Články

• Co při odvolávání starosty Jiřího Štylera nezaznělo

js.web• Dne 16.11.2016 hnutí ANO / TOP / JMND / ODS / ČSSD / KSČM společnými hlasy odvolaly starostu Jiřího Štylera z Hnutí pro Prahu 11, o události jsme již psali zde > • Byl odvolán Jiří Štyler, starosta Prahy 11

Co nás i naše voliče opět (!) nesmírně udivuje, jsou důvody odvolání. S panem Kosem se “špatně spolupracovalo”, paní Zdeňková prý “neposekala pampelišku” a teď se dokonce dozvídáme, že pan Štyler “v Evropské unii aktivně sabotoval dostavbu Pražského okruhu na jihovýchodě Prahy", což je velmi úkladný trik pana Lepše, politruka z TOP 09, radního pro školství, kulturu a sport s kvalifikací... ehm, amerikanisty.

Mezi těmito zjevnými nepravdami i dětinskými důvody k odvolání pana Štylera chybí sdělení, co pan Štyler jako první (a dlouhou dobu jediný) starosta pro Prahu 11 udělal. Prodal snad občanům P11 pozemky před okny kvůli výstavbě 20m vysoké garáže nebo pozval developera zastavět poslední zelené místo mezi domy? Choval se bezohledně jako jeho předchůdce Mlejnský, nebo jaké pracovní výsledky můžeme zpozorovat? Aby jeho zásluhy nezanikly v ryčném povyku zlojedského pro-developerského bratrstva ANO / TOP / JMND / ODS / ČSSD / KSČM, jehož hlavním pracovním nástrojem je “být v početní převaze”, přinášíme vám následující článek.

Doufáme, že vám text otevře oči a uvědomíte si, co obnáší dodržování a prosazování volebního programu HPP 11, vítěze komunálních voleb 2014. Že v něm nejsou kompromisy, jen obrovský kus náročné práce, kterou nelze “dělat napůl” jen proto, že koaliční partneři ANO / TOP ke spolupráci postrádají elán, zkušenosti a veřejně zahanbeni raději vymýšlí pokoutné obezličky v podobě paktů s “partou Mlejnského + komunisty”, kterak se úspěšného HPP 11 zbavit a uvádět pro to důvody zhola nicotné, k čemuž dva roky sbírali odvahu. Tak zoufalí jsou, že začali “prostě lhát” - tvrdit např., že HPP 11 blokuje dostavbu pražského okruhu a další nesmysly, mající se soustavným omíláním dostat do hlav občanů a především pak voličů z P11. Lhát je snazší, nežli začít “prostě makat”, ovšem ne na sebe, nýbrž pro obyvatele JM.

Pozorně čtěte, tohle v (Radou ANO / TOP cenzurovaném) Klíči nenajdete...


Hlavní důvody mého odvolání, aneb co strůjci odvolání (raději) neuvedli...

Dodržování sedmi základních bodů volebního programu Hnutí pro Prahu 11:

I. Plochy zeleně patří obyvatelům Prahy 11

• Velmi důsledně jsem při jednání s developery prosazoval veřejný přínos jejich plánované výstavby pro stávající obyvatele Prahy 11. V souladu s moderními rozvojovými koncepcemi západní Evropy a dodržováním platných předpisů a vyhlášek (zvláště územního plánu) bez udělování výjimek. Developer byl zvyklý maximálně vytěžit zájmové území (parazitovat na něm), ale co jeho projekt přinese, resp. nepřinese, stávajícím obyvatelům P11, ho nezajímalo. Projektům chybí nové školy, školky, zdravotní a sociální služby, naopak způsobí zvýšenou kapacitu stávajících komunikací, vodovodu, kanalizace a zadržování a používání dešťových v souladu s vládní koncepcí „Sucho“.

II. Hospodárné a přehledné financování

• Zavedli jsme veškeré veřejné zakázky na internet (od nákupu toaletního papíru až pro generální rekonstrukci budovy základní školy).

• Rozpočet MČ Praha 11 je na internetu mnohem přehlednější, je možno spárovat rozpočet, výběrové řízení a k tomu příslušnou fakturaci. Každý ze zájemců toto nalezne.

• V roce 2015 jsem zajistil systematické navýšení finančních vztahů od MHMP z 2450,- na 2900,- Kč na obyvatele za rok. Tímto jednáním se mi podařilo navýšit roční rozpočet o 29 mil. Kč.

• Pro rok 2016 jsem zajistil dotace na rekonstrukci ZŠ Schulhoffova ve výši 15 mil. Kč a dotace na rekonstrukci parků Ocelíkova x Sulanského, mezi radnicí a ZUŠ a Ledvinova x Kahovská ve výši 11,5 mil. Kč.

• Zajistil jsem dotaci na pořízení nového zásahového vozu pro dobrovolné hasiče ve výši 4,5 mil. Kč.

• Pro rok 2017 jsem zajistil navýšení prostředků na provozní náklady na žáka ZŠ a MŠ z 1360,- Kč na 2000,- Kč / rok, což celkově činí navýšení o cca 5,3 mil. Kč.

• Nejenom financování městských částí, ale i malá možnost ovlivnit územní plánování a nakládání s majetkem mne vedlo k úvaze, jak posílit samosprávu. Jednou z možností je větší suverenita MČ vůči magistrátu, tj. posílení právního statutu MČ směrem k obcím a tím dosáhnout zákonného financování, nikoliv jako doposud spoléháním se na hlasování magistrátních zastupitelů. Tato myšlenka však byla mými odpůrci hrubě zneužita, lživým způsobem zkreslena a obrácena proti mně, (viz. kauza odtržení P11 od hlavního města).

III. Náprava škod a vyvození odpovědnosti

• Dva roky mi trvalo, než jsem prosadil, v souladu s naším volebním programem, forenzní audity akciových společností a obecně prospěšných společností, zakládaných a zřizovaných MČ Praha 11. Auditoři jsou vysoutěženi, smlouvy podepsány a nyní nezbývá než čekat, zda nové vedení radnice umožní předmět smluv naplnit.

IV. Údržba zeleně

• Podařilo se nám zajistit údržbu (sekání, úklid listí a odpadků, řezy keřů, aj.) vlastními silami, tzn., že servisní akciová společnost Jihoměstská majetková toto vykonává za skutečně reálné ceny a jen s minimálním ziskem. Současné ceny za údržbu veřejného prostoru Prahy 11 jsou o 15% nižší, než byly v roce 2014.

V. Transparentnost

• Obnovil jsem veřejné setkávání starosty s obyvateli Prahy 11. Na těchto setkáváních jsem obyvatelům předkládal stavební a developerské záměry, vždy se stanoviskem zastupitelů za Hnutí pro prahu 11. Ze setkání jsme pořizovali videozáznamy, které můžete shlédnout na našem kanálu na youtube.com/hpp11cz i na našich webových stránkách hpp11.cz.

VI. Pracovní doba

• Čas, který jsem věnoval práci pro MČ, vysoce přesahoval standartní pracovní dobu, a to bez nároku na vyšší odměnu. Zcela odlišný přístup jsem pozoroval u uvolněných zastupitelů za hnutí ANO. Projednávání zásadních principiálních otázek je nezajímalo tolik jako neveřejné jednání s developery, které si zvali na uzavřená jednání zastupitelského klubu ANO. Z toho vyvozuji, že zde padly dohody nejenom o mém odvolání. Zbývá jen čekat, které developerské záměry od nového vedení radnice dostanou nyní zelenou.

VII. Územní plánování

• Předpokládám, že první schválený záměr po mém odvolání bude výstavba parkoviště P+R na Opatově pro 600 - 1000 aut, druhý bude megalomanský záměr Nový Opatov. V současnosti má ANO velký zájem na dostavbě podél ulice Ryšavého, tzv. záměr Alborg - Letokruhy. Naši zastupitelé za Hnutí pro Prahu 11 budou bdělí a stejně jako v minulých letech se developerům postavíme, samozřejmě s Vaší podporou. Budeme požadovat výstavbu v souladu s platným územním plánem a platnou legislativou ČR.


Proč jsem byl odvolán? Odpověď je jednoduchá

• Nepřizpůsobil jsem se starým pořádkům reprezentovaným pány Jiravou a Urbánkem. Nelhal jsem, nekradl jsem, nenechal jsem se zkorumpovat a snažil jsem se napravovat chyby minulého vedení radnice a zajistit stabilitu MČ. S tím měly problém koaliční kluby ANO a TOP. A tak následovalo jejich několikanásobné porušení koaliční smlouvy a následné odvolání Ládi Kosa a Šárky Zdeňkové. Moje odvolání bylo jen otázkou času. A ten nastal při zasedání zastupitelstva 16.11.2016. Spojení ANO a TOP 09 s KSČM, JM-ND, zbytky ODS a ČSSD bylo vidět už od března letošního roku.

ANO a TOP 09 porušily nejenom koaliční smlouvu, ale i svoje volební programy a spojily se s příslušníkem StB z řad komunistů (lze dohledat na abscr.cz), s dvojnásobně trestně stíhanými p. Mlejnským a p. Zítkou (za hospodářskou trestnou činnost na radnici), s dalšími trestně stíhanými zastupiteli z éry exstarosty Mlejnského (jeden z nich je dokonce ředitelem základní školy) a se zatím nepravomocně na tři roky nepodmíněně odsouzeným zastupitelem za ČSSD za zpronevěru.

Pan Jirava, který si velmi zakládá na své cti, vyměnil volební program svého hnutí ANO za naplnění svých mocenských ambicí. Jeho politická kariéra stojí za to. Startoval za Občanské fórum, přešel do ODS, odkud utekl, protože mu nekvetla pšenka, v roce 1997 vstoupil do SNK (Sdružení nezávislých kandidátů) a v roce 2006 kandidoval za VPM (Volba pro město). V roce 2014 se spojil s prodejcem vysavačů (dnes se veřejně říká: šmejdi, co okrádají seniory), panem Říčařem a obsadil ANO 2011, které hlásá "boj proti korupci".

Veškeré mé veřejné působení bylo, je a bude ve prospěch obyvatel Prahy 11. V příštích volbách jsem připraven znovu bojovat o Vaši přízeň spolu s Hnutím pro Prahu 11. 

V Praze 30. 11. 2016

Ing. Jiří Štyler
zastupitel MČ Praha 11 za Hnutí pro Prahu 11 a předseda Hnutí pro Prahu 11


Související:

Byl odvolán Jiří Štyler, starosta Prahy 11

 

Komentáře  

+4 # Martin Farmačka 2016-12-09 22:58
Tak jsem se zacetl do Klice 12/2016, presneji: do medailonkovych prispevku zastupitelu P11. U nekterych osob vaham, zda se stale jedna o "zastupitele", jestli by radeji nemeli byti sevreni v kazajce nekde v ustavu pro individua s mentalnimi poruchami, protoze v pacientech behajicich po svobode, kteri se POUZE navazi do HPP 11, viteze voleb 2014 (mimojine dosud JEDINEHO subjektu na P11, chraniciho zelene plochy pred rozprodanim a zastavenim betonari, k cemuz mu mandat dali volici!), neshledavam zadnou uzitecnost. Takovy element preci nemusi byt zastupitel, pokud pouze rozseva nenavist.

Tolik minel a prusvihu co meli, tolikrat se o ne zajimala police, tolikrat provedli spatne nakupy pro MC s trvalymi nasledky a iniciovali lidmi odmitane projekty, ktere zahy temer NASILIM prosazovali. Jejich ciny nejsou promlceny, neodnesl je cas. Tito zlojedi dnes pisi do Klice, dlouhodobe cenzurovaneho ANO / TOP, sve nenavistne vylevy a s praseci radosti se nad vlastnimi nemocnymi texty zpetne teteli. Patlaji do sebe pate pres devate, porad se nemohou dobrat receptu na uspesnou volebni kampan HPP 11 v par lidech, zatimco konaji vlastni milionove kampane NEUSPESNE. Soustavne nechapou, ze popularitu si koupi pouze u hlupaku a neuvedomuji si, ze hlupak voli zas jen hlupaka.

Lhanim o HPP 11 sesilaji kletbu sami na sebe, podtrhuji vlastni neschopnost a pracovni impotenci, kterou nezastini ani vytvorenim "demokraticke vetsiny". Vsimli jste si, jak se ANO / TOP / JMND / ODS / ČSSD / KSČM zbavuji politickeho protivnika, ktereho nemohou regulerne porazit ve volbach? SPOJI SE a odvolaji ho. To je vitezstvi, jez je uspokojuje. Soused ma lepsi dum? Jdou a zapali mu strechu... ale tim pro sebe lepsi dum neziskaji. Takhle pracuji pro obyvatele P11, kteri dali sve hlasy nekomu jinemu nez jim: znicit toho, kdo pro lidi pracuje. Nezbyva jim, nez svinit kolem sebe, srocovat se, lhat a modlit se, aby svymi fantasmagoriemi presvedcili volice, ze likvidovat zelen a prodavat pudu P11 betronarum je nejlepsi cesta ke "spokojenemu zivotu" na JM.

Pripomenuti prace pana Stylera prisla ve spravny cas, diky bohu za clanek! Za velmi zajimavou cast povazuji text o "odtrzeni od Prahy", nebot tento duvod zlojedstvo ANO / TOP / JMND / ODS / ČSSD / KSČM neustale uvadi jako duvod odvolani JS z postu starosty. Zatimco oni sami potouchle jen sedeli, mlceli, nic nedelali a pocitali "kolik jich je", aby mohli nekoho z HPP 11 odvolavat. Mohli zapsat do dejin P11 jako budovatele, strujci rozsireni pravomoci MC s blahodarnym dopadem na obyvatele P11. Jenomze by se nemluvilo o nich, ale o odvaznem a progresivnim starostovi Stylerovi... hanba jim, zbabelcum. Komentovat "tajne" odvolavani starosty nema smysl, vse do sebe zapada...

Z clanku JS > "• Nejenom financování městských částí, ale i malá možnost ovlivnit územní plánování a nakládání s majetkem mne vedlo k úvaze, jak posílit samosprávu. Jednou z možností je větší suverenita MČ vůči magistrátu, tj. posílení právního statutu MČ směrem k obcím a tím dosáhnout zákonného financování, nikoliv jako doposud spoléháním se na hlasování magistrátních zastupitelů. Tato myšlenka však byla mými odpůrci hrubě zneužita, lživým způsobem zkreslena a obrácena proti mně, (viz. kauza odtržení P11 od hlavního města)."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Roman Vacek 2016-12-10 13:17
1) s 33% je nejsilnější strana Hnutí pro Prahu 11, 2) i ANO a TOP šly před volbami proti Mlejnskému a divoké zástavbě, takže tento program získal hodně přes polovinu, ale ty strany to narozdíl od HPP11 nedodržely, 3) spojovat se s trestně stíhanými mafiány a komunisty, to se tedy ukázali, pánové Jirava, Lepš, Prokop a Říčař a spol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Svoboda 2016-12-10 17:52
Musím po přečtení článku zareagovat na odvolaného starostu p.Štylera. Souhlasím, že to byl pracovitý starosta, který společně se svými kolegy s HPP11 udělal pro městskou část hodně dobré práce.
Ale v článku by pro objektivitu měly být zmíněny i některé starostovy přehmaty a pochybení.

Přečetl jsem si s ním rozhovor v Pražském deníku krátce po jeho odvolání. Zazněly tam i tyto otázky:

Co byste dnes udělal jinak, kdybyste měl tu možnost?

Nepřistoupil bych na menšinu v radě. To byla největší chyba mého politického života. Radši bych koalici neuzavřel. Někdo může namítat, že jsem vyměnil post starosty za menšinu radě. Věřil jsem jejich podání ruky, jejich podpisu a jejich čestnému slovu.

Je nějaký z důvodů vašeho odvolání, které uznáváte?

Ano, vytesat své jméno na kříž na Chodovském hřbitově, byla hloupost. To uznávám. Omluvil jsem se za to. Byl jsem natolik ješitný že jsem si tam nechal vytesat své jméno.

Také nešťastné prohlášení o metodice k odtržení Jižního Města od Prahy nahrálo politickým rivalům zbytečně na smeč.

I přes zmíněné přehmaty a nešťastné mediální výstupy, však musím konstatovat, že lepší politické seskupení lidí než HPP11 v současnosti na JM neznám. Jsou to lidé, kteří vzešli z občanských spolků, dlouhodobě pracují pro městskou část, jsou neúplatní, nepaktují se s developery, rozkryli dřívější mafianské struktury, způsobili politický pád Mlejnského a spol.

Pokud se poučí z vývoje na radnici po volbách 2014 a vydrží jim jejich étos do příštích komunálních voleb, budu je opět jednoznačně volit.

Do té doby snad ANO, TOP09 a jejich skrytí spojenci nenapáchají na P11 mnoho nevratných škod.To doufám......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Varlam 2016-12-11 10:46
Podle mě nikdy nemělo jít o odtržení JM od Prahy, ale o přeměnu MČ na obce, tedy Praha by zůstala jako kraj. Myslím, že to tak mají i některé města na západ od nás. Městská část, tedy vlastně už plnoprávná obec - pak má víc pravomocí a lepší financování.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Václav Šmrha 2017-01-11 18:47
Mají to tak i města na východ od nás, např. Bratislava. Centralizace Prahy odděluje rozhodování od občanů a usnadňuje korupci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Michal H. 2016-12-11 06:36
Jsem zvědavý na další vývoj na radnici. Bude se na příštím zastupitelstvu - 15.12. - volit nový starosta?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Varlam 2016-12-11 10:47
Řekl bych, že za úplatu shání Prokop a Říčař a Lepš hlasy komunistů a Mlejnského pro Jiravu. Chtějí si tam dosadit loutku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jiří Krautwurm 2016-12-11 14:17
Na prosíncovém zastupitelstvu lze určitě nějakou taškařici očekávat, už jenom z toho důvodu, že prvotní návrh byl na termín 16.12. tedy pátek, následně došlo k přesunu na čtvrtek s upozorněním, že pokud nebudou všechny body projednány, zastupitelstvo bude pokračovat druhý den, tedy v pátek.
Další pozoruhodnou okolností je volba začátku na 9h s tím, že pánové si již vyzkoušeli, že tajné volby zaberou cca 2 hodiny.

Volba starosty může být jednou z možností, další personální změny připadají také v úvahu (mám na mysli obsazení výborů).
Zeptám se na to zítra (pondělí 12.12.) na svolaném grémiu. Předchozí grémia probíhala tak, že když HPP11 naznačilo svoje výhrady, bylo následně vesměs ze všech stran atakováno o více podrobností a průběh zastupitelstva pak ukázal, že otevřenost HPP11 byla zneužita. Ze strany ANO či TOP, ba ani jiných subjektů, nebyl jejich předem domluvený postup nikdy ani naznačen.
Tak uvidíme co zítra, "hrdinové otevřenosti".

Skandální je však návrh usnesení k rozpočtu, kde si pan Jirava chce nechat schválit vlastní podobu "samoděržaví", kdy k rozpočtu v objemu cca 350 milionů si chce nechat schválit zmocnění pro radu na volnou manipulaci s maličkostí toliko milionů 250 !

Tak tomu říkám skandál !!!

V podstatě mu jde o to, aby zastupiltestvo už během roku moc nepotřeboval.

Tak s tou "loutkou" zase tolik nesouhlasím, protože takový libovůlný finanční luxus si v rozpočtu nedovolil ani pan Mlejnský, i když ten měl zase jiné ovládací metody. Spíš si říkám, kromě zmíněných očekávatelných změn, co ještě se ukáže.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Varlam 2016-12-11 16:27
Jde o to, jestli těch 250milionů nebude "spravovat" spíš Prokop a Říčař než Jirava, ale určitě mu z toho něco taky kápne! To nepochybuji. Každopádně by z toho něco káplo i těm, co pro to budou hlasovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jiří Krautwurm 2016-12-11 19:07
Vypůjčím si citát ze známé filmové ságy: Jde o to, kdo mistr a kdo učedník.

Zvláště pak, když jsem se dozvěděl, že Jirava měl podobné sklony v mladých 90. letech.
"A všichni jsme i cinkali klíčema. To byla atmosféra!"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří Krautwurm 2016-12-13 14:09
Na rozpočtu mají zřejmě Jiravovi podporovatelé shodu. Personální volby pak nevyloučil, ani neupřesnil, proto se spolu s další informací domnívám, že Jirava tentokrát starostou nebude.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Varlam 2016-12-13 14:40
Musím dodat k té "loutce", že to nemyslím ne jakože by byl Jirava dobrý člověk, to není, ale spíš že nemá reálný vliv v ANO, což má Prokop a Říčař, takže takto myslím tu loutku, ne že je Jirava nějaká oběť, není, je to podle mě šmejd. Jinak to jako občan říci nemohu. Ale reálně vládne ten, kdo jakžtakž ovládá dané kluby se zastupiteli a danou stranickou buňku. Ale neovládají to tam tak pevně, jak by chtěli. A pokud si nekoupí přízeň Mlejnského a spol., brzy se jim to zhroutí, a pokud si jí koupí, budou mít ještě větší problémy do budoucna, to za čas zjistí sami.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jiří Krautwurm 2016-12-16 13:33
Zastupitelstvo skutečně ukázalo, že dohoda o rozpočtu byla pevná a Jirava volen nebyl.
Volba Freye do rady byla sice trochu překvapivá, i další náznaky však ukázaly, že to zas tak chytře nedělají.

Jen mi pořád není úplně jasné, kdo to v té buňce vlastně řídí.
A dodávám, že tentokrát zmiňované: "Vždy jen dva jsou! Mistr a jeho učedník." platit nemusí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Vlasta Tillová 2016-12-15 09:43
správně, p. Jirava patří do politického propadliště dějin, ten na radnici už dávno neměl co dělat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Varlam 2016-12-11 20:15
Pravda! Jen aby učedník nepřekonal mistra :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Tomáš Marek 2016-12-17 11:58
Dobrý den,
pozorně jsem si článek přečetl, stejně jako jsem si prošel FB stránky HHP11 a mrzí mne, že mé pracovní vytížení neumožňuje častěji reagovat na příspěvky. V tomto případě bych Vás, pane Štylere, ale o vysvětlení poprosil. Jedná se o bod č.4 - Údržba zeleně. Za poslední dva roky se péče o zeleň proti předchozímu období v určitých oblastech P11 prokazatelně zhoršila. Záměrně nezmiňuji celé JM, aby mě někdo nechytal za slovo, že před jeho domem je vše v pořádku. V oblasti, ve které se pohybuji já prostě jasně pozoruji sníženou kvalitu služeb péče o zeleň. Skutečně tedy považujete za solidní pochlubit se snížením nákladů o 15%, když byla zároveň snížena kvalita služeb? To znamená, že podle této teorie bych ušetřil za benzín do auta tím, že bych autem přestal jezdit? Děkuji, Tomáš Marek
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Jakub Chroust 2016-12-17 12:09
Já nesouhlasím, že se prokazatelně zhoršila úprava zeleně: "Jedná se o bod č.4 - Údržba zeleně. Za poslední dva roky se péče o zeleň proti předchozímu období v určitých oblastech P11 prokazatelně zhoršila. "

Nesouhlasím s tím, že se zhoršila na Praze 11.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Štyler 2016-12-22 20:14
Dobrý den pane Marku,
děkuji za Váš názor. Osobně jsem přesvědčen, že min. v letošním roce kvalita údržby veřejného prostoru nesklesla, možná stagnovala, jsem přesvědčen, že jemně rostla v porovnání s rokem 2013 a 2014. Pro letošní rok jsem požadoval v rozpočtu mírné navýšení, nebylo schváleno.
Pěkné a klidné svátky.
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist