duska.cepice• Velká pirátská ostuda, pirátský radní Prahy 11 byl aktivním členem DSSS

Dne 28.10.2014 se hlásí do Pirátů 22letý Martin Duška slovy: “V politice jsem si již jednou stranou prošel a zároveň hned odkryji svého kostlivce: Rok a půl jsem aktivně spolupracoval s Dělnickou stranou. V současné době se připravuji na bakalářskou práci na téma Legalizace měkkých drog. Mezi moje koníčky patří hudba, zajít na pivko s kámoši a protloukání se životem.” | Předseda Pirátů Bartoš v diskusi kolem přijetí Martina Dušky na podzim 2015 píše: “Lezu do DSSS a po roce a čtvrt zjistim, že jsou rasisti? Pochopim, i když těžko, že může být někdo sympatizant myšlenek DSSS, ale aktivní vstup do strany jako gesto rozhodně nechápu. To fakt není jako připnout si placku.” | Za necelých pět let se v únoru 2019 Martin Duška stává za Piráty radním pro dopravu na Praze 11. Kromě naprosté nekompetentnosti pana Dušky zaujala veřejnost jeho neschopnost psaného textu, gramatické hrubky a arogantní přístup k občanům. | Přestože se Martin Duška podle svých slov v DSSS věnoval prodejům pražských pozemků developerům, nemá nyní problém být součástí prodeveloperské koalice s ANO / TOP 09-STAN / ODS na Praze 11, hlasuje pro prodeje pozemků developerům, podporuje hazard a trafikantské smlouvy v řádech miliónů korun. Nestydí za něj Pirátská strana? | Přejeme Jižnímu Městu důvěryhodné, kompetentní a demokraticky smýšlející vedení.

bn.1210.podporte.petice

• Očista náměstí u Blankytu

18 IMG 2543• CHCEME HEZČÍ BLANKYT | FACEBOOK

Vážení spoluobčané, na aprílové pondělí členové a příznivci HPP 11 provedli celkový úklid prostranství náměstí pd Blankytem v Matúškově ulici. Prostor náměstí byl velmi zanedbaný, potýkali jsme se s mnohaletým nepořádkem. Listím a odpadky byl nakonec naplněn celý kontejner, na místě jsme vysázeli květiny.

Dlouhodobě stojíme za místními obyvateli, kteří jsou proti kácení vzrostlých stromů, které má proběhnout v rámci plánované "revitalizace" náměstí. Na záměr kácení upozornilo HPP 11. Při našem průzkumu provedeném vloni v létě se většina obyvatel vyjádřila ve smyslu, že nesouhlasí s kácením a jako svou prioritu uvedli opravu náměstí v původní podobě včetně zachování fontány, prvků z mramoru a žuly, celkovou opravu prostranství a jeho doplnění o několik nových prvků. Při naší akci jsme zjistili, že místo působilo velmi zašle i kvůli letitému nánosu odpadků, jehličí a listí. Konstatuji, že po provedení úklidu náměstí prokouklo. Naše práce vzbudila značný zájem mezi místními obyvateli, za pozitivní ohlasy tímto ještě jednou děkujeme.

Tzv. revitalizace dle nepovedené studie spojená s kácením stromů a odstraněním celého původního náměstí je nyní pozastavena, MČ Praha 11 plánuje další setkání s občany. Obávám se, že nepovedená studie revitalizace bude upravena jen kosmeticky. Podle našeho názoru se měla MČ Praha 11 místních obyvatel nejprve zeptat, co by si na prostranství přáli, a dle toho vyhotovit studii. Ne naopak, kdy ke studii měli rezidenti zásadní připomínky, ale bylo možné zapracovat pouze drobné změny.

Vážení obyvatelé z okolí, prosím, sdělte nám, v jaké podobě si v budoucnu prostranství představujete. Zda má pro Vás náměstí v původní podobě hodnotu a přejete si jeho opravu, nebo zda má dojít k vybudování náměstí nového, případně jak by nové náměstí podle Vás mělo vypadat. Na místě jsme se opět přesvědčili, že prostranství i přes celkovou zanedbanost plní svůj účel - lidé se tam setkávají, sedí a čtou si knížky, hrají si zde děti, které mají možnost na volném prostranství okolo fontány jezdit i na tříkolkách a kolech.

Závěrem bych rád poděkoval Ivaně Hovorkové, Aleně Čápové a Michalu Malinovi za perfektně odvedenou práci. Byl to prima den. 

S přáním krásného prožití jara za Hnutí pro Prahu 11 

Václav Tejkl, zastupitel MČ Praha 11


Související:

• Blankytský záhonek vzkvétá > FACEBOOK

Komentáře  

+2 # Aleš Kulhánek 2019-04-11 17:05
Dobrá práce!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist