• Zelené Roztyly zástupcem veřejnosti | Jak jsme vás již informovali, Passerova změna územního plánu v areálu bývalého Interlovu jde do finále. Prosíme, podpořte spolek Zelené Roztyly svým podpisem, aby se mohl stát zástupcem veřejnosti, neboť v tom případě bude moci podat námitky, které mají větší váhu než připomínky. Pokud souhlasíte s věcně shodnými připomínkami spolku Zelené Roztyly ke změně úp Z 2797/00, vytiskněte si podpisovou listinu a podepsanou ji můžete předat zástupcům spolků Zelené Roztyly, Ochrana Roztyl či členům HPP11. Také ji můžete vhodit do schránky spolku Ochrana Roztyl (adresa Blatenská 2179/3, Praha 4 - Chodov). Děkujeme! Aleš Kulhánek, člen spolku Zelené Roztyly, z.s., Zuzana Malá, člen výboru spolku Ochrana Roztyl, z.s.

• HPP 11 bojuje za zelené Roztyly! Připomeňte si historii pořady NEDEJ SE (ČT) z roku 2010 a 2011 > ZDE | • Prosíme o podporu naší petice proti intenzivní zástavbě Roztyl > ZDE

oddelicka.1210

fb.studie.opatov.epetice• Jak bude vypadat nový Opatov? Připojte se k petici na podporu připomínek HPP 11 k územní studii | Já níže podepsaný se připojuji k připomínkám Hnutí pro Prahu 11 k územní studii pro lokalitu Opatov - Na Jelenách > PETICE | • Plné znění připomínek Hnutí pro Prahu 11 (k 19.1.2019) > ZDE

oddelicka.1210

fb.rakosnicek.opatovska• Pojďte s námi vyhrát další Rákosníčkovo hřiště! | Hlasovat je možné KAŽDÝ DEN od 1.2.2019 (10:00) do 28.2.2019 (23:59). Během jednoho dne lze hlasovat 2x! 1x prostřednictvím fb aplikace, 1x prostřednictvím webových stránek (hlasování je třeba potvrdit kliknutím na odkaz zaslaný do emailu, obvykle jej najdete ve složce "hromadné" nebo "spam"). Hlasy zasílejte prodejně Praha 11 - OPATOVSKÁ, soutěží se o Rákosníčkovo dětské hřiště v hodnotě 1,5 mil Kč pro Jižní Město I! Hlasovat mohou i ti, kteří na Jižním Městě nebydlí (maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, tety, strejdové, kamarádi, známí nebo kolegové z práce), nezapomeňte ale přizvat i své sousedy nebo rodiče dětí z Vaší školy či školky. Další informace a materiály hledejte na stránkách > www.fb.com/hristeproprahu11 Za všechny děti a rodiče na Praze 11 díky za Vaše hlasování i za sdílení! Ivana Hovorková

oddelicka.1210

• Radnice již nedokáže zajistit ani opravu lávky u MediCentra

2018.09.11.Medicentrum.2• Vedení radnice odmítlo na jednání zastupitelstva MČ Praha 11 dne 13.9.2018 projednat aktuální kritickou situaci s přístupem do objektu MediCentra po odstranění lávky před třemi měsíci. Klienti místního rehabilitačního centra, občané Jižního města, jsou mu zřejmě lhostejní. Jedná se o následující problém:

V červnu byla odstraněna lávka u MediCentra při ul. Ryšavého na Roztylech, kde sídlí mimo jiné rehabilitační centrum. Lávka spojovala autobusovou zastávku Dědinova a prostor před hlavním vstupem do MediCentra - patro s ordinacemi rehabilitací. Stavební úřad nařídil z bezpečnostních důvodů vlastníkovi, Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, demolici lávky. Ale po demolici lávky je hlavní vchod do budovy MediCentra prakticky nedostupný. Do budovy se dá dostat (mimo úroveň ulice) vchodem ze zadní strany budovy (Kaplanovy ulice), který slouží pro pacienty, které dopraví sanitky. Pacienti, kteří přijedou autobusem, tento jediný vchod špatně hledají (ztěží viditelné ukazatele byly umístěny až po třech měsících), a pokud jsou méně pohybliví (což se u klientů rehabilitačního centra dá předpokládat), mají problém se vzdáleností, kterou musejí navíc absolvovat. Ojedinělé nejsou ani případy, kdy návštěvníci budovy zvolí nebezpečnou cestu po vozovce Ryšavého, aby nemuseli budovu obcházet. Ani pracovníkům MediCentra údajně nikdo nic dopředu neřekl - lávka tam prostě najednou nebyla.

2018.09.11.Medicentrum.1Žádáme proto Městskou část Praha 11, aby se konečně ujala iniciativy a začala jednat s vlastníkem a stavebním odborem o vyřešení této neomluvitelné a navíc nebezpečné situace.

Na podnět Hnutí pro Prahu 11 Zastupitelstvo MČ Prahy 11 přijalo dne 15.2.2018 usnesení, kde se zavázalo pořídit pasport stavu mostních komunikací na území naší městské části a zahájit případná opatření k opravě. Do dnešního dne nebyl žádný takový pasport Radou městské části předložen.

Zuzana Malá, Ochrana Roztyl, z. s. | Aleš Kulhánek Zelené Roztyly, z. s.

 

Ing. Kos komentuje propadlou lávku u polikliniky Opatovská. Rok se čekalo na její opravu...

 

Ing. Šmrha (KDU) na 36. ZMČ dne 15.2.2018 navrhuje pasport mostních objektů na P11

Komentáře  

+9 # Jan Jaroš 2018-09-18 21:17
To, co navrhoval Václav Šmrha, je velmi důležité. Výsledky důkladných kontrol sice mohou znamenat uzavření některých staveb, ale lepší včas, než aby to dopadlo jako v Troji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist