• Na Praze 11 pokračuje drama při sestavování koalice

tiskova.zprava• Na Praze 11 pokračuje drama při sestavování koalice. TOP 09 blokuje povolební vyjednávání s vítězem voleb. Stejně tak odložilo jednání ANO. | TISKOVÁ ZPRÁVA HNUTÍ PRO PRAHU 11

Vítězné Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11 + KDU-ČSL) pokračuje i tento týden v povolebních vyjednáváních. Společně s Piráty, kteří se ve volbách umístili na druhém místě, hledá cestu k vytvoření koalice. Zmíněné dvě volební strany dělí od většiny v Zastupitelstvu Prahy 11 jediný mandát. Jižní Město je za poslední dvě desetiletí nejblíž skutečné změně, kterou voliči Jižního Města požadují mnoho let.

S Hnutím pro Prahu 11 odmítla hned po volbách jednat TOP 09, která pod vedením pražského předsedy Lepše skončila s šesti mandáty až čtvrtá. S Hnutím pro Prahu 11 pozastavilo včera jednání i ANO. To se na Praze 11 přes masivní kampaň umístilo na třetím místě. Pražského předsedu ANO Jana Říčaře vyzval předseda Babiš k rezignaci na funkci. Hnutí pro Prahu 11 odmítlo jednat s Mlejnského hnutím Jižní Město-náš domov a s SPD.

ANO, TOP 09 i jejich představitelé přitom mají díky zájmu Hnutí pro Prahu 11 šanci na restart své pošramocené pověsti z posledních dvou let vládnutí v městské části za podpory komunistů a trestně stíhaných zastupitelů z doby tehdejšího starosty Mlejnského. Zatím bohužel situaci záměrně blokují, hledají důvody, proč s Hnutím pro Prahu 11 nespolupracovat, místo toho, aby v zájmu Jižního Města hledali možnosti spolupráce.

Hnutí pro Prahu 11 chce sestavit koalici, která by konečně napravila pověst Prahy 11 jako jihoměstského Palerma.

Za Hnutí pro Prahu 11 Ing. Jiří Štyler, PhDr. Šárka Zdeňková (HPP 11) a PhDr. Jan Jaroš (KDU-ČSL)

Komentáře  

+1 # Martin Tomášek 2018-10-22 00:02
Moc vám fandím abyste se domluvili s SPD. Chybí vám jeden hlas, dejte panu Vašíčkovi stromečky, když je tak moc chtěl a nebude vám vládnout betonová lobby
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Jiří Menšík 2018-10-22 12:01
To jako že by pan Vašíček dostal zánět charakteru, provedl by morální kotrmelec a obrátil se se o 180°?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist