fb.studie.opatov• VÝSTAVBA NA OPATOVĚ | Veřejné projednávání územní studie lokality Opatov - Na Jelenách

Občané Jižního Města, přijďte v úterý 18.12.2018 v 18h do jídelny ZŠ Mikulova 1594, kde bude na Praze 11 veřejně představena územní studie lokality Opatov - Na JelenáchStudie uvažuje o největší výstavbě na Praze 11 v místě, kde jsou už nyní překročeny mnohé limity. Jsou tu předpokládány byty pro 5 000 a pracoviště pro 25 000 osob, 6 000 až 10 000 nových parkovacích míst, nárůst obyvatel až o 30 000!

Vrátí se na Opatov mrakodrap “Litochlebský park”, parkoviště P+R či megalomanský administrativní komplex Nový Opatov? Dojde k vytvoření městské třídy podél ulice Chilská a ke zklidnění dopravy přes budoucí centrum Jižního Města? Nebo se zástavba bude ubírat v již dříve vytyčených kolejích masivní a výškové zástavby? Jak to bude vypadat v lokalitě Na Jelenách? Technologický park, nebo je místo odsouzeno k výstavbě obchodních a skladových hal s enormním nárůstem dopravy? NENECHEJTE O LOKALITĚ ROZHODNOUT DEVELOPERY! Vy rozhodujte o kvalitě vašeho bydlení. Přijďte, ptejte se, sdělte názor zadavateli a pořizovateli studie. • Informace na webu MČ P11: Veřejné projednání návrhu územní studie 

Území Opatov - Na Jelenách patří k historii práce HPP 11. Jsme jediní, koho zajímají skutečné důsledky zastavění. Když jsme byli na radnici, vyvolávali jsme debatu o regulačním plánu, proběhla nejedna prezentace. HPP 11 má nespornou zásluhu o snížení HPP ze 160 na 100. I tímto hájme zájmy voličů na Jižním Městě, volí nás spokojeně bydlící lídé na P11, ne developeři. A hájit je budeme, volební výsledky nás k tomu zavazují. Sledujte odkazy, kde se Opatovu věnujeme:

Setkání s občany: Regulační plán Opatov - na Jelenách (04/2016) | • Setkání s developery: Rezidence Letokruhy na Roztylech a Nový Opatov (01/2016) | • Reg. plán Opatov (Klíč 01/2016)2015.05.20. • Prezentace J. Sklenky "Novy Opatov" | KCMT |  • Zpravodajství: Nový Opatov (prezentace) (03/2015) | • Připomínky OS Chodov k EIA projektu Nový Opatov (07/2014) | VIDEO: 09.Ing. Štyler (HPP 11): Připomínky OS Chodov k Novému Opatovu (07/2014)

• Hnutí pro Prahu 11 vyzývá Radu MČ Praha 11 „v demisi“,

aby nekonala nevratné kroky, které by mohly poškodit MČ Praha 11 a její obyvatele. Např. souhlas s prodeji pozemků (viz. souhlas s prodejem pozemků na Roztylech společnosti Passerinvest), vypisování a uzavírání výběrových řízení a návazného podepisování smluv či uzavírání smluv nájemních. Současná Rada MČ Praha 11 je složená z osmi radních, čtyři jsou bez zastupitelského mandátu. Je Radou bez důvěry Zastupitelstva MČ Praha 11. HPP 11 vyzývá RMČ P11, aby konala jen kroky nezbytné pro udržení základního chodu MČ Praha 11.

• Kamióny v ulici Ke Kateřinkám

mapa.refi• Obyvatelé domu Ke Kateřinkám 1407 - 1410 se na mě obrátili o pomoc...

Po odstranění Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) z radnice (r. 2016) jsou místní lidé přehlíženi s problémem kamiónů, které je trápí před domem ve dne a zejména v noci. Roku 2015 jsem jako radní pro dopravu prosadila umístění značky zákazu vjezdu vozidel nad 12 tun do slepé části ulice. Věřím, že i přísnější opatření by bylo akceptovatelné. Značka však byla odvoláním k MHMP odstraněna. Od té doby se neděje nic. Radnice nekoná, obyvatelé slyší pouze výmluvy “co všechno nejde”.

Na zastupitelstvu MČ P11 18.1.2018 jsme s místními obyvateli navrhli bezodkladně řešit neutěšenou situaci a omezování práv obyvatel domu, které jim způsobují kamióny firmy REFI, s.r.o. Žádáme, aby současná radnice hájila kvalitní bydlení obyvatel tak, jak činila radnice za působení HPP 11. Navrhli jsme na ZMČ, aby Rada iniciovala zákaz vjezdu kamiónů do slepé části ul. Ke Kateřinkám. Bylo schváleno usnesení, kde požadujeme, aby dodávky dodržovaly noční klid a neblokovaly vjezd a výjezd z parkoviště. V březnu 2018 budeme na zastupitelstvu očekávat přijatá opatření.

PhDr. Šárka Zdeňková, HPP 11

• Po několikerém pokusu HPP 11 o zařazení bodu kamiónů se jimi ZMČ konečne zabývalo | https://youtu.be/VF8glUXJ68E

Nenechte si ujít závěrečnou řeč paní Zdeňkové! > VIDEO


Radnice se k uvedenému problému postavila ústy starosty Jiravy tím způsobem, že bude raději řešit problém zmíněné firmy než hájit zájem místních obyvatel. Na jednání ZMČ pan Jirava navrhoval nový příjezd přes stávající chodník, což se však brzo ukázalo jako nesmyslné, problém to neřeší a navíc jsou pod chodníkem sítě. Správné řešení by podle HPP 11 mělo vycházet z charakteru dané lokality dle územního plánu (obytné území), možnosti příjezdu (maximálně dodávkový automobil omezených rozměrů a hmotnosti) a původního určení firemních prostor (doplňkový sklad pro místní potřebu). Nestalo by se tak, že do zmíněné lokality by nacouvávaly dlouhé nákladní soupravy mezinárodních přepravců.

Ing. Krautwurm, HPP 11

• Ing. Krautwurm (HPP 11) je s návrhem Mlejnského a Jiravy (prokopat se chodníkem) krajně nespokojen

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist