fb.studie.opatov• VÝSTAVBA NA OPATOVĚ | Veřejné projednávání územní studie lokality Opatov - Na Jelenách

Občané Jižního Města, přijďte v úterý 18.12.2018 v 18h do jídelny ZŠ Mikulova 1594, kde bude na Praze 11 veřejně představena územní studie lokality Opatov - Na JelenáchStudie uvažuje o největší výstavbě na Praze 11 v místě, kde jsou už nyní překročeny mnohé limity. Jsou tu předpokládány byty pro 5 000 a pracoviště pro 25 000 osob, 6 000 až 10 000 nových parkovacích míst, nárůst obyvatel až o 30 000!

Vrátí se na Opatov mrakodrap “Litochlebský park”, parkoviště P+R či megalomanský administrativní komplex Nový Opatov? Dojde k vytvoření městské třídy podél ulice Chilská a ke zklidnění dopravy přes budoucí centrum Jižního Města? Nebo se zástavba bude ubírat v již dříve vytyčených kolejích masivní a výškové zástavby? Jak to bude vypadat v lokalitě Na Jelenách? Technologický park, nebo je místo odsouzeno k výstavbě obchodních a skladových hal s enormním nárůstem dopravy? NENECHEJTE O LOKALITĚ ROZHODNOUT DEVELOPERY! Vy rozhodujte o kvalitě vašeho bydlení. Přijďte, ptejte se, sdělte názor zadavateli a pořizovateli studie. • Informace na webu MČ P11: Veřejné projednání návrhu územní studie 

Území Opatov - Na Jelenách patří k historii práce HPP 11. Jsme jediní, koho zajímají skutečné důsledky zastavění. Když jsme byli na radnici, vyvolávali jsme debatu o regulačním plánu, proběhla nejedna prezentace. HPP 11 má nespornou zásluhu o snížení HPP ze 160 na 100. I tímto hájme zájmy voličů na Jižním Městě, volí nás spokojeně bydlící lídé na P11, ne developeři. A hájit je budeme, volební výsledky nás k tomu zavazují. Sledujte odkazy, kde se Opatovu věnujeme:

Setkání s občany: Regulační plán Opatov - na Jelenách (04/2016) | • Setkání s developery: Rezidence Letokruhy na Roztylech a Nový Opatov (01/2016) | • Reg. plán Opatov (Klíč 01/2016)2015.05.20. • Prezentace J. Sklenky "Novy Opatov" | KCMT |  • Zpravodajství: Nový Opatov (prezentace) (03/2015) | • Připomínky OS Chodov k EIA projektu Nový Opatov (07/2014) | VIDEO: 09.Ing. Štyler (HPP 11): Připomínky OS Chodov k Novému Opatovu (07/2014)

• Hnutí pro Prahu 11 vyzývá Radu MČ Praha 11 „v demisi“,

aby nekonala nevratné kroky, které by mohly poškodit MČ Praha 11 a její obyvatele. Např. souhlas s prodeji pozemků (viz. souhlas s prodejem pozemků na Roztylech společnosti Passerinvest), vypisování a uzavírání výběrových řízení a návazného podepisování smluv či uzavírání smluv nájemních. Současná Rada MČ Praha 11 je složená z osmi radních, čtyři jsou bez zastupitelského mandátu. Je Radou bez důvěry Zastupitelstva MČ Praha 11. HPP 11 vyzývá RMČ P11, aby konala jen kroky nezbytné pro udržení základního chodu MČ Praha 11.

• Radní Lepš (TOP) a starosta Jirava (ANO) se rozhodli zakonzervovat školství na Praze 11

Mgr. Jakub Lepš (TOP 09)• Po šesti letech skončil kontrakt pěti ředitelům ZŠ na Praze 11. MČ má v tomto okamžiku možnost buďto ředitelům smlouvu prodloužit o dalších šest let nebo vypsat konkurz a hledat nové ředitele, kteří by přinesli změnu do jihoměstského školství.

Dobrý den, k datu 31. 7. 2018 končí funkční období ředitelům těchto základních škol: Základní škola a mateřská škola Chodov, Praha 4, Květnového vítězství 57, Základní škola, Praha 4, Donovalská 1684

Základní škola, Praha 4, Ke Kateřinkám 1400, Základní škola, Praha 4, Mendelova 550, Základní škola, Praha 4, Pošepného nám. 2022

K datu 30. 6. 2019 končí funkční období ředitelům těchto základních škol: Základní škola, Praha 4, Mikulova 1594

K datu 31. 7. 2019 končí funkční období ředitelům těchto základních škol: Základní škola Campanus, Praha 4, Jírovcovo nám. 1782, Základní škola, Praha 4, Květnového vítězství 1554

S pozdravem Ivana Guthová, ved. odd. koncepce a ekonomiky


Přestože mnoho rodičů je s obsahem výuky v základních školách na JM nespokojeno, volají např. po nových a alternativních výukových metodách, radní Lepš se rozhodl pro první možnost - prodloužení smlouvy současným ředitelům o dalších šest let.

Jihoměstskému školství dal již velkou ránu předchozí starosta Mlejnský, vzpomeňme „odstranění“ ředitele Střihavky nebo instalaci ředitele Pulkerta, člena ODS, který ani neměl VŠ diplom. Radní Lepš (TOP 09) místní školství „dorazil“, zakonzervoval stávající neutěšený stav na dalších šest let. Hnutí pro Prahu 11 vyžaduje obhájení ředitelských postů konkurzem, již radního Lepše s tímto požadavkem oslovila.

Dne 20.3.2018 zasílá senátor Kos Radě MČ Praha 11 následující žádost:

Dobrý den, na základě jednání zastupitelského klubu HPP 11 Vás tímto žádáme, aby Rada MČ Praha 11 vyhlásila konkurz na obsazení míst ředitelů ZŠ, kterým končí smlouva k 31.7.2018. Nevyhlášení konkurzu lze považovat za snahu o konzervaci poměrů v JM školství. S pozdravem Ing. Ladislav Kos, místopředseda HPP 11

(Ne)odpověď radního Lepše si můžete přečíst níže - pouze HPP 11 pokáral, že mu stanovisko HPP 11 zasílá místopředseda a nikoli předseda. Starosta Jirava ho za tuto odpověď pochválil větou "TO NENÍ ŠPATNÁ REAKCE". V dalším emailu Jirava napsal, že "NENAŠLI DOSTATEK DŮVODŮ KE ZMĚNÁM VE VEDENÍ ŠKOL".

2018.03.20.Konkurz.na.reditele.eml

2018.03.20.Konkurz.na.reditele.eml.PJ.LKDiskuze mezi senátorem Kosem a starostou Jiravou pokračuje:

PJ: "Děláte špatné závěry, pane Kosi. Ale na to už jsem si u vás zvykl. Nechceme nic zakonzervovat, ale na rozdíl od vás jsme nenašli dostatek důvodů ke změnám ve vedení našich základních škol. Petr Jirava"

LK: "Já si naopak myslím, že není dobrá reakce. A nejen reakce radního Lepše, ale i ta Vaše. Ale alespoň se občané dozví, že JM nechce zakonzervovat jen Lepš, ale i starostaIng. Ladislav Kos"


• V souvislosti si připomeňte příběh již zmíněného ředitele Pulkerta z ODS, jako personální memento Mlejnského ODS na Praze 11. Čtěte / sledujte druhou část tohoto článku:

• Pasáček za všechny peníze

Zastupitelé za HPP 11

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist