• Ing. Ladislav Kos se stal senátorem

2016.10.15.KDS.LK.vyhral.volby

2016.10.15.KDS.skupina.th• Ing. Ladislav Kos,

kandidát do Senátu za Hnutí pro Prahu 11, KDU-ČSL, Pirátskou stranu a Stranu zelených obdržel ve druhém kole voleb do Senátu Parlamentu České republiky 55,89 % (9 639 hlasů), porazil JUDr. Válkovou z ANO 2011 (44,10 %, 7 607 hlasů) a stal se senátorem.

Blahopřejeme! Děkujeme všem voličům!

• Výsledky voleb > zde

• Živý vstup na ČT24 

• Momentky z volebního štábu v Palatinu na Hájích

Související:

Zastupitel porazil poslankyni

 

Komentáře  

+30 # Zděnek Kvítek 2016-10-15 17:22
Velká gratulace Láďovi Kosovi. Jen se ukazuje, že voliči nejsou žádní hlupáci a moc dobře vědí, co se na Praze 11 děje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Otmar Mansour 2016-10-17 10:28
Dobrý den,
také gratuluji a jsem rád, že se pan Kos dostal do senátu. Jen se mi nelíbí jedna věc, která věřím, že byla myšlena trochu jinak, než byla napsána. Lidé, kteří hlasovali jinak, než pro pana Kosa, nemusí být hlupáci, protože jsou třeba přesvědčení o správnosti svého hlasování na základě jiných zkušeností. Navíc se hlasovalo i mimo P11. Prosím, někdy je třeba vážit svá slova. I já to v minulosti udělal a zpětně jsem se z toho snažil poučit. Nicméně, úspěch je to velký a moc gratuluji. O.M.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Martin Farmačka 2016-10-15 19:20
Do voleb jsem dal vsechno - cas, dovolenou, mnoho dni a bezesnych noci. Jsem velmi potesen, ze na Praze 11 neziji jen lide, kteri voli podle toho, kdo jim da zadarmo najist.

Lide, ktere nelze uplatit maškrtkou, knizeckou, kytickou a na posledni chvili zmast pomluvami, vsim tim falesnym lhanim, ktere jsem slysel kolem sebe z temnych der opozicnich i byvalych koalicnich. Skutecnou prizen lidi si nelze koupit, stalo se co se melo stat! Zcela zaslouzene! Blahopreji panu Kosovi k senatorstvi!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Naďa Kosová 2016-10-15 20:25
Děkuji všem, kteří nás podpořili a dali nám svoje hlasy. Je to obrovský úspěch a velké zadostiučinění za 10 let práce pro Jižní Město.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Josef Farmačka 2016-10-15 21:26
Rád odpovídám na výzvu HPP 11 k volbě Ladislava Kose. Nejen že jsem ho volil, ale podílel se jsem se na získání velkého počtu jeho podporovatelů.

Bydlím na JM 40 let a za tu dobu jsem zažil různá obsazení radnice různými lidmi. Za nejhorší období ale považuji osmileté řádění mafie, která absolvovala v minulosti školení na Sicílii. Když byli zmínění mafiáni slušnými občany eliminováni z radnice, vyměnili operativně kabáty a názvy a v opozici pokračovali ve svých podrazech z minulosti. Kudy chodili, tam pomlouvali a podráželi HPP 11, které na rozdíl od nich, si nepřišlo nakrást a našmelit. Podporu získali v poměrně krátké době u tak zvaných koaličních partnerů z TOP 09 a ANO, kteří neměli žádný problém chovat se jako přes kopírák stejně.

Došlo tak na postupné společné odvolávání občany řádně zvolených radních za HPP 11, mezi nimi i 1. místostarosty Ladislava Kose, který se dnešním dnem stal senátorem za 19. volební obvod. Mafiáni tak dostali řádný kopanec a odpověď na svoji slaboduchou aroganci. Ukázalo se, že šaškárna s bílým koněm a neskutečným dlužníkem Sýkorou bylo jen mizerným a ubohým divadélkem. Tento vyháněč kamiónů jistě věděl, že jeho slib byla jen rutinní lež voličům, protože na řešení zmíněného problému by měl vliv stejně jako na počasí v Himaláji. Ukázalo se, že občané Prahy 11 nejsou takoví idioti, za jaké je partička ODS se změněným názvem považuje. Stejné konstatování se vztahuje na radní za ANO a TOP 09.

Za zamyšlení veřejnosti stojí věnovat pozornost chování zmíněných rádoby partnerů, ze kterých se vyklubali obyčejní podrazáci. Před příštími volbami by měli mít zdejší občané jasno, kdo se uchází o místa na radnici aby pokorně a nezištně sloužil občanům, a kdo jen kvůli svým kšeftům, získáni moci nad občany a u některých pohodlnému dožitím ve stáří.

Josef Farmačka, občan Prahy 11
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Varlam 2016-10-15 22:37
Jednou se zase ukázalo, že lidé mohou dát přednost transparentnost i a schopnostem před koblihami a lživou kampaní. Že umí rozeznat, co se na Jižním městě a okolí děje. Bylo to "referendum". Teď si doufám HPP11 bude moci více dupnout na bývalé "koaliční" partnery, kteří proti nim vedou skrytou či otevřenou anti-kampaň. Bitva vyhrána, válka ale trvá dál. Věřím vám a doufám, že důvěru nikdy nezklamete, zatím jste jí nikdy nezklamali a nikoho jiného tady nemáme. Tak bojujte dál! Jinak by to pro lidi bylo hrozně demotivující. Takže: líbí se nám váš program a trváme na něm i nadále. To je náš vzkaz. A buďte jednotní.

Tibore, dobrou noc...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Aleš Kulhánek 2016-10-15 23:00
Velké gratulace Láďovi a poděkování voličům, volebnímu štábu i dobrovolníkům, kteří pomáhali s kampaní. Pro zastupitele za HPP11 a příznivce tohoto hnití je to velké zadostiučení a potvrzení, že naše práce a postoje mají smysl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Roman Vacek 2016-10-16 10:05
Být ve vedení místní buňky hnutí ANO, tak odstoupím z funkce po této prohře. Ale to je jen taková rada Prokopům a prodavači luxů a Jiravovi a Tiborovi, Babiš z toho jistě sám něco vyvodí, takže by ho mohlo předejít sami... :)

Blahopřeji panu Kosovi!!! Jedeme dál!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Varlam 2016-10-16 10:39
Babiš včera řekl, že prý by bylo nejlepší Senát zrušit, prostě někde prohraje volby a hned by tu instituci zrušil (co třeba příště Poslaneckou sněmovnu zrušit, když tam neuspěje?). Já navrhuji raději zrušit neúspěšné buňky hnutí ANO, kde místní nedostali kandidáta do Senátu, než rušit Senát. To Bureše nenapadlo? :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Jakub Chroust 2016-10-16 10:43
Prokop cenzuruje, mě smazal jen za otázku, zda vyvodí osobní odpovědnost z neúspěchu ve volbách. :( Hlavně, že si stěžoval na údajné mazání ze strany HPP11 :(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Dana Konečná 2016-10-16 20:58
Mě zase zablokovali přístup na fb paní Válkové, protože jsem se zeptala, jestli pogratulovala svému soupeři k vítězství. Myslím si, že to patří k dobrému vychování.
Nějak tu prohru v ANO neunesli, ale to je ta demokracie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jiří Dohnal 2016-10-17 17:08
Nic si z toho nedělejte, mne také několikrát smazal dotazy, které se týkali sběru a archivace informací na jednotlivé občany Jižního Města, především v oblasti příspěvků na FB a internetu. Hold praktiky bývalé STB se používají stále :-(((
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Šárka Zdeňková 2016-10-16 12:12
Dobrý den, děkujeme všem voličům! Jsme šťastní, že se naše společnost snad obrací k lepšímu, je to běh na dlouhou trať. Stranické sekretariáty dostaly na frak od nás "z obýváku", navíc v jihoměstském Palermu, ve kterém to bylo vždycky těžké.. Budeme se ještě víc starat o naše zatuchlé politické prostředí a třeba bude líp! :-) Pěknou neděli všem nejen na Roztylech, také na Chodově, Hájích, kolegům na Praze 15, pirátům z celé Prahy, zeleným z celé Prahy, podporovatelům a voličům v Uhříněvsi a zejména vzpomínám na kruhový objezd v Pitkovicích! Šárka Zdeňková (HPP 11)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Jan Majer 2016-10-16 16:15
S panem inženýrem Kosem jsem se poprvé potkal asi před deseti lety. Občanská hnutí Prahy 13 a Prahy 11, což jsou v podstatě největší paneláková sídliště v republice, tehdy hledala spojence a zkušenosti. Musím přiznat, že pan Ing. Ladislav Kos, takto neochvějně seriosní člověk, se na nás, kteří svou práci pojímáme z velké části jako recesi, díval poněkud překvapeně. Omlouvá nás, že v prostředí politického skanzenu na Praze 13 je k jakékoli občanské činnosti potřeba i značná dávka šibeničního humoru.

Na Praze 11, kde pan Ing. Kos působí, měli to štěstí, že tamější ODS se svou činností dostalo za hranici zákona. To bylo jedním z důvodů že Hnutí pro Prahu 11, které je obdobou našich občanských aktivit, s převahou vyhrálo komunální volby. Obdrželo 33 % hlasů. Bohužel to nestačilo na bezkoaliční fungování.

Koaliční partneři, hlavně Hnutí ANO, se záhy začali profilovat jako pátá kolona opozice vedená ODS. Tím se hnutí ANO nesmazatelně do myslí občanů zapsalo jako uskupení schopné se v bažení po moci spolčit s kýmkoli. A občané jim to spočetli. Nic kobližníkům nebyly platné miliony vynaložené na kampaň. Tam, kde si občané uvědomí sami sebe, nemá paní Válková a jí podobní žádnou šanci.'

Ze všeho nakonec plyne nějaké poučení. Naše poučení není nové. Vyslovil je již dávno ruský generál Kutuzov, když na otázku jaká je nejlepší válečná strategie odpověděl lapidárně: „Přesila“. Proto, vážení občané: „Všichni k volbám“.

Jan Majer (Praha 13)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Zdeněk Skopal 2016-10-16 19:50
Mám z toho velikou radost, blahopřeji panu Kosovi!!! Doufám že tento trend bude tady na P11 pokračovat.
Zdeněk Skopal
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Marian Murčo 2016-10-17 10:08
Když jsem se včera při návratu z dovolené vracel domů přes Jižní Město plné reklamních plakátu paní Válkové a jejich podporovatelů napříč politických stran, proti kterým ANO před volbami v roce 2014 vystupovalo... tak jsem si uvědomil... co vlastně Láďa Kos spolu s HPP11 a jeho voliči dokázal.

Jedná se o jasný vzkaz, že lidé na Jižním Městě se nedají oblbnout sliby a pseudo kauzami... ale věří těm, kteří za ně bojují už několik let.

Pro mne osobně vítězství Láďu jasné potvrzení správnosti mého rozhodnutí - nesouhlasit se současnou politikou ANO na Praze 11, která je podle mne cestou do pekel. Jenom jsem si potvrdil, že stejný pohled mají i lidé na Praze 11 a co mne těší - i mojí sousedé.

Výsledky mého okrsku:
Láďa Kos: 66,10%
Helena Válková: 33,89%

Při tak velké mediální podpoře paní Válkové, při její podpoře od ODS,ČSSD,TOP09, HPP,JMND je výsledek obrovská prohra ANO na Praze 11 a odpovědí na politiku ANO na Praze 11.

Pro mne byla tato kampaň druhého kola velkým zklamáním, kam bylo ANO na Praze 11 ochotno klesnout. Kam až zašlo při propagaci svého kandidáta a napadání protikandidáta. A to nemluvím o podpoře těch, proti kterým v minulosti vystupovalo. Bohužel si nemyslím, že bude vyvozena osobní odpovědnost uvnitř ANO Praha 11. Ale rád bych se pletl. Sám jsem zvědav, jak dopadnou případné koaliční jednání na Praze 11.

Každopádně děkuji všem, kterým na Jižním Městě záleží a velká gratulace Láďovi Kosovi.

Marian Murčo, nezávislý zastupitel MČ Praha 11
bývalý místopředseda ANO Praha 11
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Daniel Palivec 2016-10-17 12:45
Jsem moc rád, že zázraky se dějí. Nebo se voliči začínají orientovat, a to by bylo ještě lepší!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Vlasta Tillová 2016-10-17 13:57
Já jsem o víkendu hlídala vnoučata a tak jsem byla odříznuta od informací. O to větší radost mám, když jsem se v ranním Metru dočetla, že jsem přislěpa k dobré věci a ing. Kos je senátorem!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Jiří Dohnal 2016-10-17 16:54
Dobrý den všem slušným lidem z jihovýchodní části Prahy, rozhodli jste, že zástupce lidu, pan Ladislav KOS (cs.wikipedia.org/... /...), bude hájit naše zájmy v Senátu PSP ČR. Přeji mu za nás všechny, aby ho práce bavla a naplňovala a dobře pracoval pro nás - občany Jižního Města, Prahy 15, Prahy 22, Dolních Měcholup, Královic, Benic, Křeslic, Nedvězí, Kolovrat a Nedvězí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Dana 2017-08-04 10:16
facebook.com/.../...

Vzkaz pro pány Žabka, Lisý, Tibor a spol.
Všichni jsme KOS.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist