001.Office.park.Roztyly.th• Ve středu 19.6.2019 představí Passerinvest své plány s bývalým areálem Interlov

Od 17 hod. bude přímo v areálu Interlovu prezentovat plánovanou zástavbu okolí metra Roztyly. Doprovodný program pro děti začíná již od 14 hod. Více o plánované kontroverzní zástavbě administrativními a bytovými budovami, stejně jako o propojení D1 a ulice Ryšavého, které do sídliště Horní Roztyly může přivést až 3000 aut denně se dozvíte zde:

Otázky kolem změny územního plánu v areálu Interlovu na Roztylech

Ani Piráti si nehodlají rozhněvat developera Passera - souhlasí s prodejem pozemků u Krčského lesa

oddelicka.1210

• Zastupitelstvo Prahy 11 bude ve čtvrtek 13.6.2019 projednávat sadu podnětů na změny a úpravy územního plánu

Přečtěte si článek Ing. Kulhánka a přijďte se podívat na zasedání zastupitelstva. Všechny změny najdete v programu jednání zastupitelstva > ZDE. Podle dnešních informací mají být staženy body 26 a 28, Parkoviště Gregorova a Parkoviště Krejnická.

• Nebezpečná hra s koeficienty | Magistrát údajně vyhlásil STOPSTAV pro přijímání dalších změn územního plánu (ÚP) Prahy, a to do konce 06/2019. Na radnici Prahy 11 kvůli tomu vypukl hotový poprask, a to zejména kvůli umístění nových parkovacích domů a sportovních hal. Přestože před volbami řada stran slibovala transparentní projednávání staveb s občany a budování pouze lehkých parkovacích domů, současné vedení radnice se rozhodlo oprášit Mlejnského plány megalomanských parkhausů až o 500 stáních (a výšce až 5 podlaží). A protože P11 stále postrádá koncepci rozvoje (vč. parkování), radní se rozhodli zkapacitnit téměř veškerá veřejná parkoviště ve vlastnictví MČ, např. Gregorova, Krejnická, Nešporova, Ledvinova, Brandlova, Vojtíškova, Hráského, Šalounova atd. Na všech těchto lokalitách je nutné upravit ÚP o několik koeficientů zastavitelnosti, aby bylo možné kapacitní parkování umístit. Je jisté, že na všech těchto lokalitách parkhausy nevyrostou - tolik peněz Praha 11 nemá. Co ale bude s nevratně upraveným ÚP? Na P11 číhají investoři, kteří by rádi stavěli bytové domy a čím hustěji, tím lépe! Drahé parkovací domy přináší další neblahý efekt - možná že ve vaší lokalitě již nezaparkujete zadarmo. Dále se jedná o 2 plochy pro sport - změny z nezastavitelného území na zastavitelné - přestože je na Praze 11 již poměrně dost sportovních hal, radnice se pro další případnou halu rozhodla vytvořit hned 2 územní rezervy, a to v lokalitách Blažimská a Exnárova. Obě dvě lokality jsou dopravně poměrně špatně obslužné a případné sportovní aktivity a s nimi spojený automobilový provoz omezí v okolí žijící obyvatele.

oddelicka.1210

duska.cepice• Velká pirátská ostuda, pirátský radní Prahy 11 byl aktivním členem DSSS

Dne 28.10.2014 se hlásí do Pirátů 22letý Martin Duška slovy: “V politice jsem si již jednou stranou prošel a zároveň hned odkryji svého kostlivce: Rok a půl jsem aktivně spolupracoval s Dělnickou stranou. V současné době se připravuji na bakalářskou práci na téma Legalizace měkkých drog. Mezi moje koníčky patří hudba, zajít na pivko s kámoši a protloukání se životem.” | Předseda Pirátů Bartoš v diskusi kolem přijetí Martina Dušky na podzim 2015 píše: “Lezu do DSSS a po roce a čtvrt zjistim, že jsou rasisti? Pochopim, i když těžko, že může být někdo sympatizant myšlenek DSSS, ale aktivní vstup do strany jako gesto rozhodně nechápu. To fakt není jako připnout si placku.” | Za necelých pět let se v únoru 2019 Martin Duška stává za Piráty radním pro dopravu na Praze 11. Kromě naprosté nekompetentnosti pana Dušky zaujala veřejnost jeho neschopnost psaného textu, gramatické hrubky a arogantní přístup k občanům. | Přestože se Martin Duška podle svých slov v DSSS věnoval prodejům pražských pozemků developerům, nemá nyní problém být součástí prodeveloperské koalice s ANO / TOP 09-STAN / ODS na Praze 11, hlasuje pro prodeje pozemků developerům, podporuje hazard a trafikantské smlouvy v řádech miliónů korun. Nestydí za něj Pirátská strana? | Přejeme Jižnímu Městu důvěryhodné, kompetentní a demokraticky smýšlející vedení.

oddelicka.1210

• Zfušovaný Metropolitní plán: zastupitelům Magistrátu hrozí až 8 let vězení

• Proti návrhu nového územního plánu Prahy (Metropolitnímu plánu - MPP) se postavila většina městských částí, státní správa, občanské spolky, architekti, ekologové a občané. Dle odhadů IPR dorazilo přes 50 tisíc připomínek. Petici - připomínky HPP11 k MPP podpořilo 210 občanů - děkujeme!

Podstatná část z nich nesouhlasí s metodikou nového plánu, která zamlžuje pojmy a vyvolává nejasnosti. Lidem i radnicím nejvíce vadí oslabení ochrany parků a dalších zelených ploch, zahušťování zástavby, umožnění výstavby mrakodrapů a ohrožení ploch pro školská zařízení, sportoviště, zdravotnická zařízení, domovy pro seniory a další infrastrukturu. Podle řady posudků je MPP zároveň protizákonný a nerespektuje mezinárodní úmluvy, které jsou součástí právního řádu ČR ve vztahu k ochraně kulturního dědictví.

Příprava MPP trvala 6 let a přišla daňové poplatníky na stovky milionů. Pokud MPP zruší soud, hrozí zastupitelům, že promrhané veřejné finance zaplatí ze svého. V horším případě budou trestně stíháni. Ve druhém případě hrozí zastupitelům podle trestního zákoníku sazba až osm let vězení. Vyplývá to z právní analýzy, kterou si nechala zpracovat Arnika.

Cílem územního plánování je dosáhnout kompromisu mezi zájmy developerů a vlastníků nemovitostí, obyvateli města a ochranou veřejných zájmů. Ředitel IPR (Boháč) ani hlavní architekt MPP (Roman Koucký) v tomto smyslu nezvládli své role a měli by být ze svých funkcí odvoláni.

Krnáčová a vedení Magistrátu se mstí kritikům Metropolitního plánu

 Nejhlasitěji proti MPP vystoupili spolky Arnika a AutoMat, tak jim zastupitelé magistrátu za ODS, TOP a ANO (vč. O. Prokopa z Prahy 11) zamítli žádosti o granty. Protože se jednalo o veřejně prospěšné projekty, na omezenost našich zástupců nakonec doplatíme všichni.

• ODS, TOP 09 a ANO trestají své kritiky ztrátou grantů. Podporu ztratily Arnika a Auto*Mat > ZDE

Krnáčová navrhuje úpravu památkového zákona a odstřižení Národního památkového ústavu (NPÚ) od rozhodování v metropoli. NPÚ by tak ztratil možnost vyjadřovat se k rekonstrukcím a zásahům do kulturních památek a prostředí Pražské památkové rezervace. Rozhodování o podobě Prahy by tak zůstalo na libovůli úředníků magistrátu. Uvedený stav by nejen snížil ochranu památek, ale též zvýšil riziko korupce a neformálních dohod mezi úředníky a developery.

• Primátorce Krnáčové nejde o rychlejší opravu památek. Cílem je potrestat kritiky Metropolitního plánu > ZDE

Aleš Kulhánek Zelené Roztyly, z. s.

 

ROKO.duch.planu

Související články:

• Proč nám Krnda ohnula územní plán?

• Krnáčové by vyškrtnutí Prahy z UNESCO nevadilo, ostatní mluví o velké ostudě

• Zastupitelům Prahy hrozí za Metropolitní plán soud a náhrada vzniklých škod, upozorňuje Arnika

 

Komentáře  

+9 # Ladik 2018-09-28 10:12
Mně napsal úřad nedávno, že u zastávky Ke Kateřinkám byly ty stromy/keře odstraněny proto, že si tam lehali bezdomovci, takto by šlo odstranit všechny stromy a keře na JM, stačilo by, aby tam Mlejnský nebo developer poslal partu bezdomovců a už by se sekalo a řezalo. To není moc chytré. Co posílit policii spíš než ničit zeleň na JM?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Aleš Kulhánek 2018-09-28 12:29
Stejný osud potkal i lesík při ul. Ryšavého, který nechala radnice v r. 2010 "zrevitalizovat " kvůli bezdomovcům. Skutečným důvodem ale byla příprava území pro výstavbu Bytového parku Roztyly.
Více zde:

hpp11.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Roman V. 2018-09-29 00:17
Jestlipak si nějaká strana dala do programu zahušťování JM plus tramvaj? Před pár lety to někteří prosazovali, před volbama ustali a teď to nějak v žádném programu nevidím, uvidíme co bude po volbách...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist