• Developer Passer věnoval 500 tisíc Kč hnutí ANO, to protlačuje jeho záměr na Praze 11

fb.passer.interlov• Developer Passer věnoval 500 tisíc Kč hnutí ANO, to protlačuje jeho záměr na Praze 11

Souvisí dar půl milionu korun fy Passerinvest hnutí ANO s tím, že toto hnutí podporuje jeho záměr výstavby kancelářského komplexu o velikosti až 70 000 m2 podlahových ploch na okraji Krčského lesa? Výstavba tohoto komplexu je podmíněna změnou územního plánu č. Z2797. Proces projednávání návrhu této změny se v roce 2017 dostává do finální fáze. Bude ji schvalovat zastupitelstvo hl. m. Prahy, ve kterém má ANO 17 členů.

Jaké poslední události se odehrály kolem této změny územního plánu?

Dne 16.2.2017 projednávalo zastupitelstvo MČ P11 vyjádření MČ ke změně územního plánu č. Z2797. Největšími zastánci změny byl zastupitel MČ P11 a hl. m. Prahy Ondřej Prokop a zastupitel MČ P11 a místopředseda pražského ANO Jan Říčař. Přes podporu zastupitelů ANO, TOP 09 a dalších stran se nakonec nepřijalo žádné stanovisko. Rozhodnutí tak zůstalo zcela v kompetenci zastupitelstva hl. m. Prahy pod vedením ANO.

Dne 31.8.2017 se přímo na místě stavebního záměru a předmětné změny územního plánu schází reprezentativní skupinka (viz. foto). Primátorka Krnáčová (ANO), za ANO P11 zastupitel Prokop, Radim Passer, zástupci IPR a radní Urbánek (TOP 09).

Dne 5.9.2017 je podepsána darovací smlouva mezi Passerinvestgroup a. s. a hnutím ANO.

Dne 7.9.2017 „přistává" na účtu ANO 500 000,- Kč.

Dne 8.9.2017 pořádá Passerinvest poblíž lokality výstavby PR akci - dětský den. Akce je masivně inzerována nejen na FB ANO Praha 11, ale i na FB MČ Praha 11. Starosta MČ Praha 11 Petr Jirava je členem ANO a kandidát ANO ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Možná slyším trávu růst, možná je Radim Passer jen obyčejným příznivcem hnutí ANO, možná...

Ing. Ladislav Kos, Hnutí pro Prahu 11Zastupitel MČ Praha 11, senátor

2017.08.31.Krnacova.na.Interlovu

Komentáře  

+6 # Zděnek Kvítek 2017-09-20 22:47
Dobrý den,
poslechněte si slova pana Radima Passera v dokumentu Plán. Už je zajímavý i trailer aerovod.cz/.../plan. Zajímalo by mne, zda tuto částku poskytl jen Ano nebo i jiným developerským stranám v zastupitelstvu HMP, například ČSSD, TOP 09, ODS, ... .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Anna 2017-09-21 08:11
Radim Passer úřaduje v posledním patře budovy Filadelfie v pražském BB Centru, které postavil. Díky svým možnostem se může rozhodovat, kterou politickou sílu podpoří do voleb nějakými finančními prostředky. A taky se netají tím, že uvažoval i o podpoře jiného hnutí než jenom toho, za které kandiduje jeho bratr Zbyněk.

„Dovedu si představit, že podpoříme i hnutí ANO, protože jsem vždy zastával názor, že nemám problém s tím, abych pomohl v rámci našich možností komukoli, o kom jsem přesvědčen, že veřejnou službu jde dělat z čistých pohnutek.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Roman V. 2017-09-21 09:59
Kecá to samé co Babiš, nic nového.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Honza 2017-09-23 10:55
Jako obyvatel JM jsem šokován jednáním současného vedení P11. ANO má ve volebním progranu:"Zájmy developerů se musí podřídit potřebám obyvatel JM". Ve skutečnosti ale prosazují zájmy developerů proti potřebám obyvatel JM a přijímají od nich "volební dary"! To je korupce a jsou ve střetu zájmů.
Je to stejně špatné jako když zde vládl Mlejnský. Bez hlasů Mlejnského a spol. by nevládli na radnici. Svým jednáním proti potřebám svých voličů jsou ANO i TOP na stejné úrovni jako ČSSD a ODS, tedy nevolitelní.Jir ava, Prokop, Říčař a Úrbánek jsou ostudou svých stran. Pokračují v korupčním výprodeji životního prostředí na JM.
Dochází k tomu, že politici vytváří zvláštní kastu, která je odtržena od potřeb svých voličů. Začíná to být stejné jako před rokem 1989. Je otázka jak a kdy tento vývoj skončí!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roztylák 2017-10-04 09:58
Zpráva z dnešního tisku, Pražský deník925:
Hned třináct nových pražských lokalit se v budoucnu pochlubí mrakodrapy.

Počítá s tím návrh nového územního plánu. Vypracoval ho Institut plánování a rozvoje hlavního města (IPR). Pokud vše půjde podle plánu, v platnost vejde v roce 2022. Nejvíc výškových budov má vyrůst v oblasti Jižního Města, konkrétně na Hájích, Opatově a Chodově, kde takzvaný Metropolitní plán počítá až se stometrovými věžáky. Tedy bezmála stejně vysokými budovami jako jsou nynější kancelářské věže City Empria (104 metrů), City Tower (109 metrů)a právě dokončovaný rezidenční projekt V Tower (104) na Pankráci.

Poblíž stanic metra na Jižním Městě už různí investoři v minulých letech představili záměry na výstavbu převážně kancelářských budov, ale i bytových domů. V další části Prahy 11 na Roztylech, kde má velké plány jeden z největších developerů kanceláří Radim Passer, návrh plánu připouští výstavbu do výšky 80 metrů. To je pro příklad výška hotelu Panorama na Pankráci.

Proti rozlézání nynějšího ostrůvku „mrakodrapů“ na Pankrácké pláni do přilehlých lokalit už protestuje Mezinárodní rada pro památky a sídla (ICOMOS), která je poradcem UNESCO. Dokonce varuje před tím, že by se Praha kvůli tomu ocitla na seznamu ohrožených památek UNESCO.
Návrh Metropolitního plánu nyní čeká schvalovací proces, kdy se k němu budou vyjadřovat městské části, zastupitelstvo i veřejnost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Roman V. 2017-10-04 11:37
Šílenci, příští volby se tohle musí dostat do každé domácnosti, ať se lidé rozhodnou, zda zahradní město nebo New York.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jakub Chroust 2017-10-04 12:02
Opravdu neuvěřitelná drzost, volby 2018 rozhodnou mrakodrapy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist