duska.cepice• Velká pirátská ostuda, pirátský radní Prahy 11 byl aktivním členem DSSS

Dne 28.10.2014 se hlásí do Pirátů 22letý Martin Duška slovy: “V politice jsem si již jednou stranou prošel a zároveň hned odkryji svého kostlivce: Rok a půl jsem aktivně spolupracoval s Dělnickou stranou. V současné době se připravuji na bakalářskou práci na téma Legalizace měkkých drog. Mezi moje koníčky patří hudba, zajít na pivko s kámoši a protloukání se životem.”

Předseda Pirátů Bartoš v diskusi kolem přijetí Martina Dušky na podzim 2015 píše: “Lezu do DSSS a po roce a čtvrt zjistim, že jsou rasisti? Pochopim, i když těžko, že může být někdo sympatizant myšlenek DSSS, ale aktivní vstup do strany jako gesto rozhodně nechápu. To fakt není jako připnout si placku.”

Za necelých pět let se v únoru 2019 Martin Duška stává za Piráty radním pro dopravu na Praze 11. Kromě naprosté nekompetentnosti pana Dušky zaujala veřejnost jeho neschopnost psaného textu, gramatické hrubky a arogantní přístup k občanům.

Přestože se Martin Duška podle svých slov v DSSS věnoval prodejům pražských pozemků developerům, nemá nyní problém být součástí prodeveloperské koalice s ANO / TOP 09-STAN / ODS na Praze 11, hlasuje pro prodeje pozemků developerům, podporuje hazard a trafikantské smlouvy v řádech miliónů korun. Nestydí za něj Pirátská strana?

Přejeme Jižnímu Městu důvěryhodné, kompetentní a demokraticky smýšlející vedení.

oddelicka.1210

• HPP 11 bojuje za udržení práv veřejnosti při povolování staveb

• Novela stavebního zákona omezila účast veřejnosti v územních a stavebních řízeních, další z řady „nových“ stavebních zákonů, tentokrát připravovaný Hospodářskou komorou (tedy i developery), má práva občanů omezit ještě silněji.

Senátor Ladislav Kos a Aleš Kulhánek (zastupitelé za Hnutí pro Prahu 11) se v listopadu 2018 zúčastnili semináře na toto téma v Poslanecké sněmovně, kde v diskuzi bojovali za udržení práv veřejnosti v procesu povolání staveb. Vše je shrnuto v pořadu Nedej se plus: Právo jenom za peníze:

2019.01.20.Nedej.se.Plus

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095913550-nedej-se/218562248410037-pravo-jenom-za-penize

Vice o semináři vč. prezentací a zvukového záznamu najdete > ZDE | Seminář "Rozhodování bez účasti veřejnosti: Rychleji a lépe?" > ZDE

Mimo to Ministerstvo dopravy hodlá další novelou zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury bránit obcím, vlastníkům ohrožených pozemků a spolkům, aby mohli upozornit na chyby úřadů. Ozvat by se podle něj mohli až po zaplacení kauce 25 tisíc plus 10 tisíc za každé připomínkované závazné stanovisko. Místo zjednodušení povolování o stavbách přichází ministr Ťok s dalšími komplikacemi, aby zakryl neschopnost vlastního úřadu zavést účinná řešení. Navíc omezení práv lidí, kteří by si zaplacení nemohli dovolit, je bez debat protiústavní a nemá obdobu ani v jiných demokratických zemích v Evropě.

Sjednocení a zjednodušení pravidel rozhodování o stavbách důsledně prosazují ekologické organizace - můžete se připojit k výzvě Zeleného Kruhu > ZDE

Neustálé změny stavební legislativy jsou zcela kontraproduktivní vzhledem k cílům usnadnění, zefektivnění a zrychlení povolování staveb v ČR. Přitom jak Ťok, tak mnozí další politici v médiích šíří nepravdivé informace o důvodech průtahů, obviňují obce, vlastníky pozemků a spolky, že ztěžují práci úřadů, protože upozorňují na nezákonná rozhodnutí. Na vyřízení připomínek přitom mají úřady lhůtu jeden měsíc. Korunu hlouposti nasadil nedávný návrh ODS na „urychlení“ stavebního řízení ve stylu „Kdo mlčí, ten souhlasí“: tj. pokud se stavební úřad nevyjádří do 30 dnů, bude se brát, jako kdyby se vším v předloženém projektu souhlasil. Ministr dopravy Ťok se nedávno vyznamenal i svým návrhem na zrušení evropské ochrany přírody (NATURA 2000) v Labském údolí, aby zprůchodnil stavbu jezu u Děčína.

Vláda Andreje Babiše chce zkrátka postavit jez na Labi za každou cenu. Svým usnesením prohlásila tuto zbytečnou stavbu za min. 5 miliard korun, která zničí cennou přírodu Labského údolí, za veřejný zájem! Místo stavebního úřadu a orgánů ochrany přírody tak bude o stavbě rozhodovat sama. Ne nadarmo projednává Evropská unie zavedení nové jednotky kalamity - jeden ťok.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist