• Zelené Roztyly zástupcem veřejnosti | Jak jsme vás již informovali, Passerova změna územního plánu v areálu bývalého Interlovu jde do finále. Prosíme, podpořte spolek Zelené Roztyly svým podpisem, aby se mohl stát zástupcem veřejnosti, neboť v tom případě bude moci podat námitky, které mají větší váhu než připomínky. Pokud souhlasíte s věcně shodnými připomínkami spolku Zelené Roztyly ke změně úp Z 2797/00, vytiskněte si podpisovou listinu a podepsanou ji můžete předat zástupcům spolků Zelené Roztyly, Ochrana Roztyl či členům HPP11. Také ji můžete vhodit do schránky spolku Ochrana Roztyl (adresa Blatenská 2179/3, Praha 4 - Chodov). Děkujeme! Aleš Kulhánek, člen spolku Zelené Roztyly, z.s., Zuzana Malá, člen výboru spolku Ochrana Roztyl, z.s.

• HPP 11 bojuje za zelené Roztyly! Připomeňte si historii pořady NEDEJ SE (ČT) z roku 2010 a 2011 > ZDE | • Prosíme o podporu naší petice proti intenzivní zástavbě Roztyl > ZDE

oddelicka.1210

fb.studie.opatov.epetice• Jak bude vypadat nový Opatov? Připojte se k petici na podporu připomínek HPP 11 k územní studii | Já níže podepsaný se připojuji k připomínkám Hnutí pro Prahu 11 k územní studii pro lokalitu Opatov - Na Jelenách > PETICE | • Plné znění připomínek Hnutí pro Prahu 11 (k 19.1.2019) > ZDE

oddelicka.1210

fb.rakosnicek.opatovska• Pojďte s námi vyhrát další Rákosníčkovo hřiště! | Hlasovat je možné KAŽDÝ DEN od 1.2.2019 (10:00) do 28.2.2019 (23:59). Během jednoho dne lze hlasovat 2x! 1x prostřednictvím fb aplikace, 1x prostřednictvím webových stránek (hlasování je třeba potvrdit kliknutím na odkaz zaslaný do emailu, obvykle jej najdete ve složce "hromadné" nebo "spam"). Hlasy zasílejte prodejně Praha 11 - OPATOVSKÁ, soutěží se o Rákosníčkovo dětské hřiště v hodnotě 1,5 mil Kč pro Jižní Město I! Hlasovat mohou i ti, kteří na Jižním Městě nebydlí (maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, tety, strejdové, kamarádi, známí nebo kolegové z práce), nezapomeňte ale přizvat i své sousedy nebo rodiče dětí z Vaší školy či školky. Další informace a materiály hledejte na stránkách > www.fb.com/hristeproprahu11 Za všechny děti a rodiče na Praze 11 díky za Vaše hlasování i za sdílení! Ivana Hovorková

oddelicka.1210

• Přestavby bývalých trafostanic na polyfunkční budovy? Aktuálně: Valentova, Matúškova, Schulhoffova, Hviezdoslavova, Mendelova

trafacka.valentova• Tak se nám s přestavbou trafostanic roztrhl pytel. Na programu jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí příští středu 30.5.2018 v 17h jsou záměry přestaveb hned několika bývalých trafostanic.

Protože místní obyvatelé standardně nic nevědí, městská část se neráčí informovat, snaží se Hnutí pro Prahu 11 dát místním vědět, co se pod jejich okny chystá. Valentova, Matúškova, Schulhoffova, Hviezdoslavova, Mendelova - to jsou lokality, ve kterých se má zhodnocovat levně nabytá „trafačka“.

Zatímco v ul. Hviezdoslavova se má „pouze“ provozovna rozšiřovat, v ul. Valentova jde o tři nadzemní podlaží a v ul. Matúškova má vzniknout tiskárna reklamních předmětů. V ul. Mendelova jde nevzhledné a problematické místo, přesto mají mít místní obyvatelé informace o záměru přímo od městské části a tím možnost se k přestavbě v územním/ stavebním řízení vyjádřit. Třeba právě na jednání Výboru pro územní rozvoj.

Před pár týdny nadzvedl ze židle desítky obyvatel záměr přestavby trafostanice Schulhoffova na “polyfunkční budovu” (nástavba dvou pater, 6 bytů, garáže). Informovali jsme místní, ti přišli na jednání zastupitelstva 3.5.2018 a společně jsme apelovali na Radu MČ, aby vstoupila do zahájeného společného územního a stavebního řízení. Marně. Termín pro přihlášení do řízení uplyne tento týden. Až příští týden se má záměr projednávat na Výboru? Výsměch.

Bývalé kotelny a trafostanice nabyla za pár set tisíc korun městská část v letech minulých (od r. 2001) a levně přeprodala investorům bez jakékoliv ochrany před jejich zkapacitněním v zahuštěném sídlišti (2001 - 2013). Území kotelen a trafostanic bývají v územním plánu bez omezujícího koeficientu zastavněnosti (kdysi nikoho nenapadlo, že by mohl místě vyrůst např. věžák). Mnohé kotelny se k šoku místních obyvatel proměňují v mnohapatrové obytné / kancelářské budovy, viz Zdiměřická, Bachova, Babákova. Nebo na podobný osud čekají, viz Gregorova na Roztylech. Přitom např. v ul. Bachova ve zrekostruované bývalé kotelně fungoval úspěšně deset let ping-pingový oddíl. Nyní se tam má postavit 12ti patrový bytový dům.

• Pozvánka na 33. jednání VÚRZ > ZDE

• Mapa trafostanic k přestavbě > ZDE

Hnutí pro Prahu 11 bude nadále informovat a pomáhat všem lokalitám Jižního Města s právem hájit své nejbližší okolí. Jaká je vaše zkušenost?

PhDr. Šárka Zdeňková, Hnutí pro Prahu 11


Související:

• Trafostanice na území MČ Praha 11

Starosta Jirava (ANO) se odmítl bavit s rezidenty, obávajících se přestavby “trafačky” Schulhoffova na polyfunkční dům

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist