• Zelené Roztyly zástupcem veřejnosti | Jak jsme vás již informovali, Passerova změna územního plánu v areálu bývalého Interlovu jde do finále. Prosíme, podpořte spolek Zelené Roztyly svým podpisem, aby se mohl stát zástupcem veřejnosti, neboť v tom případě bude moci podat námitky, které mají větší váhu než připomínky. Pokud souhlasíte s věcně shodnými připomínkami spolku Zelené Roztyly ke změně úp Z 2797/00, vytiskněte si podpisovou listinu a podepsanou ji můžete předat zástupcům spolků Zelené Roztyly, Ochrana Roztyl či členům HPP11. Také ji můžete vhodit do schránky spolku Ochrana Roztyl (adresa Blatenská 2179/3, Praha 4 - Chodov). Děkujeme! Aleš Kulhánek, člen spolku Zelené Roztyly, z.s., Zuzana Malá, člen výboru spolku Ochrana Roztyl, z.s.

• HPP 11 bojuje za zelené Roztyly! Připomeňte si historii pořady NEDEJ SE (ČT) z roku 2010 a 2011 > ZDE | • Prosíme o podporu naší petice proti intenzivní zástavbě Roztyl > ZDE

oddelicka.1210

fb.studie.opatov.epetice• Jak bude vypadat nový Opatov? Připojte se k petici na podporu připomínek HPP 11 k územní studii | Já níže podepsaný se připojuji k připomínkám Hnutí pro Prahu 11 k územní studii pro lokalitu Opatov - Na Jelenách > PETICE | • Plné znění připomínek Hnutí pro Prahu 11 (k 19.1.2019) > ZDE

oddelicka.1210

fb.rakosnicek.opatovska• Pojďte s námi vyhrát další Rákosníčkovo hřiště! | Hlasovat je možné KAŽDÝ DEN od 1.2.2019 (10:00) do 28.2.2019 (23:59). Během jednoho dne lze hlasovat 2x! 1x prostřednictvím fb aplikace, 1x prostřednictvím webových stránek (hlasování je třeba potvrdit kliknutím na odkaz zaslaný do emailu, obvykle jej najdete ve složce "hromadné" nebo "spam"). Hlasy zasílejte prodejně Praha 11 - OPATOVSKÁ, soutěží se o Rákosníčkovo dětské hřiště v hodnotě 1,5 mil Kč pro Jižní Město I! Hlasovat mohou i ti, kteří na Jižním Městě nebydlí (maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, tety, strejdové, kamarádi, známí nebo kolegové z práce), nezapomeňte ale přizvat i své sousedy nebo rodiče dětí z Vaší školy či školky. Další informace a materiály hledejte na stránkách > www.fb.com/hristeproprahu11 Za všechny děti a rodiče na Praze 11 díky za Vaše hlasování i za sdílení! Ivana Hovorková

oddelicka.1210

• Výbuch plynu na ZŠ Pošepného. Od října 2018 se radnice snaží průšvih ututlat

fb.vybuch.posepak• 18. října 2018 krátce po 11h vybuchl plyn v základní škole Pošepného na Roztylech. Za plného provozu, ve škole plné dětí a personálu. Následovala evakuace dětí, které strávily zbytek dne venku. Měly obrovské štěstí.

Výbuch plynu nastal při plynové zkoušce v rámci rekonstrukce jídelny. Ostrá zkouška plynu v plné budově? Plyn unikal po spuštění zkušebního systému z trubky, o které údajně neměl nikdo tušení. Zejména údajně neměl tušení realizátor probíhající rekonstrukce jídelny. Kdyby shodou náhod neprováděli zkoušku i elektrikáři, plyn by unikal a hromadil se dál... Výbuch poškodil stropní desky a dveře.

Svědci události hovoří o velké ráně, poškozených prostorách družiny, prachu, bolestech hlavy a zejména o strachu školního personálu.

Po výbuchu plynu nebyli zavoláni hasiči, policie ani jiný oficiální garant bezpečnosti ve škole. Rodiče se oficiálně o události dozvěděli až o několik dní později na webu školy. Starosta Jirava a Úřad městské části byli údajně informováni okamžitě po havárii, stejně jako správce budovy Jihoměstská majetková, a.s. Událost Jiravova radnice okamžitě zlehčila prohlášením: "Mluvčí radnice Prahy 11 Anna Kočicová sdělila, že v budově „blaflo“ starší potrubí. Závada byla podle ní menšího rozsahu a proto nebylo nutné ani povolání hasičů. Podle nepotvrzených svědectví malá exploze vyvalila dveře a poničila lustry. Ve škole právě probíhá rekonstrukce kuchyně včetně plynového potrubí."

Výbuch plynu na ZŠ Pošepného se na návrh zastupitelky Zdeňkové (HPP 11) podařilo projednat na zastupitelstvu 6.12.2018. Hodinová diskuse přinesla nejen úkol Radě MČ událost prošetřit, ale hlavně ukázala, jak závažná událost to byla. Původně Rada ústy nejen starosty Jiravy (ANO), ale také Prokopa (ANO) totiž veřejně prohlašovala, že „o nic nešlo“. Splněný „úkol“ předložila Rada v závěrečné zprávě na lednovém zastupitelstvu. Výsledek? Opět tutlaná kauza, kde "nikdo nemůže za nic“, "nic se nestalo" a "není důvod odpovědnost za výbuch plynu prošetřovat".

• Souhrnná zpráva ÚMČ o havárii plynu > ZDE

Otázka, kdo je odpovědný za “potrubí, které nebylo zakreslené v projektové dokumentaci” (viz zpráva realizátora rekonstrukce Subterra, a.s.”), kterým unikal plyn přímo do prostor družiny, to už se nemáme dozvědět?

Vše podstatné obsahuje videoklip, k vidění též na yt > https://youtu.be/wEfKvdIt7xo

Své ředitelské kolegyně ze ZŠ Pošepného se v lednu 2019 zastal ředitel Dittrich (lídr ODS P11) obhajobou, že vlastně povinnost při výbuchu plynu volat složky IZS (jasně stanovená v Metodickém pokynu pro takovéto havarijní situace) vlastně ani není… > https://youtu.be/Vi24tXl2OZw

S cílem dokončit rekonstrukci varny a střechy v ZŠ Pošepného před říjnovými volbami ohrozila radnice bezpečnost dětí. Celá akce za několik desítek milionů probíhala velmi amatérsky, o čemž svědčí i to, že ve výsledku není varna dostatečně vybavena k mytí nádobí a tak lze od zprovoznění jídelny vařit pouze jeden druh jídla denně. Rekonstruovaná jídelna je údajně uzpůsobená nikoliv dětem, ale dospělým (vše je pro malé děti vysoko, složitě dostupné apod.), rodiče uvažovali o protestní petici.

VIDEO: Ve varně chybí myčka černého nádobí... > ZDE


https://youtu.be/wEfKvdIt7xo


Související:

Radní Lepš (TOP) a starosta Jirava (ANO) se rozhodli zakonzervovat školství na Praze 11

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist