• Videogalerie z jednání zastupitelstva Prahy 11

• 31. ZMČ Praha 11 | 5.10.2017 > Opakované hlasování o pokračování po 19h

• 32. ZMČ Praha 11 | 9.11.2017 > TOP a ANO v objetí z radosti nad vypnutým mikrofonem senátora Kosa

• 32. ZMČ Praha 11 | 9.11.2017 > Radní Balík (ANO) nečte co předkládá do ZMČ

• K zajímavé situaci došlo po schválení programu ZMČ. Radní Lepš (TOP) a starosta Jirava (ANO) stáhnuli dva jimi předložené body mimořádných grantů pro FK Dukla JM fotbalového trenéra Sýkory (zastupitele za JMND) a pro TJ Chodov, jejímž místopředsedou je policií násobně vyšetřovaný Dalibor Mlejnský (zastupitel za JMND a lídr JMND). Vděčnost ANO / TOP za podporu JMND při odvolání pana Štylera (HPP 11) a zvolení pana Jiravy starostou má spoustu podob. Třeba jako dotace spřáteleným klubům nových koaličních partnerů. Důvody, proč nepodporujeme příliv obecních peněz do podniků Sýkory a Mlejnského (a již vězněného Hrabala), jsme uvedli zde > facebook. Velmi podezřelé nám přišlo, že radní Lepš a Jirava čekali na schválení programu, což vyvolalo patřičnou reakci HPP 11. Sledujte video, které začíná schválením programu jednání...

• 32. ZMČ Praha 11 | 9.11.2017 > Po schválení prog. Lepš a Jirava stahují mim. dotace Sýkorovu FK Dukla a Mlejnského TJ Chodov

oddelicka.1210

• Zpráva ze setkání radnice s občany na téma doprava v klidu a bezpečnost na Praze 11 | 25.10.2017 od 18h na ZŠ Mikulova

2017.09.20.Nocni.MikulkaZhotovitel představil radnicí objednanou studii dopravy v klidu na Praze 11. Několik faktů - na Praze 11 je 34 800 bytů. Ale jen 30 200 parkovacích míst. Zpracovatel uvedl deficit parkovacích míst na 3 500 podle podlažních ploch budov. To pak přepočítal podle metodiky Pražských stavebních předpisů (magistrát je vytvořil a odsouhlasil podle požadavků developerů) a deficit naráz klesl na 1 700 park. míst. To jsem samozřejmě rozporoval a také zhotovitelovy výpočty potřeb pro noční stání rezidentů. Projev radního Lukeše dokazoval, že neví o čem studie je, jak byla vytvořena. Starosta Jirava (ANO) a radní pro územní rozvoj P11 Urbánek (TOP) mlčeli. | Řeč přišla na lehká parkoviště 1NP na stávajících parkovištích ve správě MČ Praha 11. Těsně před mým odvoláním (11/2016) rada schválila pořízení studie realizovatelnosti, ovšem 10/2017 radní Lukeš řekl, že ji ještě nemají. Nelze se než nezeptat: co na radnici celý rok dělali? Jak pravil v březnu 2016 radní Urbánek: NIC. • Obyvatelé bytového domu Bachova si stěžovali na hluk, osvit a automobily uživatelů ze sportovního areálu Mikulka, kde Jiravova rada cca před dvěma měsíci, na jednání soudu o výpovědi (a podle právníků jsme měli dobře nabito), žalobu stáhla. Takže hluk, svícení a parkující auta budou místní obtěžovat nadále. Takto se Jirava a Urbánek starají o klid obyvatel! Obyvatelé bytového domu Bachova si dále stěžovali na hluk a nepořádek ze stavby bytového domu Bachova, kde rada Jiravy a Urbánka umožnila developerovi přístup na pozemky svěřené MČ Praha 11. Z uvedeného je vidět, že ANO a TOP nectí pohodu obyvatel, ale prospěch developera. • Na téma bezpečnosti prakticky nedošlo, diskuze byla po dvou hodinách Jiravou, najmutým a radnicí placeným moderátorem, ukončena. Odešel jsem s přesvědčením: na Praze 11 v provedení ANO, už je zle. Stejně zle, jako kdysi za Mlejnského, který Jiravu a Urbánka drží na radnici, za což mu oni na oplátku se vstřícností naslouchají a řídí se jeho požadavky. Vlastní volební program, kterým obyvatelů cosi slibovali, spláchli. Výplaty berou, nedělají nic, obyvatelům se vysmívají do očí a prezentují své snímky z rautů s developery! • Jiří Štyler, zastupitel za Hnutí pro Prahu 11, které je tu pro stávající obyvatele Prahy 11

oddelicka.1210

• Hnutí pro Prahu 11 k parlamentním volbám

volby.2017• Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) k parlamentním volbám

Stávající parlamentní strany se negativně přičinily v souvislosti se zákony, které se bezprostředně dotýkají Prahy 11: novela stavebního zákona, zákon o registru smluv, novela zákona o hlavním městě Praze, zákon o EIA. Tudíž nevidíme důvod jakékoliv stávající parlamentní uskupení podpořit. Oceňujeme však práci některých jednotlivců z řad poslanců a senátorů, kteří pracují ku prospěchu obyvatel České republiky. 

Z komunální úrovně máme velmi špatnou zkušenost se stranami ANO, TOP 09, ČSSD, ODS a samozřejmě KSČM. Naopak na komunální a senátní úrovni dobře spolupracujeme s KDU-ČSL, Českou pirátskou stranou a Zelenými. Vyzýváme proto všechny, aby se voleb zúčastnili, Vaši volbu necháváme na Vašem svobodném rozhodnutí.

Zastupitelé za HPP 11

• Sledujte volby do poslanecké sněmovny ČR

Výsledky > http://www.ceskatelevize.cz/ct24 | Video živě > http://www.ceskatelevize.cz/ct24#live

Komentáře  

+3 # Martin Farmačka 2017-10-19 20:23
Prave parlamentni strany na P11 chteji vsechno zastavet. Chteji vic lidi tam, kde uz dost lidi je. Chteji vice aut, vetsi fronty, vetsi provoz. Jejich spojeni se s panem Mlejskym a komunisty je pro obyvatele JM nestastna kombinace, nebot řada z nich sla volit prave z duvodu zabraneni devastace P11 betonem, jez naplanovaly ODS / ČSSD / KSČM.

ANO / TOP si dnes jejich metody osvojily po odvolanim pana Stylera a navoleni pana Jiravy z ANO, i naslednym obsazenim komisi a vyboru svymi lidmi, leckdy "odborniky" z nevolitelnych mist neuspesnych komunalnich kandidatek.

Tim jsme se vsichni dostali opet do roku 2014, kdy nezbyva ne NEdoprucit volit strany developerskych zajmu a velkych firem, a volit obcanske spolky, stojici na strane svych vlastnich clenu - normalnich lidi z panelaku Jizniho Mesta.

Z mesta pro klidny zivot. Z mesta, ze ktereho se nasilim snazi developersti pritakavaci budovat rusna centra podobna krizovatce na I. P. Pavlova. Kdo se jim postavi, ten je jimi nazvan "nepritelem rozvoje". Jsme v dobe, kdy chranit si svuj domov povazovano za nadavku, a kdy kdyz se po mnoha laskavych prosbach ohradite ostrejim, jste nazvan hulvatem.

Ale my musime kricet, jinak nas ve vlastnich domovech zabetonuji a navic prejedou tramvaji! Proto PUJDU VOLIT a nikoho, kdo podporoval napr. omezeni obc. spolku ve stavebnich rizenich, rozhodne nedam!

• Senátoři v novele zákona o EIA schválili další omezení občanských práv
www.hpp11.cz/.../

• Novela stavebního zákona: 27.6.2017 je poslední šance vrátit lidem práva v Poslanecké sněmovně
www.hpp11.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jiří Krautwurm 2017-10-19 21:07
Na komunální úrovni pozorujeme, tak říkajíc zevnitř, jak politický systém funguje.
Strany ve volbách soutěží se svými sliby, hesly, reklamami.
Po volbách však potřebují vytvořit rozhodovací většinu, proto sliby bez problémů zahazují, hesla zapomínají, reklamy jsou rychle přelepeny.
Výsledkem je postup, který neodpovídá stranickým programům, heslům nebo reklamám zato však odpovídá nejasným zájmům nebo zájmům nejasných vlivových skupin v pozadí.
Myslíte, že v parlamentu to funguje jinak?
Volte podle toho!

Snad jediným způsobem, jak z takové situace ven je volit slušné, poctivé lidi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Aleš Kulhánek 2017-10-19 22:32
Díky poslancům a senátorům za ANO, ČSSD, ODS, TOP 09, STAN a jednotlivcům z KDU-ČSL přišli lidé v tomto roce o svá občanská práva, aby stavaři a nadnárodní koncerny mohli na našem zdraví a životním prostředí vydělat.

Novelami stavebního zákona a zákona o EIA dochází k vyloučení širší veřejnosti a spolků z rozhodování o povolování staveb, které mohou mít zásadní dopad na své okolí.

Velkým zklamáním byla v této věci zejména role Hnutí ANO - přestože si dalo do programového prohlášení vlády, že neomezí práva občanů z hlediska životního prostředí!

Richard Brabec (ANO) je prvním ministrem životního prostředí, který vzal lidem občanská práva. Při projednávání zákona o EIA v Senátu odmítl návrh ing. Kosa na vrácení veřejnosti do stavebních řízení. Místo účasti na projednávání kontroverzní novely stavebního zákona v Senátu vychvaloval spolu s bývalou Miss World v New Yorku, jak v ČR funguje občanská participace.

Předkladatel stavebního zákona ministryně Šlechtová (též ANO) spadla zřejmě z Marsu a tvrdí, že zájmy veřejnosti mají hájit především zastupitelstva – to bohužel často vůbec nefunguje. Praxi „zvolte nás a pak 4 roky mlčte, my víme, co je pro vás nejlepší“ bohužel známe i z Prahy 11. „Anebo nás příště nevolte“, oni se hoši po volbách vždy nějak dohodnou a jeden podpoří druhého a to i přesto, že před volbami to byli nesmiřitelní rivalové. Tak to tu bohužel chodí již od doby opoziční smlouvy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Aleš Kulhánek 2017-10-20 09:33
Aleš Kovanda (70. léta):

Já se těším na volení,
v ten den budu oholený.
Obléknu si čistý šat,
jak bych byl sám kandidát.

Hrdě, nikoliv však vzpurně,
přistoupím k volební urně.
Z bohatého výběru,
kandidáta vyberu.

Koho zvolím ještě nevím.
Jedna věc je ale jistá,
bude to zas komunista
(v dnešní době populista)
.
Jiných kandidátů není.
Já se těším na volení!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Michal H. 2017-10-20 11:24
V roce 1925 Karel Čapek v jednom ze svých článků napsal, že „vzestup demokracie je myslitelný jen ve formě občanské autonomie.“ Jinak řečeno tam, kde se daří aktivnímu občanství, tam se daří i demokracii. A platí to i naopak.

Demokracie není nic hmotného, nemůžeme si na ni sáhnout ani ji ochutnat. Demokracie není vtělena do budovy parlamentu ani do lístků se jmény volebních kandidátů, a stejně tak bychom ji marně hledali v materii prezidentské standarty či v soše svatého Václava. Demokracii lze naproti tomu živě prožívat v jakési reverzní optice – tedy je-li náhle oklešťována, nějak omezována či pokřivována. Právě v takových chvílích si na ni rozvzpomeneme spíše než jindy. V takových vypjatých dobách nám připadá vzácnější než jindy, hodnotnější než v obdobích šedého, nudného, každodenního klidu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Aleš Kulhánek 2017-10-21 22:40
Velké množství našich spoluobčanů na Praze 11 je nepoučených nebo nepoučitelných:

novinky.cz/.../...

Máme před sebou ještě náročnou práci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Roman V. 2017-10-22 09:56
Tak HPP11 nekandidovalo, Piráti byli druzí hned těsně za ANO, není to tak hrozné. Piráti rostou. ANO v Praze rozhodně neroste. U místních voleb to bude jiné.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Zděnek Kvítek 2017-10-22 10:34
Ano získalo v parlamentních volbách 2017 méně hlasů než HPP11 v komunálních volbách na Praze 11 v roce 2014. Lidé konečně uvidí, kdo je kdo. Prozatím občané volili jen podle sloganů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Jakub Chroust 2017-10-22 11:30
Lidi tu volili Babiše a ne Jiravu.
A volili Feriho a ne Lepše. Feri se dostal z posledního místa do PS, kde je Lepš? Kde je Jirava? Kde je Říčař? Kdo je kroužkoval?

Jak píše Roman, piráti byli v Praze druzí, někde první a rostou. HPP11 teď nekandidovalo, místni volby jsou jiné. Babiš navíc zklame, za rok dva už nebude co dnes pro lidi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Michal H. 2017-10-22 17:05
Kde byli Jakube? V p.....ropadlišt i dějin. Nemít knížepána, tak nepřelezla TOPka ani 5%. Lepš se asi na svém fb(cítí rozervaně).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jakub Chroust 2017-10-23 10:54
Lepš? Ten plánuje přestup do ANO, jeho spojenec je teď na koni. Už jen vymyslet, jak na to... :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Mirek Kalousek 2017-10-24 22:19
Máš pravdu. Celé vedení TOP09 bude muset podat demisi. I Lepš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jiří Krautwurm 2017-10-25 09:39
To jsem rád Mirku, žes s tím ve sněmovně konečně praštil.
Alespoň budeš mít čas nám věnovat Tvé skvělé rady.
:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Zděnek Kvítek 2017-10-22 11:10
Těžkej Pokondr & Jaroslav Kmenta - zakázaný rozhovor!!!

Jak ovládá lidi strach

www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Svoboda 2017-10-22 14:36
Zase ryjeme držkou v zemi, populisti a manipulátoři mají zelenou.
Jaký občan, takový stát.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Michal H. 2017-10-22 14:50
Taky jedna možnost: Pokud by platila slova lídrů stran, které se ve víkendových volbách dostali do Poslanecké sněmovny, v zemi nemůže vzniknout vláda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jiří Krautwurm 2017-10-22 17:05
To by byla velmi tvrdá hra, kterou při znalosti naší politické scény a charakterů, které jí zaplňují, nelze vůbec vyloučit. Jediným cílem takové nebezpečné hry, která by ve vládě udržovala premiéra Sobotku, bych viděl ve zkomplikování opětovné volby prezidenta Zemana.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2017 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist