Články

• Piráti zrazují svůj volební program

Pirati.blur• Jedná se o pomýlenost nebo vypočítavý kalkul? S vidinou utvoření nové koalice s ANO, TOP 09, ODS a teplého místečka na radnici zrazují vlastní volební program - "transparentní a průzračnou politiku”.

Na lednovém jednání zastupitelstva Prahy 11 svými hlasy nepřipustili diskusi nejen o kontroverzních developerských projektech na Praze 11, ale ani např. o bodu předloženém senátorem za HPP 11 Ladislavem Kosem o připuštění veřejnosti na jednání komisí rady městské části. Současná praxe je taková, že členové komisí svým rozhodnutím nemusí na jednání připustit zastupitele MČ, dokonce ani senátora - v tomto směru je Praha 11 zřejmě unikátem.

Piráti se svým hlasováním dále zasadili o výrazné snížení finančních prostředků na základní chod městské části, a to prostředků na údržbu silnic, chodníků, údržbu zeleně a péči o dětská hřiště (např. dezinfekci a výměnu písku) a mnohé další jen proto, aby uspokojili své potenciální koaliční partnery z TOP 09 a ODS – ředitele škol, kteří si na úkor těchto zdrojů prolobovali navýšení rozpočtu na provoz ZŠ a MŠ o 10 mil. Kč. I přes naše opakované dotazy jsme se nedozvěděli, jakým konkrétním způsobem mají být tyto prostředky investovány.

Zastupitelé vč. Pirátů rovněž nepodpořili drtivou většinu návrhů HPP11 do rozpočtu městské části na rok 2019, a to včetně rozšíření monitorovací stanice kvality ovzduší na Chodově za účelem zvýšení informovanosti o znečištění ovzduší na území Jižního Města a získání potřebných informací pro rozhodování o povolování nových stavebních záměrů. Přitom, dle oficiálních dat SZÚ, v důsledku znečištění ovzduší prachem v Praze každé dva dny předčasně umírají 3 lidé. Na Jižní Město tak připadá 37 předčasných úmrtí za rok. Díky znečištění ovzduší je každý z nás připraven minimálně o 10 měsíců života. Ve srovnání s různými partikulárními zájmy zůstává zdravé životní prostředí pro naše hnutí prioritou.

Více o průběhu jednání zastupitelstva najdete na webu HPP 11 a fb.

I na Magistrátě se pod taktovkou Pirátů dějí věci. Vedení Prahy odmítlo zveřejnit stanoviska ministerstev a dalších státních úřadů ke vznikajícímu územnímu plánu hlavního města - návrhu Metropolitního plánu. Právě na výhradách ministerstev závisí, zda autoři nebudou muset Metropolitní plán kompletně přepracovat. Magistrát je obdržel v červenci v rámci připomínkového řízení. Podle Ministerstva pro místní rozvoj je ovšem zatajování zbytečné a rozhodlo, že magistrát musí dokumenty na žádost Arniky vydat - Magistrát ale stanoviska i nadále odmítá vydat. Takto si Piráti představují transparentní vedení radnice?

VIDEO: 2019.01.17. • 03. ZMČ • Kácení stromů u Blankytu | Rozpočet 2019 | Balíček do školství 10 mil. | Koupaliště > ZDE

Aleš Kulhánek a Jiří Štyler (HPP 11)


Související:

• Události v regionech (Praha) dne 17. 1. 2019 > ZDE

• Černí z Prahy 11 se začínají vybarvovat (článek zaslaný do klíče 02/2019)

Na prosincovém zastupitelstvu MČ Prahy 11 zastupitelé za Piráty podpořili návrh rady na navýšení odměn pro zastupitele, kteří jsou členy komisí a výborů v rámci radnice. Ti budou nově dostávat odměny za každou komisi, ve které budou členy. Dosud měl zastupitel nárok pouze na odměnu za členství v jedné komisi či výboru, nezávisle na tom v kolika byl členem. Nové pořádky podpořili Piráti, jejichž kodex zakazuje kumulaci funkcí a s tím souvisejících prebend. Přeji jim, aby to bylo pouhé zaškobrtnutí na jimi hlásané cestě k transparentní, otevřené a průhledné politice. Na přelomu roku proběhlo také projednávání územní studie Opatov–Na Jelenách, která může zásadním způsobem ovlivnit zástavbu dané lokality. Jedná se 0,5 mil. m2 zastavitelné plochy, až 12ti patrové budovy, tisíce nových obyvatel, desetitisíce přijíždějících pracovníků a tisíce vázaných parkovacích stání. V případě varianty B jsou tato čísla ještě vyšší. Studie nevyřešila problematické záměry v území (parkoviště P+R a admin. megakomplex Nový Opatov), naopak je přijala téměř v plném svém rozsahu. Zadání a zpracování studie trvalo několik let, na dotazy občanů radnice vyčlenila pouhou hodinu. Více na webu HPP11.

Komentáře  

+7 # Roman Vacek 2019-02-05 14:31
Nerad to říkám, ale někteří z HPP si dělali o pirátech moc iluze. Nejen o těch tady. I obecně. Ale je pravda, že tady jsou fakt o dost horší. Myslím si totiž toto: panu Dohnalovi tak dlouho lidé říkali, že je béčko HPP11, až z toho měl komplexy, už dávno před volbami, takže udělal věci tak, aby už to nikdo nemohl říkat, spojil se se šmejdy. Škoda, že na toto naletěl. A také se těší na platy radních, to je fakt. Už chtějí všechno mít co nejdřív, i když tvrdí, že je to kvůli JM, ale je to kvůli platům. Kdyby to bylo kvůli Praze 11, do této koalice s trestně stíhanou ODS by jít nemohli. Tečka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Jana 2019-02-06 00:34
Piráti hlavně hodně lžou a je vidět, že jim jde hlavně o platy i v celostátním měřítku. TZV. Memorandum je do půl roku vcucne a budou poslouchat. I Jirava se tam znovu vetřel.Horší je,že na JM vzniká nové Palermo a to si 77 tis.občanů nezaslouží.Na FB je příspěvek p. Zdeňkové-nemá vadu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Martin Plicka 2019-02-06 16:20
Nejhorší šmejdi jsou podle mě taxikářský šmejdi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Roman V. 2019-02-06 16:39
Podle mě jsou nejhorší trestně stíhaní odéesáci a trestně stíhaní bývalí odéesáci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist