Radní sestavili vládu nad Prahou 11. A obratem zaměstnali spolustraníky jako poradce > SeznamZpravy.cz

oddelicka.1210

duska.cepice• Velká pirátská ostuda, pirátský radní Prahy 11 byl aktivním členem DSSS

Dne 28.10.2014 se hlásí do Pirátů 22letý Martin Duška slovy: “V politice jsem si již jednou stranou prošel a zároveň hned odkryji svého kostlivce: Rok a půl jsem aktivně spolupracoval s Dělnickou stranou. V současné době se připravuji na bakalářskou práci na téma Legalizace měkkých drog. Mezi moje koníčky patří hudba, zajít na pivko s kámoši a protloukání se životem.” | Předseda Pirátů Bartoš v diskusi kolem přijetí Martina Dušky na podzim 2015 píše: “Lezu do DSSS a po roce a čtvrt zjistim, že jsou rasisti? Pochopim, i když těžko, že může být někdo sympatizant myšlenek DSSS, ale aktivní vstup do strany jako gesto rozhodně nechápu. To fakt není jako připnout si placku.” | Za necelých pět let se v únoru 2019 Martin Duška stává za Piráty radním pro dopravu na Praze 11. Kromě naprosté nekompetentnosti pana Dušky zaujala veřejnost jeho neschopnost psaného textu, gramatické hrubky a arogantní přístup k občanům. | Přestože se Martin Duška podle svých slov v DSSS věnoval prodejům pražských pozemků developerům, nemá nyní problém být součástí prodeveloperské koalice s ANO / TOP 09-STAN / ODS na Praze 11, hlasuje pro prodeje pozemků developerům, podporuje hazard a trafikantské smlouvy v řádech miliónů korun. Nestydí za něj Pirátská strana? | Přejeme Jižnímu Městu důvěryhodné, kompetentní a demokraticky smýšlející vedení.

oddelicka.1210

bn.1210.podporte.petice

• Jižní Město stárne. Staří překážejí mladým? Článek do Klíče, který se nelíbil

fb.jm.starne• V měsíci dubnu zaslalo HPP 11 články svých zastupitelů do květnového Klíče a byl mezi nimi i jeden, s jehož obsahem se neztotožnila “redakční rada Klíče” (interně ji nazýváme radou CENZORNÍ, tvořenou politiky koalice). To se stává pokaždé, když článek “udeří hřebík na hlavičku” a stalo se tak v případě textu M. Farmačky (HPP 11), kterému došla trpělivost nad profanací výroku představitelů radnice P11 o stárnutí JM. (Pozn. Články mají povolenou délku 1250 znaků včetně mezer)

Jižní Město stárne. Staří překážejí mladým?

Zahuštění Prahy 11 novou výstavbou má nátlakový argument, takticky aplikovaný na stávající obyvatele: „JM stárne, je třeba STAVĚT a omladit ho.“ Ke stárnutí JM dochází zcela přirozeně. V roce 1976 se do neútulných paneláků JM nastěhovali první lidé, během 43 let zrekonstruovali své byty, splatili je. Za miliony pořídili nové výtahy, rozvody, podlahy, vstupy na chipy, kamerový systém, přivedli internet, zmodernizovali portály, zrevitalizovali a zateplili domy. Dnes ve vypiplaných objektech spokojeně žijí, a přejí si zde dožít. Cítí se tu DOMA. Domov je (po rodině a zdraví) tím nejcennějším, co máme. Proč radnice ANO / TOP / ODS / Piráti klidné stáří občanů JM, trávené ve vlastních domovech, používá jako ARGUMENT K VÝSTAVBĚ bytovek pro další lidi bůhví odkud? Mimoto: na byt v novostavbě mladá ČESKÁ rodina nemá prostředky. Pokud radnice trpí neodolatelným nutkáním stavět, může respekt ke stáří projevit např. zbouráním hotelu Opatov a ubyt. Sandra, a v místě postavit velký a moderní domov seniorů. Finance na to jsou. Rozhodně lepší, než starousedlíky pudit z „vymazlených“ domovů a vyčítat jim rozhodnutí zestárnout na Praze 11. Stáří není hanba, hanba je stářím opovrhovat. | M. Farmačka, HPP 11

Reaguje Ing. Jirava (ANO) dne 10.4.2019 v 17:08 

Vážený pane zastupiteli, obracím se na Vás jménem redakční rady Klíče. Příspěvek s názvem „Jižní Město stárne. Staří překážejí mladým?“, který jste nám zaslal k zařazení do květnového čísla časopisu Klíč, bohužel obsahuje nepravdivé informace (např. městská část opravdu nemůže přikročit ke zbourání hotelu Opatov, protože k němu nedisponuje vlastnickým právem, stejně tak nemá dostatečné prostředky na zbourání Sandry a následnou výstavbu „velkého a moderního domova seniorů.“)

Vedle zjevných faktických chyb pak Váš příspěvek obsahuje i hrubě urážlivé výroky vůči vedení městské části, založené na ničím nepodložených obviněních členů Rady z neúcty ke stáří. Z těchto důvodů Vás žádáme o přepracování Vašeho příspěvku a jeho zaslání do konce tohoto týdne. | S pozdravem Ing. Petr Jirava | Úřad městské části Praha 11

Odpověď M. Farmačky (HPP 11) dne 15.4.2019 ve 3:10

Vážený pane radní Jiravo, chápu vaši paniku z mého vysvětlení radními P11 užívané populistické formulky “JM stárne”, kterou obhajujete výstavbu nových bytů “pro mladé” na Praze 11, ale dle mého názoru zastupitele jedná se o velice nešťastnou formulaci, která zbytečně evokuje dojem, že je snad nežádoucí, aby člověk na P11 zestárnul a tím se stal argumentací politiků k zahušťování JM novou výstavbou, kterou radnice ANO / TOP-STAN / ODS / Piráti iniciuje.

Toto považuji za HRUBOU NEÚCTU radnice vůči seniorům, spokojeně bydlících ve svých útulných domovech a o tom je můj článek zastupitele, který tímto žádám standardně zveřejnit, neboť není na vás, abyste hodnotil, zda můj OSOBNÍ názor je pravdou podle vašich představ.

Neúctu radnice P11 ke stáří snadno doložím tendencí umístit P+R Opatov pro bezmála 600 aut před okna DPS Šalounova. Děkuji vám, že jste si vzpomněl a vše jsme si vysvětlili.

Lidé se bouří proti P+R na Opatově. Sepsali petici

Text článku upravovat nehodlám, ale povoluji vám pod něj připsat poznámku, že na hotel Opatov nemá P11 vlast. právo - doplňte o informaci, zda s Magistrátem jednáte o případné demolici hotelu Opatov a zda se oficiálně (jako dobří hospodáři) zabýváte apolitickou ekonomickou studií, jež sdělí zda oba objekty rekonstruovat nebo poslat k zemi. Občany to bude velmi zajímat.

Využití objektu Sandra (otevřený dopis Radě MČ)

Martin Farmačka, HPP 11


Pod čarou: MČ Praha 11 uzavřela 15. 4. 2019 smlouvu se zhotovitelem HOCHTIEF CZ a.s. na provedení stavebních úprav objektu Nad Opatovem 2140 - ubytovny Sandra > ZDE

Komentáře  

+6 # jana 2019-04-17 17:36
V roce 2019 byla 2 ZMČ,kde se diskutovalo o Sandře a hotelu Opatov.Bez výsledku jak to dopadne.A najednou je uzavřena smlouva s fi.HOCHTIEF 15.4.2019.Takže starosta a rada již měli smlouvu skoro hotovou. Nemohli ti široce se smějící na fotu sdělit občanům kolik to třeba stát (např.náklad ns bJ),kdy to bude hotové ? Proč se tady ztrácel čas projednáváním na ZMČ, měli se vypnout mikrofony a bylo to.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist