fb.studie.opatov• VÝSTAVBA NA OPATOVĚ | Veřejné projednávání územní studie lokality Opatov - Na Jelenách

Občané Jižního Města, přijďte v úterý 18.12.2018 v 18h do jídelny ZŠ Mikulova 1594, kde bude na Praze 11 veřejně představena územní studie lokality Opatov - Na JelenáchStudie uvažuje o největší výstavbě na Praze 11 v místě, kde jsou už nyní překročeny mnohé limity. Jsou tu předpokládány byty pro 5 000 a pracoviště pro 25 000 osob, 6 000 až 10 000 nových parkovacích míst, nárůst obyvatel až o 30 000!

Vrátí se na Opatov mrakodrap “Litochlebský park”, parkoviště P+R či megalomanský administrativní komplex Nový Opatov? Dojde k vytvoření městské třídy podél ulice Chilská a ke zklidnění dopravy přes budoucí centrum Jižního Města? Nebo se zástavba bude ubírat v již dříve vytyčených kolejích masivní a výškové zástavby? Jak to bude vypadat v lokalitě Na Jelenách? Technologický park, nebo je místo odsouzeno k výstavbě obchodních a skladových hal s enormním nárůstem dopravy? NENECHEJTE O LOKALITĚ ROZHODNOUT DEVELOPERY! Vy rozhodujte o kvalitě vašeho bydlení. Přijďte, ptejte se, sdělte názor zadavateli a pořizovateli studie. • Informace na webu MČ P11: Veřejné projednání návrhu územní studie 

Území Opatov - Na Jelenách patří k historii práce HPP 11. Jsme jediní, koho zajímají skutečné důsledky zastavění. Když jsme byli na radnici, vyvolávali jsme debatu o regulačním plánu, proběhla nejedna prezentace. HPP 11 má nespornou zásluhu o snížení HPP ze 160 na 100. I tímto hájme zájmy voličů na Jižním Městě, volí nás spokojeně bydlící lídé na P11, ne developeři. A hájit je budeme, volební výsledky nás k tomu zavazují. Sledujte odkazy, kde se Opatovu věnujeme:

Setkání s občany: Regulační plán Opatov - na Jelenách (04/2016) | • Setkání s developery: Rezidence Letokruhy na Roztylech a Nový Opatov (01/2016) | • Reg. plán Opatov (Klíč 01/2016)2015.05.20. • Prezentace J. Sklenky "Novy Opatov" | KCMT |  • Zpravodajství: Nový Opatov (prezentace) (03/2015) | • Připomínky OS Chodov k EIA projektu Nový Opatov (07/2014) | VIDEO: 09.Ing. Štyler (HPP 11): Připomínky OS Chodov k Novému Opatovu (07/2014)

• Hnutí pro Prahu 11 vyzývá Radu MČ Praha 11 „v demisi“,

aby nekonala nevratné kroky, které by mohly poškodit MČ Praha 11 a její obyvatele. Např. souhlas s prodeji pozemků (viz. souhlas s prodejem pozemků na Roztylech společnosti Passerinvest), vypisování a uzavírání výběrových řízení a návazného podepisování smluv či uzavírání smluv nájemních. Současná Rada MČ Praha 11 je složená z osmi radních, čtyři jsou bez zastupitelského mandátu. Je Radou bez důvěry Zastupitelstva MČ Praha 11. HPP 11 vyzývá RMČ P11, aby konala jen kroky nezbytné pro udržení základního chodu MČ Praha 11.

• Radnice již nedokáže zajistit ani opravu lávky u MediCentra

2018.09.11.Medicentrum.2• Vedení radnice odmítlo na jednání zastupitelstva MČ Praha 11 dne 13.9.2018 projednat aktuální kritickou situaci s přístupem do objektu MediCentra po odstranění lávky před třemi měsíci. Klienti místního rehabilitačního centra, občané Jižního města, jsou mu zřejmě lhostejní. Jedná se o následující problém:

V červnu byla odstraněna lávka u MediCentra při ul. Ryšavého na Roztylech, kde sídlí mimo jiné rehabilitační centrum. Lávka spojovala autobusovou zastávku Dědinova a prostor před hlavním vstupem do MediCentra - patro s ordinacemi rehabilitací. Stavební úřad nařídil z bezpečnostních důvodů vlastníkovi, Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, demolici lávky. Ale po demolici lávky je hlavní vchod do budovy MediCentra prakticky nedostupný. Do budovy se dá dostat (mimo úroveň ulice) vchodem ze zadní strany budovy (Kaplanovy ulice), který slouží pro pacienty, které dopraví sanitky. Pacienti, kteří přijedou autobusem, tento jediný vchod špatně hledají (ztěží viditelné ukazatele byly umístěny až po třech měsících), a pokud jsou méně pohybliví (což se u klientů rehabilitačního centra dá předpokládat), mají problém se vzdáleností, kterou musejí navíc absolvovat. Ojedinělé nejsou ani případy, kdy návštěvníci budovy zvolí nebezpečnou cestu po vozovce Ryšavého, aby nemuseli budovu obcházet. Ani pracovníkům MediCentra údajně nikdo nic dopředu neřekl - lávka tam prostě najednou nebyla.

2018.09.11.Medicentrum.1Žádáme proto Městskou část Praha 11, aby se konečně ujala iniciativy a začala jednat s vlastníkem a stavebním odborem o vyřešení této neomluvitelné a navíc nebezpečné situace.

Na podnět Hnutí pro Prahu 11 Zastupitelstvo MČ Prahy 11 přijalo dne 15.2.2018 usnesení, kde se zavázalo pořídit pasport stavu mostních komunikací na území naší městské části a zahájit případná opatření k opravě. Do dnešního dne nebyl žádný takový pasport Radou městské části předložen.

Zuzana Malá, Ochrana Roztyl, z. s. | Aleš Kulhánek Zelené Roztyly, z. s.

 

Ing. Kos komentuje propadlou lávku u polikliniky Opatovská. Rok se čekalo na její opravu...

 

Ing. Šmrha (KDU) na 36. ZMČ dne 15.25.2018 navrhuje pasport mostních objektů na P11

Komentáře  

+9 # Jan Jaroš 2018-09-18 21:17
To, co navrhoval Václav Šmrha, je velmi důležité. Výsledky důkladných kontrol sice mohou znamenat uzavření některých staveb, ale lepší včas, než aby to dopadlo jako v Troji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist