Radní sestavili vládu nad Prahou 11. A obratem zaměstnali spolustraníky jako poradce > SeznamZpravy.cz

oddelicka.1210

duska.cepice• Velká pirátská ostuda, pirátský radní Prahy 11 byl aktivním členem DSSS

Dne 28.10.2014 se hlásí do Pirátů 22letý Martin Duška slovy: “V politice jsem si již jednou stranou prošel a zároveň hned odkryji svého kostlivce: Rok a půl jsem aktivně spolupracoval s Dělnickou stranou. V současné době se připravuji na bakalářskou práci na téma Legalizace měkkých drog. Mezi moje koníčky patří hudba, zajít na pivko s kámoši a protloukání se životem.” | Předseda Pirátů Bartoš v diskusi kolem přijetí Martina Dušky na podzim 2015 píše: “Lezu do DSSS a po roce a čtvrt zjistim, že jsou rasisti? Pochopim, i když těžko, že může být někdo sympatizant myšlenek DSSS, ale aktivní vstup do strany jako gesto rozhodně nechápu. To fakt není jako připnout si placku.” | Za necelých pět let se v únoru 2019 Martin Duška stává za Piráty radním pro dopravu na Praze 11. Kromě naprosté nekompetentnosti pana Dušky zaujala veřejnost jeho neschopnost psaného textu, gramatické hrubky a arogantní přístup k občanům. | Přestože se Martin Duška podle svých slov v DSSS věnoval prodejům pražských pozemků developerům, nemá nyní problém být součástí prodeveloperské koalice s ANO / TOP 09-STAN / ODS na Praze 11, hlasuje pro prodeje pozemků developerům, podporuje hazard a trafikantské smlouvy v řádech miliónů korun. Nestydí za něj Pirátská strana? | Přejeme Jižnímu Městu důvěryhodné, kompetentní a demokraticky smýšlející vedení.

oddelicka.1210

bn.1210.podporte.petice

• 100 dnů pod pirátskou vlajkou na Praze 11: Trafiky, kumulace funkcí, neúspěšní a trestně stíhaní politici u moci

100.dnu.hajeni• Byla to údajně “povolební strategie”, která dovedla v únoru 2019 Piráty Praha 11 do koalice se stranami tzv. memoranda (ANO, TOP 09-STAN a ODS). Zpětně je více než zřemé, že tzv. povolební strategie byl cár papíru, který měl Piráty dovést k postu starosty a dvěma radním bez ohledu na skutečnou politiku koaličních partnerů.

Co bylo tzv. memorandum? Deklaratorní uskupení tří stran (ANO/ TOP-STAN/ ODS) údajně vzniklo 18.10.2018, tedy krátce po loňských podzimních volbách. Byl to krok před otevřenou koalicí s SPD a Mlejnského JM-ND. Zejména to však byl krok k pozici, proč nelze jednat s žádnou těchto stran zvlášť. A získat tak do koalice Piráty. Vyplatilo se. Naděje na změnu pro Prahu 11 se stala minulostí.

Zatímco česká pirátská politika vykvetla na kritice trafik (ostatně to politika ANO také), na kritice kumulace funkcí a na vymezování se vůči politikům, kteří si svým svérázným přístupem k městskému majetku vykoledovali trestní stíhání, politika Pirátů Praha 11 rychle nabrala kurz právě do praktik starých jihoměstských politických matadorů, tj. trafik, kumulací funkcí a kamarádů v podobě trestně stíhaných koaličních zastupitelů.

A zatímco se celá pirátská Praha nedávno pohoršovala nad dubnovým převratem na Praze 4, kde Piráty Praha 4 vystřídaly na radnici právě ANO/ TOP 09/ ODS (staré bémovské struktury), na Praze 11 to společně Pirátům, ANO, TOP 09 a ODS pěkně klape. A není to proto, že by si tak dobře principielně rozuměli, je to proto, že Piráti Praha 11 kluzce zapadli do starého vedení MČ P11.

Za 100 dní koalice se pod pirátskou vlajkou kromě miliónových trafik naplno projevily prodeveloperské tendence celé koalice, prodeje strategických městských pozemků developerům, nově máme placené členy výborů a komisí, z veřejných peněz se platí koaliční zastupitelé poradenskými smlouvami v řádech miliónů korun, pirátští zástupci sedí na několika židlích najednou, komise/ výbory jsou prakticky bez opozice a veřejnosti. Prostě se bohužel děje to, proti čemu pirátská politika vystupovala a na čem získala volební podporu veřejnosti.

Praha 11 je svým politickým složením vůbec v mnohém unikátní. U moci se nyní díky Pirátům stále drží staří převlékači kabátů jako je Petr Jirava (nyní ANO), Marta Šorfová (nyní ANO) atd. K moci se zpátky dostali politici ODS trestně stíhaní za nakládání s veřejným majetkem a financemi z let 2006-2014. Praha 11 má u moci předsedy pražských organizací - v Radě MČ Praha 11 sedí pražský předseda TOP 09 Jakub Lepš, který se proslavil tím, že ho dva roky drželi v Radě komunisté (2016 - 2018). Pražský předseda ANO Jan Říčař je zastupitelem za ANO Praha 11. Praha 11 jako jediná disponuje zastupiteli za SPD.

Přes troje vyhrané volby za sebou nezbývá Hnutí pro Prahu 11 s politováním konstatovat, že Jižní Město na svou skutečnou změnu v podobě dobrého vedení radnice stále čeká. Přesto nebo právě proto budeme nadále pracovat ve prospěch občanů Jižního Města a snažit se o skutečnou nápravu poměrů na Praze 11.

Infoservis HPP 11


Související:

Skandální přešlap Pirátů Praha 11! Poradenské smlouvy s politiky za milióny

• Ani Piráti si nehodlají rozhněvat developera Passera - souhlasí s prodejem pozemků u Krčského lesa > FACEBOOK

• Rada MČ pokračuje v nestandardním přidělování sportovních dotací, Dukla JM dostává až dvojnásobně více než ostatní sportovní subjekty > FACEBOOK

• Chronologie povolebních jednání HPP 11 > FACEBOOK

Komentáře  

0 # Jana 2019-06-24 12:33
Je to bezmoc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist