001.Office.park.Roztyly.th• Ve středu 19.6.2019 představí Passerinvest své plány s bývalým areálem Interlov

Od 17 hod. bude přímo v areálu Interlovu prezentovat plánovanou zástavbu okolí metra Roztyly. Doprovodný program pro děti začíná již od 14 hod. Více o plánované kontroverzní zástavbě administrativními a bytovými budovami, stejně jako o propojení D1 a ulice Ryšavého, které do sídliště Horní Roztyly může přivést až 3000 aut denně se dozvíte zde:

Otázky kolem změny územního plánu v areálu Interlovu na Roztylech

Ani Piráti si nehodlají rozhněvat developera Passera - souhlasí s prodejem pozemků u Krčského lesa

oddelicka.1210

• Zastupitelstvo Prahy 11 bude ve čtvrtek 13.6.2019 projednávat sadu podnětů na změny a úpravy územního plánu

Přečtěte si článek Ing. Kulhánka a přijďte se podívat na zasedání zastupitelstva. Všechny změny najdete v programu jednání zastupitelstva > ZDE. Podle dnešních informací mají být staženy body 26 a 28, Parkoviště Gregorova a Parkoviště Krejnická.

• Nebezpečná hra s koeficienty | Magistrát údajně vyhlásil STOPSTAV pro přijímání dalších změn územního plánu (ÚP) Prahy, a to do konce 06/2019. Na radnici Prahy 11 kvůli tomu vypukl hotový poprask, a to zejména kvůli umístění nových parkovacích domů a sportovních hal. Přestože před volbami řada stran slibovala transparentní projednávání staveb s občany a budování pouze lehkých parkovacích domů, současné vedení radnice se rozhodlo oprášit Mlejnského plány megalomanských parkhausů až o 500 stáních (a výšce až 5 podlaží). A protože P11 stále postrádá koncepci rozvoje (vč. parkování), radní se rozhodli zkapacitnit téměř veškerá veřejná parkoviště ve vlastnictví MČ, např. Gregorova, Krejnická, Nešporova, Ledvinova, Brandlova, Vojtíškova, Hráského, Šalounova atd. Na všech těchto lokalitách je nutné upravit ÚP o několik koeficientů zastavitelnosti, aby bylo možné kapacitní parkování umístit. Je jisté, že na všech těchto lokalitách parkhausy nevyrostou - tolik peněz Praha 11 nemá. Co ale bude s nevratně upraveným ÚP? Na P11 číhají investoři, kteří by rádi stavěli bytové domy a čím hustěji, tím lépe! Drahé parkovací domy přináší další neblahý efekt - možná že ve vaší lokalitě již nezaparkujete zadarmo. Dále se jedná o 2 plochy pro sport - změny z nezastavitelného území na zastavitelné - přestože je na Praze 11 již poměrně dost sportovních hal, radnice se pro další případnou halu rozhodla vytvořit hned 2 územní rezervy, a to v lokalitách Blažimská a Exnárova. Obě dvě lokality jsou dopravně poměrně špatně obslužné a případné sportovní aktivity a s nimi spojený automobilový provoz omezí v okolí žijící obyvatele.

oddelicka.1210

duska.cepice• Velká pirátská ostuda, pirátský radní Prahy 11 byl aktivním členem DSSS

Dne 28.10.2014 se hlásí do Pirátů 22letý Martin Duška slovy: “V politice jsem si již jednou stranou prošel a zároveň hned odkryji svého kostlivce: Rok a půl jsem aktivně spolupracoval s Dělnickou stranou. V současné době se připravuji na bakalářskou práci na téma Legalizace měkkých drog. Mezi moje koníčky patří hudba, zajít na pivko s kámoši a protloukání se životem.” | Předseda Pirátů Bartoš v diskusi kolem přijetí Martina Dušky na podzim 2015 píše: “Lezu do DSSS a po roce a čtvrt zjistim, že jsou rasisti? Pochopim, i když těžko, že může být někdo sympatizant myšlenek DSSS, ale aktivní vstup do strany jako gesto rozhodně nechápu. To fakt není jako připnout si placku.” | Za necelých pět let se v únoru 2019 Martin Duška stává za Piráty radním pro dopravu na Praze 11. Kromě naprosté nekompetentnosti pana Dušky zaujala veřejnost jeho neschopnost psaného textu, gramatické hrubky a arogantní přístup k občanům. | Přestože se Martin Duška podle svých slov v DSSS věnoval prodejům pražských pozemků developerům, nemá nyní problém být součástí prodeveloperské koalice s ANO / TOP 09-STAN / ODS na Praze 11, hlasuje pro prodeje pozemků developerům, podporuje hazard a trafikantské smlouvy v řádech miliónů korun. Nestydí za něj Pirátská strana? | Přejeme Jižnímu Městu důvěryhodné, kompetentní a demokraticky smýšlející vedení.

oddelicka.1210

• Jak se dělá brownfield? Přírodu na Roztylech bagrují ve jménu přírody

• Poznáváte na fotkách dubovou alej? Březový hájek? Víte, že na tzv. brownfieldu Interlov bylo přírodní koupaliště? Víte, kde leží u Krčského lesa nezastavitelné funkční území SO3 dle územního plánu vyhrazené pro sport a oddech?

fb.interlov.brownfKdyž hnutí ANO obdrželo v září 2017 půl miliónový dar od Passerinvest Group, a.s. probíhala na magistrátu "náhodou" změna územního plánu 2792/00 na Roztylech, řešící území o rozloze 50 740 m2, a měnící 39 155 m2 nezastavitelného území na zastavitelné (s možností výstavby 91 332 m2 HPP, koeficient G) za účelem výstavby kanceláří a bytových domů. V těsné blízkosti Krčského lesa se jedná o nebezpečný precedent.

Změnu ÚP podpořila bývalá radnice Prahy 11 pod vedením ANO starosty Jirava. Ústy současného starosty Dohnala (Piráti) zástavbu zeleně podporuje i radnice současná.

Passerinvest Group, a.s. je znám svým nešetrným přístupem v místě svého působení nejen z BB Centra na Budějovické. Veřejnost, která je na přírodu krčského lesa citlivá, se developer snaží již několik let zpracovávat PR weby, facebookovou stránkou “Krčák žije”, vodí na louku děti z blízké ZŠ Pošepného k vlastní propagaci. Pasuje se do role milovníka přírody a revitalizaci nyní navrhovaným kancelářským komplexem a osmi bytovými domy prezentuje jako úctyhodný počin (cca 600 bytů - 400 rezidenčních, 200 nájemních, 30 000 m2 pronajímatelných kancelářských ploch).

Stavební záměr Interlov má nejistou finální podobu, původní záměr velkého kancelářského komplexu se snaží o změnu ÚP na ZVO, ale protože Passerinvest, a.s. chce stavět v místě i zmíněné byty, dalším krokem má být údajně změna ÚP na SV, tj. byty i administrativa.

A jak z přírody vykřesat brownfield? Podívejte se na fotky, jak se bagruje kolem dubové aleje, v území s prokázaným výskytem zvláště chráněných živočichů. Podle svědků, kteří se v místě často pohybují, se při zemních pracech nejistého účelu sem tam ztratí nějaký strom či skupina keřů. Postupné kácení území mezi metrem a hotelem Nosál probíhalo i v zimě tohoto a minulého roku, r. 2018 nad rámec povolení.

Developer Passerinvest aktuálně usiluje o koupi dalších zelených pozemků na Roztylech od hl. M. Prahy, které mimo jiné umožní klíčové napojení jeho stavebního záměru na okolní komunikace. V případě plánovaného silničního propojení Jižní spojka - Tomíčkova - Ryšavého hrozí vytvoření preferenční dopravní trasy a výrazné navýšení intenzity dopravy na ulici Ryšavého ve směru D1.

Potkali jsme na místě i zástupce spořilovského spolku Zdravý Spořilov, budou s námi nadále spolupracovat na ochraně roztylského území před devastací nikoliv v zájmu veřejném, ale zájmu individuálním.

Co na to současná radnice pod vedením Pirátů?

Šárka Zdeňková, Zuzana Malá, Aleš Kulhánek / HPP 11


Související:

Transparentní korupce

Otázky kolem změny územního plánu v areálu Interlovu na Roztylech

Interlov: (Ne)projednávání změny územního plánu v areálu interlov na Roztylech na zastupitelstvu Prahy 11

Passerova změna územního plánu v areálu bývalého Interlovu jde do finále

Interlov je třeba zastavě protože je “pustý”

PR facebook Passerinvest Group, a.s. “Krčák žije”

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist