• Ryba páchne od hlavy, aneb městská akciovka páchne od Rady

• Občané, čtenáři, víte co je “Jihoměstská majetková a.s.” a čemu ji máme?

Senátor Ing. Kos, veden heslem “nazývám věci pravými jmény", se na listopadovém zastupitelstvu P11 pustil do městské akciovky Prahy 11, do Jihoměstská majetková, a.s., rozkrývání jejíhož hospodaření ho stálo místo v Radě MČ. Kterak městská akciovka “páchne od Rady” a kteří trafikanti v ní přebývají, sledujte v krátkém sestřihu z jednání ZMČ dne 9.11.2017.

Já se ještě vrátím k tomu politickému obsazování míst v představenstvech. Tato Rada, resp. zástupci ANO a TOP to dotáhli ještě někam dál a vytvořili trafiky i na zaměstnaneckých místech pro své straníky. Pan Kováč (ANO) a pan Stárek (TOP 09) jsou toho klasickou ukázkou. Takže to je dotažené ad absurdum. Já skutečně z jiných městských částí neznám, že by zastupitelé byli nominováni na zaměstnanecká místa, natož na ta náměstkovská. Takže pan Kováč vidíte sedí na dvou židlích a neví, jestli má kopat za zvýšení zisku Jihoměstské majetkové, a.s., a nebo jestli se má bít proto, aby městské části se nejvíce hospodařilo. A vzhledem k tomu, že je asi víc placen z Jihoměstské majetkové, a.s., tak asi víc bude kopat za Jihoměstskou majetkovou, a.s. A protože má vazbu na Radu a vlastně Rada je to, kdo řídí Jihoměstkou majetkovou, a.s., tak samozřejmě Rada má zájem na tom, aby zaměstnanci, kteří jsou v akciovce, byli co nejvíce vyfutrovaní, takže ty peníze do akciovky posílá. Je to neřešitelné a já bych možná než odvoláním představenstva začal tím, jestli je tady pan ředitel Červíček... aby se tam situace trochu vyčistila.

Tady se brečí nad tím, že vlastně situace v Jihoměstské majetkové, a.s. s tím ziskem/ neziskem je těžko řešitelná. Na jednu stranu vůbec nezávidím panu řediteli, protože jestliže jeden den se Rada rozhodne a vyhlásí si to ve svém programovém prohlášení, tato mini Rada ANO a TOP, že bude pokračovat v prodeji bytů, pak se pan Urbánek špatně vyspí a rozhodne se, že se bude vlastně pronajímat, tak se nedivím, že lidé v Jihoměstské majetkové, a.s. se z toho můžou zbláznit, protože dostávají každou chvíli nějakou jinou informaci. A jsme zase u toho, že nevládne Jihoměstskou majetkovou, a.s. ředitel a představenstvo, ale vládne jí Rada. Tudíž jako, jestliže něco smrdí, jestliže něco páchne, tak jako ryba páchne od hlavy, tak Jihoměstská majetková, a.s. páchne od Rady.

A co se týče těch stesků, že to jinak nejde. Já se vás zeptám, jak v Radě, tak v Jihoměstské akciové, zvedli jste někdy zadky z těch židlí a rozjeli jste se do jiných městských částí nebo do jiných měst, kde mají městské akciové společnosti a zeptali se, jak to tam dělají? Jaké mají smlouvy ty firmy, které udržují městský majetek? Předpokládám, že jste ty zadky nezvedli. Že na nich sedíte a budete sedět. Žijete tím systémem "díky za každý nový ráno" a nic koncepčního z vás samozřejmě už nevypadne do konce volebního období, je mi to velice líto. A protože ten, kdo je odpovědný za Jihoměstskou majetkovou, a.s. i za majetek, je radní Balík, takže já zkusím zvednout ten štětec, jak tady říká pan Krautwurm a navrhuji zařazení bodu Odvolání radního Balíka.

Ing. Kos, zastupitel MČ Praha 11, senátor, Hnutí pro Prahu 11

• Celý záznam projednávání bodu je k vidění zde: 22.Jihoměstská majetková - akciovka plná problémů, nejasností a trafik

• "Zrušte trafiky" už neplatí. Pražští zastupitelé za ANO si rozdělovali funkce v městských firmách

• Opozice chtěla jednat o trafikách v pražských firmách. Koalice v čele s ANO to ale zablokovala

 

Komentáře  

+9 # Petr Váňa 2017-11-28 14:54
Skutečná koalice se pozná na důležitých hlasováních, jako je rozpočet, volba členů rady, odvolání rady,... tam je koalice ANO, TOP09, KSČM, JMND, ODS a ČSSD jasná. I když si občas někdo z nich může dovolit hlasovat zdánlivě pro či proti, je to jen proto, že jsou dohodnutí, takže vědí, že když jeden z nich bude hlasovat pro odvolání někoho z rady, nic se nestane, protože ostatní z jeho klubu či ostatních klubů to neudělají, takže se nic nestane.

Jak říkám, skutečná koalice je vidět na důležitých hlasováních a na postojích většiny z klubu. Tam je vidět koalice. A tato koalice je koalicí výše zmíněných stran.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Petr Váňa 2017-11-28 14:58
Poslední dobou si na ZMČ všímám jako občan Prahy 11, že ANO a TOP používají JMND a další jako užitečné idioty a nechávají je špinit HPP11, HPP11 buď znemožní reagovat vypnutím mikrofonu nebo vyhlásí přestávku. Když už HPP11 zareaguje, tak je to pro ně výhodné. HPP11 a JMND a další se mezi sebou mlátí a pan starosta může vyzývat ke konstruktivnímu jednání a vypadat jako ten třetí a moudrý, který nic špatného nedělá, byť toto ve skutečnosti podporuje. Hodí se mu to do karet.

Na druhou stranu není možné, aby se HPP11 nechalo špinit od takových jako je Mlejnský, takže i ostré reakce chápu a jsou nutné. Jen jsem chtěl napsat, o co se zřejmě ANO a TOP09 snaží. Děkuji za vaší práci a hezký den. P. Váňa
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Roman V. 2017-11-29 11:46
Je to přesné, je dobře, že zastupitelé HPP11 stihnou reagovat i na TOP a ANO, ty dnes nesou totiž hlavní vinu za to, co se u nás děje, jestli si myslí, že svou "tichou" koalici ututlají, tak těžko. Lidé to vědí. Vědí, že ti, kdo se vymezovali proti Mlejnskému v článcích roku 2014 a dříve, se s ním dnes spojují. Takže Rada od své odpovědnosti neuteče.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Ladislav Kos 2017-11-29 11:48
Přes Jihoměstskou majetkovou a.s. protéká dnes již třetina rozpočtu Prahy 11 bez možnosti kontroly zastupitelstvem . Z představenstva i dozorčí rady byli odvolání zástupci nominovaní HPP11. Akciovkou tak vládnou, stejně jako Radou MČ pouze nominanti ANO a TOP09. Proto jsem požádal jsem o zápisy z představenstev a dozorčích rad, abychom měli alespoň nějaký přehled o konání a.s. - žádost byla ZAMÍTNUTA. Ve snaze o zprůhlednění a.s. bude HPP 11 i nadále pokračovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jarmila 2017-11-29 16:03
Dobrý den, ještě stále pan Kováč píše v pracovní době na váš web nebo facebook? Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jakub Chroust 2017-11-29 16:53
Ano, stále kvoká, stále kvoká. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jarmila 2017-11-29 16:04
Tibor Kováč z ANO je neskutečná osoba, nechápu, proč se tak povyšuje nad úředníky...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jakub Chroust 2017-11-29 16:56
Strašně mu vadí označení úředník, což nechápu, nevím, co má strana ANO proti úředníkům, asi si tam po vzoru jejich svatého pána Babiše musí všichni hrát na "managery",což už je dnes spíš nadávka než povolání. Hlavně díky lidem jako je Tibor Kováč. Prý má klouzavou pracovní dobu, to by mě zajímalo, jak k tomu přijdou ostatní úředníci z podniku, který je 100% obecní, tedy se jedná o úřad vlastně. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist