• Před 3 lety HPP 11 navrhovalo dostavbu pražského okruhu podle legislativy EU

fb.dostavba.SOKP.3roky• Dodnes o události koluje fáma, že HPP 11 „blokovalo dostavbu SOKP“. Není to pravda, o čemž kromě videozáznamu svědčí návrh usnesení HPP 11 podaný na 17. ZMČ dne 19.5.2016 > "ZMČ P11 podporuje urychlenou prioritní dostavbu Pražského okruhu v jihovýchodním segmentu Prahy". Jde o návrh tehdejšího radního Urbánka (TOP), ovšem bez dovětku “stavba 511”. Proč bez dovětku?

Řadu let se několik starostů a iniciativ marně snažili vyvolat posouzení tzv. Regionální varianty dostavby okruhu. V roce 2014 jejich argumenty uznal ministr dopravy Prachař a ŘSD nechalo vypracovat vyhledávací studii na Regionální variantu vedenou dále od Prahy Středočeským krajem, která by postihla podstatně méně obyvatel než SOKP 511. Bohužel, mezitím se pokračovalo v přípravě trasy SOKP 511 a ta se zastavila na současném problému se ZASTARALÝM stanoviskem EIA z roku 2002.

Evropská komise žádá po České republice, aby u všech staveb, majících posouzení EIA starší 15 let (dle z. č. 244 / 1992 Sb.), byla provedena EIA kompletně nová.

Podle platné evropské legislativy, tzn. podle kritérií nového zákona a s účastí veřejnosti, tedy i u stavby 511. Z důvodu dodržení zákona a z ohleduplnosti ke stavbou dotčeným obyvatelům Prahy a okolí, HPP 11 nehlasovalo pro (Urbánkův) návrh „stavba 511", ale vyčkávalo na hlasování následující.

Dne 19.5.2016 v 15:32 již ANO / TOP / ODS / ČSSD / JMND / KSČM cítí, že nemají šanci ustát ani vyvrátit (natož odborně) argumenty diskutujících hostů (přišlo jich nepočítaně) a zastupitelů HPP 11, a ukončují diskuzi. Po několika dalších vstupech si slovo bere Ing. Urbánek (TOP, radní pro územní rozvoj), jež pojímá jako závěrečné slovo předkladatele návrhu. Velmi dobře si uvědomuje, že HPP 11 podalo dva obstojné a pochopitelné návrhy, podporující rychlou a ohleduplnou dostavbu okruhu kolem Prahy (s vyloučením textu “stavba 511”), a že hlasování bude dle jednacího řádu probíhat od posledního podaného (mimochodem, nic takového v jednacím řádu není), narychlo opatřuje svůj původní návrh nepodstatným dodatkem (o zaslání dokumentu i na další místa) a předává návrhovému výboru, kde se jej ujímá stranický kolega Stárek a dává o něm hlasovat jako o prvním návrhu. Je schválen nejtěsnější většinou 23 a o návrzích HPP 11 již nehlasuje! Na bázi toho se účelově začne tvrdit, že HPP 11 “blokuje” dostavbu SOKP, což na komunální úrovni ani nelze.

Pokud HPP 11 nehlasovalo o špatné věci (navržené jiným subjektem) neznamená to, že “blokuje” jinou, dobrou věc. Fáma se spoléhá na fakt, že veřejnost kauzu dostavby SOKP nezná, o politiku se nezajímá a podobně jako i v bulváru, snadno si zafixuje zprávu negativní.

Stejným způsobem proběhlo zprznění informací známé jako “odtržení JM od Prahy” - tak nepřející politici z ANO / TOP / ODS / ČSSD / JMND / KSČM překroutili termín “narovnání kompetencí MČ P11 vůči magistrátu”, aniž by se lidem snažili problematiku vysvětlit. Ale to je zas jiný příběh...

Událost dostavby SOKP je pečlivě zdokumentovaná v médiích HPP 11 a o konání HPP 11 jsou pouze ty pochyby, které si vyfantazírovali naši političtí rivalové. Aby zmátli veřejnost, aby pomluvili HPP 11 - totiž to jediné jim zbývá, když HPP 11 neporazí čestně: viditelnými pracovními výsledky, upřímností k voličům, srozumitelným a splnitelným volebním programem.

• Archivní video ze 17. ZMČ dne 19.5.2016 > ZDE

• 2016.06.09. • ZMČ 18 • HPP 11 napravuje reputaci zastupitelstva Prahy 11 a navrhuje urychlenou dostavbu SOKP.

O měsíc dříve ZMČ hlasy ANO / TOP / ČSSD / ODS / JMND a KSČM odmítnulo dostavět okruh podle pravidel civilizované společnosti. Nezapomínejme na historické milníky Prahy 11, které bývají často překrucovány v neprospěch HPP 11. Nastěstí videozáznamy fámy vyvracejí a informovaný občan ví, jak se věci seběhly. Zavzpomínejme v tento poslední den roku 2019 na našeho skvělého kolegu Václava Šmrhu!

Sestavil Martin Farmačka, HPP 11


Související:

• Návrh Ing. Urbánka ("stavba 511") > ZDE

Stavba 511: okruh kolem Prahy nebo skrz ni? Seznamte se s fakty

Praha 11: Odvolat, překroutit fakta

HPP 11 opět navrhlo urychlené dokončení okruhu kolem Prahy

SOKP: HPP 11 podporuje pravidla civilizované společnosti

HPP 11 otevřeně žádá vládu o rychlé dokončení jihovýchodní části "Silničního okruhu kolem Prahy"

Evropská komise potvrzuje správnost názoru HPP 11 na stavbu SOKP 511

Jsou PROTI (zpráva z mimořádného zastupitelstva Prahy 11)

Stalo se na Jižním Městě: O Smrtce, kamionech a kompetencích

Úsek 511 Pražského okruhu má zelenou. Ťok a zástupci Prahy se shodli na výkupu parcel

• Pražský okruh se rozšíří. Úsek 511 dostal od EIA zelenou

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist