Komentář RNDr. Kvítka k článku Je to zásadní chyba, odmítá změny ve staré Praze, z nichž by profitovali slovenští miliardáři, historik architektury Zdeněk Lukeš > Mluvčí IPR obhajuje možnou výstavbu tím, že „města s nejvyšší kvalitou života mají obvykle vyšší hustotu zalidnění a menší podíl veřejných prostranství“. To zní jako totální nesmysl. To snad nemůže nikdo myslet vážně! Centrum Prahy má středověký urbanismus, a je tudíž mnohem hustěji zastavěno než srovnatelné metropole. Každého veřejného prostranství v této části Prahy, navíc přeplněné turisty, bychom si měli vážit.

oddelicka.1210

• Ing. Štyler byl odvolán ze školské rady ZŠ Chodov!

Důvodem je nekompromisní prosazování dostavby ZŠ Chodov. Její děti, učitele i nepedagogický personál musí mít stejné podmínky jako na jiných školách! To však “Mlejnskými” a komunisty zvolený starosta Jirava z ANO odmítá řešit, a tak byl Štyler odvolán. Nahradil ho jakýsi neviditelný Mgr. Stárek z TOP 09. | Usnesení o odvolání zde > zde | Velmi nás začíná zajímat, kde všude na P11 je hrstka zastupitelů ANO / TOP angažovaná, třeba multitrafikant Ing. Prokop z ANO se "náhodou" objevil i v představenstvu Kulturní Jižní Město o.p.s. Zatím nejvýraznější výstup pana Prokopa na postu člena komise pro strategické plánování bylo jeho hlasování proti přítomnosti senátora Kosa na této komisi… > článek na fb | Obdobnou nespolupráci předpokládáme i u pana Stárka, který dne 8.6.2017 na 30. ZMČ P11 nepodpořil zařazení bodu "Dostavba ZŠ Chodov" - co zrovna tento člověk užitečného vykoná ve školské radě Chodovské školy je nám záhadou, když nemá zájem o dostavbě školy se bavit! TOP 09 na Praze 11 je kapitolou sama o sobě, dalšími Stárkovými kolegy jsou radní Lepš, zastupitelé Jileček, Mareš a Urbánek, též radní pro územní rozvoj, tleskající jednomu developerskému projektu za druhým. Nezbývá, než se zeptat: kde na tolik funkcí berou čas a zdali jsou schopni je důsledně vykonávat? | • Související > Neuvěřitelnou neochotu zabývat se problémem dostavby ZŠ Chodov prokázala Jiravova radnice i členové ČSSD > video na fb

oddelicka.1210

Občanské petice! • Dostavba ZŠ a MŠ Chodov > PETICE | • Bezpečné Jižní Město > PETICE

oddelicka.1210

jmn.2017.16.a

• Jihoměstské noviny jsou tady! Květnové číslo na webu, facebooku a ve Vašich poštovních schránkách. Přinášíme dění na naší radnici za poslední měsíce, vybrané aktuální kauzy a ukázky naší práce. Předem děkujeme za Vaše zprávy a reakce. Pokud neobdržíte noviny do poštovní schránky, napište nám > hpp11.praha@gmail.com

oddelicka.1210

• Tisková zpráva z 28. mimořádného zastupitelstva MČ Praha 11

tiskova.zpravaTISKOVÁ ZPRÁVA | 2.5.2017

• Tisková zpráva z mimořádného zastupitelstva MČ Praha 11, svolaného podle zákona o hl. m. Praze více než jednou třetinou zastupitelů, všech zastupitelů za Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) a jednoho nezávislého zastupitele.

1) Zastupitelé HPP11 se snaží poslední dvě zastupitelstva zařadit k projednání body, na které se nás dotazují naši voliči a u kterých jsme si vědomi jejich závažnosti.

2) Vzhledem k tomu, že současná vládnoucí koalice na Praze 11 v zastoupení ANO, TOP 09, JM-ND, KSČ, ČSSD, ODS není ochotná jednat, svolali jsme (zastupitelé za HPP11) mimořádné zastupitelstvo.

3) K projednání jsme řádně navrhli a žádali projednat 7 palčivých problémů:

a) Plánovaná výstavba P+R pro 1000 míst na Opatově pro mimopražské řidiče.

b) Bezprecedenční zahušťování zástavby bytovým domem Jurkovičova, tzv. Alitex.

c) Návrat jednání zastupitelstva do vlastních prostor KC Zahrada a tím přestat platit nájemné p. A. Babišovi.

d) Naprostá neschopnost Rady řešit další nakládání s majetkem MČ Praha 11, v tomto případě s rok zkolaudovaným bytovým domem Zahrady Opatov – 194 bytových jednotek zkolaudovaných v dubnu 2016. Provozní náklady MČ P11 jsou ve výši 120 tis. Kč/ měsíčně.

e) Naprostá nečinnost Rady při řešení lehkých parkovacích nástaveb na stávajících veřejných parkovištích.

f) Dodatečně jsme chtěli zařadit projednání tristní situace, kdy od listopadu leží na radnici stavební povolení na dostavbu ZŠ Chodov. Vedení radnice není schopné vypsat žádost o granty na MŠMT, MMR a MHMP.

g) Dodatečně jsme chtěli zařadit žádost o projednání výběrového řízení na vydavatele periodika Klíč.

4) Postup hlasování o schválení programu byl následující:

Hlasování o zařazení VŘ na Klíč: 18 Pro (16 HPP11 + 2 NEZ), ostatní se zdrželi nebo byli proti. Nebylo schváleno!

Hlasování o zařazení jednání o ZŠ Chodov: 18 Pro (16 HPP11 + 2 NEZ), ostatní se zdrželi nebo byli proti. Nebylo schváleno!

Hlasování o schválení zbývajících 5ti bodů: 18 Pro (16 HPP11 + 2 NEZ), ostatní se zdrželi nebo byli proti. Nebylo schváleno!

5) Následně po neschválení programu předsedající ukončil jednání zastupitelstva.

6) Závěr: KSČ, ČSSD, JMND a trosky ODS kryjí naprostou neschopnost radních ANO a TOP 09 vést MČ Praha 11 a řešit zásadní problémy MČ.

• Hlasování o programu > zde

Zastupitelé HPP 11

• Videozáznam z 28. ZMČ P11 

 

Komentáře  

+12 # Martin Farmačka 2017-05-05 11:46
Poznamka k hlasovani: radnice ANO / TOP spaktovana s JMND / ODS / CSSD / KSCM si muze prohlasovat co chce a kdy chce. Kdyz se jim to hodi, odvolaji HPP 11 z radnice, z vyborů, rozjedou komercni megacentrum na skolnim pozemku! Hlasy HPP 11 nepotrebuji.

Ti, co rozprodali obecni pozemky (ODS / JMND / CSSD / KSCM) se spojili s temi, co je ted developerum umozni zastavet (ANO / TOP). Samozrejme, ze se vsichni velmi dobre znaji, zatimco jejich volici se neznaji vubec. Zajimave.

Je naprosto liche, aby starosta Jirava zaverem ZMC naoko smutnil, ze "pan Lukes mel pripraven materialy na tema parkovist, a ze byly pripraveny pisemne podklady pro Zahrady Opatov, ale HPP 11 nemelo zajem se o tom bavit", kdyz maji vetsinu a ONI urcuji, o cem se povede debata. Tento patos rozplace jen ovecky neinformovane.

Perlicka: predtim, nez starosta Jirava ukoncil ZMC, IGNOROVAL technicke poznamky HPP 11. Videl je, presto ZMC ukoncil a POTOM se pravniho odd. zeptal, jestli prihlasenym muze dati prostor. Jde o poruseni jednaciho radu, ovsem ktery na P11 podleha potrebam Jihomestskeho Palerma, vydatne hnojeneho subjekty ANO / TOP.

„Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie." (Sókratés)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Zděnek Kvítek 2017-05-05 16:27
Opět se ukázalo,
jak se nové vedení radnice stydí za svá rozhodnutí, a proto je nechce ani projednávat veřejně před občany na Zastupitelstvu Prahy 11. Zase jim chybí argumenty.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # petr 2017-05-12 10:13
koukam,ze uz jste na tom tak spatne ze musite diskutovat sami ke svemu vlastnimu clanku...to me celkem tesi musim priznat..ze jste s temi zahradami neco udelali vy?ze jste hlasovali pro navrh na slevu nekolik milionu?
jake byly vase duvody,pro to nehlasovat?
jenom ciste ty ze jste urazeni protoze uz nesedite na radnici co?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Roman V. 2017-05-12 14:18
Já tu vidím dvě reakce a ne nějakou diskuzi "mezi sebou", vidím zde hodně lidí co sem píší a ještě více, kteří to zde sledují a nepíší, ale vědí své. O "nehlasování" pro slevu nic nevím, ale hlavní je, že MČ Praha 11 musí řádně hospodařit, aby bylo na úklid a tak dále a aby nebyly dluhy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Roman V. 2017-05-18 16:48
Chci slyšet, jak jsme vyhodili tolik a tolik peněz za zbytečné zastupko, jako to vždy svádějí na HPP11. Tentokrát to byl tedy čistě jejich problém. Radši šli čumět na hokej než dělat něco pro lidi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman V. 2017-05-18 16:52
29.zastupitelst vo z 18.5. 2017 = promarněné peníze ze strany ANO a TOP09 a jejich spojenců z KSČM, trestně stíhaných z ČSSD, ODS a JM-ND. A dva zrádci. Fuj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří Krautwurm 2017-05-19 10:50
Překvapuje mne politická neobratnost pana Jiravy, toho času starosty.

Nejprve si vychová skutečnou opozici a potom se diví vlastním výsledkům.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2017 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist