Komentář RNDr. Kvítka k článku Je to zásadní chyba, odmítá změny ve staré Praze, z nichž by profitovali slovenští miliardáři, historik architektury Zdeněk Lukeš > Mluvčí IPR obhajuje možnou výstavbu tím, že „města s nejvyšší kvalitou života mají obvykle vyšší hustotu zalidnění a menší podíl veřejných prostranství“. To zní jako totální nesmysl. To snad nemůže nikdo myslet vážně! Centrum Prahy má středověký urbanismus, a je tudíž mnohem hustěji zastavěno než srovnatelné metropole. Každého veřejného prostranství v této části Prahy, navíc přeplněné turisty, bychom si měli vážit.

oddelicka.1210

• Ing. Štyler byl odvolán ze školské rady ZŠ Chodov!

Důvodem je nekompromisní prosazování dostavby ZŠ Chodov. Její děti, učitele i nepedagogický personál musí mít stejné podmínky jako na jiných školách! To však “Mlejnskými” a komunisty zvolený starosta Jirava z ANO odmítá řešit, a tak byl Štyler odvolán. Nahradil ho jakýsi neviditelný Mgr. Stárek z TOP 09. | Usnesení o odvolání zde > zde | Velmi nás začíná zajímat, kde všude na P11 je hrstka zastupitelů ANO / TOP angažovaná, třeba multitrafikant Ing. Prokop z ANO se "náhodou" objevil i v představenstvu Kulturní Jižní Město o.p.s. Zatím nejvýraznější výstup pana Prokopa na postu člena komise pro strategické plánování bylo jeho hlasování proti přítomnosti senátora Kosa na této komisi… > článek na fb | Obdobnou nespolupráci předpokládáme i u pana Stárka, který dne 8.6.2017 na 30. ZMČ P11 nepodpořil zařazení bodu "Dostavba ZŠ Chodov" - co zrovna tento člověk užitečného vykoná ve školské radě Chodovské školy je nám záhadou, když nemá zájem o dostavbě školy se bavit! TOP 09 na Praze 11 je kapitolou sama o sobě, dalšími Stárkovými kolegy jsou radní Lepš, zastupitelé Jileček, Mareš a Urbánek, též radní pro územní rozvoj, tleskající jednomu developerskému projektu za druhým. Nezbývá, než se zeptat: kde na tolik funkcí berou čas a zdali jsou schopni je důsledně vykonávat? | • Související > Neuvěřitelnou neochotu zabývat se problémem dostavby ZŠ Chodov prokázala Jiravova radnice i členové ČSSD > video na fb

oddelicka.1210

Občanské petice! • Dostavba ZŠ a MŠ Chodov > PETICE | • Bezpečné Jižní Město > PETICE

oddelicka.1210

jmn.2017.16.a

• Jihoměstské noviny jsou tady! Květnové číslo na webu, facebooku a ve Vašich poštovních schránkách. Přinášíme dění na naší radnici za poslední měsíce, vybrané aktuální kauzy a ukázky naší práce. Předem děkujeme za Vaše zprávy a reakce. Pokud neobdržíte noviny do poštovní schránky, napište nám > hpp11.praha@gmail.com

oddelicka.1210

• Výstavba v Podjavorinské: soudní spor skončil po pěti letech u Nejvyššího správního soudu

podjavorinske.03 th• Čtenáři, občané Prahy 11...

přestože příznivci developerů se o občanských spolcích na Praze 11 vyjadřují jako o "politicky orientovaných sektách", a lecco naznačuje i Ing. Urbánek z TOP 09 (radní pro územní rozvoj, který se po volbách 2014 vydal "jiným směrem" než jak se prezentoval voličům), opak je pravdou.

• Občanské spolky nejsou sekty

Občanské spolky jsou tvořeny lidmi, většinou bydlícími v běžné sídlištní zástavbě - lidmi, kterým došla trpělivost dlouhodobě pasivně přihlížet, kterak se jejich nejbližší životní prostředí vlivem působení správce MČ, neochotného ochránit "své rezidenty" před agresivitou developera, mění k horšímu: houstne zástavba, spolu s ní přicházejí další a další lidé, plánování nepostupuje koncepčně a názor obyvatel radnice respektuje pouze je-li souhlasný...

Nezbývá, než se semknout a společně dožadovat pozornosti orgánů, kompetentních jednat ve věci občany odmítaných záměrů výstavby. Obrana domova je přirozené právo každého člověka a nelze ji nazývat "sektářstvím".

044.HG.Brandlova• Slovo z historie

V době nedávno minulé exstarosta Dalibor Mlejnský a jeho kolegové (někteří z nich jsou stále zastupiteli Prahy 11) nevýhodně rozprodávali pozemky ve správě Prahy 11 developerům, za což jsou dnes trestně stíháni. Na těchto pozemcích docházelo k tzv. úpravám územního plánu - administrativním úkonem byla navyšována zastavitelnost pozemků, developer mohl postavit více bytů a maximalizovat svůj zisk (se všemi souvisejícími negativními dopady na dopravu, životní prostředí a prohlubování deficitu občanské vybavenosti). Tyto úpravy probíhaly v tichosti na Magistrátu, bylo třeba pouze podpisu šéfové tehdejšího Odboru územního rozvoje paní Cvetlerové a souhlas radních Prahy 11. Občanské sdružení Arnika odhaduje, že tímto způsobem vzrostla hodnota pozemků vlastněných developery po celé Praze o miliardy korun (o tyto finanční prostředky město samozřejmě přišlo).

Na Praze 11 byly takto "upraveny" např. pozemky přichystané na stavbu záměrů Nový Opatov, mrakodrapu na Litochlebském nám., garáží Nešporova, obytných souborů Na Výhledu, Bytový park Roztyly, bytový dům Podjavorinské, OC Chodov, Kulatý Chodovec apod. Kde se vzala tato neobvyklá vstřícnost vůči developerům...? Logické by bylo prodat pozemky, až po jejich zhodnocení úpravami územního plánu.

HG.Nesporova.th• Rok 2012: plánovaná výstavba v lokalitách Litochlebské nám., Hviezdoslavova, Bachova, Podjavorinské, Hněvkovského, Prašná, Anežky Malé, Nešporova, Plickova, Výstavní, Háje, Benkova, Roztyly...

Spor obyvatel lokality Podjavorinské a radnice vrcholí. Dochází k zásadním neshodám v názoru na výstavbu bytového domu v Podjavorinské, hromadných garáží Brandlova, dalších bytových a garážových domů a dalších objektů v těchto lokalitách. Radnice Dalibora Mlejnského tají plány i informace, ignoruje dialog a výstavbu prosazuje “demokratickou většinou” v Radě MČP 11, v zastupitelstvu a pomocí svých lidí v komisích a výborech. Lidem nezbylo, než vyjít z domovů a postavit se radnici tváří v tvář. Z této doby jsou unikátní záznamy, které níže nabízíme - věrně zachycují atmosféru obavy obyvatel ze znehodnocení jejich domovů novou bezohlednou výstavbou.

Administrativnímu schvalování úprav územního plánu udělal přítrž až nedávný rozsudek Nejvyššího správního soudu v Brně (rozhodl i v případě BD Podjavorinské), který jednoznačně označil za protizákonné navyšování intenzity využití ploch formou úprav územního plánu. Úpravy lze tedy nyní pořizovat ve stejném režimu jako změny územního plánu, tedy za účasti veřejnosti a dotčených orgánů státní správy (což je proces na cca 2 roky).

Zavzpomínejte na projednávání záměru výstavby. Jak tehdy hovořil dne radní Urbánek z TOP, radní pro územní rozvoj? Srovnejte jak se chová dnes - občanské spolky označuje za politicky orientované skupiny.

2012.12.17. • SSO: Výstavba v Podjavorinské

"Dialog" probíhá tak, že pan Štyler ani pan Kos slovo nedostanou...

BD.Benkova.model.prahy11• Další unikátní videozáznamy ze setkání radnice s občany

2012.12.11. • SSO: Bytový dům Benkova

2012.12.13. • SSO: DPS Hviezdoslavova

2012.09.17. • SSO: Hromadné garáže Nešporova

• Rok 2017: co bude dál?

Současné vedení radnice Prahy 11 ve složení ANO a TOP, podpořené Mlejnského JM-ND, komunisty, ČSSD a ODS, se nebrání masivní výstavbě na P11. Developeři se znovu pokouší otevřít projekty zrušené radnicí Ing. Štylera (které současně rozporovaly i právně řešily též spolky občanů i jednotlivci), pro které subjekty ANO a TOP, zastoupené v Radě, nyní hlasují. Přesto v tomto developerském prostředí (opět) Jihoměstského Palerma je zamítnutí kasační stížnosti Magistrátu proti zrušení úpravy ÚP v Podjavorinské (po 5 letech!) úspěchem, který potvrzuje, že má smysl bojovat a bránit své domovy proti bezohlednému počínání developerských a komerčních skupin spolu s přisluhovači v zastupitelstvu a v úřadu městské části Prahy 11. Zároveň platí, že “samo se nic neudělá”! Stojí to ochotu pracovat, volný čas a mnohdy i peníze na soudní spory.

Přesně takhle pracují občanské spolky, tvořící HPP 11 a jeho spřízněnou komunitu, kde si lidé navzájem pomáhají, zajímají se i o problémy souseda a doslova bojují za svá občanská i jiná práva. Tyto spolky prosazují zájem obyvatel, neboť obyvatelé je tvoří.

Sestavili Aleš Kulhánek a Martin Farmačka, zastupitelé MČ P11 za HPP 11

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2017 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist