• Magistrát: ANO podpořilo nepřijetí regulačního plánu Opatov - Na Jelenách

Regulacni.plan.Opatov.th• Občané, čtenáři…

Hnutí pro Prahu 11 vždy prosazovalo udržitelný rozvoj Jižního Města založený na zájmech obyčejných občanů, kteří jsou svým způsobem také developeři, ale svých bytů, domovů. Prosazujeme dobudování veřejné vybavenosti a chceme, aby Jižní Město nebylo jakýmsi optimalizovaným skladištěm na lidi, ale příjemným zeleným městem k životu.

Prakticky to znamená, že HPP 11 prosazuje na klíčových lokalitách Jižního Města zpracování podrobného územního plánu, tedy Regulačního plánu, který zájmy města (MČ) závazně upřesní.

Nechceme nic jiného, než co fungovalo i za První republiky, co nám uchovalo Prahu krásnou a milovanou. Stejně dnes funguje Vídeň a jiná moderní města.

HPP 11 společně s bývalými koaličními partnery prosadilo na Zastupitelstvu MČ Praha 11 (ZMČ P11) dne 12.11.2015 usnesení, kde požádalo obec, tedy Hlavní město Praha (HMP) o pořízení Regulačního plánu na území Opatov - Na Jelenách. Tuto lokalitu kolem stanice metra Opatov považujeme za významnou pro budoucí fungování Jižního Města jako města.

Regulační plán je prakticky jediným nástrojem, který umožňuje prosadit veřejný zájem, protože je na rozdíl od Územního plánu spojen s konkrétními parcelami. 

V souvislosti s tím vyšel v Klíči 12/2015 článek, ve kterém HPP 11 vysvětluje podstatu RP obyvatelům P11. Připomeňte si jej > zde


V lednovém Klíči 01/2017 rozebírá kolega RNDr. Kvítek, proč je obtížné prosadit regulační plán na Jižním Městě:

* Regulační plán (RP) je právně závazná zpřesňující dokumentace k územnímu plánu, která upřesňuje veřejný zájem občanů v rozvojovém území. Zde stanovuje nejenom právně vymahatelné podmínky pro využití pozemků, pro umístění a uspořádání komerčních i veřejných staveb, ale i pro ochranu hodnot a charakteru území a příznivého životního prostředí.

Pořizovatelem Regulačního plánu je obec - Praha, která je povinna zapojit do jeho tvorby vlastníky, občany a zohlednit jejich oprávněné zájmy.

Regulační plán může i nahradit Územní rozhodnutí. Je velmi smutné, že se v Praze rezignovalo na prosazování veřejné vybavenosti v rozvojových územích Prahy a stále se RP nepořizují. Přitom podrobné RP má dnes prakticky každé západní město a mnoho i velkých měst v České republice. Vymlouvá se, že jejich pořízení je drahé, ale ve skutečnosti by RP byly financovatelné i z fondů EU.

Pravým důvodem je, že územní rozvoj Prahy je stále od dob primátora Béma určován soukromým zájmem developerů a nikoliv veřejným zájmem občanů.

Z výše uvedených důvodů je prosazení RP na Jižním Městě velmi obtížné a jsme opět tlačeni do územních studií, které jsou právně nevymahatelné.


Dne 9.6.2016 ZMČ P11 schvaluje podnět k pořízení RP území Opatov - Na Jelenách, hnutí ANO návrh podporuje > video

ANO.nereguluje.developery.th• A nyní pozor!

Ve čtvrtek 26.1.2017 dochází na zastupitelstvu HMP k hlasování o nepořízení regulačního plánu na lokalitu Opatov - Na Jelenách. Hovoří funkcemi ověšený pan Prokop (ANO, zastupitel P11 i HMP), omlouvá nepřítomnost pánů Jiravy (starosta P11 za ANO) i Urbánka (radního přes územní rozvoj na P11 za TOP 09) a poté co zmiňuje, že P11 na RP netrvá, hlasuje pro jeho NEpořízení! Protinávrh přítomného pana Štylera (tj. pořízení RP) si osvojili Piráti, leč byl podpořen pouhými 6 hlasy. Hlasování o nepořízení regulačního plánu bylo schváleno 38 hlasy, včetně hlasů Prokopa, Zelených a Lidovců > hlasování

Přestože magistrát hl. města Praha sliboval MČ Praze 11 pořízení regulačního plánu a přestože na magistrátu vzniklo nové oddělení pro pořizování regulačních plánů a územních studí, rada i zastupitelstvo HMP nakonec RP odmítli.

Neschválení RP představuje políček mnoha lidem, kteří na zadání RP pracovali (nemluvě o zmařených finančních nákladech), stejně jako obyvatelům dané lokality.

Neschválení RP znamená, že “rozvoj” v daném území nebude koordinovaný, ale nadále chaotický, odvislý od zájmům jednotlivých developerů a jejich dohod s vedením radnice Prahy 11 v barvách ANO / TOP / Mlejnského a komunistů!

Mezi nejkřiklavější záměry protlačované v tomto území patří např. Administrativní komplex Nový Opatov, garážový dům P+R pro 1000 aut, Kaufland, logistický areál spol. Globus v lokalitě na Jelenách apod.

Zastupitelstvo HMP pro danou lokalitu navrhuje pořízení tzv. Územní studie - ta však není závazná a městská část může pouze doporučovat, aby se podle ní případní zájemci o výstavbu řídili.

• Praha nechá zpracovat územní studii lokality Opatov - Na Jelenách

 Martin Farmačka a Aleš Kulhánek, HPP 11

oddelicka

Související:

• Regulační plán (web MČ P11) > zde

• Setkání s občany: Regulační plán Opatov - na Jelenách > video

• Nesnesitelná lehkost plánování měst

• Developeři mají vždycky náskok, říká urbanista a architekt Karel Maier

• Setkání s developery: Rezidence Letokruhy na Roztylech a Nový Opatov

Komentáře  

-17 # Ing. Ondrej Prokop 2017-01-31 07:58
Dobry den,
Rad bych to uvedl na pravou míru. Toto bylo z iniciativy náměstkyně Kolínské. Hnutí ANO pouze drží koaliční smlouvu a hlasovalo se svým partnerem. Viz vyjádření paní Kolínské: „Sešli jsme se se zástupci Prahy 11 a dalšími odborníky a dospěli k závěru, že vzhledem k velikosti a rozsahu není regulační plán dobrým řešením. Naopak, chtěli bychom jít cestou územní studie," řekla na čtvrtečním jednání zastupitelů náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice ).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Roman V. 2017-01-31 13:05
My ale víme, že Kolínskou tlačíte do rohu, jako s architektem Kouckým a dalšími věcmi. Trojkoalice je slabší článek než ANO na magistrátu. To vy taháte za delší konec.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jiří Krautwurm 2017-01-31 16:17
Inu ano.
Držet principy nebo držet posty, tak se zřejmě v SZ/Trojkoalici rozhodovalo.

Již hlasování o regulačním plánu v zastupitelstvu Prahy 11 však ukázalo, že ani vám, ani TOP regulace stavební činnosti nevoní. Mohli jste tehdejší koalici shodit již tenkrát a ušetřit si tak ty zbytečné vaše podrazy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jiří 2017-01-31 17:32
Dobrý den,
pane Prokope, byli jsme jediní z Prahy 11 přítomni. Já jsem vystoupil v souladu s usnesením zastupitelstva, našeho, jedenáctkového, vy proti němu. Kde byl starosta či radní pro územní rozvoj? Na jednání ZHMP určitě ne. Nejspíš se někde pachtovali s developery, jak zabetonovat Jižní Město. Kolínská zdůvodnila nepořízení jen a pouze cenou. Záznam je mi důkazem. Vy jste pouze omlouval ty, kteří tam měli být a NEBYLI, Jiravu a Urbánka. A pak, proti usnesení jste řekl, že P11 stačí územní studie. Pokud byste věděl co je územní studie nemohl byste tak mluvit. Ale to bych po vás toho chtěl příliš. Vy si musíte, pane Prokope, ošetřovat pašalíky za 80 tis. Kč měsíčně a Prahu 11 neřešit. To je vaše ukázková odpovědnost voličům. Ale to bych asi po vás chtěl mnoho. Tak to bylo. To, co jste mi vyčítali, když jsem vyžadoval, na rozdíl od vás, dodržení platné legislativy na zkorumpovanou 511, tak vy sám činíte. PANE PROKOPE, JEDNÁTE V ROZPORU S USNESENÍM VLASTNÍHO ZASTUPITELSTVA, JEHOŽ JSTE ČLENEM. TO JE POLITIKA ANO 2011!!!
My z Hnutí pro Prahu 11 se neodkláníme podle vanoucího větru!!Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jakub Chroust, Ph.D. 2017-01-31 19:48
Jak si tam píše to Ing. - to je vtipné, přitom je pouze v komentářích na webu :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Dana Konečná 2017-02-23 08:50
Musím zareagovat na pana Prokopa a magistrátní zastupitele za ANO. Bohužel mám blokovaný přístup na FB ANO P11, tak jsem zprávu pověsila na FB HPP11 a ještě zveřejňuji zde. Je to o magistrátních zastupitelích za ANO a jejich trafikách. Citace: Psal se leden roku 2017, když sociální síť Facebook zaplavily dvě fotografie zastupitele za ANO Jaroslava Štěpánka. Na obou snímcích Babišův politik spí, obě byly pořízeny během konání zastupitelstva hlavního města Prahy. A ačkoli se to mnohým zdálo zvláštní, nejde o jednu, nýbrž o dvě schůze magistrátních politiků. Na obou Štěpánek usnul.

Facebooková skupina ke snímkům připsala také velmi ostrý status: „Vzhledem k tomu, že fotografie spícího zastupitele Prahy Jaroslava Štěpánka vzbudila takový ohlas, jsme z veřejných zdrojů našli ještě další zajímavé informace. Tento spící muž totiž vydělává přibližně 300–350 tisíc (!!!) měsíčně čistě a pouze z veřejných peněz.“

Nabízíme přehled Štěpánkových funkcí:
předseda dozorčí rady TRADE CENTRE PRAHA a.s.
člen dozorčí rady Dopravního podniku hl. m. Prahy
předseda dozorčí rady PRE (Pražská energetika, a.s.)
zastupitel hl. m. Prahy
člen pražského krajského předsednictva ANO
předseda výboru pro Smart Cities
člen výboru pro bezpečnost ZHMP
člen výboru pro správu majetku a majetkové podíly ZHMP
místopředseda výboru pro národnostní menšiny ZHMP
člen komise Rady hl. m. Prahy pro rozvoj konceptu Smart Cities
člen komise Rady hl. m. Prahy pro udělování grantů v oblasti národnostních menšin a integrace cizinců
člen zastupitelstva Prahy 10
člen Kontrolního výboru Prahy 10
člen Výboru pro kulturu a památky Prahy 10
člen Komise bezpečnostní Prahy 10
předseda oblastní organizace ANO Praha 10: Konec citace. A já dodávám, neslibovalo hnutí ANO před volbami, že trafikanty nechce, že bude líp? A ještě dodávám, magistrátní zastupitel a zastupitel na P11 za ANO pan O.Prokop má taky slušně nakročeno. Viz-napsal magistrátní zastupitel za Piráty Adam Zábranský: Tak nejnovější pražský zastupitel za ANO Ondřej Prokop (nastoupil tento rok po rezignaci jeho kolegy) se konečně taky dočkal a už se může hrdě hlásit ke svým kolegům politickým trafikantům. Hezká ukázka toho, jak primátorka Krnáčová dodržuje svůj slib, že každý její zastupitel dostane alespoň 80 000 Kč měsíčně z rozpočtu města nebo městských firem.

Po té, co se v květnu 2016 stal členem dozorčí rady Operátora ICT (10 000 Kč měsíčně) a v červnu 2016 předsedou dozorčí rady Pražské energetiky Holding (cca 35 000 Kč měsíčně), ho minulý týden Rada zvolila do dozorčí rady Pražské vodohospodářské společnosti (21 000 Kč měsíčně) a v úterý se ho ještě chystá dosadit do dozorčí rady Zdroje pitné vody Káraný (18 000 Kč měsíčně). Sice teda dalo trochu práce poskládat ty peníze dohromady (přeci jen existují i taková teplá místečka, kde z jednoho kápne mnohem více), ale nakonec to vyšlo. Gratuluji paní primátorce k úspěchu, tohle jí jde opravdu skvěle.

Znova a znova se ukazuje, že politické trafiky je potřeba řešit nejen na státní úrovni, ale i na městské, a že pravidla, která jsme za Piráty navrhli již skoro před rokem, jsou potřeba jako sůl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Roman V. 2017-02-23 10:07
Tohle by chtělo udělat na Prokopa, hezky kolik má funkcí a jaké má odměny. Na to máme právo, je to politik. Takže 106/1999 a jedeme! A taky se ho zeptat, jak to vše stíhá. Asi je to génius.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Roman V. 2017-02-23 12:43
"Tak nejnovější pražský zastupitel za ANO Ondřej Prokop (nastoupil tento rok po rezignaci jeho kolegy) se konečně taky dočkal a už se může hrdě hlásit ke svým kolegům politickým trafikantům. Hezká ukázka toho, jak primátorka Krnáčová dodržuje svůj slib, že každý její zastupitel dostane alespoň 80 000 Kč měsíčně z rozpočtu města nebo městských firem.

Po té, co se v květnu 2016 stal členem dozorčí rady Operátora ICT (10 000 Kč měsíčně) a v červnu 2016 předsedou dozorčí rady Pražské energetiky Holding (cca 35 000 Kč měsíčně), ho minulý týden Rada zvolila do dozorčí rady Pražské vodohospodářské společnosti (21 000 Kč měsíčně) a v úterý se ho ještě chystá dosadit do dozorčí rady Zdroje pitné vody Káraný (18 000 Kč měsíčně). Sice teda dalo trochu práce poskládat ty peníze dohromady (přeci jen existují i taková teplá místečka, kde z jednoho kápne mnohem více), ale nakonec to vyšlo. Gratuluji paní primátorce k úspěchu, tohle jí jde opravdu skvěle.

Znova a znova se ukazuje, že politické trafiky je potřeba řešit nejen na státní úrovni, ale i na městské, a že pravidla, která jsme za Piráty navrhli již skoro před rokem, jsou potřeba jako sůl."

Facebook místopředsedy pražských pirátů.

Prý to dělá skoro zadara a ve volném čase. Asi po nocích.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Karla P 2017-02-01 00:04
No konečně. Těším se hlavně na Globus a Kaufland. Nechápu co pořád řešíte, místa je tu habaděj a obchody a konkurence je potřeba.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Aleš Kulhánek 2017-02-01 09:30
Paní Karlo, řešíme např. to, že Opatov by mělo být lokálním centrem celopražského významu. Plošná kancelářská výstavba (Nový Opatov), předimenzované P+R nebo krabice Kauflandu s povrchovým parkovištěm jsou bohužel této představě na hony vzdáleny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Jan Dobeš 2017-02-01 14:03
Paninko, abyste si zašla pro vaše obligátní dva rohlíky a mlíko, nepotřebujete konkurenci v obrovské plechové boudě, která ukousne zas o něco více z volného místa na Jižním Městě. Vy to mít před barákem nebudete, že jo?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Roman V. 2017-02-01 15:05
Souhlas! Šílenství hypermarketů patří do 90.let, myslím, že už jsme trochu dál.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Roman V. 2017-02-01 15:06
Už dnes je tu spousta hypermarketů, je tak těžké nastoupit do bezbariérového autobusu a ujet dvě tři stanice?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Karla P 2017-02-01 15:07
Ne nebudu, ale co bych za to dala. Ideálně kdyby to bylo třeba podzemními garážemi spojeno s vchodem do baráku, to by byla paráda nakoupit a vlastně nevystrčit nos z baráku. Takové možnosti u marketů dnes už existují. No nebyla by to paráda s nákupním košíkem rovnou do lednice? A nemusela bych na nákup autem čili šetřila životní prostředí, kterým se tady tak oháníte, panánku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Roman V. 2017-02-01 15:08
Lenost a rozežranost!

Už dnes je tu spousta hypermarketů, je tak těžké nastoupit do bezbariérového autobusu a ujet dvě tři stanice?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Roman V. 2017-02-01 15:09
Myslíte si, že životní prostředí šetří spíše MHD nebo pokácení stromů a místo zeleně betonová příšera?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Tibor Kováč 2017-02-03 18:12
Divím se, že na provokace typu Karly P. vůbec reagujete.Za mě osobně,Globus na Chodovci nikdy !!! A udělám pro to maximum co budu moci, to mi věřte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Roman V. 2017-02-03 19:44
Tobě Tibore jaksi nevěříme, vidíme už ty projekty co chystáte: beton a megalománie, vidím v tom korupci a Mlejnského.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # pepek 2017-02-03 20:48
No jistě pane Kováči, co je před Vaším domem, to Vám vadí, všude jinde na JM - to chcete s novým spojencem Mlejnským zastavět!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jiří Krautwurm 2017-02-04 18:25
A propos Kováč - Globus na Chodovci nikdy.

Třikrát se otáčí Rio Pecos a Vinnetou slyší slova děravá, jak ústa staré ženy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Tibor Kováč 2017-02-04 18:56
A propos Krautwurm - Uvidíme, a jinak hláška z Limonádový Joe aneb koňská opera - "Nechte si své Kidy...."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jan Suchý 2017-02-05 11:33
Pane Kováči, ANO2011 zde už otočilo o 180° a jde s těmi, které v roce 2014 hanělo. To samé TOP09. Proč vám mají občané věřit?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Martin Farmačka 2017-02-03 22:16
Karla > Mne se vas napad "kosem az do lednicky" libi, obejdete s petici za vystavbu Globusu vase sousedy a zacnete panem Kovacem. Ten pro to udela vsechno (jak napsal), coz mu verim. Cili je tak snadne k lednici jezdit kosikem z Globusu, staci kdyz to lide chteji. A rad bych videl nejakou podobnou petici za Novy Opatov, kdyz ho jiz avizuji v mediich. Nebo si to upecou radni ANO / TOP s JMND + KCSM za potichoucku kdesi za dvermi?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Tibor Kováč 2017-02-04 18:33
Já mám pro Vás MaFo jiný návrh na prvního člověka v této petici. A to toho, kdo veřejně propagoval megalomanskou výstavbu Globusu stylem, že to bude jen "taková malá sámoška". Bydlí na starém Chodově v Zakouřilově ulici a s develovepři z Praha West Investment, k.s. to má již asi jistě dohodnuto.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jan Suchý 2017-02-05 11:35
To je někdo z ANO2011?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří 2017-02-06 14:45
Ahoj Tibore,
to je skvělé, že jsi vyřešil personální situaci v JMM a.s., když jsi z pozice náměstka pro ekonomiku najal novou ekonomku. Asi ti ty počty dělaly trošku, sorry jako, trošku problém. Z JMM a.s. pod tvou kuratelou odešlo několik dobrých techniků a jak jsem zaslechl z palermské pivnice U bazénku dokonce i právník.
Co se týče Globusu, velmi rád petici proti výstavbě podepíši, vždycky jsem měl vlastní názor. Jak ale ty zabezpečíš výroky vašeho staříka o rozvoji Prahy 11? Novým Opatovem? Ten nebude pod tvými okny, tam může být? Výrok vašeho staříka: nyní se budeme k developrům chovat vstřícně a uctivě je ze dne 25.1.z dopoledních hodin v "C" zasedačce. Sklenka (developr z Nového Opatova) diktoval a staříci si zapisovaly úkoly. A týden na to, článek v E15 a aktuálně: zpravy.aktualne.cz/. ../...
Závěry nechť si čtenář udělá sám.
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Roman V. 2017-02-06 14:55
Jak uvedl můj důvěryhodný zdroj, který zde nebudu prozrazovat a který zná dobře lidi z ANO: "Teď se tu začnou dít zase věci"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roman V. 2017-02-06 17:16
Bytů pouze necelých 25% z objektu? To je ta Jiravova péče o potomky? :) "...vyrůst také byty. Tvořit by měly necelou čtvrtinu zmíněné rozlohy projektu. Zbytek připadne především kancelářím."

Aha, bude líp...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Roman V. 2017-02-01 15:13
Lidi, myslete na to, že jestli dnes něco nesmyslného povolíte postavit kvůli své lenosti, ostatní se na vás vykašlou, až vám místo sluníčka bude do bytu svítit neonový billboard s nápisem "Světlá budoucnost" na příšeře která vám vyroste před domem!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jakub Chroust 2017-02-01 18:52
Jen ti Prokope a Hrabale mínusuj, ale pravdu nemáte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jan Rybka 2017-02-07 19:16
Že by se konečně taky dělo na JM? A ne jen samý cyklostezky od KOSE.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jakub Chroust 2017-02-07 19:24
Ano, betonování místo zeleně a méně kvality života pro obyvatele Prahy 11, konečně se to zase začne dít, čímž navážeme na "úspěšné" roky 2006-14, o kterých se dodnes píše v novinách, u soudu, na policii,...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jakub Chroust 2017-02-08 14:12
Zájem policie o poměry na jihoměstské radnici z Mlejnského éry nekončí:

"Tříletý trest si loni v říjnu vysloužil zastupitel a šéf zastupitelského klubu sociální demokracie na Jižním Městě Petr Hrabal. Týká se jeho působení v Tělovýchovné jednotě Jižní Město Chodov, kde měl v roce 2011 zpronevěřit příspěvek ve výši pěti milionů korun od společnosti Helvet Group.

Informaci potvrdil mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 4 Michal Dvořák. „V dané trestní věci byl vyhlášen dne 17. října 2016 rozsudek. Bylo podáno odvolání ze strany obou obžalovaných," doplnil. Věc nyní bude řešit pražský městský soud. Samotný Hrabal na otázky Pražského deníku odmítl odpovědět.

Zájem policie o poměry na jihoměstské radnici z Mlejnského éry nekončí

V Praze 11 není jediným zastupitelem, který má problémy se zákonem. Známý je případ exstarosty Dalibora Mlejnského, kterého v roce 2014 i s celým zastupitelstvem „sebral" Útvar pro odhalování organizovaného zločinu a o rok později ho policisté obvinili z machinací kolem zamýšleného prodeje pozemků. Případ, ve kterém je obviněno 28 tehdejších zastupitelů, by mohl jít k soudu během letoška.

Tím však zájem policie o poměry na jihoměstské radnici za Mlejnského garnitury nekončí. Podle dobře obeznámeného zdroje, jehož totožnost je redakci Pražského deníku známa, nyní policie vyšetřuje bývalého starostu kvůli možnému zneužití evropských dotací při rekonstrukci školních objektů.

Brzy možná dojde i na Béma"


Zdroj: prazsky.denik.cz/... /...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jakub Chroust 2017-02-08 14:14
ANO a TOP09 ale přece řikaly, že Palermo je mýtus, ne? Policie a soudy to asi vidí jinak no.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman V. 2017-02-08 15:18
No jo, už Vás mínusují, pravdu neunesou...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Svoboda 2017-02-08 16:08
Boží Mlejny melou....tak jak došlo na Janouška, Rittiga dojde i na další bývalé pražské ODSáky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Roman V. 2017-02-08 16:30
No zatím na ně moc nedošlo, tedy Rittig i Nečasová a spol. docela unikaj. Pozor na přemíru optimismu. Je to tvrdá práce dobrých lidí, nikoliv božích mlýnů, že jsou tito grázlové stíháni. A ne vždy to dopadne dobře, přesto stojí za to s těmi hajzly bojovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Svoboda 2017-02-08 16:48
Ale i ministr spravedlnost i jiní známí právníci a bývalí státní zastupci se proti průtahům soudních jednání a nesmyslným verdiktům odvolacích soudů ostře vymezují. Viz ministr Pelikán v kauze odvolání Davida Ratha a jeho stížnost na nezákonný postup odvolávajícího soudu. Nemyslím, že trpim přemirou optimismu, ale DM nezachrání ani Rampula.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Roman V. 2017-02-08 17:21
Doufám v to taky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Petra M 2017-02-08 22:47
Kéž by na ně došlo a nejen na ty v současné době stíhané, vyšetřované. (Ač nevěřící, na boží mlýny věřím...jen jim to někdy trvá hoodně dlouho).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Svoboda 2017-08-19 12:05
ANO a ČSSD podporuje změny územního plánu v celé Praze.

novinky.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist