• TISKOVÁ ZPRÁVA ze 34. ZMČ Praha 11: Dotace kamarádům

tiskova.zprava• Dotace kamarádům: MČ Praha 11 rozdává peníze Mlejnského zastupitelům a odmítá se zabývat důležitými problémy Jižního Města

Jednání zastupitelstva MČ Praha 11 svolala Rada MČ k jedinému účelu: schválit mimořádné dotace Mlejnského zastupitelům, a to zcela nekoncepčně mimo dotační program. První dotace 300 000,- Kč putuje zastupiteli Sýkorovi (Mlejnského JM-ND) pro jím vedený klub FK Dukla Jižní Město. Druhá dotace 500 000,- Kč míří do TJ Chodov, kde je členem představenstva zastupitel Dalibor Mlejnský (taktéž z JM-ND). Další zastupitel z TJ Chodov P. Hrabal z ČSSD je ve vězení za dotační zpronevěru. Protislužba v koalici a podporu starosty Jiravy (ANO) a Rady MČ (ANO / TOP 09)?

Koaliční politické subjekty ANO / TOP / JMND / ČSSD / ODS a KSČM naopak odmítly všechny body navrhované HPP 11, např. zabývat se technickým stavem lávek a chodníků, vjezdy kamiónů do sídliště, únikem financí v městské novostavbě Zahrady Opatov, aktivitou firmy Tweelingen, a.s. na Litochlebech, prodejem poliklinik Šustova a Opatovská, komplexem u Milíčovského lesa Hamrsport, projednáváním stavebních záměrů nad 30 bytových jednotek zastupitelstvem, nerozděleným ziskem JMM, a.s., naložením s budovami Sandra a hotel Opatov, radničním periodikem Klíč, výstavbou bytového domu Bachova a dalšími problémy.

Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11)


Související:

• Videozáznam ze 34. ZMČ (18.12.2017) je > ONLINE

26. ZMČ P11: Navrhovali jsme tyto významné body! Neprošel jediný

Komentáře  

-9 # Jiří 2017-12-30 14:38
Dobrý den,
dotace do areálu Milkulka chápu jako podporu podnikání zastupitele p. Sýkory z JM-ND. Vyjma prázdnin, svátků a víkendů pan zastupitel Sýkora provozuje výdělečnou činnost, provozuje v obecním majetku tzv. fotbalovou činnost dospělých nazvanou Hanspaulka. Každý pracovní den od 17 do 22 hodin. Bez ohledu na pohodu bydlení obyvatel přilehlých bytových domů, zvláště v ul. Bachova. Proto z veřejných peněz rozšíření šaten a hygienického zázemí. Za někilik milionů, hlavním donátorem je HMP. A celé podnikání je umě maskováno provozováním dětského fotbalu pod hlavičkou Dukla Jižní Město. Prý dokonce až 350 dětí.....Hlavně od 17 do 22 hodiny. Každý se sám může přesvědčit. Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Josef Krutil 2018-01-26 08:47
Dobrý den,
vše lze také chápat obráceně. Prvotním cílem oddílu je poskytnout sportovní vyžití dětem JM. K tomu potřebujete prostředky, které můžete získat od města a přidružených aktivit oddílu.
Napadá vás nějaký jiný způsob, kde se na tohle mají sehnat peníze? Možná by mohl pan Sýkora ve volném čase taxikařit, aby domů přinesl nějakou tu korunu......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # Martin Farmačka 2017-12-30 15:19
Jak to bylo na 34. ZMČ (18.12.2017) s hlasováním HPP 11 pro prg přeloženým prodeveloperský mi skupinami?

Koaliční politické subjekty ANO / TOP / JMND / ČSSD / ODS a KSČM odmítnuly všechny body navrhované HPP 11, např. zabývat se technickým stavem lávek a chodníků, vjezdy kamiónů do sídliště, únikem financí v městské novostavbě Zahrady Opatov, aktivitou firmy Tweelingen, a.s. na Litochlebech, prodejem poliklinik Šustova a Opatovská, komplexem u Milíčovského lesa Hamrsport, projednáváním stavebních záměrů nad 30 bytových jednotek zastupitelstvem , nerozděleným ziskem JMM, a.s., naložením s budovami Sandra a hotel Opatov, radničním periodikem Klíč, výstavbou bytového domu Bachova a dalšími problémy. Nepřijetí jediného podstatného bodu navrhovaného HPP 11 je u mě a mých kolegů znakem NESPOLUPRÁCE vládnoucí koalice ANO / TOP / JMND / KSČM / ODS / ČSSD, proto jsem já (ani oni) nemohl hlasovat pro radou navrhovaný program ZMČ.

Ze žádného bodu jsem neměl osobní prospěch a všechny body se týkaly obyvatel P11. Moje jednání čistší býti nemůže a naopak chování spolčených prodeveloperský ch pol. stran na P11 nemůže být více ignorantské.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Josef Krutil 2018-01-26 08:57
To, že se 6 stran dohodne a vy nikoliv není znakem nespolupráce u těchto subjektů, je to znakem vaší politické neschopnosti. Jste jako dítě na pískovišti, které brečí, že si s ním nikdo nechce hrát.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Ladislav Kos 2018-01-27 09:35
Jistě, politiku lze pojímat tak jak ji pojímají v zastupitelstvu Prahy 11 všechny strany, kromě HPP11. Pro udržení u moci se spojíme s kýmkoli - s komunisty, s Mlejnským a pokud by součástí ZMČ byli Marťani, tak s Marťany. HPP11 toto pojetí politiky neuplatŇuje, nemění názory, jde mu výhradně o program. A protože ostatní strany mají v současné době program zcela odlišný (přestože deklarovaly program podobný programu HPP11), nelze s nimi vládnout. A to nehovořím o morálních kvalitách většiny zastupitelů ANO, TOP09, KSČM, ODS, JMND, ČSSD.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Josef Krutil 2018-01-26 11:54
Ach ty vaše mínusy, místo deseti argumentů, deset mínusů, ubozí hápépéčkaři....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Martin Farmačka 2018-02-02 07:56
Pane Krutile, obyvatele ul. Ke Katerinkam maji problem s kamiony - pomuzete jim? Za rohem budou mit ledovou arenu s evidentne nocnim provozem - pomuzete jim? V lokalite je i nocni bar, zavira ve ctyri rano, mistni nemohu spat, zajima vas to? V Benkove chteji stavet dalsi bytove domy a mistni se budou s pristehovalci zdravit z okna do okna - nevadi vam to? Nikdo vas nezna, jak si to vysvetlujete? Ja vam reknu proc: nikomu jste nikdy s nicim nepomohl, ale tady se naparujete. A to je rozdil mezi vami a kymkoliv, kdo se spolky HPP 11 spolupracuje. Nežvaní, neco dela. My neco delame, tak moc jsme "ubozi".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Anna 2018-01-30 10:39
Ubohý JK......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Josef Krutil 2018-01-31 09:32
Že Anničko nevypotíte něco více, třeba celou větu. HPP jsem ze začátku fandil jako celkem sympatickým developerobijců m, později se z nich však vyklubali všechnobijci (vadí jim jakákoliv aktivita, tu sportovní klub, tam bazén nebo srub). Kopou do všeho a do všech kolem sebe.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Ladislav Kos 2018-02-01 12:45
Pokud byste znal zákulisí např. srubu Gizela, pak by se Vám také jistě nelíbilo kdo a za jakých podmínek srub provozuje. Jenže Vy radši žijete ve sladké nevědomosti. Tak aspoň prosím nekritizujte ty, co se snaží o nápravu místních poměru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Josef Krutil 2018-02-08 15:59
Již v dřívějších diskuzích jsem k těmto věcem uváděl, že od prověřování zákulisí je zde spousta kontrolních institucí a orgánů, takže nevím proč bych měl vyvíjet nějakou detektivní činnost. Vy snad přijdete někam do hospody, a než si dáte pivo, necháte si od hostinského předložit všechny možné doklady, abyste si ověřil, že někde neporušuje zákon či nějaké nařízení? Spíše než snaha o nápravu vypadá činnost HPP jako snaha o destrukci posledních fungujících věcí na JM.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roman V. 2018-02-08 19:12
O jaké destrukci to mluvíte? O Sandře, trestních stíháních, o předraženém bazénu? To je věc Rady a jejích spojenců.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist