• VIDEO: 4. ZMČ dne 19.2.2019 (Sliby a volba starosty Dohnala)

facebook.logo• Tento článek nabízí komentovaná videa ze 4. ZMČ Praha 11, jež jsou mezi zastupitelstvy postována na The Facebook, kde naleznete i spoustu dalších zpráv, které zde na webu nejsou. Obě média nelze tvořit duplicitně, proto nabádáme ke sledování FACEBOOK HPP 11 a sledovat diskuzi ostatních občanů a voličů.


• 04. ZMČ P11 | 19.2.2019 | Veřejný zájem se na P11 stává nástrojem developerské politiky starosty Dohnala (Pir) (8:30) > FACEBOOK

Betonování Prahy 11 dostalo nový tajemný název: ROZUMNÝ ROZVOJ. Takto byl o volbách prezentovaný všemi pol. subjekty, které dnes obývají radnici. "Rozumný" je v tom, že má být v souladu s názorem obyvatel P11 a nemá snižovat úroveň stávajícího bydlení občanů P11, které opakovaně v největší míře na P11 zastupuje HPP 11. Ovšem pokud názor čtvrtiny voličů (minulé volby dokonce třetiny) HPP 11 prezentuje, podle starosty Dohnala (Pir) se to stává "politickým názorem", do kterého jsou Piráti tlačeni HPP 11.

Nechce se věřit, že tento názor pan Dohnal zastává, ale je dobře, že zazněl veřejně, a pojem "otevřená radnice" dostává jasný rozměr. Starosta Dohnal slibuje zákonné posuzování výstavby. Záměr posoudí výbor pro úz. rozvoj (s uvolněnou předsedkyní Šorfovou z ODS > ANO), rozhodne o něm Rada (tvořena 4 prodeveloperskými subjekty) a odkývá jej i radní pro územní rozvoj Sedeke (ODS). Pokud někdy Piráti budou proti, ostatní radní je snadno přehlasují - tyto počty si společně vyjednali a starosta Dohnal může v případě potřeby zůstat "ten hodný"

Nakonec záměr schválí zastupitelstvo, v němž se proti HPP 11 všichni spojili a mají většinu. K ničemu nezákonnému nedochází, podobně D. Mlejnský rozprodal Litochleby Tweelingenu nebo Roztyly Alborgu, stejně vtrhla Skanska na Milíčov... Nezbývá než se ptát: komu prvnímu z vás to starosta Dohnal před okna postaví?

https://youtu.be/Ed8Qih_5Czk


• 04. ZMČ Praha 11 | 19.2.2019 | Radní pro pro územní rozvoj a Výbor pro úz. r. změní vaše životy. Začne to na Roztylech, Opatově a školních pozemcích, skončí před vašimi okny. Jak to, že nevíte, co je to za lidi, odkud se vzali? (7:50) > FACEBOOK

Po volbě nového starosty P11 okamžitě došlo k něčemu, co jen zhmotnilo předešlé obavy HPP 11 z personálního obsazení postů jak Rady MČ, tak výborů / komisí: nebyly schváleny odborné připomínky HPP 11 ke změně ÚP na Roztylech, prostor Interlovu (termín podání 4.3.2019), aniž by někdo věděl, o co se jedná, a rozporoval je.

Nejvíce zklamali právě Piráti, kteří předtím nepodpořili ani zařazení bodu přístavba ZŠ Chodov či nulovou toleranci hazardu, a následně ani triviální úkon radnice starosty Dohnala (Pir) informovat o události na roztylském Interlovu na webu a The Facebook = pirátská "otevřená radnice"? HPP 11 dlouhodobě ukazuje na nekompetentnost lidí (často politických trafikantů), kteří o něčem rozhodují jen proto, že na tyto posty navolili sami sebe skrz většinu v zastupitelstvu. Mnozí z nich opakovaně prochazejí volbami jako naprostí outsideři a jejich jediná možnost udržet se v politice je spojit se do (démokraturních a prodeveloperských) bloků, jak to udělali ANO / TOP-STAN / ODS (JMND) a Piráti.

O volbách 2018 se na vás v ulicích smáli, poté záměrně zdržovali vyjednávání koalice - dnes víte proč. Nikdo se nikdy ani slovem nezmínil, jaké betonování společně mají za lubem.

Související:

Passerova změna územního plánu v areálu bývalého Interlovu jde do finále

Otázky kolem změny územního plánu v areálu Interlovu na Roztylech

https://youtu.be/nGKLALjcYB8


• 04. ZMČ Praha 11 | 19.2.2019 | Trafikanti a kumulování funkcí na Praze 11. Slibují: "Budeme pracovat 5 dnů v týdnu, 8h denně!". A vaše ostatní placené funkce budete vykonávat kdy? Je ticho. (19:34) > FACEBOOK

Už to začalo! ANO / TOP / ODS / Piráti si rozebírají vše co jde. Ověšeni funkcemi na magistrátu budou ověšeni funkcemi i na Praze 11, prý se to nevylučuje. Jejich odbornost vzhledem k resortu nyní ponechme stranou a konstatujme, že se již nedivíme půlročnímu vyjednávání, protože vyjednat"tyhle šachy" muselo zabrat mnoho času. Piráti k tomu mlčí, nic jiného jim ani nezbývá, holt chtěli starostu, a to něco stojí... Specialitou je nová mediální komise, kterou ODS ošperkovalo svým obviněným zastupitelem Holanem, bude uvolněným (tj. naplno placeným) předsedou. Co bude komise dělat? Nikdo neví - sledovat youtube? Takové zlaté rouno na účet MČ by si jistě přál každý...

VIDEO: Co uvidíte > Ing. Štyler (HPP 11) připomene cca deset trafik Ing. Prokopa (ANO), deroucího se na post 1. zástupce starosty. Záhy J. Říčař (ANO) upřesňuje, že to není "tak horké", neboť kolega Prokop již dvě funkce z vyjmenovaných nemá a tak se bude moci naplno věnovat svěřené funkci na P11... o zbylých trafikách ani muk. - Ing. Sedeke (uvolněný radní pro územní rozvoj za ODS) to také bude stíhat. Za plný plat se hodlá své funkci věnovat výhradně naplno! Reaguje Ing. Kos (HPP 11). Nakonec z pana Sedekeho vypadne, že si ty peníze prostě zaslouží... opět je nejasné, když bude pracovat "5 dnů v týdnu, 8h denně na P11", když se bude věnovat svým magistrátním povinnostem? Po nocích, o víkendech? - Mgr. Hovorková (HPP 11) se vrací na The Facebook ekonomicky vzdělaného pana Prokopa (ANO), který voliče lákal úspornými vizemi nové radnice P11. Nějak nekorespondují s povolební realitou... - PhDr. Zdeňková (HPP 11): Složení Rady P11 a kompetence radních je výsměchem Praze 11. ODS má dokonce radního bez kompetence! Piráti pustili zásadní resorty majetek / finance! - Bc. Vašíček z SPD právem kritizuje obsazení výborů a komisí, kde SPD bylo nabídnuto JEDNO místo, podobně jako HPP 11. Leč HPP 11 získalo 25% voličů a SPD 5% - podle Pirátů v pořádku. ANO / TOP / ODS / Pir si do poradních orgánů nasadili rovnou po dvou lidech + doplnili jedním za JMND. Rozvržení nekopíruje výsledek voleb, protože se jim nehodí. Bc. Vašíček konstatuje ústupky Pirátské strany, která si v podstatě nevyjednala nic a je pátým (možná i šestým) "kolem u vozu". - Mgr. Duška (nakonec radní pro dopravu za Piráty) okázale sděluje, že jedno místo pro opozici (v případě HPP 11 pro vítěze voleb) je skvělé řešení. Již uvažuje jako zkušený politik ze školy pana Lepše. Jihoměstské Palermo jede!

https://youtu.be/asrnQshEfEk


 • 04. ZMČ Praha 11 | 19.2.2019 | Senátor Kos promluvil k Pirátům o kumulaci funkcí a rozšíření počtu radních (3:48) > FACEBOOK

Byl to dlouhý večer. ANO / TOP / ODS / JMND / Piráti chtěli rychle sami sebe navolit do Rady, aby Praha 11 “konečně měla radu” = oblíbený vyjednávací slogan. Ovšem mezitím se diskutovala spousta nepříjemných věcí.

Piráti proti trafikám? Bejvávalo, už je přeci po volbách! Rada MČ P11 nabobtnala do neskutečných rozměrů - když sedí vedle sebe, málem se nevejdou za stoly! Co za HPP na radnici 11 zvládal jeden radní, nyní leží na dvou až třech. Zaplatíte je ze svých daní. Pirátům až později dojde, co Praze 11 svou politickou neznalostí způsobili a senátor Kos opět nazval věci pravými jmény. Další osudové okamžiky Pirátské strany na P11 budou následovat. Než se za cca měsíc ofic. video objeví na webu MČ, nabídneme občanský záznam s necenzurovanými mikrofony, neboť i na ně rukou nového starosty došlo.

https://youtu.be/35QVx9HwKWg


• 04. ZMČ Praha 11 | 19.2.2019 | Kandidátka na starostku PhDr. Šárka Zdeňková (HPP 11) odpovídá na dotazy z pléna > FACEBOOK

Vyjádřila zklamání z Pirátské strany, ze zástavby Roztyl, z toho, že i po volbách vidí v zastupitelstvu stejné tváře Jihoměstského Palerma - Piráti vrátili do hry lidi, kteří ve slušné politice nemají co dělat. Hovořila o zvyšování kvality bydlení, o neutuchajících pro developerských tendencích radnice na P11, o procesu projednávání záměrů výstavby s veřejností a dalších podstatných věcech. Sledujte video...

https://youtu.be/5qbTbivG-zg


• 04. ZMČ P11 | 19.2.2019 | Plány starosty Dohnala (Pir) s ubytovnou Sandra > FACEBOOK

Starosta Jiří Dohnal (Pir) objekt Sandra nechce bourat, považuje to za neekonomické. Abychom neporovnávali dohady, získejme erudovaný posudek. Pronájem Zahrad Opatov "mladým rodinám" se nedaří, po dvou letech pachtu je čtvrtina bytů stále volná. Není se čemu divit, 1+kk za 13 tis. měsíčně, pro koho je? P11 má unikátní možnost přijít k velkému počtu NOVÝCH bytů, ať pro mladé rodiny nebo jako zázemí pro seniory. Člověk by se domníval, že když na radnici sedí pro developerské subjekty, že jim výstavba nové Sandry nebude činit potíže... ale v Jihoměstském Palermu je i po volbách vše naopak.

https://youtu.be/RXsiSWo9res

Související: • Využití objektu Sandra (otevřený dopis Radě MČ) > ZDE


• 04. ZMČ P11 | 19.2.2019 | Obsazení komisí / výborů. Budete ctít deklaraci veřejného zájmu, starosto Dohnale? > FACEBOOK

Zazněla podstatná slova, závazné sliby. Jsme si jisti, ze v příštích letech se k nim budeme opakovaně vracet. Tušíme, že nastane absurdní situace, kdy pro developerská radnice ANO / TOP-STAN / ODS (podpíraná Mlejnským JMND) bude pod vlajkou Pirátů tlačit jeden betonářský projekt za druhým a tvrdit, že jde o "veřejný zájem". V tom se liší jejich názor od názoru HPP 11.

Podle HPP 11 je veřejný zájem názorem rezidentů lokality zasažené záměrem výstavby, neboť bude mít vliv na jejich stávající komfort bydlení. Nikdo nemá právo delegovat před okna někomu neco, co by sám mít před domem nechtěl! Radnice se evidetně bude domnívat, že veřejný zájem je to, co si radní odhlasují na poradě vedení. Buďme na to připraveni.

Připomínáme, že veřejný zájem na Praze 11 je zejména ochrana zdraví a životního prostředí, ochrana kvality a bezpečnosti bydlení včetně ochrany obyvatel před hlukem a emisemi, ochrana zvláště chráněných živočichů a rostlin, zachování a respektování krajinného rázu, ochrana ploch zeleně a veřejné vybavenosti. Tento veřejný zájem je NADŘAZENÝ INDIVIDUÁLNÍM STAVEBNÍM ZÁMĚRŮM. Veřejný zájem dále je NEZAHUŠŤOVAT Prahu 11 další administrativní a bytovou výstavbou či navyšováním kapacity zastavěných ploch. Výjimku z tohoto principu může schválit v konkrétních případech pouze ZMČ Prahy 11.

• Vůle občanů projevená v komunálních volbách 2014 (deklarace veřejného zájmu) > ZDE

https://youtu.be/eUkF3NpRp3U


• 04. ZMČ P11 | 19.2.2019 | Piráti, proč jste souhlasili s tolika novými trafikami pro sebe a pro své koaliční partnery? Odpověď pana Dušky (Pir): Aby se měl kdo starat o BETONOVÁNÍ Prahy 11. | FACEBOOK

Piráti konečně upřesnili, jakou "změnu" na Prahu 11 přinesli. Záměr nové radnice s P11 potvrdil Mgr. Lepš (TOP-STAN) cukrováním ve smyslu "developer je hodnotný člen společnosti". Lepš "vyfasoval" gesci životní prostředí. Že v oboru nemá žádné zkušenosti, je všem úplně jedno, podobně jako pan Duška, vygenerovaný radní pro dopravu na P11.

Oba byli navoleni politickou silou a nikoliv za odbornost, natož za odvedenou práci. Ani jeden během voleb 2018 o promyšlených betonářských tendencích voliče neinformoval, taktéž nikdo z ANO ani z ODS. Vnímáme to jako podvod na voliče, politickou zbabělost.

Voliči, co bys udělal, kdyby ti o volbách politik sliboval, že ti zabetonuje domov? Dostal by tvůj hlas? ANO / TOP-STAN / ODS / Piráti na P11 roztáčejí obrovský betonářský kolotoč, ačkoliv o něm o volbách nepadla zmínka! Mlejnského JMND pro změnu dnes bojkotuje dostavbu ZŠ Chodov, ale o tom někdy jindy...

VIDEO: 2019.02.19. | ZMČ 04 • Mgr. Lepš (TOP-STAN): Developer je hodnotný člen společnosti > https://youtu.be/6QHec7PAZ0E

https://youtu.be/0oapuzsFCW8

https://youtu.be/6QHec7PAZ0E


• 700 tisíc ročně za lepší pocit z Jižního Města | FACEBOOK

Když jsme se na únorovém zasedání ZMČ opakovaně ptali, k čemu potřebuje Jižní Město mediální komisi s uvolněným předsedou, nikdo nám odpověď dát nechtěl. Náhodou, ani ne o týden později, jsme ji objevili v rozhovoru s novopečeným panem starostou v Pražském deníku.

Tak trochu mi připomněla jeden film z devadesátých let, který nejspíš také znáte - politickou satiru Bílého Domu s názvem Dave. Na místo prezidenta, který utrpěl srdeční infarkt při intimních hrátkách se sekretářkou, je najat jeho dvojník. Tomu ovšem na rozdíl od skutečného prezidenta, nejde ani o peníze, ani o politickou moc, nýbrž o lidi. A tak se ve scéně, kdy se snaží najít v rozpočtu peníze na útulky pro bezdomovce, podivuje nad tím, že americká vláda vynakládá desítky milionů na to, aby Američané, kteří si zakoupili americké auto, z něho měli lepší pocit...

No a něco podobného se nyní chystá i na Jižním Městě. Mediální komise, v čele s uvolněným předsedou Zbyňkem Holanem z ODS, trestně stíhaným v souvislosti s nevýhodnými prodeji pozemků MČ z dob starostování D. Mlejnského, který navíc nemá v mediálním oboru žádné “oficiální” zkušenosti, má vytvářet pozitivní obraz o životě na Praze 11.

Městská část tak vynaloží minimálně 689 tis. Kč ročně na to, aby lidé, kteří žijí na Jižním Městě, měli lepší pocit z toho, že tady žijí. “Jižní Město je tady přes 40 let a když řeknete, že tam jedete, tak si většina představí nějakou periferii někde v Hájích na konci metra. A to my nechceme. Chceme, aby se o Jižním Městě mluvilo a psalo, aby na něj byli jeho obyvatelé hrdí.” říká v již zmiňovaném rozhovoru starosta Jiří Dohnal.

Nebylo by lepší investovat těch 700 tisíc ročně způsobem, aby se obyvatelům Jižního Města na P11 skutečně dobře žilo? Aby P11 nebyla “periferie”, ale příjemné místo k životu? Pak by se o Jižním Městě také mluvilo a psalo a jeho obyvatelé by na něj byli hrdí - právem a “zadarmo”.

Mgr. Ivana Hovorková, HPP 11

https://youtu.be/grpHlCd21Is


• 04. ZMČ P11 | 19.2.2019 | Dotaz na kandidáta J. Dohnala (Pir) na téma městského systému zeleně a územního rozvoje > FACEBOOK

Poslední klip z "grilování" kandidátů na starostu je na téma zeleně. Když jsou volby, každý slibuje zelené hory doly. Když je pak ve funkci, chová se podle potřeb developerů - to je Praha 11. Bude pirátský starosta Dohnal jiný? Jak dané problematice rozumí? Jeho souhlas s nominací Šorfové (ODS > ANO) a Sedekeho (ODS) na významné posty, ovlivňující územní rozvoj, nás zneklidňuje. Protože víme, o koho se jedná...

https://youtu.be/gt3n3OMrMXY 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist