• Videogalerie z jednání zastupitelstva Prahy 11

• 31. ZMČ Praha 11 | 5.10.2017 > Opakované hlasování o pokračování po 19h

• 32. ZMČ Praha 11 | 9.11.2017 > TOP a ANO v objetí z radosti nad vypnutým mikrofonem senátora Kosa

• 32. ZMČ Praha 11 | 9.11.2017 > Radní Balík (ANO) nečte co předkládá do ZMČ

• K zajímavé situaci došlo po schválení programu ZMČ. Radní Lepš (TOP) a starosta Jirava (ANO) stáhnuli dva jimi předložené body mimořádných grantů pro FK Dukla JM fotbalového trenéra Sýkory (zastupitele za JMND) a pro TJ Chodov, jejímž místopředsedou je policií násobně vyšetřovaný Dalibor Mlejnský (zastupitel za JMND a lídr JMND). Vděčnost ANO / TOP za podporu JMND při odvolání pana Štylera (HPP 11) a zvolení pana Jiravy starostou má spoustu podob. Třeba jako dotace spřáteleným klubům nových koaličních partnerů. Důvody, proč nepodporujeme příliv obecních peněz do podniků Sýkory a Mlejnského (a již vězněného Hrabala), jsme uvedli zde > facebook. Velmi podezřelé nám přišlo, že radní Lepš a Jirava čekali na schválení programu, což vyvolalo patřičnou reakci HPP 11. Sledujte video, které začíná schválením programu jednání...

• 32. ZMČ Praha 11 | 9.11.2017 > Po schválení prog. Lepš a Jirava stahují mim. dotace Sýkorovu FK Dukla a Mlejnského TJ Chodov

oddelicka.1210

• Zpráva ze setkání radnice s občany na téma doprava v klidu a bezpečnost na Praze 11 | 25.10.2017 od 18h na ZŠ Mikulova

2017.09.20.Nocni.MikulkaZhotovitel představil radnicí objednanou studii dopravy v klidu na Praze 11. Několik faktů - na Praze 11 je 34 800 bytů. Ale jen 30 200 parkovacích míst. Zpracovatel uvedl deficit parkovacích míst na 3 500 podle podlažních ploch budov. To pak přepočítal podle metodiky Pražských stavebních předpisů (magistrát je vytvořil a odsouhlasil podle požadavků developerů) a deficit naráz klesl na 1 700 park. míst. To jsem samozřejmě rozporoval a také zhotovitelovy výpočty potřeb pro noční stání rezidentů. Projev radního Lukeše dokazoval, že neví o čem studie je, jak byla vytvořena. Starosta Jirava (ANO) a radní pro územní rozvoj P11 Urbánek (TOP) mlčeli. | Řeč přišla na lehká parkoviště 1NP na stávajících parkovištích ve správě MČ Praha 11. Těsně před mým odvoláním (11/2016) rada schválila pořízení studie realizovatelnosti, ovšem 10/2017 radní Lukeš řekl, že ji ještě nemají. Nelze se než nezeptat: co na radnici celý rok dělali? Jak pravil v březnu 2016 radní Urbánek: NIC. • Obyvatelé bytového domu Bachova si stěžovali na hluk, osvit a automobily uživatelů ze sportovního areálu Mikulka, kde Jiravova rada cca před dvěma měsíci, na jednání soudu o výpovědi (a podle právníků jsme měli dobře nabito), žalobu stáhla. Takže hluk, svícení a parkující auta budou místní obtěžovat nadále. Takto se Jirava a Urbánek starají o klid obyvatel! Obyvatelé bytového domu Bachova si dále stěžovali na hluk a nepořádek ze stavby bytového domu Bachova, kde rada Jiravy a Urbánka umožnila developerovi přístup na pozemky svěřené MČ Praha 11. Z uvedeného je vidět, že ANO a TOP nectí pohodu obyvatel, ale prospěch developera. • Na téma bezpečnosti prakticky nedošlo, diskuze byla po dvou hodinách Jiravou, najmutým a radnicí placeným moderátorem, ukončena. Odešel jsem s přesvědčením: na Praze 11 v provedení ANO, už je zle. Stejně zle, jako kdysi za Mlejnského, který Jiravu a Urbánka drží na radnici, za což mu oni na oplátku se vstřícností naslouchají a řídí se jeho požadavky. Vlastní volební program, kterým obyvatelů cosi slibovali, spláchli. Výplaty berou, nedělají nic, obyvatelům se vysmívají do očí a prezentují své snímky z rautů s developery! • Jiří Štyler, zastupitel za Hnutí pro Prahu 11, které je tu pro stávající obyvatele Prahy 11

oddelicka.1210

• Litochlebské náměstí: developer usiluje o vzkříšení projektu mrakodrapu

m4.09.maly• Na pozemcích parčíku a poblíž pomníku padlým na Litochlebském náměstí se kontroverzní firma Tweelingen, a.s., snaží od roku 2010 prosadit výstavbu téměř 100 m výškové administrativní budovy “ozdobené” neveřejným heliportem na střeše 22. patra, doplněné 6 PP garážemi pro 354 aut a využívající snad všechny výjimky ze stavebních předpisů.

V minulosti Praha 11 podpořila a magistrát odsouhlasil nezákonnou úpravu územního plánu (rekordní navýšení zastavitelnosti území z koeficientu E na K). Díky žalobě HPP11 až k Nejvyššímu správnímu soudu byla tato úprava ÚP zrušena. Následně došlo i ke zrušení výjimky ze stavebních předpisů (OTPP) a územního rozhodnutí.

Nyní Tweelingen, a.s. znovu žádá o umístění stavby a o udělení výjimky z OTPP. A pokud by stavební úřad Prahy 11 těmto žádostem nevyhověl, investor navrhuje přerušení územního řízení na dva roky (do 30.9.2019). Návrh na přerušení řízení je zdůvodněn možným vydáním úpravy územního plánu nutné pro případné umístění stavby.

Čeká Tweelingen, že se po blížících se komunálních volbách v r. 2018 změní mocenské poměry na Praze 11 a Magistrátu, které by jeho projekt vrátily zpět do hry? Že se k moci opět dostanou struktury, které umožnily rozjet celý kontroverzní projekt?

Obzvláště nelichotivou roli sehrála Mlejnského radnice, která pozemky v roce 2010 podezřele levně prodala záhadné firmě Tweelingen, a.s. (firma s nejasnou majetkovou strukturou, bez řádné adresy a bez kontaktů, založené krátce před výběrovým řízením), posvětila úpravu územního plánu, výjimku z OTPP, výjimečně přípustné monofunkční využití stavby a nechala projít proces EIA? I díky této kauze padlo obvinění na radní a zastupitele ODS, ČSSD, KSČM, Pražané za svá práva (kromě Mlejnského tedy pánové Meixner, J. Janeček, Zítka, Gabriel, Ditrich, Mihálik, Kárský, Belaník, Bílek, Anděl, Holub, paní Petrová, Štampachová a další), kteří tehdy zvedli ruku pro prodej dotčených městských pozemků! Stavební úřad žádosti o umístění stavby ani o přerušení územního řízení naštěstí nevyhověl.

• Zamítnutí žádosti o přerušení územního řízení > soubor

Nicméně, kdyby nebylo občanského spolku Chodov, Hnutí pro Prahu 11 a bdělých občanů z okolí Litochleb, dnes by místo parku s památníkem zcela jistě stál megalomanský mrakodrap - pomník Mlejnského rozvoje Jižního Města.

O obdobné přerušení územního řízení neúspěšně žádala i firma Hamrsport pro svůj projekt rozsáhlé sportovní haly a parkoviště na pozemcích základní školy K Milíčovu. Že by developeři doufali v návrat lepších časů, nový stavební zákon a nebo schválení Metropolitního plánu (rušící zavedený systém regulace výstavby „otravnými“ koeficienty zastavitelnosti území), který by jim zajistil pravý developerský klondike?

Ing. Aleš Kulhánek, Ph.D. a klub HPP 11


Související:

Výstavba v Podjavorinské: soudní spor skončil po pěti letech u Nejvyššího správního soudu

Mrakodrap na Litochlebském náměstí dostal "stopku"

Kauza Tweelingen: Prodej Litochlebského náměstí

• VIDEO: 2017.03.22. > SSO: Sportcentrum Háje (HAMR Milíčov)

• OBVINĚNÍ MLEJNSKÉHO: JDE O PADESÁT MILIONŮ

Komentáře  

+12 # Jakub Chroust 2017-10-26 16:42
To nám chtějí vzít i poslední hezké věci na JM? Hezký výhled, prosluněnost a dostatek zeleně? Nenechme si to vzít! Buďme aktivní, choďme volit ty, kteří bojují skutečně proti dalšímu nesmyslnému zahušťování Prahy 11! Aby si mohl boháč někam odkládat svá auta a svůj vrtulník my budeme místo na louku koukat na betonovou zrůdu a dýchat více nebezpečných výparů z aut? Je nás víc, tak bojujme! Ve volbách i mimo volby! Petice, demonstrace, vše co bude třeba...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Michal H. 2017-10-26 20:23
Kdeže loňské sněhy jsou aneb psalo se před 2 lety(ČTK, Metro.cz 21. října 2015).

Developerské projekty jdou k ledu. Pražští radní odmítli výstavbu na několika místech v metropoli

Stavět se nebude na Trojmezí, na Opatově, ani na Hájích. Výstavbu radní odmítli i na dalších plochách na Jižním Městě. Mezi nimi je například odmítavé stanovisko ke změně územního plánu na Chodově nedaleko stanice metra Opatov nebo v přilehlé Chilské ulici. Odmítavě se vedení metropole postavilo také ke změně, která by umožnila výstavbu na Hájích nedaleko Hostivařského lesoparku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Michal H. 2017-10-27 13:19
Štyler: Developeři se snažili, abych nebyl v čele Prahy 11
(Pražský deník, 25.11.2016)

Jak si zdůvodňujete své odvolání?
Bránil jsem rozvojovým záměrům developerů. Na začátku léta jsem začal mít informace z developerských kruhů, že někteří developeři věnovali nějaké prostředky k tomu, aby Štyler nebyl.

Pánové z TOP 09 a ANO chtěli protlačit megalomanský projekt Nový Opatov, proti kterému je přitom obrovský veřejný odpor. Připomněli jsme jim jejich volební program, v němž stálo, že zabrání megalomanským stavbám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Anna 2017-10-30 09:15
Pane starost Jiravo,
troufám si tvrdit, že vizi o prospěšnosti zahuštění JM s Vámi sdílí malé procento obyvatel JM i architektů, zato ji jistě sdílí většina investorů, jejichž zájmem je maximální využití území, maximální zisk.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Kosová Naďa 2017-11-01 08:40
Napsal pan přeběhlík Lukeš v roce 2010:

REVITALIZACE PARKU BETONEM
Kytky smrdí, trávu musíš sekat. Ze stromů padá listí. Nic na tom nevyděláš. Správným řešením obnovy parku bude administrativní budova plná šťastných úředníků. Jen se to musí dělat tak trochu potají. Díky náhodě jsem byl téměř u počátků snah o "revitalizaci parku". V předchozím textu jsem popsal podvod s "tržní cenou" pozemků a blízký vztah vítěze podivného výběrového řízení (firmy Tweelingen) k partě starosty Mlejnského. Jestli něco přispělo k obecné nedůvěře v politiku, byly to právě aktivity šíbrů jeho ražení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Aleš Kulhánek 2017-11-01 21:49
Ano, to byl starý dobrý Petr Lukeš.

Kde je mu nyní konec?

Moc korumpuje, absolutní moc korumpuje absolutně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jiří Krautwurm 2017-11-02 11:33
Nedá mi to stroze poznamenat, že obraty a životní zvraty, jako ten Petra Lukeše, důvěru v politiku rozhodně nezvednou.

tak pozor dej na ně v té podivné době
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Svoboda 2017-11-03 08:25
Doporučuji knihu Mňačko: Jak chutná moc. Je to nadčasové, ale stále aktuální.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2017 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist