bd.benkova.II• Benkova: Podraz na lidi!

"Bytové domy Benkova" schválila Rada MČ v tichosti již 6.2.2018! Přestože dnes 21.2.2018 od 17h má o záměru výstavby rozhodovat Výbor pro územní rozvoj a životní prostředí! Na výbor jsou pozváni jak místní lidé, tak investor BRG Beta, s.r.o. Podle zpráv sepisují občané petici a netuší, že již bylo prodeveloperskou radnicí ANO/ TOP 09 / KSČM / JM-ND / ČSSD / ODS rozhodnuto! Záměr výstavby dvou bytových 4NP domů v ulici Benkova má podle investora "dotvořit charakter území". Občané a HPP 11 mají jiný názor. Zvýšení dopravy a nároku na parkování, nevhodná architektura v sousedství vilové zástavby, likvidace zeleně, zastínění jak vil, tak panelové zástavby. HPP 11 bude požadovat revokaci souhlasného usnesení Rady MČ P11. | PhDr. Šárka Zdeňková, HPP 11 | Aktualizace: Výbor se pro neusnášeníschopnost nekonal! | Kdo jsou VÚZR? | usnesení RMČ

Aktualizace 25.2.2018 | HPP 11 na úterním ZMČ v KC Zahrada předloží návrh na revokaci usnesení RMČ starosty Jiravy, v němž radní ANO / TOP souhlasí se záměrem výstavby Bytové domy Benkova 174 a 176. Přikládáme důvodovou zprávu a návrh usnesení. | Aktualizace 27.2.2018 > Ing. Štyler (HPP 11) navrhuje bod Bytové domy Benkova

oddelicka.1210

petice.proti.zastaveni.roztyl

• Hazard na Jižním Městě má opět zelenou


04.Přehled herních prostor na území P11.th• Hazard se pod vedením Jiravy (ANO) a Lepše (TOP 09) vrací na Prahu 11

36. ZMČ P11 dne 15.2.2018 | Zastupitelstvo MČ Praha 11 koaličními hlasy ANO, TOP 09, KSČM, ODS, ČSSD a Jižní Město-náš domov odsouhlasilo ve čtvrtek 15.2.2018 návrat tří heren na Prahu 11. Návrh na rozšíření počtu heren podal trestně stíhaný ex-starosta D. Mlejnský, který zdůvodnil podporu hazardu skandálním výrokem - herny přináší prostředky pro financování sportu a sociálních služeb. Jedná se o dvě herny v ulici Brandlova a Casino v OC Chodov. Proti rozšíření počtu heren hlasovali pouze zastupitelé za Hnutí pro Prahu 11, kteří navíc již několik měsíců navrhují na jednání zastupitelstva nulovou toleranci hazardu na Praze 11.

• VIDEO: 04.Herny na Praze 11. Mlejnský (JMND) navrhuje vrátit dvě herny na Jižní Město > ZDE

 VIDEO: 09.Téma hazardu: Výnosy z hracích automatů. Hazard je fajn, říká pan Mlejnský z JMND > ZDE 

• VIDEO: Kompletní záznam z 36. ZMČ Praha 11 > ZDE


herna.automaty• Pane starosto Jiravo (ANO), hazard a herny na Jižní Město nepatří, styďte se!

Koalice ANO, TOP 09, ČSSD, KSČM, ODS, JM-ND podporující hazard na Jižním Městě odsouhlasila na únorovém Zastupitelstvu Prahy 11 nově herny, jejichž zrušení dříve prosadilo HPP11. Povýšila tak zájmy hazardu nad zájmy občanů Jižního Města. Například v ulici Hviezdoslavova-Brandlova jsou nově povoleny 2 herny, hned naproti poště. Dříve na místě heren byla cukrárna, papírnictví, ale hazard je výnosnější. Ponuré prostředí doplňují pomalované fasády, vykradená auta. Drobná kriminalita je již tak častá, že ji občané ani nehlásí, protože objasněnost je nízká. V noci se zde lidé bojí chodit, necítí se bezpečně.

Možná si pragmaticky řeknete: „Mne se to netýká, já tam naštěstí nebydlím“. Jenže dopad heren je na občany celého Jižního Města.

V hernách neprohrávají milionové částky anonymní lidé (oni), ale konkrétní nemocní občané, kteří nezvládají svoji vášeň a do dluhové pasti strhávají nejenom sebe, ale celé své rodiny. Pak nejvíce trpí děti. Nepochybuji, že hazardní lobby se svým chlebodárcům teď před volbami odmění. Až budete pojídat předvolební koblihy těchto stran, tak se jen zamyslete, že mohou být i za peníze vydělané na neštěstí vašich spoluobčanů.

RNDr. Zděnek Kvítek, Ph.D., HPP11

Subjekty ANO / TOP / JMND / ČSSD / ODS / KSČM odhlasovaly na únorovém zastupitelstvu Prahy 11 povolení heren, jejichž zrušení prosadilo HPP 11, když bylo v Radě MČ Praha 11. Jsou to tyto dvě schválené herny v ulici Brandlova 2:

Herna.Brandlova.1

mapa

Herna.Brandlova.2

severní podloubí | mapa

Další herna Brandlova 8 je zachycena v publikaci JÁ, HRÁČ: zpověď opravdového gamblera | foto


brandlova.herna.2.th• Na minulém zastupitelstvu stávajícím vedení radnice odsouhlasilo obnovení provozu heren v Brandlově ulici (HPP 11 toto nepodpořilo). Považuji to za nešťastné, lidé v okolí jsou tím negativně zasaženi.

Na terasy za prodejnou JYSK míří hazardní hráči a pravděpodobně i prodejci drog. V tomto místě, namísto služeb a příjemné zábavy, kavárny a jiného komunitního setkávání je pustina s nepořádkem, stěnami zastříkanými sprejery. Obnovením provozu herny s nepřetržitým provozem radnice dala najevo, že jí toto místo a negativní působení na okolí nezajímá.

Prosím, dejte vedení radnice znát, že vám to vadí, a že si přejete, aby vyvinulo tlak na majitele objektu něco kladného s terasou objektu udělat, namísto provozování hazardních her.

S mými kolegy zastupiteli se o to rovněž budeme snažit (hlasovala jsem proti herně). Prohlédněte si foto, budete šokováni. Celá terasa jsou oblázky namísto zámkové dlažby, která zde dříve bývala.

Ing. Irena Řivnáčová, KDU / HPP 11 


Názor HPP 11 je jasný a neměnný: podporujeme nulovou toleranci hazardu na Praze 11. Jako jediný pol. subjekt jsme nehlasovali dne 15.2.2018 na 36. ZMČ P11 pro návrh Mlejnského na udržení hazardu na P11. Lepší důkaz naší práce předložit nelze.

2018.02.15.Hazard.na.P11.hlasovani

 Sestavil Martin Farmačka, HPP 11 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist