Články

• HPP 11 nabízí řešení patové situace na Praze 11

• Už jsme dále nemohli přihlížet povolební agonii na Praze 11, proto přicházíme s řešením patové situace při sestavování nového vedení Prahy 11 - nabízíme koalici třem partnerům.

Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) bylo jako vítěz voleb od počátku aktivní v tvorbě koalice. Dostalo se mu však odmítnutí od všech potenciálních partnerů, které oslovilo. Před třemi měsíci začalo vyjednávání Pirátů o vytvoření koalice se stranami ANO, TOP 09/STAN a ODS, které trvá dodnes, aniž by byla vytvořena funkční koalice a zvoleno nové vedení MČ.

Zastupitelé Hnutí pro Prahu 11 nejsou k této situaci lhostejní. Čtyři měsíce od komunálních voleb nemá MČ Praha 11 novou Radu MČ, stále vládne staré vedení bez mandátu zastupitelstva, dokonce čtyři radní neobhájili mandát zastupitele. Rada rozhoduje o podstatných záležitostech, jakoby se volby ani nekonaly.

Hnutí pro Prahu 11 proto přichází s nabídkou vyřešit tuto patovou situaci a nabízí České pirátské straně, ANO a TOP 09 / STAN jednání o koalici ve formátu 2:2:2:2.

Jsme ochotni udělat takto silný ústupek ve složení Rady, neboť nechceme dopustit, aby Praze 11 vládla další měsíce stará Rada nebo aby vládla nová Rada s účastí členů ODS s pochybnou politickou minulostí, podporovaná trestně stíhanými zastupiteli ODS. Chceme důvěryhodné vedení městské části s důvěryhodnými lidmi.

Navrhujeme proto neprodlenou schůzku zástupců těchto čtyř stran, aby mohla být co nejdříve vytvořena funkční koalice. Vytvoření koalice nemohou bránit ani programové neshody, neboť program stran HPP11, Piráti, ANO a TOP 09/STAN je z 90% totožný.

Předpokládáme, že uvedeným stranám jde stejně tak jako HPP 11 o kvalitní fungování radnice Prahy 11 pro občany této městské části a nikoli o politikaření a placené funkce.

Rozesláno dnes zástupcům stran Piráti, ANO, TOP09/STAN.

HPP 11


Související:

• Boj o vedení Jižního Města pokračuje: Vítězné Hnutí pro Prahu 11 chce koalici, šance je nízká

Komentáře  

+1 # Jiří Krautwurm 2019-02-05 13:15
Škoda, že ta iniciativa připomíná faleš a prázdnotu senátních gest.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roman Vacek 2019-02-05 14:27
Proč myslíte? Tedy s žalobou na prezidenta také nesouhlasím, ale s tím že je toto falešné nemohu souhlasit. Je to pokus dát JM dohromady za cenu jistých ústupků. Kdyby to nevyšlo a piráti se dali v Radě na stranu TOP a ANO, HPP by mohlo kdyžtak kdykoliv odejít...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Krautwurm 2019-02-05 23:05
Falešné proto, že i v HPP vědí, že pro některé strany jsou nepřijatelní a jednání Pirátů směřuje vlastním směrem.
Prázdné proto, že návrh nepřináší nic zajímavého zainteresovaným stranám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jana 2019-02-05 23:41
proč jsou nepřijatelní ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist