Články

• Ohlédnutí starosty: Co se povedlo, co nás trápí

fb.co.se.povedlo.co.nas.trapi• Vážení občané Prahy 11,

Blížíme se k polovině mandátu a je potřeba se zamyslet a složit první účty. Dosáhli jsme řady pozitivních výsledků:

zvýšení efektivity nakládání se svěřenými prostředky a úspory nákladů v provozní i investiční oblasti • z vlastních zdrojů jsme opravili mateřskou školu Janouchova pro 240 dětí • zlepšení komunikace a transparentnosti úřadu MČ • získali jsme ocenění ministerstva vnitra Přívětivý úřad • při snížení nákladů o 30 % jsme zvýšili kvalitu údržby veřejného prostoru, rekonstrukce obecního mobiliáře, opravy laviček a dětských hřišť, výsadba zeleně • zklidnění prostoru pod pergolou u Tesco Mendelova • máme připravenu a letos započneme rekonstrukci ZŠ Schulhofova • dokončujeme přípravné práce k dostavbě ZŠ Chodov • je technicky připraven a do konce prázdnin bude postaven chodník podél ul. U Kunratického lesa podle přání našich vozíčkářů • připravujeme několik dalších projektů na rekonstrukce veřejného prostoru • připravujeme studii realizovatelnosti na jednopatrové nástavby na stávající parkoviště • zásadním způsobem jsme oživili kulturu a kulturní nabídku apod.

Výčet dosažených výsledků by mohl být výrazně delší, musím ale konstatovat, že na druhé straně bohužel vládnoucí koalice nefunguje zcela tak, jak by vyžadovala správa městské části. To se také nepříznivě odráží na spolupráci koaličních partnerů, na některých výsledcích jejich práce a rovněž má dopad na doposud nerealizované akce.

Aby bylo možné zkvalitnit naši práci a minimalizovat negativní dopady na MČ, je nutné popsat hlavní příčiny dysfunkce v koalici s cílem tyto problémy a rozpory mezi koaličními partnery objektivně vyřešit.

Z mého pohledu vidím jako zásadní následující:

Koalice nefunguje jako celek a převládají individuální zájmy jednotlivých koaličních partnerů a některými členy Rady i Zastupitelstva jsou také upřednostňovány zájmy osobní. Jako jeden z nejdůležitějších problémů vidím pracovní zařazení členů zastupitelstva za TOP 09 a ANO 2011 do hlavního pracovního poměru v Jihoměstské majetkové a. s. bez výběrových řízení. V této společnosti je vytvářen hospodářský zisk z titulu poskytování služeb městské části a tudíž na její úkor (zisk za rok 2015 činil cca 7 mil. Kč, a pokud je tento převeden na městskou část, podléhá srážkové dani ve výši 15 % a samozřejmě je zdaněn daní z příjmu právnických osob ve výši 19 %). Přes naši snahu o nápravu této situace není možné najít společnou řeč a řešení výhodné pro městskou část, čímž možná dochází i ke střetu zájmů mezi zájmy městské části a zaměstnanců a. s.

Personální změny v radě městské části > 17. března 2016 byl na Zastupitelstvu MČ 1. odvolán zástupce starosty Ing. L. Kos. Toto odvolání bylo vyvoláno zastupiteli za ANO a TOP 09 (tedy členy stávající koalice s HPP 11) za podpory komunistů a zastupitelů, obviněných v trestně-právních kauzách za jejich nekalé praktiky z doby „vládnutí“ starosty Mlejnského. Nezazněla však zásadní otázka kvality práce kolegy Kosa v pozici zástupce starosty pro ekonomiku. Jeho roční práce, rozpočet MČ, schválilo zastupitelstvo bez zásadních připomínek. S použitím stejného mechanismu byla na zastupitelstvu MČ dne 19. 5. 2016 i odvolána PhDr. Šárka Zdeňková. Mohu pouze spekulovat, jaké byly skutečné důvody vedoucí k jejich odvolání, za jakou cenu a v čí prospěch, když pan Kos intenzivně pracoval a prosazoval právě narovnání ekonomických vztahů mezi MČ a JMM a. s.

• Přesto že odvoláním členů Rady za HPP 11 byla jednoznačně porušena za strany TOP 09 a ANO 2011 koaliční smlouva, tak snahou HPP 11 bylo a je vzniklou situaci řešit s cílem dosažení plně funkční koalice a Rady MČ, kde si budou koaliční partneři věřit a nepodnikat proti sobě neadekvátní a silové kroky. Tato snaha doposud nemá žádnou kladnou či alespoň rozumnou odezvu, čímž ztrácíme drahocenný čas.

• Pokud bych měl hodnotit činnost jednotlivých členů Rady MČ, tak jednoznačně nejhorších výsledků ve své práci dosáhl radní za TOP 09 p. ing. Stanislav Urbánek. Za téměř dva roky činnosti předložil do Rady pouze dva (!) materiály a jeho aktivita na zasedáních Rady je sporadická a spíše destrukční. Naší snahou je Radu rekonstruovat bez jeho další účasti.

V závěru bych chtěl obyvatele Prahy 11 ujistit, že já jako starosta i HPP 11 budeme i nadále plnit náš volební program, který výrazně oslovil voliče ve volbách na podzim 2014, a budeme hájit zájmy poctivých a čestných lidí tak, jako tomu bylo doposud. Jsme připraveni se nadále setkávat s občany MČ Praha 11 na pravidelných měsíčních veřejných schůzkách a podrobně je informovat o dění v MČ.

Jiří Štyler, starosta Prahy 11 za HPP 11

 

Komentáře  

+2 # Varlam 2016-07-08 15:11
Snad si ANO a TOPO9 dobře promyslí další postup, protože pokud nepřistoupí na podmínky HPP, zůstane jim už jen možnost jít otevřeně s Mlejnským a KSČM a spol. Jinak to prostě nejde. To je matematika. A tuto spolupráci by prostě ANO a TOP neutajily a nepřežily by příští volby. Oni prostě nejsou v pozici klást si nějaké podmínky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Tibor Kováč 2016-07-12 20:08
"Jako jeden z nejdůležitějšíc h problémů vidím pracovní zařazení členů zastupitelstva za TOP 09 a ANO 2011 do hlavního pracovního poměru v Jihoměstské majetkové a. s. bez výběrových řízení"

To je doopravdy ten nejdůležitější nynější problém Jižního Města, který trápí všechny jeho obyvatele :-). Toto prohlášení je fakt majtrštyk :-). A co pane Štylere Váš nominant Šubertová ? (pro neznalé Vámi tvrdě a nekompromisně prosazená osoba bez výběrového řízení na místo náměstkyně JMM a.s. pro zeleň). Naprosto nekompetentní člověk pro tuto pozici(není to jen můj názor, zeptejte se např. i ostatních zastupitelů či ředitelů MŠ a ZŠ, ti se Vám to však nejspíše prozatím bojí otevřeně říci). Pravděpodobně jediná její kvalifikace pro tuto funkci byla, že je to Vaše bývalá zaměstnavatelka . Používejte již konečně stejný metr na všechny, a je jedno jestli je to Váš "trafikant za odměnu co bylo" nebo zastupitel jiné strany, který mimochodem výběrovým řízením prošel.

Tímto všem Vašim trollům (Varlamům, Všetečkům atd. a jim podobným) sděluji, že zde již definitivně končím a svou energii budu věnovat osvětě obyvatel Prahy 11 jinde, např. na webu ANO :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Varlam 2016-07-12 21:58
Pro mě jste nedůvěryhodná osoba, navíc vidím, že hlasujete proti svým koaličním partnerům (tedy ex-partnerům) s mafiány a bolševiky. Vidím, že máte neúměrné požadavky vzhledem k výsledku voleb. Takže vám skutečně nevěřím, pane Tibore, ani tomu vašemu čapímu hnízdu jménem ANO a vašim šéfům, co se dostali do vedení jen přes své papánky, aniž něco umí (Prokop, Říčař). Proto vám nevěřím ani to, co teď píšete. Manipulujete. Nechápu, proč by ANO mělo mít víc svých lidí v akciovkách než HPP atd...

Dobrou noc a snad už vám to tentokrát vydrží, podle mě se sem budete stejně vracet, byť jako anonym, jste totiž závislý na webu HPP :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Jan Petr 2016-07-14 11:54
Cituji Varlam:
Dobrou noc a snad už vám to tentokrát vydrží, podle mě se sem budete stejně vracet, byť jako anonym, jste totiž závislý na webu HPP :)


ANONYM křičí chyťte ANONYMA. To je neuvěřitelné. Co vy jste za partu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Varlam 2016-07-14 12:21
Já anonymy taky nekritizoval :) . Když se chovají slušně, tak proti nim nic nemam. To co jste citoval znamená jen to, že si myslím, že sem Tibor nepřestane chodit, toť vše...

Ostatně jméno jako Jan Petr si může člověk vycucat z prstu, já to nedělám. Nepotřebuji nikoho přesvědčovat o tom, kdo jsem. Kdo mě zná, tak to ví. Píšu sem od roku 2013 a myslím, že jsem nikdy nespamoval.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jan Dobeš 2016-07-13 15:51
Pane Kováči, co pořád máte proti nějaké paní Šubrtové? Nevidím ji nikde na kadidátce HPP 11, není zastupitelkou P11, zato vás tam vidím! A o tomhle píše pan Štyler. Jednou rukou si organizujete obecní zakázky jako zastupitel a druhou rukou organizujete lidi v Majetkové, aby zakázky vypracovali. Kde jste, tam jenom hrabete prachy generované v městské části. A neprošel jste výběrovým řízezením na post, který zastáváte! Chováte se jako klasický šmejd z ODS, hanba vám!!! Hanba celému ANO! Vykutálení podnikatýlci přišli vydojit peníze na městské části. Už chápu, co se na vás nelíbilo panu Kosovi, už to leze na světlo!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Všetečka 2016-07-13 16:33
Pane Dobeši,já taky neznám paní Šubrtovou, ale už teđ je mi velice sympatická...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Všetečka 2016-07-13 18:07
O křišťálově čistém placení povinných příspěvků v buňce ANO na P11 a podvodu milý Tibore taky víme:
parlamentnilisty.cz/ .../...

parlamentnilisty.cz/ .../...

A Vašeho předsedu Říčaře taky známe:
parlamentnilisty.cz/ .../...

A taková je celá vaše partaj....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Všetečka 2016-07-13 13:06
No sláva, konečně nás nebude poučovat pan Kováč, kterému jde jen o pozici pana ředitele JMM. I my trollové mame své informace.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Varlam 2016-07-13 14:38
Dobrý den pane Všetečko, prý jsme trollové, no já nevím, kdo se zde chová jako troll, jestli my nebo tadyhle Tibor. Troll může totiž trollovat i pod svým jménem. Trollování je spíš o obsahu než o jménu. Zatím mi zde Tibor neuměl odpovědět na nic věcného.

Navíc já sem chodím mnohem déle než pan Tibor, který si dnes hraje na hrdinu, ale já o něm tedy před rokem 2014 vůbec neslyšel, hlavně co se týče boje proti výstavbě na Praze 11. Ale teď zpětně je hrdina.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Všetečka 2016-07-13 16:24
Dobrej Varlame, můžete si být jistý, že zde Tibor přispívá i pod jiným jménem. Taky jsem pamětník a stejně jako Kováče jsem před 2 lety neznal Prokopa, Lepše, Ŕíčaŕe.
Ale pány Štylera, Kosa, Kvítka - ty jsem poznal jako zastánce zájmů obyvatel Prahy 11 a mají moji podporu a sympatie stále.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Varlam 2016-07-13 17:18
Mam to stejné. A můžou mi klidně naklikat na příkaz Prokopa nebo Hrabala nebo Mlejnského tisíc mínusů, jenže to bude pořád pravda. Mínusy nemínusy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Luboš 2016-07-13 18:38
Kdo chce, najde si informace před rokem 2014 na Googlu. Není třeba zrovna jen slyšet, ale když člověk umí i číst, tak se dozví dost věcí z veřejně přístupných zdrojů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Varlam 2016-07-13 19:12
Já vidím, co Tibor Kováč a ANO dělají na Praze 11 moc dobře. Na googlu se dá najít ledacos, ale hlavně vidím, jak se chová dnes, jak se chová ANO a TOP09 a to se mi velmi nelíbí...

ps. Nejste to vy, Tibore? :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Svoboda 2016-07-22 13:22
Mám dotaz na pana starostu. Bude konec července, je doba dovolených. Ale už uběhl zase měsic od zastupitelstva a dovolím si Vás citovat:

Pokud bych měl hodnotit činnost jednotlivých členů Rady MČ, tak jednoznačně nejhorších výsledků ve své práci dosáhl radní za TOP 09 p. ing. Stanislav Urbánek. Za téměř dva roky činnosti předložil do Rady pouze dva (!) materiály a jeho aktivita na zasedáních Rady je sporadická a spíše destrukční. Naší snahou je Radu rekonstruovat bez jeho další účasti.

Už se něco posunulo ohledně rekonstrukce Rady bez p.Urbánka?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist