bn.1210.us.haje

• SSO na téma ÚS Háje: středa 27.3.2019 od 17h na ZŠ K Milíčovu

Hnutí pro Prahu 11 prosadilo projednání ÚS s veřejností. Dne 7.3.2019, záhy poté, co nová radnice zveřejnila harmonogram postupu ve věci ÚS Háje, jsme jako první (a jediní) upozornili, že v harmonogramu chybí projednání ÚS s jihoměstskou veřejností. Jsme rádi, že radnice změnila po našem tlaku názor. Ovšem termín projednání 27.3. může být pozdě vzhledem k faktu, že 1.4.2019 má Rada MČ Praha 11 schvalovat připomínky za MČ, které by samozřejmě měly názor obyvatel zohlednit! | Aktuálně: byl prodloužen termín podání připomínek do 30.04.2019 včetně. Požádala o něj MČ i senátor Kos > DOPIS

oddelicka.1210

bn.1210.pripominky.opatov

• HPP 11 bojuje za zelené Roztyly! Připomeňte si historii pořady NEDEJ SE (ČT) z roku 2010 a 2011 > ZDE | • Prosíme o podporu naší petice proti intenzivní zástavbě Roztyl > ZDE

oddelicka.1210

• Zfušovaný Metropolitní plán: zastupitelům Magistrátu hrozí až 8 let vězení

• Proti návrhu nového územního plánu Prahy (Metropolitnímu plánu - MPP) se postavila většina městských částí, státní správa, občanské spolky, architekti, ekologové a občané. Dle odhadů IPR dorazilo přes 50 tisíc připomínek. Petici - připomínky HPP11 k MPP podpořilo 210 občanů - děkujeme!

Podstatná část z nich nesouhlasí s metodikou nového plánu, která zamlžuje pojmy a vyvolává nejasnosti. Lidem i radnicím nejvíce vadí oslabení ochrany parků a dalších zelených ploch, zahušťování zástavby, umožnění výstavby mrakodrapů a ohrožení ploch pro školská zařízení, sportoviště, zdravotnická zařízení, domovy pro seniory a další infrastrukturu. Podle řady posudků je MPP zároveň protizákonný a nerespektuje mezinárodní úmluvy, které jsou součástí právního řádu ČR ve vztahu k ochraně kulturního dědictví.

Příprava MPP trvala 6 let a přišla daňové poplatníky na stovky milionů. Pokud MPP zruší soud, hrozí zastupitelům, že promrhané veřejné finance zaplatí ze svého. V horším případě budou trestně stíháni. Ve druhém případě hrozí zastupitelům podle trestního zákoníku sazba až osm let vězení. Vyplývá to z právní analýzy, kterou si nechala zpracovat Arnika.

Cílem územního plánování je dosáhnout kompromisu mezi zájmy developerů a vlastníků nemovitostí, obyvateli města a ochranou veřejných zájmů. Ředitel IPR (Boháč) ani hlavní architekt MPP (Roman Koucký) v tomto smyslu nezvládli své role a měli by být ze svých funkcí odvoláni.

Krnáčová a vedení Magistrátu se mstí kritikům Metropolitního plánu

 Nejhlasitěji proti MPP vystoupili spolky Arnika a AutoMat, tak jim zastupitelé magistrátu za ODS, TOP a ANO (vč. O. Prokopa z Prahy 11) zamítli žádosti o granty. Protože se jednalo o veřejně prospěšné projekty, na omezenost našich zástupců nakonec doplatíme všichni.

• ODS, TOP 09 a ANO trestají své kritiky ztrátou grantů. Podporu ztratily Arnika a Auto*Mat > ZDE

Krnáčová navrhuje úpravu památkového zákona a odstřižení Národního památkového ústavu (NPÚ) od rozhodování v metropoli. NPÚ by tak ztratil možnost vyjadřovat se k rekonstrukcím a zásahům do kulturních památek a prostředí Pražské památkové rezervace. Rozhodování o podobě Prahy by tak zůstalo na libovůli úředníků magistrátu. Uvedený stav by nejen snížil ochranu památek, ale též zvýšil riziko korupce a neformálních dohod mezi úředníky a developery.

• Primátorce Krnáčové nejde o rychlejší opravu památek. Cílem je potrestat kritiky Metropolitního plánu > ZDE

Aleš Kulhánek Zelené Roztyly, z. s.

 

ROKO.duch.planu

Související články:

• Proč nám Krnda ohnula územní plán?

• Krnáčové by vyškrtnutí Prahy z UNESCO nevadilo, ostatní mluví o velké ostudě

• Zastupitelům Prahy hrozí za Metropolitní plán soud a náhrada vzniklých škod, upozorňuje Arnika

 

Komentáře  

+9 # Ladik 2018-09-28 10:12
Mně napsal úřad nedávno, že u zastávky Ke Kateřinkám byly ty stromy/keře odstraněny proto, že si tam lehali bezdomovci, takto by šlo odstranit všechny stromy a keře na JM, stačilo by, aby tam Mlejnský nebo developer poslal partu bezdomovců a už by se sekalo a řezalo. To není moc chytré. Co posílit policii spíš než ničit zeleň na JM?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Aleš Kulhánek 2018-09-28 12:29
Stejný osud potkal i lesík při ul. Ryšavého, který nechala radnice v r. 2010 "zrevitalizovat " kvůli bezdomovcům. Skutečným důvodem ale byla příprava území pro výstavbu Bytového parku Roztyly.
Více zde:

hpp11.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Roman V. 2018-09-29 00:17
Jestlipak si nějaká strana dala do programu zahušťování JM plus tramvaj? Před pár lety to někteří prosazovali, před volbama ustali a teď to nějak v žádném programu nevidím, uvidíme co bude po volbách...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist