Komentář RNDr. Kvítka k článku Je to zásadní chyba, odmítá změny ve staré Praze, z nichž by profitovali slovenští miliardáři, historik architektury Zdeněk Lukeš > Mluvčí IPR obhajuje možnou výstavbu tím, že „města s nejvyšší kvalitou života mají obvykle vyšší hustotu zalidnění a menší podíl veřejných prostranství“. To zní jako totální nesmysl. To snad nemůže nikdo myslet vážně! Centrum Prahy má středověký urbanismus, a je tudíž mnohem hustěji zastavěno než srovnatelné metropole. Každého veřejného prostranství v této části Prahy, navíc přeplněné turisty, bychom si měli vážit.

oddelicka.1210

• Ing. Štyler byl odvolán ze školské rady ZŠ Chodov!

Důvodem je nekompromisní prosazování dostavby ZŠ Chodov. Její děti, učitele i nepedagogický personál musí mít stejné podmínky jako na jiných školách! To však “Mlejnskými” a komunisty zvolený starosta Jirava z ANO odmítá řešit, a tak byl Štyler odvolán. Nahradil ho jakýsi neviditelný Mgr. Stárek z TOP 09. | Usnesení o odvolání zde > zde | Velmi nás začíná zajímat, kde všude na P11 je hrstka zastupitelů ANO / TOP angažovaná, třeba multitrafikant Ing. Prokop z ANO se "náhodou" objevil i v představenstvu Kulturní Jižní Město o.p.s. Zatím nejvýraznější výstup pana Prokopa na postu člena komise pro strategické plánování bylo jeho hlasování proti přítomnosti senátora Kosa na této komisi… > článek na fb | Obdobnou nespolupráci předpokládáme i u pana Stárka, který dne 8.6.2017 na 30. ZMČ P11 nepodpořil zařazení bodu "Dostavba ZŠ Chodov" - co zrovna tento člověk užitečného vykoná ve školské radě Chodovské školy je nám záhadou, když nemá zájem o dostavbě školy se bavit! TOP 09 na Praze 11 je kapitolou sama o sobě, dalšími Stárkovými kolegy jsou radní Lepš, zastupitelé Jileček, Mareš a Urbánek, též radní pro územní rozvoj, tleskající jednomu developerskému projektu za druhým. Nezbývá, než se zeptat: kde na tolik funkcí berou čas a zdali jsou schopni je důsledně vykonávat? | • Související > Neuvěřitelnou neochotu zabývat se problémem dostavby ZŠ Chodov prokázala Jiravova radnice i členové ČSSD > video na fb

oddelicka.1210

Občanské petice! • Dostavba ZŠ a MŠ Chodov > PETICE | • Bezpečné Jižní Město > PETICE

oddelicka.1210

jmn.2017.16.a

• Jihoměstské noviny jsou tady! Květnové číslo na webu, facebooku a ve Vašich poštovních schránkách. Přinášíme dění na naší radnici za poslední měsíce, vybrané aktuální kauzy a ukázky naší práce. Předem děkujeme za Vaše zprávy a reakce. Pokud neobdržíte noviny do poštovní schránky, napište nám > hpp11.praha@gmail.com

oddelicka.1210

• Hnůj pana Jiravy (ANO), starosty Prahy 11

fb.hnuj• „HNŮJ“ starosty Jiravy (ANO)

Přečetl jsem si úvodní slovo starosty Jiravy v Klíči 3/17. Cituji jeho slova:

"Ale smutno je mně z příspěvků některých členů zastupitelstva v Klíči. Všichni jsou z jednoho klubu a jejich příspěvky se vyznačují nejen nepěkným slovníkem, ale také tím, že jsou plné nepravdivých informací. Mnoho lidí se mě ptá, proč tenhle „hnůj“ uveřejňujeme".

V Klíči č. 3 nebylo v příspěvcích zastupitelů z Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) jediné „nepěkné slovo“, jediná nepravda, natož pak „hnůj“. Pane Jiravo, možná jste útlocitný, ale spíše nesnesete sebemenší kritiku. V r. 2016 Vám HNŮJ v Klíči nevadil? HNŮJ, který ve svých příspěvcích kydali na mě, mojí rodinu i HPP11 zastupitelé z většiny stran Zastupitelstva? To byl skutečný HNŮJ, plný lží a nepravd. Tenhle HNŮJ Vám nesmrděl? Asi ne, naopak jste měl nejspíš potutelnou radost, že Vám tenhle HNŮJ pomůže zdůvodnit Váš hlas pro odvolání radních z HPP 11 a zajistí mou dehonestaci před volbami do Senátu. Možná mi namítnete, že si na to nepamatujete, stejně jako si účelově nepamatujete na dobu vládnutí starosty Mlejnského... Toho Mlejnského, jehož hlasy jste se nechal zvolit do starostenského křesla. A právě tenhle HNŮJ, p. Jiravo, páchne nejvíc.

Ing. Ladislav Kos (HPP 11), zastupitel, senátor

• Celý text pana Jiravy, použitý v úvodníku Klíče 03/2017

“Práce se nám na radnici začíná dařit, ale smutno mně je z příspěvků některých členů zastupitelstva v Klíči. Všichni jsou z jednoho klubu a jejich příspěvky se vyznačují nejen nepěkným slovníkem, ale také tím, že jsou plné nepravdivých informací. Mnoho lidí se mě ptá, proč tenhle „hnůj“ uveřejňujeme. Bohužel s tím nemůžeme mnoho dělat, jelikož zastupitelé mají ze zákona právo na zveřejnění svých názorů v radničním zpravodaji. Zda musejí být pravdivé, už ale zákon neříká. Tak jsme alespoň zkrátili délku článku na 1250 znaků.”

oddelicka

• Reálná demokracie (komentář Ing. Krautwurma, HPP 11)

"Nesouhlasím s Vaším názorem, ale budu do smrti bránit Vaše právo jej říkat." prohlašoval prý moudrý muž François Marie Arouet, známý pod jménem Voltaire. Rubriku "Názory zastupitelů" radničního časopisu Klíč jistý Jirava běžně nazýval "žumpou", nověji v článku též "hnojem". Kdo tu má být arbitrem pravdivosti, přiměřenosti či příslušnosti témat ve zmiňované rubrice popsaných? Má to být nějaký monarcha? Má to být nějaký stranický aparátčík? Má to být vybraná rada chytrých? Nebo si čtenáři udělají sami vlastní názor, kde je hnůj a co jsou články pravdivé a přiléhavé? Problém vidím v tom, že systém je zadřený a na demokracii si jenom hrajeme.

oddelicka

2016.04.21.ZMC.16.LK• Není hnůj jako hnůj (komentář Martina Farmačky, HPP 11)

Postoj pana Jiravy k otiskování “hnoje” v Klíči má svou genezi, dokládající, že není hnůj jako hnůj. Některý panu Jiravovi voní, ačkoliv je velmi smradlavý - je to ten, který dopadá na jeho politické rivaly, ideálně na ty z bývalé koalice. V Klíči 05/2016 došlo k otištění hanopisů z pera JMND a ČSSD, snažících se očernit osobu Ing. Kosa v roli kandidáta do Senátu a útočících na členy jeho rodiny.

Tehdy Rada ANO / TOP (a v jedné osobě zároveň cenzor periodika Klíč) ignorovala výzvu pana Kosa ke stažení tendenčních článku a ústy pana Lepše (TOP) sdělila, že politik s těmito praktikami musí počítat a být schopen tlak ustát > video. Otištění zjevných lží bylo označeno za prvek demokracie, příznačný pro Prahu 11, ovšem pod vedením stran ANO / TOP, které své konkurenty nepřekonávají prací, nýbrž urážkami a pomluvami, a nemají s jejich zveřejňování problém. A jindy škodolibě přihlížejícími urážení zastupitelů HPP 11 osobami obviněnými či vyšetřovanými, sdruženými kolem Dalibora Mlejnského - nyní skutečného šéfa Jihoměstského Palerma na Praze 11.

• Ing. Kos se ohrazuje proti zveřejnění nepravdivých a hanlivých textů v Klíči vůči sobě a své rodině (21.4.2016 na 16. ZMČ P11) > video

oddelicka

• Příspěvek zastupitele zkrácen na 1250 znaků kvůli HPP 11? (komentář RNDr. Kvítka, HPP 11)

Jsem rád za doznání pana Jiravy, jak velký prostor měla opozice v Klíči pro své příspěvky za spoluvlády HPP 11 v Radě. Jen přiznal své diktátorské sklony, když zkrátil nepohodlné články zastupitelů na 1250 znaků. Žije ve světě Klíče jako hlásné trouby jeho vlastních mouder, ale občany zajímají názory těch, které volili a kteří je zastupují v Zastupitelstvu Prahy 11.

Hnuj.PJ

 

Komentáře  

+21 # Zděnek Kvítek 2017-03-04 22:46
Jsem rád za doznání pana Jíravy, jak velký prostor měla opozice v Klíči pro své příspěvky za spoluvlády HPP 11 v Radě.
Jen se přihlásil ke svým diktátorským sklonům, když zkrátil nepohodlné články zastupitelů na 1250 znaků.
Žije ve světě časopisu Klíč jen jako hlásné trouby jeho vlastních nedotknutelných mouder, ale občany zajímají i názory těch zastupitelů, které volili v komunálních volbách a kteří je zastupují v Zastupitelstvu Prahy 11.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Svoboda 2017-03-05 13:40
Nepříjemnou vlastností demokracie je, že nesmírně svazuje ruce těm, kteří to s ní myslí vážně a naopak umožňuje téměř vše těm, co to s ní vážně nemyslí. Myslím, že se to sem hodí přesně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Roman V. 2017-03-04 22:57
"Mnoho lidí se mě ptá, proč tenhle „hnůj“ uveřejňujeme"

To budou asi Jiravovi příbuzní. Tak já jim odpovím: Uveřejňují to proto, že musí, že máme zatím ještě svobodu slova a "žvanírnu" jménem Parlament. Proto se to uveřejňuje. Klíč nepatří jen Radě, ale Praze 11. Dobrou noc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Jiří Krautwurm 2017-03-05 15:11
Reálná demokracie:

"Nesouhlasím s Vaším názorem, ale budu do smrti bránit Vaše právo jej říkat." prohlašoval prý moudrý muž François Marie Arouet, známý pod jménem Voltaire.

Rubriku "Názory zastupitelů" radničního časopisu Klíč jistý Jirava běžně nazýval "žumpou", nověji v článku též "hnojem".

Kdo tu má být arbitrem pravdivosti, přiměřenosti či příslušnosti témat ve zmiňované rubrice popsaných?
Má to být nějaký monarcha? Má to být nějaký stranický aparátčík? Má to být vybraná rada chytrých?
Nebo si čtenáři udělají sami vlastní názor, kde je hnůj a co jsou články pravdivé a přiléhavé?

Problém vidím v tom, že systém je zadřený a na demokracii si jenom hrajeme.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jiří Krautwurm 2017-03-06 16:36
Jako perlička na dně: jeden z výkladů vzniku pseudonymu Voltaire vychází z francouzských "vouloir" - chtít, přát si, žádat, vyžadovat "taire" umlčet, umlknout. Ve výslovnosti "vuloár tér". "Vol-tér"

Voltaire
:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Honza 2017-03-06 09:13
ANO a HPP11 měli obdobný volební program. ANO mělo ve volebním programu:"Chcet e zabránit megalomanským záměrům developerů?Uděl áme to!".To ANO přestalo plnit a začalo developerům pomáhat aby zhoršovali pohodu bydlení obyvatel JM. To, že chce HPP11 plnit svůj volební program je přece HNŮJ. Takovým jednáním poškozují zastupitelé ANO nejen sebe ale i celé ANO.Pro mně a řadu mých známých je nyní ANO nevolitelné!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Jiří Dohnal 2017-03-08 12:27
Podle mého názoru je hnojem, pokud někteří členové a zástupci politických stran (nyní zastupitelé, radní apod.) veřejně hlásí něco, co následně svými kroky v rámci "povolebního vládnutí" zcela jistě ignorují a porušují.

Prakticky mám na mysli skutečnost, že zástupci ANO 2011 a TOP09 ve volebním roce 2014 veřejně vystupovali proti praktikám D. Mlejnského a nyní s ním objektivně spolupracují.

Co k tomu dodat ? Toto je hnůj politické reperezentace na Jižním Městě :-(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2017 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist