bn.1210.us.haje.pripominky

Máte-li výhrady k ÚS studii Háje, nabízíme vám možnost připojit se k připomínkám HPP 11 - termín jejich podání je do 30.4.2019. Připravili jsme pro vás petiční > DOKUMENT (@petice)

• Petice na podporu připomínek HPP 11 k úz. studii v okolí metra Háje > ZDE | • Petice proti intenzivní zástavbě Roztyl > ZDE

bn.1210.pripominky.opatov

bn.1210.pripominky.interlov

   

• Výbuch plynu na ZŠ Pošepného. Od října 2018 se radnice snaží průšvih ututlat

fb.vybuch.posepak• 18. října 2018 krátce po 11h vybuchl plyn v základní škole Pošepného na Roztylech. Za plného provozu, ve škole plné dětí a personálu. Následovala evakuace dětí, které strávily zbytek dne venku. Měly obrovské štěstí.

Výbuch plynu nastal při plynové zkoušce v rámci rekonstrukce jídelny. Ostrá zkouška plynu v plné budově? Plyn unikal po spuštění zkušebního systému z trubky, o které údajně neměl nikdo tušení. Zejména údajně neměl tušení realizátor probíhající rekonstrukce jídelny. Kdyby shodou náhod neprováděli zkoušku i elektrikáři, plyn by unikal a hromadil se dál... Výbuch poškodil stropní desky a dveře.

Svědci události hovoří o velké ráně, poškozených prostorách družiny, prachu, bolestech hlavy a zejména o strachu školního personálu.

Po výbuchu plynu nebyli zavoláni hasiči, policie ani jiný oficiální garant bezpečnosti ve škole. Rodiče se oficiálně o události dozvěděli až o několik dní později na webu školy. Starosta Jirava a Úřad městské části byli údajně informováni okamžitě po havárii, stejně jako správce budovy Jihoměstská majetková, a.s. Událost Jiravova radnice okamžitě zlehčila prohlášením: "Mluvčí radnice Prahy 11 Anna Kočicová sdělila, že v budově „blaflo“ starší potrubí. Závada byla podle ní menšího rozsahu a proto nebylo nutné ani povolání hasičů. Podle nepotvrzených svědectví malá exploze vyvalila dveře a poničila lustry. Ve škole právě probíhá rekonstrukce kuchyně včetně plynového potrubí."

Výbuch plynu na ZŠ Pošepného se na návrh zastupitelky Zdeňkové (HPP 11) podařilo projednat na zastupitelstvu 6.12.2018. Hodinová diskuse přinesla nejen úkol Radě MČ událost prošetřit, ale hlavně ukázala, jak závažná událost to byla. Původně Rada ústy nejen starosty Jiravy (ANO), ale také Prokopa (ANO) totiž veřejně prohlašovala, že „o nic nešlo“. Splněný „úkol“ předložila Rada v závěrečné zprávě na lednovém zastupitelstvu. Výsledek? Opět tutlaná kauza, kde "nikdo nemůže za nic“, "nic se nestalo" a "není důvod odpovědnost za výbuch plynu prošetřovat".

• Souhrnná zpráva ÚMČ o havárii plynu > ZDE

Otázka, kdo je odpovědný za “potrubí, které nebylo zakreslené v projektové dokumentaci” (viz zpráva realizátora rekonstrukce Subterra, a.s.”), kterým unikal plyn přímo do prostor družiny, to už se nemáme dozvědět?

Vše podstatné obsahuje videoklip, k vidění též na yt > https://youtu.be/wEfKvdIt7xo

Své ředitelské kolegyně ze ZŠ Pošepného se v lednu 2019 zastal ředitel Dittrich (lídr ODS P11) obhajobou, že vlastně povinnost při výbuchu plynu volat složky IZS (jasně stanovená v Metodickém pokynu pro takovéto havarijní situace) vlastně ani není… > https://youtu.be/Vi24tXl2OZw

S cílem dokončit rekonstrukci varny a střechy v ZŠ Pošepného před říjnovými volbami ohrozila radnice bezpečnost dětí. Celá akce za několik desítek milionů probíhala velmi amatérsky, o čemž svědčí i to, že ve výsledku není varna dostatečně vybavena k mytí nádobí a tak lze od zprovoznění jídelny vařit pouze jeden druh jídla denně. Rekonstruovaná jídelna je údajně uzpůsobená nikoliv dětem, ale dospělým (vše je pro malé děti vysoko, složitě dostupné apod.), rodiče uvažovali o protestní petici.

VIDEO: Ve varně chybí myčka černého nádobí... > ZDE


https://youtu.be/wEfKvdIt7xo


Související:

Radní Lepš (TOP) a starosta Jirava (ANO) se rozhodli zakonzervovat školství na Praze 11

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist