bn.1210.petice.pohotovost.a

KORONAVIRUS na P11 (info na nástěnky SVJ) | • Informace starosty Dohnala | • Informace pro seniory | • Rozvážka potravin či zachlazených obědů seniorům ZDARMA

oddelicka.1210

• HPP 11 opět navrhlo urychlené dokončení okruhu kolem Prahy

2016.06.10.Kdyz nebude.okruh.zakazeme.kamionyTISKOVÁ ZPRÁVA, 10.6.2016, 10:00

• Minulé zasedání zastupitelstva Prahy 11 (19.5.) přijalo usnesení, ve kterém žádá o urychlené dokončení Silničního okruhu kolem Prahy ve variantě 511. Na pohled bezproblémová věc, proč tedy tolik napětí kolem stanoviska nejvyššího orgánu místní samosprávy? Zájmem Prahy 11 je odvést tranzitní dopravu tam, kam patří, na okruh.

Usnesení, navržené Ing. Urbánkem (TOP 09) a schválené za podpory opozice, ve skutečnosti omezuje škálu možných řešení našeho problému. Snaží se zasahovat do odborné roviny a prosazuje jako jediný možný návrh tzv. varianty 511. Tato trasa je z našeho hlediska možná, ale je poplatná obě svého vzniku v minulém století a dostatečně nerespektuje oprávněné zájmy životního prostředí obyvatel Běchovic, Satalic a dalších městských částí. Naráží tak na jejich rostoucí odpor a můžeme očekávat, že okruh v této stopě bude mít k realizaci ještě daleko.

Proto jsme na dnešním (9.6.) jednání ZMČ navrhli usnesení změnit a souhlasit s jakýmkoli schůdným řešením.
Stejní lidé, kteří zabránili přijetí našeho návrhu posledně (19.5.), se postarali, aby dnes vůbec nebyl návrh schválen na pořad jednání. Potvrdili tím, že jim nejde o dokončení okruhu, ale o jeho realizaci v konkrétní stopě. Pokračování SOKP směrem na Říčany se ale našeho území netýká. Nabízí se otázka, co zmíněnou skupinu k takovému postoji vede.

Závěrem aktuální zpráva, která svědčí ve prospěch našeho přístupu: Vláda ČR po projednání s Evropskou komisí vypustila SOKP v trase 511 ze seznamu prioritních staveb, tj. těch, pro které bude žádat výjimku z nového posouzení vlivů na životní prostředí (EIA).

Václav Šmrha, HPP 11 (KDU ČSL)

oddelicka

• Rekapitulace návrhů HPP 11, podporující rychlou dostavbu okruhu kolem Prahy

První návrh RNDr. Kvítka (HPP 11)

Text bodu č. 2 návrhu Ing. Urbánka “podporuje urychlenou prioritní dostavbu Pražského okruhu v jihovýchodním segmentu Prahy, tj. stavbu 511” změnit na “podporuje urychlenou prioritní dostavbu Pražského okruhu v jihovýchodním segmentu Prahy.”

Druhý návrh Ing. Šmrhy (KDU za HPP 11)

Zastupitelstvo MČ Praha 11

I. konstatuje, že vedení tranzitní kamionové dopravy středem MČ Praha 11 jako náhradní trasou za nedokončený Silniční okruh kolem Prahy (SOKP) neúnosným způsobem zatěžuje životní prostředí obyvatel

II. podporuje urychlené zprovoznění SOKP, zejména pokračování hotové části v jihovýchodním segmentu Prahy; přitom předem nepreferuje ani neodmítá žádnou z možných variant trasy SOKP a za správnou považuje takovou variantu, která věc v souladu s platnou legislativou vyřeší nejrychleji

III. žádá kompetentní orgány veřejné správy o bezodkladné posouzení možných variant SOKP, a to zejména varianty "511" a regionální varianty "rozumný okruh" v rámci EIA, v souladu s aktuálními evropskými a českými právními normami.

Toto je v souladu se zásadami územního rozvoje přijatými v usnesení Rady k Metropolitnímu plánu č. 0699/19/R/2015 (kde se hovoří o urychlené dostavbě v jihovýchodním segmentu Prahy)

• Původní návrh předkladatele Ing. Urbánka (TOP 09) > zde

oddelicka

Vyšlo v médiích 10.6.2016:

• Pražský okruh vypadne z prioritních dopravních projektů se zastaralou EIA

Kamiony budou mít zákaz vjezdu do Prahy, dokud se nedostaví okruh

Kamiony pryč z Prahy. Magistrát jim kvůli dostavbě okruhu zakáže vjezd

Praha zakáže vjezd kamiónům delším než 12 metrů

Komentáře  

+4 # Honza Sovák 2016-06-15 13:50
Nechápu tu drzost když říkáte že jste znova navrhli urychlené dokončení okruhu, když jste ani nehlasovali pro usnesení zastupitelstva!
Moc dobře víte , že jiná varianta než 511 by trvala zásadně déle, možná i nikdy.
Začněte konečně něco dělat pro nás,občany Prahy 11, přestaňte politikařit protože dokončení okruhu má být vaším společným zájmem i s opozicí, byť by v ní měl být zastoupený mlejnský, klaus nebo zeman nebo kdokoli jiný!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Varlam 2016-06-15 14:16
Četl jste ten článek dobře pane Sováku?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Martin Farmačka 2016-06-15 14:37
Pane Sovaku, budte si jisti, ze MY pracujeme. A vy laskave zacnete VNIMAT, co se deje kolem vas a o cem se ve veci SOKP jednalo. Nez zacnete vykrikovat nesmysly, zamyslete se nad nimi, aby si na nahodou posleze nekdo o vas nepomysel, ze jste si neracil precist clanek, na ktery zahy neadekvatne reagujete.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Jan Petr 2016-07-21 08:56
Vy drze tvrdíte, že podporujete dostavbu okruhu a v dalším článku se chlubíte jak jste nadšení, že 511 nebude, protože ji vyškrtli ze seznamu prioritních staveb!
hpp11.cz/.../

Tohle je demagogie největšího kalibru, jste horší než Mlejnský a jeho parta!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Varlam 2016-07-21 09:52
Ale no tak, pane Mlejnský, jednak neumíte číst a jednak UOOZ sem nevtrhlo kvůli HPP, ale kvůli Mlejnskému, tak klid.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Martin Farmačka 2016-07-21 10:44
Jane Petre, jste spatne informovan. HPP 11 chce REGULERNI okruh, vyhovujici pozadavkum EU a odpovidajici podminkam soucasne EIA - co je na tom DRZEHO?!

Ze je stavba 511 ve stavajici podobe zastarala, nema aktualni posouzeni vlivu na žp ani na zivot obyvatel, ze lobbiste pro ni chteji VYJIMKU (tj. vyhnout se nove EIA), to byste nazval jak? Pokud obchazenim legislativy, pak mate pravdu. Jste si vedom, ze pokud SOKP nebude splnovat podminky EU, ze na to nedostaneme z EU ani €? A vy to takhle schvalujete?! Pak asi nemate za nic odpovednost, si nemuzeme rozumet a za absurdni povazuji tvrzeni, ze jsme "horsi nez Mlejnskeho parta", ktera nikdy neresila, zda jeji zajmy nahodou nejsou na ukor zajmu jinych lidi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Zdenek Kvitek 2016-07-21 18:47
Pokud se nepodařilo přenést 15 let starou variantu 511 do schváleného Územního rozhodnutí, tak je zapotřebí najít jinou právně průchozí variantu, aby se situace odblokovala a mohlo se už konečně stavět. Strkat hlavu do písku před faktickým stavem a slibovat nesplnitelné občanům je od TOP 09, Ano a JMND neodpovědné. HPP11 prosazuje jakoukoliv variantu pražského okruhu, která bude co nejdříve postavena a bude odpovídat aktuální legislativě. Jen tak se v dohledné době Jižní Město zbaví kamionů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Radek N 2016-09-12 13:14
Ono tořiž když dostavbu 15 let blokují různé zájmové organizace, tak se těžko dostaví.
Jiná trasa není reálná, už předem se vyjádřili k "regionální trase" okruhu starostové obcí, jejichž KÚ by měla teoreticky procházet, že proti ni použijí všechny dostupné prostředky.
Regionální trasa nevyřeší problém přetížení dopravou v jihovýchodní části Prahy. Bohudík, pro někoho bohužel je jediné řešení SOKP 511 ve stávající projednávané trase.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Zdenek Kvitek 2016-09-12 13:47
Vážený Radku, každý správní orgán a nebo soud dohlíží na to, aby některá strana sporu neblokovala správní řízení. Kdyby nebyly vznesené připomínky právně relevantní, tak by byly správními orgány odmítnuty.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Polívka 2016-06-15 15:24
Pane Farmacka, Vy a Vaše sektarske vypady si laskave nechte do klubu! Nesouhlasny nazor neznamena, ze nikdo nesmi mit odlisny nazor, nez Vy, nebo Vas vůdce... :/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Varlam 2016-06-15 16:02
Stát si za svým programem je sektářství?

Jinak ne každý jiný názor je špatný, ale neodůvodněný názor či sobecký názor co někoho poškozuje je špatný.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Martin Farmačka 2016-06-15 15:49
Pane Polivko, pokud odlisny nazor diskutujiciho vychazi z neznalosti ci lenosti prostudovat si latku, na kterou nota bene reaguje, pak je na miste ho durazne upozornit, ze se jeho reakce nezaklada na pravde, na coz by prisel, pokud by clanek cetl. A tim spis, pokud reaguje podrazdene, je treba volit ADEKVATNI formu odpovedi, aby diskutujici pochopil, co je mu sdeleno. Nekteri lide proste neznaji slusnou / klidnou formu komunikace, a ja to respektuji.

Navic opomijim fakt, ze zde na webu HPP 11 je nervozni diskutujici navstevnikem a mel by se chovat slusne, pokud chce sdelit nazor. Jinak necht se vzteka na JEHO webu ci jeho socialnim profilu, kde ho vyhleda zajemce o diskuzi. Snad si jiz rozumime:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Václav Šmrha 2016-06-17 11:44
Okruh v trase 511 už tu mohl být minimálně současně s 512 (Vestec - D1). Nechápu, proč se stavba zastavila na D1. Možná se u nás staví až tehdy, když se kolem návrhu nastřádá dostatek partikulárních zájmů. Jenže dnes je situace jiná, než v roce 2000, a tlačit 20 let starý návrh jako jedinou možnost proti platným zákonům je sprosté vůči nám, kteří kolem D1 na Jižním Městě žijeme.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Zdenek Kvitek 2016-07-21 18:48
Pokud se nepodařilo přenést 15 let starou variantu 511 do schváleného Územního rozhodnutí, tak je zapotřebí najít jinou právně průchozí variantu, aby se situace odblokovala a mohlo se už konečně stavět. Strkat hlavu do písku před faktickým stavem a slibovat nesplnitelné občanům je od TOP 09, Ano a JMND neodpovědné. HPP11 prosazuje jakoukoliv variantu pražského okruhu, která bude co nejdříve postavena a bude odpovídat aktuální legislativě. Jen tak se v dohledné době Jižní Město zbaví kamionů
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist