Články

• Podporuje radnice ANO a TOP záměr bytového domu Ovčárna na Roztylech?

fb.podporuje.radnice.bd.ovcarna• Dne 20.9.2017 proběhlo v KC Zahrada další setkání občanů s vedením ÚMČ Praha 11 nad tématem stavebních záměrů na Roztylech. Jednalo se o pokračování setkání z 6.9.2017 v ZŠ Pošepného, kdy starosta Jirava neunesl kritiku shromážděných obyvatel a setkání ukončil. Občané se dozvěděli následující informace.

• Bytový dům Ovčárna v ul. Gregorova

Po mnohaměsíčním projednávání Rada MČ Praha 11 stále nevydala usnesení k tomuto kontroverznímu záměru. Rovněž nebyla vypořádána petice místních obyvatel, spolků a SVJ / BD, kteří se záměrem nesouhlasí. Firma RION s.r.o. chce v ulici Gregorova postavit 10-patrový bytový dům se 30 byty a 54 parkovacími stáními v místě současného garážového domu hotelu Globus. Část veřejného parkoviště Gregorova zabere dům. Bude zrušeno 56 parkovacích stání v garážovém objektu. Dojde ke změně veřejného prostranství u hotelu Globus (jezírko, fontána apod.) na parkoviště. Investor tvrdí, že garážový dům je zbytečný, lidé o něj údajně nemají zájem. Díky stavbě nebude kde parkovat, již dnes je situace s parkováním v lokalitě kritická, zhorší se hluková a imisní zátěž, oslunění bytů, výhled z bytů, dojde ke snížení hodnoty nemovitostí. Jsou rovněž obavy z nestabilního podloží - nová stavba může narušit statiku stávajících domů.

• Informace o záměru na webu Prahy 11 > ZDE

Uvedený stavební záměr (a jeho podpora Radou městské části) je v rozporu s usnesením zastupitelstva MČ Praha 11 č. 0011/1/Z/2014 o veřejném zájmu občanů Prahy 11, kterým je nezahušťování zástavby, ochrana zdraví obyvatel a pohody bydlení. V území jsou navíc plánovány další stavební záměry, např. 11-podlažní Bytový dům Gregorova místo původní blokové kotelny, změny územního plánu v okolí restaurace Koliba na další bytové domy a hotel, či megalomanská změna územního plánu v bývalém areálu Interlov u metra Roztyly, kde firma Passerinvest plánuje obří kancelářský komplex (viz. info níže).

• Vůle občanů projevená v komunálních volbách 2014 (deklarace veřejného zájmu) > ZDE

Záměr by měl být projednán na jednání zastupitelstva Prahy 11, konaného dne 5.10.2017 od 9:00 v TOP Hotelu Praha, mapa > ZDE

HPP 11 podporuje místní obyvatele a nesouhlasí s tímto záměrem a dalším zahušťováním sídliště Jižní Město II - Roztyly.

fb.suJako zajímavost uvádíme slova Ing. Urbánka z TOP 09 (radního pro územní rozvoj), jimiž končí odpovídací dopis pro rezidenty z lokality Gregorova, kteří podepsali petice proti stavebním záměrům na Roztylech, a naznačuje, že obrana domova a nejbližšího životního prostředí občana je politickým radikalismem (Hnutí pro Prahu 11) a nikoliv veřejným zájmem. > "Závěrem Vás chci požádat o racionální přístup k různým aktivitám radikálních spolků, které ne vždy sledují veřejný zájem, ale jako politické subjekty mají i své politické cíle." Je s podivem, že takto uvažuje radní MČ, mající v náplni práce prioritně bránit občana před zvůlí developera!

Více se o radním Urbánkovi, který se na 13. ZMČ P11 dne 21.1.2016 proslavil památnou větou, že na radnici nedělá vůbec nic (v březnu 2016 mu Mlejnského opozice výměnou za odvolání Ing. Kosa schválila navýšení odměn), můžete dočíst zde:

Kdo potopí Hnutí pro Prahu 11?

 

• Parkovací dům Gregorova s bytovou nástavbou

Investor vzal (zřejmě na základě odporu místních obyvatel) svůj záměr zpět. Informace o záměru na webu Prahy 11 > ZDE

Nesouhlas občanů z garážovým domem Gregorova a zahušťováním Horních Roztyl

 

Závěrem dovolte několik motivačních slov. Poté, co se ANO / TOP spojili s JMND / ČSSD / ODS / KSČM, odvolali pana Štylera a jeho kolegy HPP 11 z radnice a místo něj starostou zvolili pana Jiravu z ANO, přestala radnice Prahy 11 konat veřejný zájem, projevený vámi voliči v komunálních volbách v roce 2014. Otevřely se staré developerské projekty, vznikly nové záměry výstavby, developerská lobby se vrátila na Prahu 11.

Rada starosty Jiravy (ANO) soustavně porušuje usnesení zastupitelstva o veřejném zájmu, iniciované HPP 11 po volbách 2014!

Vyzýváme voliče ANO / TOP z Roztyl, nespokojených se záměry výstavby v jejich okolí, aby požadovali vysvětlení od jimi volených politiků Jiravy, Balíka, Říčaře, Prokopa (ANO), dále Urbánka, Lepše (TOP), proč se zřekli svých volebních slibů a společně s developery pokračují v odkazu D. Mlejnského (JM-ND, ČSSD, ODS, KSČM) zahustit Jižní Město novou výstavbou?!

Sledujte informace na webu www.hpp11.cz a facebooku, šiřte informace. Neděláte to kvůli nám, děláte to pro sebe!

Aleš Kulhánek a Martin Farmačka, Hnutí pro Prahu 11

oddelicka

Související:

• Videozáznam ze setkání radnice s občany > ZDE

• Deklarace veřejného zájmu (Vůle občanů projevená v komunálních volbách 10. - 11. 10. 2014) > VIDEO 

Developer Passer věnoval 500 tisíc Kč hnutí ANO, to protlačuje jeho záměr na Praze 11

• Volební programy ANO / TOP už neplatí? (převzato z článku > • Interlov na Roztylech je třeba zastavět. Protože je pustý)

ANO.nereguluje.developery.thIng. Štyler (HPP 11) připomíná Radě ANO / TOP, že usnesení ZMČ o ochraně zeleně má P11 je stále platné. O volbách 2014 slibovalo ANO ochranu zeleně a volných ploch, dnes postupuje zcela opačně! J. Říčař (ANO) sliboval na radnici tým zkušených a morálních lidí, kde jsou? Od zvolení Jiravy starostou startuje jeden stavební projekt za druhým, ANO se zcela bez pudu sebezáchovy distancuje od svýho volebních slibů. Připomeňte si znění volebních programů ANO / TOP, na které lákaly voliče k urnám a porovnejte jejich chováním:

• ANO > Bod 1: Zodpovědnost a profesionalitu - po diskusích s občany vytvoříme koncepci správy a rozvoje městské části (ochrana a údržba zelených ploch místo jejich nekoncepčního zastavování, optimalizace dopravy a parkování). • Bod 3: Chcete zabránit megalomanským záměrům developerů? Uděláme to! • Rozvoj Jižního Města musí být plnohodnotný, ale uměřený. • Zájmy developerů se musí podřídit potřebám obyvatel Jižního Města. • Investoři nových projektů se musí podílet na úpravách okolí stavby (park, dětské hřiště, parkovací místa apod.)

• TOP 09 > Chceme udělat z Prahy 11 opravdu příjemné, „zelené“, bezpečné a dopravně přátelské místo k životu, kde každý z nás bude mít dostatek možností pro příjemný pobyt v parku, ke sportovnímu vyžití, návštěvě kavárny či restaurace a aktivnímu kulturnímu životu. • Konec zahušťování stabilizovaných ploch: K investičním záměrům směřujícím do lokalit, které již za předchozího režimu dosáhly značné míry zastavěnosti obytnými soubory, je potřeba zaujímat negativní stanoviska. Zvláště tehdy, jsou-li takové lokality vybírány necitlivě, i když odůvodňovány „bohulibými“ záměry. Tak řešila stávající radniční koalice (ODS, ČSSD, Pražané za svá práva) s podporou KSČM nedostatek vhodných pozemků např. pro Dům s pečovatelskou službou, když před tím vhodný pozemek v územním plánu určený pro veřejnou vybavenost prodala privátnímu investorovi a zmíněné sociální zařízení směřovala do veřejné zeleně, jak tomu bylo na Hájích v sousedství ulice Hviezdoslavova.

 

Komentáře  

+8 # Dan 2017-10-03 22:48
Běda občanům, kterým vládnou ODSáci. Bývalí ODSáci jsou pro mě stále ODSáci. Ti nemají v genech hájit zájmy občanů, nemají na to vybavení, nemají na to charakter.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Anna 2017-10-04 07:08
Předvolebními sliby neurazíš, po volbách jsi nám občane lhostejný.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Honza 2017-10-04 13:38
Stalo se zvykem našich politiků, před volbami slibovat vše co voliči chtějí. Po volbách jednat v řadě případů přesně opačně proti tomu co voličům slíbili. Ti co chtějí své sliby plnit, narušují zavedené pořádky a jsou z funkcí odstraňováni. To se stalo HPP11. Důvody tohoto jednání si může každý domyslet sám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Aleš Kulhánek 2017-10-04 18:35
Snad to pochopí i ostatní lidé a dají to najevo "zavedeným" stranám v blížících se volbách.

K BD Ovčárna dodávám, že projekt ruší stávající parkovací dům a auta nájemců vyhání na ulici, kde již v současné době není kde parkovat!

Místo jezírka, parčíku a podloubí u hotelu Globus vyroste parkoviště pro 77 aut pro potřeby hotelu, která nyní parkují v garážovém domu. Přímo na okraji lesa!

Na Jižáku potřebujeme hlavně služby (již pro stávající obyvatele je zde velký deficit) + vyřešit parkování. Rozhodně nepotřebujeme nové byty (a developerský zisk) za každou cenu.

Proč developer nenabízí, že pomůže vyřešit situaci s parkováním? Svým projektem ji naopak výrazně zhorší.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Všetečka 2017-10-05 06:55
Jen ať starosta Jirava pořádá dál setkání s občany. Ta pposlední dvě na téma územního rozvoje se nakonec přeměnila na setkání členů HPP11 s občany. Ti na rozdíl od Jiravy sklizeli potlesk při argumentaci proti developersky zaměřené radnici, Určitě se zase rozšířil počet příznivců HPP11 a to se do příštích komunálních voleb počítá.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist