátka až na termín za dva roky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Roman Vacek 2016-08-23 10:18
Fakticky tedy v době přípravy reportáže Dalibor Mlejnský zaplatil pouze pět milionů korun za dům, který má hodnotu jedenáct a půl milionu. Smlouva je naprosto nestandardní už na první pohled. Působí to, že pan Lochman zde hraje pouze roli prostředníka, mezičlánek. Figuruje zde pravděpodobně proto, aby starosta nebyl v přímém obchodním vztahu s firmou, která s městskou částí spolupracovala.

Nyní je tedy důležité zjistit, kdo je pan Tomáš Lochman a kdo stojí za firmou Pátá investiční. Z obchodní ho rejstříku se dozvídám, že v Páté investiční figuruje Vladimír Zavadil, který právě s panem Lochmanem úzce spolupracuje. Jsou spolu ve statutárních orgánech dalších firem. Jejich spojení je tedy z veřejných zdrojů zcela průkazné.

Optika angažovaného svědka

Na radnici Prahy 11 máme nyní otevřené dveře. Je tedy snadné najít další podklady. Radnice je nám nakloněna, je ale nutné si udržovat odstup. Na veškeré tvrzené informace proto potřebuji doklady. Pokud se jedná o provedenou práci, jsou to objednávky a faktury. Pokud jde o prodeje nemovitostí, jsou to kupní smlouvy, doklady k výběrovým řízením, materiály ze zasedání zastupitelstva či rady…
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roman Vacek 2016-08-23 10:19
Veškeré tyto informace musí porovnat s tvrzením respondentů. Mnohdy se stává, že respondenti i v rozhovorech říkají věci nepřesně. Na to musím být připravena. Věcně musím znát fakta lépe než oni a nesmím v reportáži ani z jejich úst nechat zaznít nepřesnost (proto je na to i během natáčení rozhovorů musím mnohdy – velmi taktně – upozorňovat).

Nejde o to, že by nás lidé chtěli mást. Jsou prostě v příbězích příliš osobně angažovaní. Vidí je svou optikou, mnohdy tedy informace podle toho zkreslují. Vždy ale musím dbát na to, že za faktickou správnost ve finále ručím já.

Zjišťujeme dvě věci. Vladimír Zavadil je právník, který spolupracoval s Daliborem Mlejnským. Za poradenství mu radnice proplatila okolo tří milionů korun. Nejsou však k dispozici podklady pro to, jakou práci skutečně odvedl. Z veřejných zdrojů pak zjišťuji, že je to muž, který neférovým způsobem zasáhl do prezidentské předvolební kampaně. V den voleb nechal otisknout pomlouvačné inzeráty o Karlu Schwarzenbergov i.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roman Vacek 2016-08-23 10:19
I tato informace je pro reportáž zajímavá. Vykresluje totiž jeho osobnost. Dále na radnici Prahy 11 získávám informace o prodeji pozemku firmě Pátá investiční, který se dokonce stal příčinou trestního stíhání. Městský pozemek byl prodán bez řádné soutěže firmě Pátá investiční za zhruba třetinovou cenu. Nyní případ prodeje řeší policie.

Kdo má promluvit

Nyní už mám veškeré podklady pro natáčení reportáže. Vše potřebuji mít potvrzené od odborníků. Smlouvy na prodej domů mi tedy posuzuje právník, který se zabývá realitami. Potvrzuje, že jsou smlouvy neobvyklé. Cenu pozemku, který koupila firma Pátá investiční, posuzuje realitní makléř. I on potvrzuje, že je prodejní cena zhruba třetinová.

V reportáži mi jako respondenti mluví i pánové Jiří Štyler a Petr Lukeš. Tedy političtí oponenti Dalibora Mlejnského. Proto je vždy nutné zvažovat, jaký a zda vůbec dát konkurentům prostor. Mohou mít tendenci i lacině kritizovat, protože jim to může přinést ekonomický či jiný prospěch. Obecné pravidlo na to není. Jde vždy o novinářský cit.

Jednoduše se dá říct, že není dobré jen tak si někoho nechat „přihřát polívku“. V tomto případě ale vnímám tyto pány jako lidi, kteří dlouhodobě pracovali pro městkou část bez osobního prospěchu (snad kromě toho, že se stali známí) a v minulosti rozkrývali důležité kauzy. Přesto se ale v mnoha případech ptám na názor dramaturga. Zde jsme se shodli, v mnoha jiných případech mi ale jiné respondenty vetoval.

Marné hledání Dalibora Mlejnského

Nejdůležitější je formálně správně oslovit bývalého starostu Dalibora Mlejnského. Musí dostat regulérní prostor na reakci. Nejprve mu tedy posílám mail se žádostí o rozhovor a stručným popisem tématu. Na tento mail ale nereaguje a já tak nemám potvrzení, zda jej četl. Pokouším se ho také kontaktovat telefonicky. Nezvedá telefon ani nereaguje na sms.

Po několika pokusech tedy stále nemám jistotu, zda mé vzkazy dostal. Ve veřejných zdrojích také není dohledatelná žádná kancelář, kde by bylo možné zanechat vzkaz či ho tam zastihnout. Nemá ani datovou schránku (ta má tu výhodu, že pokud člověk vzkaz přečte, dostanu potvrzení o přečtení).

Veškeré kontakty musím dokumentovat. Telefony nahrávám, sms či maily archivuji. Měl by být ale přítomen na zasedání zastupitelstva, je stále zastupitelem Prahy 11. Proto tedy plánuji natáčení na tento termín. Na zastupitelstvo ale Dalibor Mlejnský neodrazil. Dá se předpokládat, že byl o přítomnosti štábu informován od některých kolegů.

Vyčerpala jsem tedy všechny možnosti, jak jsem mohla tohoto politika kontaktovat. Proto je na řadě poslední možnost – jít zazvonit na jeho dům.

Zvonit je trestné?

Před domem ale začínám řešit dilema: Zvonek není na brance, ale u vchodových dveří. Ze svých zkušeností již vím, že vstoupit na soukromý pozemek se mi nemusí vyplatit. Je to totiž jedna z věcí, za které mě mohou popotahovat – na cizí pozemek se jednoduše vstupovat nesmí. Rozhodla jsem se ale riskovat.

Jiný způsob, jak pana Mlejnského kontaktovat či prokazatelně zanechat vzkaz, již není. Vzhledem k tomu, že je branka již otevřená, vstupuji dovnitř a zvoním. Reaguje manželka Dalibora Mlejnského, které se mi podařilo předat vzkaz a své telefonní číslo. Dalibor Mlejnský nakonec napsal pouze stručnou zprávou, vysvětlení odmítl.

Pak již mám vše připravené na střih a odvysílání reportáže. Mé obavy z toho, že vstupuji na pozemek, se ukázaly jako oprávněné. Po několika měsících mě totiž předvolává policie. Manželka Dalibora Mlejnského na mě podala trestní oznámení pro porušení domovní svobody. V takovém případě vždy záleží na názoru toho, kdo případ řeší.

V tomto případě mi dali policisté zapravdu, že zvonit na zvonek bylo oprávněné. Vzhledem k tomu, že zvonek je pouze vedle domovních dveří, ani nebyla jiná možnost, než vstoupit na pozemek. Za jiných okolností to ale může být výrazný problém.

Lidé, o kterých točíme, se brání všemi prostředky. Často se snaží kriminalizovat naopak novináře. Je tedy nutné přemýšlet i nad zdánlivými maličkostmi. Co se týče samotného obsahu reportáže – případ trvá dodnes. Od svých zdrojů u policie jsem se dozvěděla, že policie prošetřuje okolnosti právě nákupu domu Dalibora Mlejnského. Je tedy pravděpodobné, že se budu k případu ještě v budoucnu vracet.

Jana Neumannová

Autorka je reportérkou pořadu Reportéři ČT
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Roman Vacek 2016-08-23 17:46
A tyhle mafiáni nás chtějí učit demokracii? ČSSD je tu navíc roky kryla a dělala na tom s nima. Jsem zvědavý, co na to pan Hrabal... no a ANO a TOP09 s nima začíná péct taky, poslední dobou...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Varlam 2016-08-23 23:49
No jo, naklikávat mínusy, to by těm trollům z ČSSD a TOP009 a JM-DN a spol. šlo :)

Myslete si, že na mínusování stojí vaše volební preference a nešetřete nás :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist