Články

• Cenzura senátora Kosa v Klíči 04/2017

fb.klic.cenzura.LK• Vážení čtenáři, v Klíči č. 4 byl zveřejněn rozhovor se senátorem Kosem. Respektive torzo rozhovoru.

Odpovědi senátora Ing. Kosa byly zkráceny (bez vědomí autora) údajně pro nedostatek místa. Smazané části odpovědí, které se do Klíče nedostaly, vám teď nabídneme - jsou zvýrazněny žlutě. Důvod nezveřejnění je zřejmý: nelíbily se radním ANO 2011 a TOP 09, a už vůbec ne starostovi Jiravovi, neboť veřejnosti sdělují hořkou pravdu:

Vládnoucí garnitura jde ve šlépějích D. Mlejnského, podporuje zahušťování Prahy 11 novou výstavbou, ačkoliv voliči na Prahy 11 v komunálních volbách vyjádřili názor opačný a taktéž volební programy ANO / TOP lidem slibovaly všechno možné, je ne to, co se teď pod dohledem starosty Jiravy na P11 děje.

Odstranění kritických textů senátora Kosa bez konzultace s autorem považujeme za vážný precedent, kterého se cenzurní komise Klíče (Prokop z ANO a Lepš TOP) dopustila.


• Redakce: Co říkáte na vyostřenou diskusi kolem zákona o ochraně přírody, kdy názory Senátu a Poslanecké sněmovny byly dosti odlišné. Pro jakou verzi jste hlasoval a proč?

Senátor Kos: Střet kolem zákona o národních parcích je střetem těch, co považují divokou přírodu za nenahraditelný klenot hodný přísné ochrany, s těmi, co chtějí využít přírodu pro podnikání. V době schůze jsem byl nemocen, hlasoval bych samozřejmě pro zpřísněnou poslaneckou verzi. Jedná se o podobný střet, jaký je kolem zástavby Jižního Města, kde Hnutí pro Prahu 11 chrání zelené plochy před zástavbou a ostatní strany (ANO, TOP09, KSČM, ODS, ČSSD, JMND) podporují masivní zástavbu. Vytvořily dokonce za tím účelem na radnici koalici (byť tichou). Jižní Město čeká velmi těžké období.

• Redakce: Čím chcete být v Senátu prospěšný občanům Prahy 11, máte pro ně nějaký vzkaz?

Senátor Kos: Chtěl bych, aby výstupy projednaných zákonů ze Senátu byly prospěšné všem občanům ČR. Občanům Prahy 11 pak chci být prospěšný tím, že chci nadále chránit Jižní Město před megalomanskými stavebními záměry a kontrolovat hospodaření radnice s veřejnými prostředky. Což je důležité zejména teď, když zastupitelé ANO a TOP 09 odhodili všechny své morální zábrany a předvolební sliby a spojili se na radnici s partou bývalého starosty Mlejnského a s komunisty. Také starosta Jirava, tento politický matador a turista byl zvolen těmito hlasy. A vzkaz pro občany - sledujte jak plní strany a jednotlivci na Praze 11 své volební sliby.


Necenzurovaný rozhovor byl sice zveřejněn na webu MČ P11, ale ve stejný den byl odsunut mimo první stránku webu dalšími informacemi.

• Celý rozhovor > zde

Martin Farmačka, HPP 11

Komentáře  

+7 # Muf 2017-04-18 23:06
Cenzura je odporná. Ukazuje, že má evidentně někdo problém s veřejnou kritikou, dokonce i od senátora.

Totální odklon ANO a TOP od programu a volebních slibů je pak na jednu stranu jejich vizitkou, na druhou stranu mne jako občana děsí. Spousta lidí jim dala důvěru, kterou teď hodili za hlavu a jedou ve starém stylu Mlejnského. A i kdyby po volbách situace byla jiná, ty bytovky už nikdo nezboří, schválená uzemní rozhodnutí nezastaví a vykácenou zeleň v původním rozsahu neobnoví :/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Svoboda 2017-06-07 10:04
Dnes důležitá novela stavebního zákona v Senátu. Přeji si jako občan, aby i hlasem našeho senátora ing. Kosa novela neprošla a byla vrácena do sněmovny k přepracování. Snad zabere i výzva Vraťte lidem práva. Jsem moc zvědavý, jak to dopadne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jakub Chroust 2017-06-07 13:34
Šlechtová: obce mají bránit občany a když to nedělají, tak ať se změní zastupitelstvo. No jo, my dali 33% HPP11 a stejně se všichni ostatní spojili. Tentokrát to bude muset být 50%, jinak se nic nezmění! Po roce 2018 už musí být zastaveno developerské řádění, žádný betonový Klondajk na Praze 11!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Svoboda 2017-06-07 17:43
V poslední době se ukazuje důležitost Senátu. Již několikátý zákon či novela, které přišly do Senátu z poslanecké sněmovny, jsou z pozměňovacími návrhy vráceny zpět. Že by po zákoně o přírodních parcích a zákoně o registru smluv takto dopadla i novela stavebního zákona?
Václav Láska “Je omezována dotčená veřejnost v místě jejich bydliště. Nejvíce se zajímají místní lidé, které zajímá, zda budou rozrostlou zástavbou mít místa ve školkách atd. Mám zkušenost, že stavební úřad neoprávněně vyloučil veřejnost z řízení. Veřejnost nelze odstříhnout. Je potřeba hovořit i o developerech. Jestli má developer jako Central Group tu drzost podporovat tuto novelu.“ S tímto developerem máme na P11 bohaté zkušenosti, že pánové Mlejnský, Jiravo, Šorfová???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Anna 2017-06-07 19:54
Vrácení účasti veřejnosti a spolků neprošlo o 5 hlasů. Z ODS a ANO nehlasoval pro přijetí nikdo, z ČSSD čtvrtina a z KDU-ČSL polovina senátorů.
Tak lidi, aspoň vidíte jak volit v podzimních parlamentních volbách. Kdo se nás občanů zastane, komu jsme ukradení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roman V. 2017-06-07 21:07
Co ústavní žaloba? Toto přeci je proti-ústvní zákon.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist