Články

• HPP 11 opustili dva zastupitelé, pánové Lukeš a Frey

Ing. Jan FreyPetr Lukeš• HPP 11 opustili dva zastupitelé, pánové Lukeš a Frey

Začátkem prosince 2016 se kolegové Petr Lukeš a Jan Frey rozhodli opustit zastupitelský klub Hnutí pro Prahu 11. Odchodu předcházela výzva zastupitelského klubu HPP 11, zda se budou nadále podílet na práci klubu. Spolupráce našich bývalých kolegů se začala problematizovat na jaře roku 2016, kdy poklesla jejich účast na našich setkáních, nebyli jsme srozuměni s jejich prací, neprezentovali žádné výstupy na veřejnost.

Vzdalování se od Hnutí pro Prahu 11 se projevovalo i na jednáních Zastupitelstva MČ, kdy P. Lukeš a J. Frey hlasovali v nesouladu s principy a cíli HPP11, naopak proti nim. P. Lukeš setrval v Radě MČ jako radní i po odvolání všech třech svých kolegů z HPP11, vč. starosty. J. Frey se naopak nechal do Rady MČ dovolit dne 15.12.2016 novou koalicí ANO + TOP + Mlejnského opozice, včetně KSČM.

Zejména získání radního Lukeše do svých řad chápeme jako společný zájem nové koalice, aby práce radního Lukeše (zodpovědného za audity a prověření hospodaření let vlády právě ex-starosty Mlejnského) nebyla dotažena do konce, byly promlčené termíny soudní náhrady škody, nebyla vyvozena osobní odpovědnost.

Hnutí pro Prahu 11 a všech 16 našich zastupitelů zůstává na Praze 11 v opozici.

Za Hnutí pro Prahu 11 Jiří Štyler a Jiří Krautwurm


• Kterým směrem se ubírají a čí zájmy hájí Ing. Jan Frey a Petr Lukeš?

Dne 15.12. 2016 byl p. Frey dovolen zastupitelstvem do pozice uvolněného radního a k mému překvapení tuto funkci přijal. Ale pokud pohlédnu zpět, dal se tento krok i očekávat. Už od počátku letošního roku byly signály od p. Freye, že se odklání od klubu Hnutí pro Prahu 11 a myšlenek, které naše Hnutí hájí. Stále prezentoval, že je nutné přizpůsobit se názorům ANO a TOP 09 v radě, že to je jediná správná cesta. Již v březnu udělali s p. Lukešem první krok odklonu od zastupitelského klubu tím, že se zdrželi hlasování při zařazení bodu o odvolání pana Kosa z rady. Obdobné následovalo při odvolání paní Zdeňkové. Nakonec jsem byl odvolán já. Zpětně se domnívám, že mé odvolání bylo nezbytné právě pro uvolnění místa na radnici pro p. Freye.

Aby se p. Frey dostal na radnici, nechal se dovolit pomocí hlasů trestně stíhané party kolem Mlejnského, nepravomocně odsouzeného p. Hrabala z ČSSD za zpronevěru 5 mil. Kč, a hlavně komunistů v čele s příslušníkem StB Semelou.

Je to vaše volba, pane Freyi, spolčit se s takovými lidmi. Nejsem si jist, že touto volbou jste dosáhl Vašich ideálů, nicméně chápu, že plat radního je příjemným vylepšením rodinného rozpočtu. 

Dnes je již zcela jasné jaké postoje zaujímají pánové Frey a Lukeš. Už jsou konečně srozumitelní, víme, co od nich můžeme očekávat.

Pánové, Lukeš a Frey, již nejsou součástí Hnutí pro Prahu 11, stali se bohužel spoluaktéry obnovy Jihoměstského Palerma. Toho, které tak kritizovali: Podvod s pozemky na Litochlebském náměstí. Přepadení a ODS.

Zastupitelé Hnutí pro Prahu 11 zůstávají konstruktivní opozicí a dále budou pracovat ku prospěchu stávajících obyvatel Prahy 11.

Jiří Štyler, předseda Hnutí pro Prahu 11 

Komentáře  

+14 # Zděnek Kvítek 2016-12-21 13:50
Myslím si, že je zapotřebí vidět i pozitivní stránku celé věci. Všech 16 zastupitelů HPP11 z 18 je stále věrno volebnímu programu HPP11 a hájí zájmy občanů. A to vše dělají pro občany přesto, že to není pro ně dnes osobně výhodné.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # zdena 2016-12-27 17:03
Je proti rozumu že vítězná strana HPP11 nemá nemá jediného zastupitele "ve vládě". Nerozumím, je to obrovský podraz na voliče.Nemělo by se minulé ,tajné, hlasování zrušit - přece HPP11 nesmí být úplně vyřazeno!!!!!!! !!!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jiří Krautwurm 2016-12-27 22:46
Podstatou koaličního potenciálu je spojení špatných řešení.
Přijde-li strana se zájmovým řešením, snadněji se dohodne s jinou stranou s jiným zájmovým řešením, než-li se subjektem zájmová řešení potlačujícím.

Lidově se tomu říká politické kupčení.

Politický systém má tak tendenci setrvávat ve špatných řešeních, protože na výraznější změnu je potřeba získat nadpoloviční převahu nekupčících subjektů.
To je v současné praxi obtížné, a proto je víceméně jedno, zda rozhoduje strana ANO, TOP, ČSSD, KSČM, ODS nebo JM-ND.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jirka 2016-12-29 15:18
Vážená paní Zdeno,
je jen o nepodstatných záležitostech jako jsou např. peníze a chtíč po moci. Pro obě dvě komodity bylo v historii lidstva uděláno mnohé. Současná radnice Prahy 11 je toho jen důkazem, důkazem k návratu ke "starým" pořádkům pane Mlejnského, bez něhož dnes p. Jirava (dříve ODS jako p. Mlejnský, dnes ANO 2011) a p. Urbánkem (dříve ODS jako p. Mlejnský, dnes TOP 09) nekáží vládnout a jsou mu dlužni za naší likvidaci v radě. První splátka je již zveřejněna, souhlas s výstavbou bytového domu Alitex při ul. Stříbrzkého. Že stavba má platný rozsudek Nejvyššího správního soudu, že za prodej pozemku padly obvinění pány v radě nezajímá a vydali souhlasné stanovisko se stavbou. Obyvatelé lokality sepsali petici s cca 4000 podpisy je nezajímá. Že ANO a TOP 09 měli ve volebních programech NEZAHUŠŤOVAT je nezajímá. Dluh se musí platit.Jak jsem napsal dříve, HPP11 musel z rady. Nelhali jsme, nebrali jsme a hlavně jsme konali podle zájmu obxvatel. Současná rada koná v zájmu developerů. A bude hůř.Kompetenci územního rozvoje zastává prodeveloperský p. Urbánek. A bude hůř.
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Zděnek Kvítek 2016-12-27 17:34
Předně nová Rada je Radou pana exstarosty Mlejnského a jeho druha Judr. Hofmana z KSČM. Ano a Top09 jim dnes v Radě jenom vytváří fasádu, protože jsou zcela závislí na jejich rozhodnutích, aby měli v zastupitelstvu většinu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # zdena 2016-12-29 17:56
Jak je možné že petice se 4000 podpisy nic neznamená ? To je přece na žalobu !!!! A snad na žalobu je i to, že HPP11 nemá v radě ani jeden hlas, a to je vítěz ve volbách. Občan žasne - to je víc než PALERMO !!!! Není to na soud ???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jeník S 2017-01-03 14:39
Nešla by proti té partě udělat petice? Nebo uspíšit nové volby?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří Krautwurm 2017-01-06 20:59
Vyvolání předčasných komunálních voleb je nerealistické (pokles počtu zastupitelů pod poloviční; neusnášeníschop nost zastupitelstva po více jak 6 měsíců), to by muselo něco v současné tajené koalici setsakramentsky selhat - kapři si přece rybník neohrozí.
Petice občanů, pokud se někdo té pracné akce ujme, nemá závaznou působnost, je to pouze vyjádření názoru. Referendum o předčasných volbách vypsat nelze - ze zákona o volbách.
Bohužel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Václav Šmrha 2017-01-11 18:31
Museli by odstoupit všichni zastupitelé i náhradníci za HPP11 a s nimi buď ANO, TOP nebo dvě z menších stran. Je to ještě o něco složitější, než teď vytvořit koalici.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist