Články

• Hnutí pro Prahu 11 vyzývá Radu MČ Praha 11 k rezignaci


TISKOVÁ ZPRÁVA | 31.10.2016 | 0:00

• Hnutí pro Prahu 11 vyzývá Radu MČ Praha 11 k rezignaci

2016.10.20.ZMC.22.Rada.ANO.TOPRadní MČ Praha 11 za ANO a TOP 09 vyzvali ve středu 27.10.2016 přes sdělovací prostředky starostu Jiřího Štylera z Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) k odstoupení. Titíž radní už na jaře 2016 ve spolupráci s opozicí a jejími trestně stíhanými zastupiteli věrolomně odvolali dva radní z HPP 11, Ladislava Kosa a Šárku Zdeňkovou. Kos byl ale před dvěma týdny zvolen senátorem a kandidáti pletichářských stran v Radě u občanů propadli.

Torzo Rady MČ Praha 11 v současném složení neodpovídá výsledkům voleb, nemá důvěru zastupitelstva a není schopno městskou část spravovat.

Starosta Štyler je představitelem 18 členného klubu HPP 11 (40% zastupitelů). TOP a ANO mají dohromady jen 12 zastupitelů. Radní z ANO a TOP po komunálních volbách 2014 své funkce získali jen díky koaliční podpoře HPP 11, té se ale už dávno zpronevěřili. Nikdo z HPP 11 na své funkci nelpí. HPP 11 několikrát navrhovalo odvolání celé Rady.

Znovu vyzýváme bývalé koaliční partnery: prokažte elementární odpovědnost vůči občanům a rezignujte. Rezignace celé Rady MČ Praha 11 je nejlepším řešením, aby se v zájmu občanů Prahy 11 mohly nově a zřetelně konstituovat koaliční vztahy a na jejich základě Rada s podporou většiny zastupitelů.

Hnutí pro Prahu 11


• Vyjádření se starosty Jiřího Štylera na výzvu k rezignaci

Radní a vedoucí představitelé místních organizací ANO 2011 a TOP 09 neunesli výsledky voleb. Již podruhé.

Ve 45 členném zastupitelstvu MČ Praha 11 má zastupitelský klub Hnutí pro Prahu 11 v současnosti 18 členů. Top 09 pět členů, ANO 2011 sedm členů. Dva bývalí zastupitelé za ANO vystoupili ze zastupitelského klubu s odůvodněním neplnění volebního programu. Zbývajících 13 zastupitelů je sešikováno pod vedením trestně stíhaného zastupitele p. Mlejnského. V jejich řadách také figuruje za ČSSD zatím nepravomocně odsouzený zastupitel. S touto opozicí si zavdávají lídři ANO a TOP 09, pánové Jirava a neúspěšný kandidát do senátu Lepš.

Jejich výzva je jen schizofrenickou reakcí na jejich, v pořadí již druhý, volební neúspěch. Radní a zastupitelé za HPP 11 byli před dvěma týdny potvrzeni v senátorských volbách zvolením senátora Ing. L. Kosa, a to i přes jeho odvolání z Rady MČ P 11 zradou radních ANO a TOP 09 a jejich spolčení s opozicí trestně stíhaného p. Mlejnského a s komunistickými zastupiteli s StBáckou minulostí.

Voliči potvrdili náš volební program a jeho plnění. Voliči se stejně tak svými hlasy vyjádřili k práci zastupitelů ANO a TOP 09. Pan Lepš se nedostal ani do druhého kola. A je to právě on, kdo nyní nejvíc vystupuje. Vyzyvatelům nejspíš vadí naše pracovitost, neochota se odchýlit od našeho volebního programu a v neposlední řadě naše poukazování při jednání ZMČ na jejich pracovní a ekonomická pochybení, v některých případech i neschopnost.

Jednání představitelů ANO a TOP 09 na Praze jen kopíruje výroky a jednání některých nejvyšších politických představitelů. Jednání ANO a TOP 09 ukazuje jen na dnešní společenskou a hlavně politickou kulturu. V jejich podání sliby se nedodržují, dohody a smlouvy neplatí. Jejich výzva jen odráží výše popsané a ukazuje na neochotu a neschopnost dodržet podepsané smlouvy.

Protože styl naší práce je odlišný, slušný, dělný a snaží se o dialog, jejich styl je konfrontační a destrukční, představitelé ANO a TOP 09 sepsali uvedenou výzvu. Myslím, že rezignovat by měli oni sami.

Vše co činím, činím ve prospěch obyvatel Prahy 11.

Jiří Štyler, předseda Hnutí pro Prahu 11, starosta MČ Praha 11

Komentáře  

+11 # Roman Vacek 2016-10-31 09:35
Ano, ať odstoupí všichni a pak se udělá spravedlivá koalice nebo koalie "lumpů" (v případě že půjdou s trestně stíhanými zastupiteli), koalice lumpů ale příští volby prohraje, to řikám předem...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-13 # Dunajecky 2016-11-01 00:18
"Protože styl naší práce je odlišný, slušný, dělný a snaží se o dialog" Deláte si z nas fakt pr... legraci??? Tak tupy nemuzete snad byt. Ale jo jste , viz cit. "Radní a zastupitelé za HPP 11 byli před dvěma týdny potvrzeni v senátorských volbách zvolením senátora Ing. L. Kosa" Senatorske volby byli volby proti ANO, jen se podivejte na okrskove vysledky. Mimo JM Kos ziskal v prvnim kole minimalni podporu, az na jednu vyjimku, Ve druhem kole se hlasovalo proti ANO, bohuzel lidi mimo JM nevedi co je Kos zac. Neschopny arogant. Vase pracovitost??? Kdyz ignorujete zmc??? Vas volebni program??? Kdyz to co mate v programu na zmc neschvalujete?? ? Pan Leps se umistnil na prvnim miste skoro ve vsech obvodech krom JM, kde vase lziva kampan oblbla volice. Budete take nekdy konstruktivni? Budete nekdy prospivat skutecnym zajmum obcanum JM? Aa ne jen vasi osobnim zaprdenym cilum, abyste meli pred barakem klid a teploucko a vyhled na Pruhonice: JM je mesto, Mesto a ne vesnice. Mesto se rozviji i pres odpor zlucnikovytych zpatecniku. Doporucuji si vyhledat nazory obdobnych chytrolínu na stavbu Obecniho domu, skvostu to secese!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Martin Farmačka 2016-11-01 10:01
Pane Dunajecky, vy zpochybnujete volby? A ktere: 2014 nebo 2016? Volici prisli k urnam a rozhodli, at se vam to libi nebo ne. Ja osobne jsem udelal vse co bylo v mych silach udelat, vzal jsem si v praci dovolenou a stravil dva tydny v ulicich... proto ANO prohralo: chtelo si volby KOUPIT, misto aby makalo pro lidi a lide je po zasluze ODMENILI svou prizni. Darecky, lichoceni, ale prace zadna! Jedine, co zvladli velmi dobre, je odvolani pana Kosa, ktery je nyni senatorem - jen dalsi dukaz, ze ANO / TOP na P11 kraci spatnym smerem: maji svuj nazor, ale lide-volici maji nazor JINY, coz ANO ignoruje. A ted zlostne vyzyvaji starostu Stylera k rezignaci, protoze pochopili, ze na ZMC nejsme jejich podržtašky.

Ignoruji vysledky voleb, osobni zajmy uprednostnuji pred zajmy verejnymi, kazdy si k politikareni vesele podnika, bali na sebe dalsi funce a trafiky a mysli si, ze se prace pro lidi udela sama. Treba okruh kolem Prahy by vubec nekonzultovali s EU - zcela absurdni chovani! Dlouho se vezli na popularite HPP 11, rok tutlali sve prodeveloperske sklony, hlavni praci delali radni za HPP 11 - po jejich odvolani jsou veci jen horsi. Stav jaky je, je dilem ANO / TOP na P11.

Je jich tak malo a musi byt v kazde komisi, v kazde dorozorci rade - mate vubec prehled, KDE vsude jsou ANO / TOP rozlezli, jake penize ovlivnuji a jake berou? Nemate. Na facebooku HPP 11 jsou devotni. Neobouvejte do HPP 11, do lidi z obcanskych spolku! Prectete si reportaz ze ZMC, abyste prestal psat nesmysly. ANO / TOP o-d-m-i-t-l-i s HPP 11 cokoliv predjednat + jejich kamaradi z opozice schvalili program a odesli pryc. Vam to mozna prijde normalni, ale NENI to normalni - mozna normalni na P11 za vlady ANO / TOP. Avizovali jsme verejne co nastane, aby se nedivili az to nastane. A kdyz to nastalo, naramne se divili. Je s nimi tezke porizeni a doplaci na to obcan P11 - proto vas hnev celkem chapu. Kdyz chteji vladnout, musi si zajistit podporu.

• Hnutí pro Prahu 11 přechází do opozice > www.hpp11.cz/.../

Rada P11 nema podporu zastupitelstva, proto NEMUZE dochazet k samozrejmemu schvalovani bodu jen proto, ze ZMC je usnasenischopne . Slepe a nezodpovedne schvalovani tu uz bylo a jak dopadli:

• Policie obvinila 40 bývalých zastupitelů Prahy 11 kvůli prodeji pozemků > zpravy.e15.cz/.../.. .

• Policie obvinila 28 bývalých zastupitelů Prahy 11 > praha.idnes.cz/.../. ..

S temito lidmi chteji vladnout! Otevrete oci a zamyslete se, nez nam zase neco napisete.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Ladislav Kos ml. 2016-11-01 10:41
Dobrý den pan Dunajecký,
pokud jste nespokojen s tím, jak se JM rozvíjí (či nerozvíjí), vstupte do komunální politiky a snažte se to změnit. Můžete to posunout více než psaním po diskuzních fórech. Mně také spoustu věcí vadí, proto jsem do politiky vstoupil. Po práci sedávám do pozních věčerních hodin na komisích,často se hádám s kolegy jiných stran (i své strany) a snažím se něco změnit.

Vaše hodnocení na pana Kosa st. ponechám raději bez komentáře. Máte na ni právo, stejně jako právo si na všechno postěžovat.

S pozdravem,
Ladislav Kos ml. (ANO 2011)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jiří Štyler 2016-11-02 07:30
Vážený pane Dunajecký,
velmi Vám děkuji za Váš příspěvek, který mne velmi potěšil. Děkuji Vám za vyjádření Vašich postojů, Vašeho způsobu projevu. Je vskutku jedinečný. Příklad si z něj sice brát nebudu, ale přesvědčil jste mě o správnosti našich činů a postojů. Děkuji.
S přáním pěkného dne Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Svoboda 2016-11-01 09:34
cituji: Bohuzel lidi mimo JM nevedi co je Kos zac. Neschopny arogant.

To se pane Dunajecký velice mýlíte. V druhém kole pan Kos vyhrál nad paní Válkovou i v jiných městských částech - například na Praze 15, v Kolovratech aj. Lidé pana Kosa znají i mimo Jižní Město, protože se léta jako občanský aktivista zabýval problémy celého jihovýchodu Prahy - viz trasy JVD, exit D1 za Miličákem, zástavba nad Hostivařským lesoparkem aj.
A být Vámi, tak volím jiné výrazy než jste na pana Kosa použil. To, že si ho lidé váží, to se projevilo právě v senátních volbách.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Zdenek Kvitek 2016-11-01 12:13
Vážený pane Dunajecký,
právě proto, že HPP 11 je konstruktivní, věcné a hájí zájmy občanů, tak ho občané volí. Naposledy se to ukázalo při volbě senátora pana Kosa. Pokud odfiltruji z Vašeho vyjádření emoce a invektivy, tak mi bohužel nezbývá nic, na což bych mohl konkrétně ve Vašem příspěvku reagovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-11 # hostasa 2016-11-01 15:43
pluralizmus podle senatora? to tu jeste nebylo. tak zatim jeste nemame kancelar, telefon, email, ale mravenecky mourenicky ano
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-21 # Pavel Gubarev 2016-11-03 00:08
Soudružky a soudruzi, my si Hnutí pro Prahu 11 rozbíjet nedáme. Jednotná fronta v čele se soudruhem starostou Štylerem a soudruhem senátorem Kosem nadále plní přání a cíle pracujícího lidu zhmotněné v neutuchajícím programu Hnutí pro Prahu 11. Vy se soudruzi z ostatních politických stran jistě ptáte, co se jezdíme učit okolních městských částí. My vám to povíme. My se učíme, jak vám zakroutit krkem. Čest práci všem soudruhům zastupitelům z Hnutí pro Prahu a jejich soudružským bratrům soudruhu Murčovi a souduhu Valigurskému za jejich zásadový postoj, se kterým opustili řady ANO2011 a dali se na stopu guerillového boje soudruha senátora Kosa, který je pro nás pro všechny skutečný Che Guevara. No pasarán soudruzi, my tu Prahu 11 rozbijeme. Se Sovětským svazem na věčné časy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Varlam 2016-11-04 15:48
Stát si za svým programem je komunismus jo? :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jiří Krautwurm 2016-11-05 14:48
Kde došly argumenty, možno ještě použít zesměšňování.
Že, pane Gubarev?

Hasta la victoria, siempre!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # pirat zeleny 2016-11-05 21:20
난 더 큰 바보입니다, 당신?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Jiří Krautwurm 2016-11-06 10:11
Ano, jste hloupější.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-21 # Pavel Gubarev 2016-11-03 00:10
Ať žije a vzkvétá Hnutí pro Prahu 11. Se soudruhy Štylerem a Kosem na věčné časy. Republice více práce to je naše agitace. Nechť žije náš dělný starosta, soudruhu Jiří Visarionovič Štyler. Nechť žije náš soudruh senátor hrdinný Ladislav Che Kos. Sláva naší straně a vítězství pracujícího lidu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Martin Farmačka 2016-11-03 00:38
Vsak on vas prejde humor, az se vam za humny na Katerinkach vysvihne do nebes ledova arena se vsim tim provozem, ktery prinese. Setrete energii, vazeny pane, vseho do casu. Jsem zvedav, na koho se obratite, komu budete plakat na rameni... zrejme tem, co vam ji tam postavili! Jeste rad budete vzpominat na HPP 11.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # truski 2016-11-05 09:36
on u vas uz nekdo zvonil a plakal a vy ste ho musel utesovat?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jan Dobeš 2016-11-05 13:18
A truski je CO? Solidní diskutér, nebo fracek, co se neumí podepsat, píšící z nějakého omalovánkového mobilu, co neumí napsat na začátku věty kapitálku, jak se v diskuzi dospělých očekává? Smazat!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Martin Farmačka 2016-11-05 13:28
Truski, abyste nebyl prvni ve fronte na poplakani si, az vam Katerinkami (krome mnohych autobusů hokejistů a jejich fandů) zacnou jezdit auta z tech 200 domku, co podel lesa Milicova postavi Ujezd. Kdyz se za neposekanou pampelisku odvolal radni HPP 11, nemeli by se i za toto odvolat radni, kteri toto zhorseni zivotniho prostredi obyvatel Katerinek podporuji?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Vladimír Remek 2016-11-03 02:21
Привет, Губарев, давай, полетим вместе на Луну!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Pavel Gubarev 2016-11-03 02:42
Já nejsem kosmonaut, já jsem bojoval v Donbasu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Varlam 2016-11-04 15:49
Vy jste Putin?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Jiří Štyler 2016-11-03 07:40
Dobré ráno,
velmi vám děkuji za příjemné a vlídné slovo uznání. Velmi si takového ocenění vážím. To obzvláště potěší, když ho napíše tajemné osoba z partičky ze zátoky sviní. S přáním pěkného dne Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # pepek 2016-11-03 08:03
No fuj, jsem myslel, že většího ubožáka než Kováče už u Mlejnskýho nemají. A asi mají. Pořádný bolševiky, to se mrkněte mezi radníma a v pár zastup.klubech.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jiří Dohnal 2016-11-04 20:56
Dobrý večer všem, kteří přispěli k výše uvedenému tématu. Je vidět, že někteří (pravěpodobně) obyvatelé Jižního Města, by radějí bydleli více na východ :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Svoboda 2016-11-06 08:56
Na tak vážné téma je probíhající debata v cizích jazycích nedůstojná, že...

Já přidám pro radní apel na jejich pracovitost - anglicky makejfest a čínsky nečumčiňse.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Varlam 2016-11-06 16:44
Klidně si mě třeba umínusujte, jak to zde aňáci a topáci a hrabalovci rádi dělají, ale když si čtu výplody Tibora Kováče po netu, např. na idnesu, FB nebo zde, v komentářích, pod různými nicky, tak si řikám, jestli by neměl být někde léčen, jako odborně. Po internetu dělá ramena (v pracovní době), ale když je na zastupku, tak mlčí...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # zelenkova 2016-11-12 15:02
vy ste se ještě nerozpadli?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Varlam 2016-11-13 13:25
To spíš klub ANO je na řadě ne? :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # hannibal lecter 2016-11-15 21:41
když mám pochybnosti o svém intelektu, jdu si číst na web hpp11.cz
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Varlam 2016-11-16 09:23
Tibore, jsi to ty? :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Varlam 2016-11-16 10:23
Proč tajnou volbu o odvolání celé Rady? Lepš se za něco stydí? Stejně si to pak každý spočítá ne?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Varlam 2016-11-16 11:09
Až se bude hlasovat o panu starostovi a panu Lukešovi, tak můžete jako klub odejít. Ať je jasné, kdo je odvolal!

A na ostatní zůstat a hlasovat pro jejich odvolání...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Varlam 2016-11-16 11:22
Předpokládám, že ANO a TOP09 budou chtít rozdělit klub HPP11 tak, že odvolají jen pana starostu spolu s opozicí a vynechají pana Lukeše nebo tak nějak?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Varlam 2016-11-16 12:24
Tak jsem měl pravdu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman Vacek 2016-11-16 12:00
Každý si spočítá jak kdo hlasuje, a bude to jasné i na dalších zastupkách, až HPP11 nebude schvalovat jejich program...

A zadarmo to Mlejnský a bolševici dělat nebudou, pane Lepši a Prokope a spol.

A KSČM v jedné (neformální) koalici, to se bude Karlovi líbit!

Jestli bude Lepš kandidovat na primátora a předsedu pražské TOP09, tak mu to mile rádi připomeňme, přátelé :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Svoboda 2016-11-16 13:09
A co bude s radním Lukešem? Zůstane jako sám voják v poli v Radě? Držte se zastupitelé za HPP11, teď se ukazuje jaké koaliční hady jste si hřáli na prsou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Varlam 2016-11-16 13:22
Být tam s nimi v Radě už nemá cenu, rozhodně ne v tomto poměru...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Varlam 2016-11-16 13:24
Nehlasujte pro žádné návrhy této Rady! Vždyť je to Mlejnského RADA!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist